Skocz do zawartości

[sklep] Bikestacja - opinie o sklepie


NooreQ

Rekomendowane odpowiedzi

Crust zapewniam Cie, że można znaleźć wszystko co ma BS taniej :) Jedynie mają promocje na wyprzedaże z Bike-Discont, tzn. pośredniczą tylko.

 

np: trenażer Tacx t2325

w BS 819zł - myślicie DOBRA CENA ,a  tu w Bike-Discount 666zł + 24zł wysyłka 3dni idze. A w BS minimum 5dni......

http://www.bike-discount.de/en/buy/tacx-blue-motion-t2325-heimtrainer-yellow-jersey-pro-form-limited-edition-475907

http://www.bikestacja.pl/pl/trenazer-tacx-proform-blue-motion-t2325-zolty-tdf-edition-podstawka-mata-tacx-dvd-39139.html

 

 

Kaseta SRAm Eagle

w BS 1832, a w Bikediscount 1600zł(free wysyłka)

http://www.bike-discount.de/en/buy/sram-12-speed-eagle-cassette-xg-1299-10-50t-528642

http://www.bikestacja.pl/pl/kaseta-sram-xx1-eagle-xg-1299-10-50t-12-speed.html

 

Reba RL 27,5

W BS 2499zł w Bikediscount 1552zł (free wysyłka)

http://www.bike-discount.de/en/buy/rock-shox-reba-rl-27.5-solo-air-100-tapered-black-494962

http://www.bikestacja.pl/pl/amortyzator-rock-shox-reba-rl-27-5-solo-air-100mm-oneloc-tapered-czarny.html

 

Takich przykładów jest od kociej mordy.

Taka to BS najtańsza w naszym kraju...Już wiecie dlaczego czekacie 5dni? Bo z Niemiec idzie paczka 3 dni, reszta to przepakowanie itp. A nie to co ten Morti pisze "duża ilość zamówień i kolejka w wysyłce". Kiedyś ktoś już pisał, że dostał od nich trenażer w pudle z Bike-Discount.

To, że komuś wyślą paczkę z częściami Shimano (i pisze pozytyw na forum) w 1 dzień to żaden wyczyn bo każdy sklep w Polsce ma dostęp do Shimano. Problem z tym, że BS nie ma dobrych cen na Shimano (z wyjątkiem wyprzedaży z bikediscount). Ceny ma w normie krajowej.

 

Także argument "kupuję z BS bo tam najtaniej to żaden argument).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikomu się nie wypłakiwałem, spytałem użytkownika tobo czy obrażanie mnie jest na miejscu. Niestety w/w ma problem z czytaniem ze zrozumiem i nie pojął o czym piszę. Zaproponował tylko, że administracja forum może przyjrzeć się rozmowie.... po mojej zgodzie - dotyczącej również korespondencji w pw stwierdził że jednak nie. No cóż, jeśli 41 letni mężczyzna nie potrafi ani czegoś przeczytać ze zrozumieniem, a do osądu sytuacji potrzebuje administracji forum to ja nie mam więcej pytań. Oczywiście nie widzę żadnych powodów dla których miałbym nie ujawnić zainteresowanym całej treści wiadomości prywatnych jeśli użytkownik tobo wyrazi zgodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuj w jaki sposób Cię obraziłem. Kopiuj, wklej, z pewnością sobie z tym poradzisz. Możesz użyć naszej korespondencji.

 

Jeśli czujesz się w jakikolwiek sposób poszkodowany, źle oceniany Ty albo niesprawiedliwie Twoja firma - przeze mnie - to napisz do administracji, niech rzuci okiem na Twoje posty, moje również, niech sprawdzi w jaki sposób ucierpiałeś/ucierpieliście.

 

Bo jak na razie - na co zwrócili Ci uwagę inni użytkownicy forum - masz bardzo kulawy sposób rozwiązywania problemów Waszego autorstwa. Na propozycje jak to uczynić nie reagujesz.

Zamień milczenie co do odpowiedzi na maile klientów na milczenie i działanie by ich problemy rozwiązać. Niby to samo a skutek zupełnie inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Morti,niestety nie potrafi zrozumieć pewnej prostej rzeczy,jeżeli klient zaufa sprzedawcy,kupi jeszcze raz,jeżeli nie to go straci.

