Skocz do zawartości

[problem] coś mi chrobocze napęd :-/


sebasw

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nowy rower, trzy razy wybralem się nim na przejażdzki, w ostatnie weekendy.

 

Przejechałem w sumie trzydzieści kilka km, więc prawie nic :D

 

jednak mam problem.... otóż podczas kręcenia pedałami napęd wydaje taki dźwięk jakby chrobotania, coś jakbym miał piasek na łanuchu. Oczywiście podczas jazdy prawie nie słyszalny, ale jak w miejscu, podniose tylne koło i obracam pedałami to jest to słyszalne dość mocno.

 

Jest kilka ziarenek piasku, bo teraz na drogach jest troche syfu i ciezko później domyć rower, ale kilka i staram się je szybko usuwać.

 

Rower jest nowy, po zakupie był regulowany itp. w serwisie. Po 200 km mam przyjechać na darmowy i wymagany dla uznania gwarancji przegląd.

Później co rok, płatny, ale nie drogi.

 

Czy czekać do przeglądu - pewnie ok. maja/ czerwca, czy teraz już rower do sklepu zawieźć (nie mam blisko, więc wolałbym nie).

 

Co to może być ?

 

naoliwienie łańcucha nic nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem, zakładając temat, zrób to zgodnie z ZASADAMI.

Pozdrówko porządkowe :D .

 

PS. Prawdopodobnie masz źle wyregulowaną przerzutkę bądź obie. Radziłabym jednak wizytę w serwisie - chyba, że spróbujesz podregulować sam, to nie jest trudne, a na forum - jeśli poszukasz - znajdziesz instrukcje, jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne te zasady pisania tematów, wydawało mi się, że napisałem poprawnie....

 

Kurcze, no to chyba ochrzanie mocno serwis, bo podobno wszystko idealnie wyregulowali....troche jestem zirytowany takim stanem rzeczy...

 

Czy dalsze jezdzenie tym rowerem może coś uszkodzić (jak nie podreguluję) ?

 

ponadto wydaje mi się, że gdyby przerzutki były źle wyregulowane to miałbym jakiś problem ze zmienianiem "biegów", a takiego nie mam. Idealnie wskakuje każde ustawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, no to chyba ochrzanie mocno serwis, bo podobno wszystko idealnie wyregulowali....troche jestem zirytowany takim stanem rzeczy...

Serwis zawsze mówi że jest wszystko idealnie :D Ja tam wyznaję zasadę - nie ufaj serwisowi i sam sprawdź czy wszystko dobrze jest podokręcane :o

 

A twój problem to chyba nic poważnego, gdyż jak piszesz

Oczywiście podczas jazdy prawie nie słyszalny, ale jak w miejscu, podniose tylne koło i obracam pedałami to jest to słyszalne dość mocno.

Wydaje mi się że te odgłosy to coś normalnego i nie jest to związane z żadną awarią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to coś normalnego w rowerze za 1,5 tys. zł ? :D obok stoi Jaguar za 400 zł i w nim napęd pracuję cichutko.

 

No chyba, że łańcuch się musi dotrzeć, czy co ? :o

stanadrdowo był wysmarowany taką czarną mazią, takim dość gęstym smarem, może dopóki on się nie zetrze to tak będzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to coś normalnego w rowerze za 1,5 tys. zł ?

Raczej to jest coś normalnego bo u mnie w rowerze kilka razy droższym też to jest i było i na starym i na nowym napędzie. Oczywiście o ile o tym samym mówimy - ja mam na myśli takie furkotanie napędu, które słychać jak staniemy koło tylniej przerzutki i będziemy pedałować mając uniesione tylnie koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to coś jakby furkotanie, ale mnie kojarzy się bardziej z dźwiękiem jaki może wydawać łańucuch z piaskiem, jednak jestem laikiem, więc ... :D

 

mam pomysł, chyba nagram ten dźwięk i załączę mp3, ale czy to będzie słychać ? hym... zobaczymy zaraz :o

 

załączam jako następny list, żeby było czytelniej

 

dźwięk jaki wydobywa się z mojego napędu , mp3 ok. 200 KB

 

proszę oceńcie, czy OK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na moje ucho ,to normalny dźwięk obracającego się łańcucha. Byćmoże w niekórych rowerach "chodzi" to wszystko ciszej ,ale to zalezy od zastosowanego smaru i czystości całego napędu. Sprawdź tylko ,czy łańcuch nie przyciera Ci o przedną przerzutkę ani z tyłu się nigdzie nie ociera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie to tam słychać jednak dwa dźwięki: jeden to odgłosy pracy shimanowskiej Alivio, a drugi (o wiele słabszy) to faktycznie jakby jakieś mielenie paru ziarenek piasku, no ale w taką pogodę jak teraz jest to nie powinien dziwić zapiaszczony napęd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Mam podobny problem. Napęd Alivio zarówno korba jak i kaseta. Rower jest zupełnie nowy. Przejechałem na nim maks 50km. Problem jest następujący jak mocniej nacisne na pedały to czuje jak korba (wydaje mi sie ze to ona) nie pracuje płynnie tylko tak jakby skokowo. Co z tym zrobić poradźcie. :) Korba nie ma luzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze łańcuch ociera lekko o prowadnicę przedniej przerzutki przy większych obciążeniach

 

 

Serwis zawsze mówi że jest wszystko idealnie Ja tam wyznaję zasadę - nie ufaj serwisowi i sam sprawdź czy wszystko dobrze jest podokręcane

 

dokładnie, ja miałem tak, że kolesie nie dokręcili dobrze tylniego koła i mi wyskoczyło :034:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde to nie są pedały na 100% :029: . Własnie wrocilem z garazu. Czy mozliwe jest to ze rozwalilem napęd uczac się jeździc na tylnim kole. Ewentualnie moze jakis syf dostał sie do kasety? Łańcuch czyscilem wczoraj. Wymyłem go dokładnie pędzelkiem maczanym w benzynie ekstrakcyjnej. Nasmarowałem smarem plastycznym Motor - Life 7. Taki mi w rowerowym polecono ponoć dobry. Finish Linea nie mieli a nie chciało mi sie specjalnie po niego do Łodzi jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

też mam podobny problem... łańcuch zaczyna skrzypieć przy mocniejszczym naciśnieciu pedałów, nie wiem co z tym robić po nasmarowaniu WD40 troche cichnie ale nadal stuka, nie wiem co jest grane a nie mam już siły zeby sie z tym bawić, według mnie prawdopodobnie łańcuch krzywo układa się na przednich tarczach i to powoduje ten zgrzyt jeśli tak jest to prosze was zaproponujcie coś!! jakiś sposób, poleccie jakiś smar, błagam bo nie mam już siły do tego napędu...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Miałem podobny problem, cos mi "strzykalo" w nowym rowerku ale mi sie wydawało ze to kaseta. Pojechałem do serwisu tam mi rozebrali wyczyścili i nasmarowali, przestalo - na kilka kilometrów. W efekcie pojeździłem troche i przestalo samo, i już nigdy sie z tym niespotkałem. Myślę że to poprostu nowy sprzęt i musi sie troche dotrzeć i będzie tylko do Ciebie cichutko szeptac :P:)

Wyczyść go pożądnie jak jeździłes po syfie.( benzynka, szczoteczka do zembów np. :D ) a potem

ja bym odwidził serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...