Skocz do zawartości

[Galeria] Pokaż Twojego 29era


ZbyszekP

Rekomendowane odpowiedzi

Apdejtów parę.

 

Pierwsze primo - siodło w postaci WTB Silverado.  Wygodne, ino dupę trze niemiłosiernie, aczkolwiek podejrzenie pada też na spodenki. Wyroku jeszcze nie wydałem, się zobaczy.

 

Drugie primo - hample w postaci Formula T1. Nie mam pytań i tyle.  Gdyby azaliż miał je ktoś inny, spieszę donieść że są mocne jak kotwice, mają doskonałą modulację i w całodziennych tripach po górach nie wykazują żadnych oznak słabnięcia.

 

Trzecie primo - miały być koła, ale dystrybutor dał ciała i kół na razie niet. Zamiast tego ogólne info, że sprzęt odwiedził góry, konkretniej Izery i single. I również nie mam pytań.  Sprawdził się doskonale, zarówno przy wspinaczce (pompowania/kopania nie stwierdzono) jak i w dół. Na singlach wywijał jak bracia mniejsi, ino cza go odrobinę wcześniej i odrobinę mocniej kłaść w zakręt. Najsłabiej wypadł na czerwonym ze Stogu, ale to bardziej wina jeźdźca, który okazał się tego dnia pipą, a poza tym nie naduł należycie widelca ;)

 

Dowody rzeczowe:

 

ov251_20130705_140258.jpg

 

zk32_20130705_140329.jpg

Edytowane przez Sol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GhOsTwrc - jak już walisz sobie takie zielone wstawki (okleiny, gripy, koszyki, zacisk sztycy i śrubki), to dobrze byłoby utrzymać wszystko w jednym odcieniu zielonego, a nie wszystko z innej "parafii" - inaczej to średnio wygląda :P

Juz zakonczylem walenie,  nic nie robie jezeli chodzi o kolorystyke,  poczekam aż rama pęknie i wtedy może. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apdejtów parę.

 

Pierwsze primo - siodło w postaci WTB Silverado.  Wygodne, ino dupę trze niemiłosiernie, aczkolwiek podejrzenie pada też na spodenki. Wyroku jeszcze nie wydałem, się zobaczy.

 

Miałem SIVERADO w poprzednim rowerze które z nim sprzedałem

Jak dla mnie jest perfekcyjne, do nich posiadam ciuch Endury więc zestaw jest idealny.

Teraz jeżdżę chwilowo na Selle Italia X1 i już wiem ze wrócę do WTB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz zakonczylem walenie,  nic nie robie jezeli chodzi o kolorystyke,  poczekam aż rama pęknie i wtedy może. 

A jesli nie pęknie.

Ale koszyki to zmień, bo kłują w oczy  :)

 

A propos pękania.

W piątek pierwszy raz udało mi się zerwać łańcuch.

A do tego w tym samym momencie walnęła blokada widelca.

Przecież to statystycznie nie możliwe  :confused:

 

fgu2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamontowałem w crossie Saguaro 29x2.2. Celem było sprawdzenie czy da się crossem na odpowiednio większych papciach wystartować w jakimś lekkim maratonie w okolicach Poznania. Od dwóch miesięcy nie mogę się wykaraskać z ITBS - nie mogę biegać i brakuje mi trochę startów w zawodach i rywalizacji - stąd ten pomysł. No i cóż chyba się da :) Przynajmniej odnoszę takie wrażenie po dzisiejszej kilkudziesięcio kilometrowej przejażdżce głównie w terenie. Dla tak obutego Maestro żadnym problemem nie są ani korzenie ani głęboki piach, jest lekko łatwo i przyjemnie. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że do prawdziwego 29er'a XC w cholerę mu daleko, że amortyzator o skoku 75mm to można sobie o kant d... rozbić, o posranej geometrii nie wspominając. Dla zainteresowanych wymiary Maestro wyglądają następująco (nie znam kątów, a producent nigdzie ich nie podaje):

- baza kół 1140 mm

- główka 135 mm

- ogon 460 mm [damn]

- wysokość suportu 330 mm

- górna rura (mierzone od osi sterów do osi podsiodłówki w linii prostej) 610 mm

- rura podsiodłowa 483 mm

 


oewf.jpg
Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

....a suport jak w dobrym fulu nad ziemią :)
Fakt, niektóre crossy się nadają bardziej a inne jak by mniej na taką parówę

Tak w ogóle gdyby ktoś mnie zapytał to na stówę rzekłbym, że to 26calowiec, te proporcje jakieś takie (ale bynajmniej to nie ujma..)



....a suport jak w dobrym fulu nad ziemią :)
Fakt, niektóre crossy się nadają bardziej a inne jak by mniej na taką parówę

Tak w ogóle gdyby ktoś mnie zapytał to na stówę rzekłbym, że to 26calowiec, te proporcje jakieś takie (ale bynajmniej to nie ujma..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet się zastanawiałem czy by nie włożyć widelca 100mm ale coś mi się wydaje, że oprócz jeszcze bardziej pokichanej geometrii, rama by tego mogła najzupełniej nie znieść. Zatem cross zostanie crossem a zimą polował na okazję, muszę jeszcze tylko pozwolenie od małżonki uzyskać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu wstawiać 100, bo tylko na podjazdach będzie gorzej. Jeżeli widelec nie ma udawanego skoku i realnie jest te 70-75mm to masz więcej niż w moim 80mm pod koła 29", gdzie rzeczywisty skok wynosi 60-65mm.

 

Ramę/rower wymieniaj jak stwierdzisz, że obecny ogranicza Cię, a nie bo to nie rasowa dwudziestkadziewiątka.

Jak dla mnie pierwsze co byc może warto zmienić, to korbę na taką z mniejszymi zębatkami. Napędowi typowo crossowemu/trekkingowemu trochę brakuje w cięższym terenie. Ale to subiektywne odczucia i preferencje.

 

Tak czy inaczej grunt, żeby się dobrze jeździło :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dwóch powodów ten rower nie będzie u mnie docelowym 29er'em. Primo lubię szybką jazdę po szosie i z crossa jako takiego nie mam zamiaru rezygnować :) Secundo o ile rama 19" jako cross sprawdza się znakomicie i jest jak znalazł o tyle te 19" w wydaniu 29er jest już dla mnie za duże i muszę celować w 17/18". A przy okazji Accent Peak w rozmiarze M to wiela cali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili mam około 3-4 cm od rury do krocza, w zupełności wystarcza do jazdy po szosie i lekkim terenie. Balony w saguaro są strasznie wysokie , przy 4 barach balon ma 6 cm i klejnoty unoszą się na jakiś 1-2 cm nad rurą. Moim zdaniem do bezpiecznej jazdy terenowej tak mały prześwit jest niewystarczający :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...