Na moim przykładzie,kiedyś kupiłem kilka pierdółek na Bikestacja,gdyby nie to,że trochę mi się śpieszyło (wyjazd),nawet o sytuacji bym nie pamiętał.

Poślizg wysyłki nie był jakiś wielki,po prostu dłuższy niż zwykle,i trochę się rozeźliłem.

Dochodzimy do teraźniejszości,ponownie muszę kupić kilka pierdółek,trzy rowery więc i drobnicy sporo.

Akurat Bikestacja ma WSZYSTKO czego potrzebuje,to plus,że wszystko mam u jednego sprzedawcy.

Przypominam sobie temat na forum,sklep jest tu raczej na straconej pozycji,sprawdzam na alle komentarze,tragedia,więc idę do konkurencji,dla mnie sytuacja jest prosta.

Mam znajomych handlujących na alle,nawet nie to,że są świadomie nieuczciwi,po prostu podobnie jak ww olewają stany magazynowe,i kwestie wysyłki.

Musieli otworzyć już trzeci sklep,stare są już spalone z powodu komentarzy,a z każdym następnym idzie im coraz gorzej.

Więc proponuję wziąć sobie do serca to co napisali forumowicze,mamy rok 2016 i niestety dostęp do internetu,takie praktyki są "dobre" na krótki czas,potem już jest tylko gorzej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z nudów jeszcze trochę popiszę. Aż zajrzę na maila żeby obraz był rzeczowy.

 

21 września robiłem większe zakupy części rowerowych. Wykonałem 5 zamówień w 5 sklepach wszystko do godziny 13.00. I tak:

1. zamówienie z msportu było u mnie 22 września.

2. zamówienie z rowerisport było u mnie 22 września.

3. zamówienie od robmar było u mnie 22 września.

4. zamówienie z ctbike było u mnie 23 września.

5. zamówienie z bikestacji było u mnie 3 października.

 

W między czasie zdążyło tez dojść zamówienie z niemiec :)

 

Tak więc kolego zadam ci pytanie. W którym sklepie na pewno więcej nie zrobię zakupów ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu w przypadku BS nie masz pewnosci ze towar, nawet przy zalozeniu ze ma byc za tydzien, dojdzie na czas. Brak zaufania przekresla jakiekolwiek przyszle zakupy z mojej strony.

Szkoda czasu i nerwow skoro nawet wysylane przez BS powiadomienia sa wg innych uzytkownikow niewiarygodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie jest mały sklepik z Panem szefem, tylko wielka stodoła, w której pracuje sporo młodych, konkretnych facetów, klikających w pecety, lata temu z przyjemnością można było odebrać od listonosza paczkę  z częściami w dobrej cenie, to legło w gruzach, przy tak dużej firmie widać, że to totalny brak klasy kierownictwa, wystarczy znaleźć osobę kompetentną, której jedynym zadaniem jest  " czyszczenie" błędów innych pracowników, momentalna reakcja, zwrot pieniędzy, lub inne rozwiązywanie  problemów dogodne dla obu stron. Sam musiałem bardzo długo domagać się  zwrotu pieniędzy, ok 600 czy 700 zł, nie wiem czy dobrze pamiętam ale chyba ponad miesiąc, najgorsze, że na każdym etapie sprawa była załatwiana telefonicznie i w każdym momencie, ustalenia z rozmowy były niedotrzymane. Wstyd. Omijać dużym łukiem. Na allegro i w internecie jest sporo ludzi którzy mają wzorowy stosunek do klienta.  Bikestacja  niestety mnie zawiodła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpiszcie sobie "bikestacja" w google.... masakra sami niezadowoleni Klienci, same ostrzeżenia przed zakupem itp. Nikt mi nie powie, że to tylko "niezadowoleni klienci piszą negatywy, a zadowoleni nie piszą nic".

Oddając sprawiedliwość: gdzie w necie znalazłeś stronę na której wypowiadają się SAMI niezadowoleni klienci?

Ja znalazłem, owszem, opinie, pierwszy link był do tego tematu, w nim są również opinie pozytywne, kolejny link opineo.pl gdzie sytuacja jest podobna. Faktem jest że opisane negatywne doświadczenia są identyczne jak opisane tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pewnych rzeczy nie rozumiem...

