Skocz do zawartości

[Przegląd] Typowy rower crossowy Schwinn po latach bez konserwacji.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przed sezonem postanowiłem przyjrzeć się z bliska rowerowi mojej dziewczyny. To typowy rower crossowy (przynajmniej na moje oko).

Po tym co zobaczyłem opadły mi ręce (dziewczyna cały czas twierdziła że rower jest przecież w bardzo dobrym stanie a ja się temu jakoś specjalnie nie przyglądałem). Okazuje się że wiele części roweru oblazła rdza, w dodatku wiele elementów z tworzywa jest mocno zniszczonych. Dlatego postanowiłem że zrobię kilka zdjęć, i poproszę Was o radę na forum, od czego najlepiej zacząć wymiany żeby nie wpakować się w duże i niepotrzebne koszta.

 

Zależy mi na tym, żeby elementy wymieniać stopniowo w kolejności od najważniejszych do tych najmniej ważnych. Oczywiście zdjęcia zrobiłem rowerowi nieumytemu więc może być problem z oceną. W dodatku mam takie pytanie: jak najlepiej usunąć rdzę z kierownicy i np. mocowania siodełka?

 

Będę wdzięczny za wszystkie uwagi, linki, porady i wszystko co może mi pomóc w doprowadzeniu tego roweru do stanu jak najbardziej sprawnego. Dodam że w trakcie jazdy nie słchać żadnych niepokojących dzwięków z napędu, i że przerzutki działają jako tako (myślę żę wystarczy tylko wyregulować).

 

No i tu link do zdjęć, kilka z nich opatrzyłem stosownym opisem: Picasa Web Albums - Bogdan Copik - Rower do odśw...

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

Voohan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od umycia całego roweru :) Rdze z kierownicy mozesz usunac w następujacy sposób : w miseczce zmieszaj proszek do szorowania (typu IZO) z woda tak. aby powstała lekko gęsta papka. Taką papke nałóż na ścierke lub gąbke i szoruj do skutku :) Zardzewiałe śrubki najlepiej wymień żeby lepiej wyglądało :) O umyciu napędu poczytaj już na forum, powinno cos byc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...