Skocz do zawartości

[sklep]Centrumrowerowe.pl - zmiany


PauL605

Rekomendowane odpowiedzi

Widział ktoś z Was już najnowsze zmiany na stronie centrumrowerowe.pl ? Szata graficzna uległa całkowitej zmianie. W sumie nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby strona sklepu cyklotur.pl nie uległa również prawie takiej samej zmianie. Te dwa sklepy jakoś współpracują czy coś? Nawet częściowo - może całkowicie oferta jest również identyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żenua. Dokładnie, ta sama firma robiła oba sklepy. Ja bym się w każdym razie wk... zdenerwował. Ale to jest sposób na biznes! Znajdujemy freewarowy kod, albo kupujemy jakiś za grosze, zmieniamy kilka kolorków (bo nawet fontów nie ruszyli) i jazda!

 

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz rację, to delikatnie zmienia postać rzeczy, aczkolwiek nie jest to pierwszy przypadek, gdzie konkurencja, niemająca ze soba nic wspólnego prócz branży, ma takie same strony.

Faktycznie, czas wprowadzenia zmian i same zmiany wskazują na to co mówisz, ale ja tego i tak nie czuję. Być może dlatego, że będąc na studiach ekonomicznych uważałem na zajęciach;)

Nie widzę żadnego problemu w tym, że te dwa sklepy będą współpracować, mogą się nawet połączyć w jeden, ale na moją logikę, ja bym to rozwiązał inaczej.

 

Chciałbym usłyszeć słówko na ten temat z któregoś ze sklepów.

 

P.

 

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownujac obie strony: asortyment i ceny, mam wrazenie jakby te sklepy sie juz polaczyly. Praktycznie to samo... jedyna roznica to menu po lewej stronie, w CR poukladane alfabetycznie. Przyklad butów SPD :):

 

http://www.centrumrowerowe.pl/pl-PL/katalog/8/Buty_rowerowe_SPD/pageno/1

http://www.cyklotur.com/pl-PL/katalog/8/Buty_rowerowe_SPD/pageno/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czepiacie się...

Ale ciekawe,że obydwa sklepy mają Biuro Obsługi Klienta w tym samym miejscu- jedynie telefon i emalia jest inna.

No i w Cykloturze dostawa jest gratis 100 pln wcześniej niż w CR.

Można by tak długo wymieniać ,ale nie oceniajmy obydwu firm po wyglądzie strony internetowej.

Jadnak jestem ciekaw kto zgapił od kogo...... choć wnioski się same nasuwają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to już cała oferta cr w nowej odsłonie, czy po prostu jeszcze nie wszystko jest dodane? Czaiłem się trance X3 a tylko jest jakiś Felt z 2008 jako nowość :woot: (czteroletnia nowość). Cyklotur też ma zresztą takiego w ofercie :teehee: Ktoś Was zrobił w bambuko i sprtolił stronę czy faktycznie jakaś fuzja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z pewnością więcej do tegoż "sklepu" nie zawitam.

Kilka lat temu sprzedali coś czego nie mieli, w końcu po kilku dniach zadzwoniłem z uprzejmym pytaniem gdzie moja przesyłka, zostałem poinformowany że "właśnie została wysłana, czekali na dostawę" (widać to chyba standardowe tłumaczenie własnej niekompetencji). Towar dostałem, ale być może miła pani, która odebrała mój telefon zaznaczyła w tym momencie w systemie sklepu "klient wkurzony" co być może daje pierwszeństwo w kolejce czekających :)

 

Gdy niedawno znowu nawiązałem łączność, tym razem mailową, z tymże sklepem byłem ostrożniejszy i najpierw zapytałem o szansę realizacji zamówienia. Niestety ponownie sprzedawali coś czego nie mieli, cena na stronie dużo wyższa niż na allegro, a czas realizacji rozmijał się z informacjami z allegro.

Ekipa centrum powinna udać się na szkolenie z obsługi klienta i prowadzenia działalności handlowej do konkurencji, która towar miała, wysłała go błyskawicznie a rabat na całość i przesyłkę zrobiła nie patrząc na to czy jestem stałym klientem czy nie, nawet bez proszenia o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni chyba nie mają jasnej strategii, dokąd zmierzają.

Zaczynali z dobrymi cenami, niezłym systemem rabatowym i programem lojalnościowym, co nieco przesłaniało kulejącą obsługę klienta, choć nie uważam, że było dramatycznie, po prostu czasem komuś się nie chciało...

Teraz mam wrażenie, że próbują czegoś innego, możliwe, że łącząc siły z Cykloturem. Tyle, że znowu zaczynają z niewłaściwej strony. Zamiast poinformować klientów o nadchodzących zmianach i przejściowych kłopotach z tym związanych, robi się partyzantkę w nocy - nikt nic nie wie, pozostają domysły. Na dodatek ceny wzrastają o kilkadziesiąt % i brakuje mnóstwa produktów.

