Skocz do zawartości

[rower] Kross Hexagon V6


Rekomendowane odpowiedzi

kurde, mam problem z czyms strzelajacym:) Wymieniłem pedały, ale okazało sie, ze to nie one sa przyczyna tego szpecacego dzwieku. Pomozcie prosze!!

 

hmm.. czasem u mnie też coś takie występuje - takie metaliczne "tykanie" ?? z tego co sprawdzałem to bardziej cos "w środku" niż pedały.

 

Z racji że jest tu dużo użytkowników Hexagona mam pytanie:

wybieram się na dłuższą wycieczkę i chciałbym założyć na tył bagażnik i jakieś "sakiewki" - czy i jaki najlepiej bagażnik spełni te wymagania i ile mnie to bedzie kosztować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłbym zapomniał- regulacja amorka- w sklepei powiedzieli zeby oba pokretła były ustawione w tym samym połozeniu, a na zdjeciach na forum sa czasem ustawione inaczej- czemu to ma słuzyc?

 

twardosci amortyzatora, wykrecone na maxa czyli te zolte dzyndzle widoczne max miekko - jek wkrecony na maxa twardo, i z obu stron to ustawiasz osobno lepiej aby bylo tak samo z obu stron :)

 

pzdr

darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. czasem u mnie też coś takie występuje - takie metaliczne "tykanie" ?? z tego co sprawdzałem to bardziej cos "w środku" niż pedały.

 

 

Ja tak mialam na poczatku w V4 to jest chyba cykanie w supporcie, moze byc na sucho wlozony. Mi to wyregulowali w sklepie, bo bylo to jeszcze w tym okresie miesiaca do podbicia gwarancji:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie wczoraj trochę bardziej postanowiłem pomęczyć swój sprzęt. Przejechałem 45km. Szkoda tylko, że tak mało, bo miałem jeszcze ochotę na o wiele więcej, ale nie zdążyłbym na mecz :D

 

Jeździłem 50/50. Połowa to teren (Łagiewniki), a połowa to szosa. Było bardzo fajnie, upał wcale mi nie przeszkadzał. Hexagonik sprawował się znakomicie i nie miałem z nim żadnych problemów. Ogólnie rewelacja i wycieczka się udała :(

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. No w końcu stukneło mi 500km i 2 miesiące użytkowania, chociaż ostatnio z powodu tych upałów nie jeździłem za bardzo. Jak na razie jestem zadowolony, rower dobrze się sprawuje nic nie stuka nie puka. Na sobotę planuje sobie zrobić mały przeglądzik, wyregulować przerzutki i wkońcu chyba skróce ten łańcuch bo jak dla mnie to jest jednak za długi, często słysze jak mi gdzieś tam się obija.. No niestety po użytkowaniu już na rowerze troche rys przybyło, nie należe do osób które są za bardzo troskliwe o sprzęt.. ale jutro go troszke podsmaruje, niech ma coś od życia:)

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu pierwszych 7 stron juz pewnie nci nowego nie doczytam. Mam pytanko, ja wzialem Hexgona V5 za 950zl (czyli nie tak tragicznie bo zaledwie 2 tygdonie temu). Czy ma taki sam lancuch i ogolnie naped, poza klasa przerzutek. Troszke zielony jestem a mam dosc podobne problemy z nim. No i dopisze ze kola najwyzszej klasy nie sa bo przy pierwszej dosc nietypowej glebie (hm... mi sie nic nie stalo powaznego ale rower mial tak naprawde efekt centralnego uderzenia w sciane) i kolo sie scentrowalo. Myslalem ze sa bardziej wytrzymale. Czy wiekszosc wstepnych przyczyn (poza regulacja) sama sie rozwiaze ? Czyli ze rozjezdza itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do scentrowanych kół to miałem tak samo, po przejechaniu pierwszych kilometrów okazało się że koło tylnie do centrowania. Nie mogłem początkowo uwierzyć jak mogło się tak stać :P , jednak okazało się że szprychy były poluzowane, bardzo słabo ponaciągane... także po zakupie roweru należy jednak poświęcić mu troszkę czasu i przejżeć go i może coś podokręcać, szczególnie jak się kupuje w sklepie internetowym. Bo tam biorą rower prosto od producenta i nam przesyłają.. stąd i niższa cena.. bo bez pośredników... w sklepie cena wyższa ale rower bardziej sprawdzony i ustawiony. Wg mnie i tak opłaca się kupować w sklepie internetowym bo zarobiłem 150 zł a za przegląd roweru, ustwinie przerzutek i centrowanie koła zapłaciłem 20zł. Także mimo wszysko polecam tą formę zakupu. :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja :D