Rejestruje się tu człowiek który pisze, że to jego prywatne konto i że jest tu stricte prywatnie ale później używa słów "my", "zrobiliśmy", "staramy się". Później padają zdania - nie jestem tu służbowo, ale jeszcze później "odpowiem na pytania co do zamówienia na priv"

To do licha jesteś tu kolego Morti prywatnie czy służbowo? Czy może masz jakieś rozdwojenie jaźni? Może poblokować wam te wszystkie IP z których wchodzicie na forum i piszecie pochwalne peany na swój temat?

 

Dostajesz na tacy gotowe rozwiązania jak wyjść z totalnej czarnej dziury w jakiej jesteście, a Ty nadal gadasz jak potłuczony że szanujecie klienta, że macie regulamin itd itp. Szkoda że jak piszą forumowicze regulamin działa w jedną stronę tak abyście przypadkiem nie wysłali paczki wcześniej ale zwlekać z wysyłką to potraficie nawet i trzy tygodnie.

Ja mam z wami pośrednio negatywne doświadczenia. Poprosiłem kumpla by dopisał do swojego zamówienia piasty dla mnie. I co? I od przelewu czekaliśmy na kuriera prawie dwa tygodnie. Dwa tygodnie pięknej pogody się zmarnowało.

Z racji że jestem jednym z modów na tym forum, to mógłbym otagować i zmodyfikować ten temat tak, że pierwsze dwie, trzy strony popularnej wyszukiwarki wyświetlałyby tylko negatywne opinie o waszym sklepie. Ale nie mam zamiaru mścić się bo do niczego to nie prowadzi.
Jeśli jesteś szeregowym pracownikiem tej firmy to zanieś laptopa z otwartą stroną forum o opiniach na wasz temat szefowi. Niech ten Twój szef weźmie za kołnierz człowieka od marketingu, niech go tknie nosem w monitor jak tego kota co zamiast kuwety załatwił się na dywan oraz  niech mu każe przeczytać ten temat i niech wyciągnie wnioski i naprawi błędy.
I nie rób fochów bo dostałeś sporo dobrych rad i działaj. Z czasem jakieś zniżki dla forumowiczów możesz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam...

Jeśli kupuję towar, płacę za niego i czekam, przesyłki nie otrzymuję), dodzwonić sie nie mogę a nawet jak się dodzwonię to jestem zbywany, na maile odpowiedź jest albo żadna albo jak wyżej w rozmowie telefonicznej to... czy nie jest to coś w rodzaju wyłudzenia czyli czynu karalnego?

 

Czy ludzie którzy są robieni w jajco na allegro ani razu nie wystąpili do allegro z prośbą o interwencję? Ja robiłem to dwa razy wobec różnych użytkowników allegro/sprzedawców. Napisałem na czym polega problem (kiepski kontakt/.brak kontaktu, brak towaru), poprosiłem o interwencję i...allegro zablokowało konto aż do złożenia wyjaśnienia przez sprzedawcę. W obu przypadkach sytuacja była identyczna, gdybam że allegro zapytało sprzedawców o status realizacji zamówienia z ich strony i w obu przypadkach nie mieli niczego co usprawiedliwiałoby ich działania (lub ich brak). W obu sytuacjach konta nie zostały odwieszone. 

Czy w tym przypadku nabywcy są takimi piczkami, że dają się bez końca poniewierać, nawet jeśli mają możliwość zrobienia czegoś bez podejmowania działań osobiście (np złożenia doniesienia na policję), korzystając z pośrednika jakim jest allegro? Niby allegro informuje że nie jest stroną w konflikcie ale coś w tym względzie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń z BS wynika że allegro jako tako pilnują ... 

Za co allegro zawiesza konto to trzeba się wczytać w regulamin, negatywne opinie nie są równoznaczne z zawieszeniem konta.

Prędzej zablokują kupującego, który z jakiegoś powodu zrezygnował z zakupu i sprzedawca wystąpił o zwrot prowizji.

 

Co do czynu karalnego ... doprowadzenie poszkodowanego do niekorzystnego rozporządzenia mieniem to oszustwo ... jednak znamiona oszustwa z tego co wiem są tylko wtedy gdy finalnie zostaniemy bez kasy i bez towaru i/lub sprzedawca przy okazji zniknie/zamilknie.

W takim przypadku zgłaszamy sprawę na policje i przestępstwo nie jest umarzane ... co najwyżej zawieszane do ustalenia/znalezienia sprawcy.

