Skocz do zawartości

[rower] Kross Hexagon V6


Rekomendowane odpowiedzi

Mi strzela jak mocno skręce kierownicę.. nie wiem, czy to kwestia naciągnietych linek, nie mam zamiaru w tym na razie grzebać. Na liczniku 650 km.

U mnie jest podobnie. Wydaje mi się, że takie dźwięki wydają pancerze linek

 

Hm... zakładał ktoś błotniki do Hexagona? Ale takie tanie, wkładane pod amortyzator. Wywiercili w nim taką dziurę, co nie nadaje się pod żadną śrubę - pod jeden gwint jest za mała, pod drugi niby pasuje, ale śruba jest trochę luźna i ostatecznie cały błotnik lata. :glare:

Ja zastosowałem zwykłą śrubę bodajże M6. Możliwe, że gwint jest zamalowany farbą i dlatego ciężko się wkręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście "pykanie" nie było kwestią dotarcia jak próbowali mi tłumaczyć jak jakiejś naiwniaczce w serwisie, bo kto uwierzyby, że nagle po 400km rower zaczyna mi się w ten "pykający" sposób docierać;P W każdym razie był to chyba bębenek lub cos koło tego(koleś nie chciał mi powiedzieć). Odkręciła się jakaś rzecz w piaście która trzeba było dokrecać ampulowym dunastką:D

A odnośnie błotników, to się przedwczoraj mao przez nie nie zabiłam. Kupiłam jakieś joł-niby zaiste(jedyne co o nich wiem to to że jest chyba cos o nich an stroni www.simpla.com i że nie były tanie w porównaniu ze zwykłymi plastikami-ok 40 zł). Przedni wkręcany od dołu. Co sie mianowicie stało? Podczas średnio ekstremalnej jazdy odpadŁ mi z przodu i przejechałam po nim tylnym kołem. Chyba jeszcze nigdy nie byłam tak wpieniona. Straciłam zupełnie zaufanie do tych błotników. NAjśmieszniejsze jest to, że w serwisie powiedzieli mi, że pewnie za dużo skaczę(phi). Tym bardziej "phi", że błotniki były montowane niecałą dobę wcześniej...

ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrazenie, ze kross zrobil calkiem fajny rower, ale jego siec dealerska jeszcze nie "dorosla" do tego, zeby go sprzedawac i serwisowac.

ps. kormoran, mam problemy z kompem, ale nie chcialbym za duzego ot robic i dokladnie wyjasniac. jak bardzo Cie to interesuje to zapraszam na pw.

Edytowane przez macrianus2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwis...hmmm. chciałoby się zakurrrr na nich, ale kiedy pierwszy raz u nich byLAm ujrzałam w oczach i uslyszałam w tonie głosu coś co odebraam jako miłość do rowerów(w odróżnieniu miłości jedynie do papierów:). Uznałam, że sprawi to iz mój rower bedzie tam jak nigdzie indziej dopieszcony. Dodatkowym argumentem była bliskość i dostepność. B. możliwe, że nie dorosli jeszcez do V6, w końcu każdy model ma swoje kaprysy. Mam jak zwykle pytanie, czy zdarza wam się sporadycznie, że spada wam łańcuch? Ja nie potrafię uchwycić co robię źle. Spadał mi z tyłu jak i z przodu... Może niefachowo obchodze się z przerzutkami, a może po prostu wymaga to regulacji. Jeszcze jedna sprawa, w serwisie pytałam o ewentualne skrócenie łańcucha-zostałam wyśmiana. Z kolei z tego co czytam na tym forum jest to dośćpowszechne wśród was. W jakim celu skraca się łańcuch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś tydzień temu kupiłem HV6 ale nie jeździłem dużo bo musiałem oddac do serwisu-tylnie koło było niedokręcone, a ja myślałem ze to wina hamulca.

 

 

Poczytałem ten temat i zobaczyłem zdjęcia założyciela tematu na których pokazywał jak zniszczyły mu się tylnie zebatki. Z ciekawości sprawdziłem swoje....i szok-powyginane , spiłowane itp. Co jest nie tak z tym rowerem? :blink:

Edytowane przez endriu80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy czasu mysle jednak, ze ta kaseta wlasnie ma tak wygladac (nie jest to raczej efekt eksploatacji).

Mirages. Problem spadajacego lancucha to kwestia niedokreconych srubek wychylenia przerzutki. Jak obejrzysz dokladnie przerzutki to maja one srubki (na srubokret krzyzakowy z oznaczeniem L i H). Wlasnie one zapobiegaja przypadkowemu spadaniu lancucha.

