Skocz do zawartości

[sklep] Formicki Bike


maciej1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę kupić kilka rzeczy w sklepie Formicki Bike oraz z konta sklepu na allegro. Mają bardzo dobre ceny, cały sprzęt który szukam i dobre opinie na forum dlatego wybrałem akurat ten sklep. Mimo wszystkich dobrych opinii widzę jednak jeden problem. Napisałem do nich maila w niedzielę wieczorem o skracanie przewodów hamulcowych i do teraz nie dostałem żadnej odpowiedzi. Na Allegro w ostatnim miesiącu dostali 5 negatywów (ogólnie mają 11) i 37 neutralnych ( ogólnie 49) - praktycznie wszystkie ograniczają się do całkowitego braku kontaktu ze strony sklepu oraz bardzo długiego czasu oczekiwania mimo wysyłki kurierem. Teraz się trochę obawiam robić u nich zakupy.

Kupował ktoś z Was ostatnio u nich? Było wszystko bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie ze sklep prowadzi człowiek orkiestra, który sam odpowiada za cały interes, wiec można przymknąć oko na to i owo.

 

Ostatnio zamawiałem siodło. Co prawda troszkę czekałem na kontakt, ale wszystko załatwiono szybko i jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam, poszukaj sobie tematów na forum o nich, szukaj gdzieś indziej.

 

Kosma czemu nie polecasz? Czytałem trochę opinii na forum i właśnie ma raczej bardzo dobre opinie. Sam coś tam kupowałeś czy bazujesz tylko na opiniach innych?

 

Chyba po prostu jutro tam zadzwonię i zobaczę jak będzie wyglądała rozmowa z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam, kupiłem tam kupę sprzętu i nigdy nie było problemu z wykonaniem zamówienia czy dostawą.

 

Ale zgadza się, że czasem jeżeli się nie przypomnisz to nie dostaniesz emaila z odpowiedzią.

 

Tyle że to zdarza się praktycznie z każdym sklepem czy dystrybutorem, więc mówiąc wprost - wali mnie to i nie wpływa na ogólnie dobrą ocenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupile buty , pedaly i rurki (mostek, kierownica ,sztyca Ritchey WCS). Buty przyszly nie w tym rozmiarze,nie ten model, spd nie w tym kolorze ,a rurki wysylali caly miesiac ,bo nie mieli wcale calego kompletu WCS. Szczerze odradzam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja tam polecam ten sklep, potrzebowałem kiedyś manetkę prawą XT na szybko, zamówiłem we środę, w piątek była u mnie w domu, więc bardzo sprawnie.

Na Allegro też kupowałem i nigdy nie było problemów.

 

Wczoraj napisałem o zniżkę, jak na razie odpowiedzi nie otrzymałem, napiszę raz jeszcze :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem u nich na allegro i przez stronę (taniej) i w momencie zakupów problemów nie było. Fakt do ostatniego zakupu u nich nie doszło bo na maila z odpowiedzią czekałem chyba ponad tydzien. Całe szczęscie, że to olałem bo i tak odpowiedź była negatywna a chodziło o dostepność pewnego elementu. Ale te transakcje, do których doszło przebiegły bezproblemowo i szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio (jakiś miesiąc temu) zamawiałem w tym sklepie (internetowym, nie Alledrogo) oponki RK SS 2.2 Był to chyba poniedziałek. Przelałem kaskę. Paczkę dostałem w środę a tam ku mojemu zdumieniu RK SS 2.0... Jako, że fakt ten stwierdziłem po powrocie z pracy i było już po godzinie 17tej zadzwoniłem do sprzedającego. Telefon wyłączony. W sumie nie dziwię się bo każdy po południu potrzebuje czasu dla siebie. Zadzwoniłem w czwartek ok 9tej-10tej - dodzwoniłem się, przedstawiłem problem. Efekt taki: Sprzedający wysłał mi prawidłowe oponki, które dostałem już w piątek (zależało mi na założeniu ich przed weekendem), ja natomiast odesłałem te niechciane w czwartek w południe. Sprzedający wysłał dobre oponki mimo, że ja jeszcze nie odesłałem tych niechcianych. Koszt wysyłki niechcianych i ponownej wysyłki tych prawidłowych pokrył sprzedający. Każdemu mogą zdarzyć się pomyłki, jednak w tym wypadku byłem zadowolony z faktu sprawnego przebiegu reklamacji. Do tego na moją prośbę o jak najlżejsze egzemplarze dostałem oponki ważące 455g/szt., gdzie waga tego modelu waha się w granicach 450-490g. Wcześniej dwukrotnie robiłem zakupy w tym sklepie i nie było najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że sporym testem dla tego sklepu/sprzedawcy będzie moje zamówienie. Jeśli wszystko okaże się takie jak powinno być i niezwłocznie was o tym poinformuję.