Jak przy okazji gdy oszustwo było przez allegro to zgłaszamy ten fakt w serwisie podając nr sprawy zgłoszonej na policji i allegro oddaje ci kasę którą "zgubiłeś" na transakcji ... kończy się to też zawieszeniem konta sprzedawcy.

 

Wbrew pozorom standard obsługi klienta kupującego przez internet jest w Polsce wysoki ...

BS to zwyczajna czarna owca, która bezczelnie zasłania się nieżyciowym regulaminem co najśmieszniejsze sama go nie przestrzega :).

 

Kiedyś w tym wątku porównałem konta allegro BS i sklepu mojego szwagra przy podobnej ilości aukcji i indeksów na magazynie.

Branża nie ma znaczenia bo rozmawiamy o jakości obsługi ...

Wyszło mi ... BS vs szwagier :

Pozytywne - 33353 vs 52298

Neutralne - 498 vs 34

Negatywne - 416 vs 3 ...

 

Tak wiec panowie z BS mniej pitolenia jacy to my źli jesteśmy wystawiając niepochlebne opinie i czepiający się 5`cio dniowego terminu wysyłki ...

Tylko nic nie wyszło w troki i zasuwać aby poprawić opinię o swojej firmie ...

 

Pozdrawiam

 

Edit :D

 

Tylko "miejsce gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę" w troki i ...

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To do licha jesteś tu kolego Morti prywatnie czy służbowo? Czy może masz jakieś rozdwojenie jaźni? Może poblokować wam te wszystkie IP z których wchodzicie na forum i piszecie pochwalne peany na swój temat?

Nie znam zasad na jakich Centrum Rowerowe ma na FR swoje konto ale podoba mi się ta idea. Rozmowa pod szyldem to branie odpowiedzialności zarówno za zamówienia jak i słowa, porady na Forum.

Dobrze by było gdyby na taki ruch zdecydowała się i BS, obawiam się tylko że takie prowadzenie biznesu nie pozwoli im na poważne potraktowanie tematu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może przy kolejnej takiej akcji przy kupnie przez allegro trzeba to zgłosić? Wszedłem z ciekawości na profil BS i mnie zatkało... 416 negatywów i 498 neutralnych. 

 

 

416 w statystyce. W punktach nie ma komentarzy anulowanych za zgodą stron, te usuwane są z punktacji.

 

Kiedyś nabyłem towar u kolesia który miał super statystyki (zero punktów za negatywy), kupiłem i zaczęły się przysłowiowe schody. Po schodach sprawdziłem szczegółową statystykę (wchodząc w podkategorie komentarzy) i okazało się że tam miał kilkanaście negatywów o bardzo ciekawej treści.

Wcześniej statystyk szczegółowo nie sprawdzałem, teraz robię to za każdym razem, nawet jeśli liczniki są bez zastrzeżeń.

 

 

 

 

Za co allegro zawiesza konto to trzeba się wczytać w regulamin, negatywne opinie nie są równoznaczne z zawieszeniem konta. Prędzej zablokują kupującego, który z jakiegoś powodu zrezygnował z zakupu i sprzedawca wystąpił o zwrot prowizji.
 

 

Jeden raz transakcja przebiegła niepomyślnie (neutral z mojej strony, treśc komentarza nie spodobała się sprzedawcy więc wpieprzył mi negatywa), doszło do sporu przez allegro, ostatecznie komentarze obustronnie zostały anulowane (zgodnie z filozofią allegro) po czym sprzedawca wystąpił do allegro o zwrot prowizji podając jako powód anulowanie transakcji z przyczyny zniszczenia przedmiotu sprzedaży i niewysłania go do mnie. Allegro konfrontuje takie uzasadnienia z drugą stroną, zapytało mnie o to czy faktycznie towaru nie otrzymałem i w jakim był stanie, poinformowałem że był w stanie bdb i go odebrałem. W tym samym dniu konto zostało zawieszone.

Nie czytałem regulaminu zawieszenia konta w dwóch przypadkach pisałem do allegro z prośbą o skontaktowanie się z moim sprzedawcą i na podstawie tylko mojego maila do nich (nie domagali się żadnych potwierdzeń, dowodów, skanów itd) konto sprzedawcy zawieszali. Ktoś patrząc na to z boku mógłby ocenić takie działania jako nadgorliwość, z mojego punktu widzenia przynajmniej tyle udało się uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...