Dlugi lancuch powodowal slizganie sie po kasecie. Ja osobiscie skrocilem go o 4 ogniwa. Po tym zabiegu problem zniknal. A jak to sprawdzic: Daj lancuch na najmniesza zebatke z przodu i z tylu. Jesli lancuch bedzie luzny to znaczy ze jest za dlugi (musi byc delikatnie napiety przez przerzutke).

PS. Kolejne 86 km rowerek przezyl bez szwanku. Jedynie na 5 km przed domem zlapalem gume (pierwsza w tym rowerku od samego poczatku na oponach zakladanych do rowerku FR :blink: ). Cos zaczyna w nim skrzypic, ale mysle, ze jest to siodelko lub sztyca, ale jak do tej pory jest ok. Czeka mnie tez wymiana klockow hamulcowych (ale to moze za tydzien lub dwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez wybrechtali, jak poprosiłem o skrócenie łańcucha. Koleś wział odemnie 20 zł. za ustawienie hamulców. Dopiero po powrocie do domu zorientowałem sie, że nic wiecej nie zrobił. Niestety tego dnia miałem dobry humor, koles miał szczescie!! Jak na razie jestem zadowoly z rowerku, ale zrobiłem dopiero 300km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo trzeba sobie samemu w jak najszerszym zakresie radzic, a do serwisu to tylko w ostatecznosci. czesto niestety tak jest, ze z wielomi rzeczami nie potrafia sobie poradzic, a jesli juz cos zrobia to biora za to spore pieniadze.

sa oczywiscie tez serwisy dobre i relatywnie niedrogie, ale to niestety rzadkosc. z kolei serwisy "autoryzowane" sa zwykle niezle, ale ceny maja bardzo wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy roweru Hexagon V6.

Gdy ujrzałem ten rower w internecie zakochałem sie w nim od razu. Teraz planuje zakup jego w moim Rodzinnym mieście za banalnie niską cene<960zł> u Renomowanego sprzedawcy. W wyborze pomogliscie mi wlasnie Wy tym Super testem który wykonał Pan Paweł P. <respect> dla niego za to Paweł jesteś wielki. Mam tylko pytanie na ile oceniacie żywotność takiego roweru?? Jak zakupie go to umieszcze fotki. jaki kolor jest najfajniejszy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poczytałem sobie i tylko sie utwierdziłem w przekonaniu że chcę ten rower <_< Mam nadzieje że dostane go w dobrym stanie ( bez żadnych ubytków i zniekształceń spowodowanych transportem ). Kupuje go bezpośrednio w sklepie krossa i tam piszą że "rower po dostarczeniu jest gotowy do jazdy" :P no zobaczymy :) Mam zamiar go troche poeksploatować - w mojej miejscowości znajdują się spore górki i dołki i miejsca do dośc hardkorowej jazdy :D już sie nie moge doczekać :D a po wszystkim przekażę relacje co się popsuło a co sie 3ma i czy rower "daje rade" :D

PZDR!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...ostatnio własnie jestem na kupnie tego roweru...i mam mały problem...otóz zamówiłem juz w pewnym sklepie i powiedziano mi 900zł ale niestety sprzedawca nie wiedział o podwyzce cenowej i teraz chce 1000PLN :) prosze o jakąs pomoc w postaci podania jakich sklepów gdzie ta cena jest ok 900zł najlepiej w małopolsce...

P.S. patrzyłem na stronce feni ale tam sa zdjęcia modeli 2005 wiec pytanie mam takie czy rowerki sa z modelu 2006???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hexagona mam poltorej miesiaca i nie stwierdzilem na razie zadnych objawow mogacych mnie niepokoic. Przez jakis czas mialem problemy z przerzutkami tzn charszczaly i na biegach 5-8 jak sie depnelo to mialem wrazenie ze mi sie lancuch przerwie tak szarpalo zebatkami noi zaczalem unikac tych przelozen. Po niedlugim czasie i nasmarowaniu lancucha te problemy ustapily i uznalem to jako rzecz normalna przy poczatku ekspoloatacji dlatego stwierdzam ze poki co jest gitarka i lux torpeda. Jedynym ubytkiem jest jeden odblask na tylnym kole bo kamien w niego uderzyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak widać jestem tutaj nowy :)

Przeczytałem dokładnie cały wątek o tym rowerze, poszukałem też troche googlach.

Pod koniec lipca chciałbym wybrać się w dłuższą trasę (prawdopodobnie do Włoch !!)

i w związku z tym mam "prośbo-dylemat" czy ten rower sprosta takim wymaganiom- bądź co bądź bedzie to około 3500 km w dwie strony :D

Czy ktoś może odpowiedź w jaki sposób go stuningować (o hamulchach już wiem) aby był w miarę spokojny o to że nie rozkraczy mi się gdzie w połowie drogi (ja ok. 85kg plus bagaże). Oczywiście przed wyjazdem planuje też ostry trening :) więc też mu się troche dostanie.