Swoją drogą na forum są raczej pozytywne opinie, a jak wiadomo zawsze trafi się ktoś niezadowolony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w grudniu 2009 zamawialem duzo drobnych rzeczy za ponad 1.5k.

 

Raz ze dostalem sporo upustu, to jeszcze rzeczy ze wzgledu na brak dostepnosci czesci ktorych zamawialem (czego bylem swiadom) dostalem w 3 transzach bez problemu nie placac nic ekstra za 3 oddzielne wysylki kurierem. Takze ja osobiscie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem kierownicę Eastona EC90SL - towar w internecie niechodliwy, u dystrybutora niedostępny. Formicki akurat miał u siebie, w niezłej cenie. Zadzwoniłem ok. 15, od razu ktoś odebrał, sprawdził, że kierownica faktycznie jest na stanie. Zakup, przelew i kierownica u mnie - wszystko bez zbędnej zwłoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc zadzwoniłem dzisiaj do sklepu. Facet od razu odebrał, rozmowa bardzo miła i na temat...tylko konkretów brak...Zapytałem o możliwość połączenia wysyłki przy zamówieniu na złożonym na Allegro i na stronie sklepu - no problem. Wytłumaczyłem że dzwonię ponieważ przez 2 dni nie dostałem odpowiedzi na maila - prawdopodobnie go "przeoczyli". Na moje pytania o dostępność kilku rzeczy dostałem odpowiedź żebym wysłał maila bo teraz nie może sprawdzić. Oczywiście pomyślałem ze znowu nie mam co liczyć na odpowiedź ale grzecznie maila wysłałem. Wielkie zdziwienie - odpowiedź godzinę później...zawartość była jeszcze większym zdziwieniem. Tak w skrócie:

 

- hamulce Deore dostępne na stronie sklepu - będą po 20 maja !!!

- hamulce SLX dostępne na stronie - będą pewnie jutro

- tarcza XT 180 mm. dostępna na stronie - rzeczywiście jest

- tracza XT 160 mm. wystawiona na Allegro - będzie pewnie w piątek

 

Wszystko poza hamulcami Deore mogę jeszcze z trudem zrozumieć...

Mimo wszystko złożyłem zamówienie, wysłałem kolejnego maila co jeszcze z niby niedostępnych rzeczy, które jutro mają się pojawić, ma być dołożone do zamówienia oraz prośbę o skrócenie przewodów hamulcowych oraz zamianę klamek. Mam OGROMNĄ nadzieję że za kilka dni będę mógł napisać pozytywny komentarz na temat zakupów w tym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na początku tego miesiąca 06.04.2012 zamówiłem siodełko selle italia, oczywiście sprawdziłem na stronie sklepu czy jest dostępne i wykonałem telefon - miła rozmowa, Pan potwierdził dostępność towaru. Tego samego dnia załatwiłem formalności związane z ratami, czyli udałem sie do punktu ratalnego żeby podpisać umowę. Środki pieniężne zostały odrazu uruchomione, zadzwoniłem do sklepu, żeby poinformować sprzedawcę - wszystko pięknie i ładnie. Następnego dnia ustaliłem, że sklep otrzymał pieniążki i czekam na wysyłkę, do tego etapu wszystko ok. Nagle pojawia się problem z dostarczeniem towaru, 5 - przekładanych terminów, problem z kontaktem (telefonicznym i mailowym). Dzisiaj mamy 26.04.2012 towaru dalej nie ma, 2 dni temu udało mi się dodzwonić do Pana, który zapewniał mnie, że na 100% towar zostanie dostarczony, niestety bez skutku!!!

 

 

Jedna wielka ŻENADA!!!

 

ps.proszę się dobrze zastanowić, przed dokonaniem zakupów w tym sklepie!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to już jest... lepiej unikać takich sklepów...