Tak się składa, że planowałem złożyć zamówienie w niedzielę wieczorem, miałem dodane towary w koszyku, znałem ceny i dostępność. Dzisiaj nie ma większości z nich, te które są dostępne mają chore ceny, a mój koszyk wyparował. Skutecznie potrafili zniechęcić mnie do zakupu u nich i do zostawienia pieniędzy u konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również planowałem zamówić parę rzeczy w jednym z dwóch tych sklepów. Skończy się chyba na zasysaniu zza granicy. Może wyjdzie drożej, ale.... eh. Jak to jest, że jak modelowałem, to przez większość ambitnego modelarstwa ssałem modele i bambetle do nich spoza Polski, do fotografii - chcesz coś porządnego i rozsądnie - zza granicy, z rowerami widzę jest tak samo... Smutne to.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że planowałem złożyć zamówienie w niedzielę wieczorem, miałem dodane towary w koszyku, znałem ceny i dostępność. Dzisiaj nie ma większości z nich, te które są dostępne mają chore ceny, a mój koszyk wyparował. Skutecznie potrafili zniechęcić mnie do zakupu u nich i do zostawienia pieniędzy u konkurencji.

 

Zaczynam sie obawiac wlasnie o swoje zamowienie, bo skladalem w czwartek 2 rzeczy, po czym otrzymalem potwierdzenie. Natomiast za jakis czas przyszla informacja ze sa w trakcie zmian i na razie nie realizuja zamowien i wznowia realizacje dzis. Po zmianach jednej rzeczy niema w asortymencie, a druga jest 25% drozsza. Cos czuje ze jutro czeka mnie telefon do nich :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zastanawiam się, która forma działania zostanie wdrożona- niezła z Cykloturu ,czy kiepska z CR?

Tak na marginesie- może ,mimo założenia firmy CCR zarówno CR jak i Cyklotur będa dalej działały niezależnie od siebie? Choć szczerze w to wątpię patrząc na podjęte przez włodarzy CR i Cykloturu dzialania.

 

Mam nadzieję,że któryś z Panów nas oświeci ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba połączą skromny wybór obu sklepów w takim razie, jak widzę to wiele osób narzeka na sprzedawanie WIRTUALNYCH towarów (czyli abstrakcja w abstrakcyjnym jakby nie patrzeć świecie internetu :) ).

 

W moim przypadku najlepszą propozycją była cena z ich oferty allegro na ten sam, dużo droższy na stronie, towar - w DRODZE WYJĄTKU. :laugh: Zapewne nigdy więcej takiej przysługi by nie wyświadczyli. Wydawało mi się że najcześciej to prowizje allegro wymuszają (co tak czy inaczej jest zrozumiałe) wyższe ceny na allegro.

To wszystko jak i opisane powyżej przejścia "w trakcie zmian" świadczą o;

- lekceważącym podejściu do klienta

- nastawienie że i tak nawet największy burdel nie okroi interesu

- krótkowzroczności właścicieli, którzy w cenę funkcjonowania interesu wliczają wkurzanie się i utratę klienta - ostatecznie jak wiadomo magia ceny działa i nowi, niedoświadczeni nabywcy skuszą się na zakup, nawet kosztem jakości realizacji usługi.

 

Sytuacja gospodarcza w Polsce nie jest widocznie aż tak zła, skoro tak podchodzą do sprawy.

Widocznie ponad 20 lat gospodarki rynkowej to jednak i tak za mało by nauczyć się choćby poprawnego prowadzenia interesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, która forma działania zostanie wdrożona- niezła z Cykloturu ,czy kiepska z CR?

Tak na marginesie- może ,mimo założenia firmy CCR zarówno CR jak i Cyklotur będa dalej działały niezależnie od siebie? Choć szczerze w to wątpię patrząc na podjęte przez włodarzy CR i Cykloturu dzialania.

 

Mam nadzieję,że któryś z Panów nas oświeci ....

 

Fuzja CentrumRowerowe.pl i CYKLOTUR.com?

 

 

W związku z pojawiającymi się pytaniami oficjalnie wyjaśniamy, że CentrumRowerowe.pl i CYKLOTUR.com pozostają niezależnie działającymi sklepami, chociaż od marca 2012 obie firmy są własnością jednej spółki.

Operacja ta ma na celu połączenie dobrych cech obu sklepów, pozbycie się tych gorszych i dalszy rozwój obu marek. Główny nacisk, obok zwiększenia możliwości nowych stron WWW i nowego systemu ERP, kładziemy na utrzymanie możliwie niskich cen sprzedaży, polepszenie bieżącej dostępności towarów z oferty obu sklepów oraz położenie jeszcze większego nacisku na jakość obsługi Klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś konkretnego, realnego, oprócz frazesów?

Zamiast pisać te bzdety lepiej było się nie oddzywać - tym bardziej że efekty zmian widać, w postach powyżej.

 

Chyba że zakładamy że klienci to złośliwcy, którzy wypisują kłamstwa by zaszkodzić renomie firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...