Czekam na wszelkie pomocne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

v6 po m-cu dosc ostrego uzytkowania

przeglad (moj do krosa niedlugo sie wybieram) na ktorym dokrecony zostaly co poniektory szprychy delikatne centrowanie kola przebieg 280 km duzo skokow hopek i gorek, teren raczej ciezki, wyregulowalem przerzutki ponownie i jest gitara wszystko poki co seryjne

 

pozdrawiam

darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak widać jestem tutaj nowy :P

Przeczytałem dokładnie cały wątek o tym rowerze, poszukałem też troche googlach.

Pod koniec lipca chciałbym wybrać się w dłuższą trasę (prawdopodobnie do Włoch !!)

i w związku z tym mam "prośbo-dylemat" czy ten rower sprosta takim wymaganiom- bądź co bądź bedzie to około 3500 km w dwie strony :D

Czy ktoś może odpowiedź w jaki sposób go stuningować (o hamulchach już wiem) aby był w miarę spokojny o to że nie rozkraczy mi się gdzie w połowie drogi (ja ok. 85kg plus bagaże). Oczywiście przed wyjazdem planuje też ostry trening :) więc też mu się troche dostanie.

Czekam na wszelkie pomocne uwagi.

A nie zastanawiales sie nad rowerem crossowym/trekkingowym? Wieksze kola, mniejsze opory toczenia na asfalcie, mozliwosc zamocowania bagazy itd. Mysle, ze jak na taka trase taki rower bedzie praktyczniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zastanawiales sie nad rowerem crossowym/trekkingowym? Wieksze kola, mniejsze opory toczenia na asfalcie, mozliwosc zamocowania bagazy itd. Mysle, ze jak na taka trase taki rower bedzie praktyczniejszy.

 

Zgadzam sie ale wyprawa jest jedna a do tej pory (jak i po) chciałbym sie troche "powściekać" a ten typu roweru nie za bardzo się do tego nadaje :(

Poza tym Hexagon "wydaje" mi się bardziej masywny no i wizualnie jest bardziej OK :D

 

Chyba w każdej chwili będe mógł do niego dołożyć bagażniczek i trochę "najpotrzebniejszych" rzeczy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukradli mojego kochanego V6 spod Arkadii w tą środę. Już miałam oficjalnie zrezygnować z teamu Hexagona, ale po intensywnym mysleniu zakupiłam wczoraj klona... Oczywiście to nie to samo i każdy o tym wie kto mocno przywiązuje się do swojego sprzętu(mimo identycznego koloru nawet). Zastanwaim się czy oprócz zgłoszenia tego na policję(co oczywiście niezwłocznie zrobiłam) moge coś więcej zrobić. Ochrona nic nie miała mi do powiedzenia. NIe pytajcie o okolicznościach(rower był zapięty-i co z tego), bo płakać mi się po prostu chce, poradzcie mi czy mogę coś zrobić... Znajomy polecił mi wybranie się na stadion Olimpii i Wolumen, ale czy to ma sens? Podobno nie(głos innego znajomego). Czy jakieś prowokacje wchodzą w grę? CZy ochrona i/lub policja może na coś takiego pójść? Przeciez zdecydowanie ktoś siedzi tam i wypatruje.... EHHHH, pozostało mi chyba tylko wmawianie sobie, że nic się nie stało i udawać, że to ten sam rower...

a tego dnia wskoczyło mi 500 na liczniku(który oczywiście mam i jest problem z zakupieniem kabelków do niego, ale może się uda coś wykombinować u producenta) ://// ehh

mądra Maja po szkodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pawel_P chcialbym sie o cos spytac :) Mianowicie mam Krossa Level A4 i na ramie jest naklejka 19 a w rzeczywistosci jest 21, sklep powiedzial mi, ze widocznie pomylili sie z naklejkami ale nie moga mi pomoc, poniewaz rower jest juz uzywany 1 miesiac :blink: i teraz zamiast 19, mam rozmiar ramy 21. Jak myslisz jakbym zadzwonil do dystrybutora krossa to wymienilyby mi rower na 19 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ci odpowiem - jeśli wada ujawni się w ciągu 6-ciu miesięcy to tak jak by była w chwili nabycia !!!!!!!!!!!

Dzwoń chłopie do Krossa !!!!!!!!!!!!!

KONTAKT

KROSS SA

ul. Leszno 46

06-300 Przasnysz

Poland

tel. 029 752 44 45

fax 029 752 54 98

kross@kross.pl

 

Dział Handlowy

handlowy@kross.pl

 

I nie daj z siebie zrobić durnia

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...