Analogiczna sytuacja na allegro, często wystawiam przedmioty w dobrej cenie,

ale nie najniższej, bo uważam, że mogę sobie pozwolić na premię za wiarygodność.

A tak ktoś kupi o 10zł mniej od osoby z 5 komentarzami i potem płacze, że uszkodzone lub nie dotarło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem buty, dostałem zły model i kolor. Kontakt mailowy dość lajtowy, a podejście jakby właściciel w ogóle nie czerpał z tego dochodu :D Po wymianie kilku maili dogadaliśmy się tak, że oni przyślą mi dobre buty a ja odeślę te i dostanę jeszcze zwrot kosztów wysyłki. Buty odesłałem na drugi dzień, nowe otrzymałem kolejnego dnia ale pieniędzy już nie.

 

A tak ktoś kupi o 10zł mniej od osoby z 5 komentarzami i potem płacze, że uszkodzone lub nie dotarło

Nie wiem co mnie podkusiło na 10 zł tańsze buty, sam wolę zamówić u sprzedawcy, który ma lepszą opinię i wszystko idzie jak należy, dlatego też prawie zawsze wybieram droższą opcję, takim podejściem klientów nie stracisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towar zamówiłem w poniedziłałek i odrazu zadzwoniłem aby sie upewnić ze jest. Gościu obiecał mi wysyłke kurierem w ten sam dzień,góra wtorek. Dziś dostałem maila z dziwnym pytaniem o nr zamówienia(czyli zapewne nic nie wyszło).Dzwonie od 2 godz ale telefon wyłączony. Zostałem bez hamulców na długi wekend. Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem wreszcie swoje zamówienie w tym sklepie. Niestety ale ocena jaką mogę im na razie wystawić to: NEUTRALNA. Od środy do piątku dzwoniłem do nich chyba z 10 razy do tego 4-5 maili. Na mail odpowiedzieli raz, rozmowy przez telefon doszły do skutku z 4 chyba. Zależało mi aby wysłane było wszystko w piątek tak żebym dziś - w poniedziałek, wszystko dostał. Pan zapewniał że na 100% wyślą w piątek, tylko muszę im wysłać jakieś potwierdzenie wpłaty - oczywiście wysłałem w piątek koło godziny 13.00. Później jeszcze dzwonił do mnie, pytał się dokładnie o adres - myślę sobie że wysyła. W sobotę rano dostaję maila że przesyłka wyjdzie w poniedziałek bo mieli dużo zamówień.... Rozmowa przez telefon też trudna bo "szefa nie ma" i drugi Pan nie może o wielu rzeczy decydować, a jak coś chcę żeby zrobili więcej (skrócenie przewodów w hamulcach) to mam pisać na maila bo przez telefon to on nie może przyjąć takiego zamówienia...

Ogólnie mówiąc jak komuś się w ogóle nie spieszy i ma ochotę pisać 3 razy takie same maile, wydzwaniać nie wiem ile razy to polecam. W innym wypadku chyba lepiej zamówić gdzieś indziej...Opisałem to wszystko w skrócie bo gdybym miał opisywać wszystko to pamiętnik by się z tego zrobił...trochę tragiczny pamiętnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, ale z drugiej strony było bardzo dużo pozytywnych opinii o nich dlatego zdecydowałem się zaryzykować. Jeszcze zobaczymy co do mnie przyjdzie - jak będzie wszystko tak jak chciałem to opinia zostaje. Chociaż boję się że mogli coś spierdzielić a wtedy się co najmniej bardzo zdenerwuję. Zamawiałem tarcze XT jedną 180 i jedną 160 mm - kilka razy musiałem im powtarzać że nie chcę 2 sztuk 180 mm. Jeszcze większe jaja mogą być z hamulcami, chciałem żeby skrócili mi przewody hamulcowe i zamienili klamki tak żeby prawa była do przedniego zacisku a lewa do tylnego...aż się boję co przyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goście sobie jaja robią. Zamiast powiedzieć że trzeba parę dni zaczekać na wysyłkę, wmawiają że wyślą nazajutrz. U mnie mija tydzień od zamówienia i gościu wczoraj napisał ,że wszystko ma na stanie tylko prosi o maila w poniedziałek. A wiec napisałem dziś tego maila tylko po co się pytam. Ceny dobre i warto poczekać na towar dłużej ,ale nie rozumiem po co te ściemy i ignorancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...