 

Po pierwszej regulacji u kolegi (przednia przerzutka, tarło na całej 2 tarczy) jest super.

 

Zapłaciłem 1044zł (dostałem jakas pompka gratis). Mam 2 letnia gwarancje, nie musze robic przegladów zeby ją utrzymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Sklepik (a raczej hurtownia :wink:) "Piasta"

Co tez dostałes tania pompka, hehe?

 

Odnośnie roweru: własnie wrociłem z krótkiej wycieczki, ok 20km, rower zaliczył porzadny zjazd z jednego z wiekszych wzniesien w okolicy. Bez najmniejszych problemów dojechałem do domu. na razie jest ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Nie, ja nie dostałem pompki, bo kupiłem rower przed sezonem o całe 105zł taniej ;)

Po prostu byłem tam pare razy niedawno i skojarzyłą mi się cena i to, że jak ja kupowałem, to też nie musiałem jechać na przegląd, żeby gwara była ważna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Hexagon'a V6 kupiłem w Piascie w Łodzi za 1044zł, z jakis miesiac temu. Rowerek jest fajny, ale po 500km musze stwierdzić iż:

 

- troszke za długi łańcuch

- przeciętne siodełko, ale idzie się przyzwyczaic

- pedały i hamulce w nieglugim czasie do wymiany

- rowerek swietnie spisuje sie w dluzszych wypadach (powyżej 50km)

 

I jeszcze pytanko do ludzki, ktorzy kupile Hexagona V6 w Piascie w Lodzi:

 

- ile czasu trwa pierwszy przeglad roweru (czy musze go zostawic i po jakims czasie odebrac)?

- jakies opłaty?

 

p.s. Fajnie ze jest to ForumRowerowe, a dzieki Wam mam swojego Hegagona V6. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Podobnie jak Konrad , kupując tam rower podobili mi od razu gwarancję, dlatego też nie musiałem jechać na przegląd. Ile czasu on trwa, to nie wiem. Nie mogę sobie do końca skojarzyć, ale przegląd kosztuje tam albo koło 20zł, albo jest darmowy ( z tego powodu, że kupiłeś tam rower)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegląd mojego krossa trwał około 15 min regulacja, samrowanie - był bezpłatny. Lepiej pojechać na przegląd jeśli nie jesteś specjalistą w naprawie rowerów. Sprzęt sie dociera także ten przegląd ma za zadanie sprawdzić czy wszystko gra i powinien być przeprowadzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

semka, kurde zastanawiam sie czy na pewno był to dobry wybór biorac tego hexagona. Popatrzcie na ta Meride, troche drozsza a wizualnie, moim zadaniem duzo fajniejsza. Szkoda, ze nie widziałem jeje wczesniej.

http://allegro.pl/item115133182__merida_ma...gwarancja_.html

cena 1099 jest tylko na allegro- norlamnie jest za 1699.

niewiem jakiej jakosci ten amor- nic nei moge znależc na jego temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merida ma pewnie troche lepsza niz w krossie rame, osprzet podobny, tylko amort slabszy. klopot z te aukcja jest tylko taki, ze sa same duze rozmiary ram. jesli takowy komus pasuje to chyba lepiej kupic meride niz hexagona. ale gdyby za ten rower przyszlo zaplacic cene katalogowa to zdecydowanie nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...