Skocz do zawartości

[do 1400 zł] Trekking na 1000 km


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, to mój pierwszy post jak i pierwsze plany zajęcia się jazdą rowerową na poważnie.

 

Planuję na początku wakacji wyprawę po Polsce na ok. 1000 km, od środkowej Polski na wschód i całe wybrzeże - w stukilometrowych dziennych odcinkach.

Zainteresowały mnie szczególnie 2 modele Krossa - Trans Pacific 2011 (1300 zł) i Trans Siberian 2012.

Co o nich sądzicie, nadadzą się na taki wyjazd? Jeżeli nie te, to jakie? Chętnie przeczytałbym też rady związane z takim wyjazdem, tj. konserwacja sprzętu, smarowanie itp.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, to mój pierwszy post jak i pierwsze plany zajęcia się jazdą rowerową na poważnie.

 

Planuję na początku wakacji wyprawę po Polsce na ok. 1000 km, od środkowej Polski na wschód i całe wybrzeże - w stukilometrowych dziennych odcinkach.

Zainteresowały mnie szczególnie 2 modele Krossa - Trans Pacific 2011 (1300 zł) i Trans Siberian 2012.

Co o nich sądzicie, nadadzą się na taki wyjazd? Jeżeli nie te, to jakie? Chętnie przeczytałbym też rady związane z takim wyjazdem, tj. konserwacja sprzętu, smarowanie itp.

 

Pozdrawiam.

 

 

Bedziesz jechał głównie asfaltami, czy też część tasy po leśnych ubitych drogach (dużo przyjemniejsza opcja, jeśli chodzi o objazd po Polsce, z mojego skromnego doświadczenia,)?? Kiedy planujesz ten wypad, też się wybieram na taki trip ale jakoś w połowie lipca dopiero.

 

Moim zdaniem te rowery marnie się nadają na treking z sakwami i generalnie z mocno dociążonym rowerem bo mają 7 biegowe wolnobiegi, przez to słabszą tylnią piastę. Rozgędaj się za czymś z 8 albo 9 biegowym wolnobiegiem.

Jakkolwiek ja (mam 24 lat) takiego trekinga bym sobie nie kupił, ewentualnie Crossa jesli 28" albo MTB 26" na dużej ramie, zaliczyłem kilka dłuższych wypraw na takim, i omineło mnie centrowanie kół po zaliczeniu konkretniejszej dziury w asfalcie albo krawężnika, o kożeniach i kamieniach nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...