szatan21292 Napisano 14 Lutego 2012 Napisano 14 Lutego 2012 Siemanko wszystkim. Mam taką ciekawą akcję, zakładam nowy łańcuch KNC siedmio biegowy, wsiadam na rower i łańcuch na każdym biegu skacze jak głupi, jechać nie da rady. Zakładamy stary łańcuch (2500km w błocie i śniegu ) i nic nie skacze?!?! dodam że kaseta nie jest zużyta ale zmieniam łańcuch wcześniej żeby zaoszczędzić. Jest ktoś na sali kto potrafi takie zjawisko wyjaśnić ? z góry dzięki za odpowiedzi.
Salvin Napisano 14 Lutego 2012 Napisano 14 Lutego 2012 Możliwe, że się ułoży. Pojeździł tak ze 100 km i zobaczysz jak będzie.
miki19953 Napisano 14 Lutego 2012 Napisano 14 Lutego 2012 Siemanko wszystkim. Mam taką ciekawą akcję, zakładam nowy łańcuch KNC siedmio biegowy, wsiadam na rower i łańcuch na każdym biegu skacze jak głupi, jechać nie da rady. Zakładamy stary łańcuch (2500km w błocie i śniegu ) i nic nie skacze?!?! dodam że kaseta nie jest zużyta ale zmieniam łańcuch wcześniej żeby zaoszczędzić. Jest ktoś na sali kto potrafi takie zjawisko wyjaśnić ? z góry dzięki za odpowiedzi. Chyba kaseta już nie przyjmie nowego łańcucha chociaż po przebiegu 2500 powinno być wszystko w miarę dobrze jaki masz sprzęt (kaseta, korba)?
lyndowss Napisano 14 Lutego 2012 Napisano 14 Lutego 2012 Może jednak masz zjechane już zębatki z tyłu. To, że zmieniasz łańcuch zanim się rozciągnie nie oznacza, że zębatki się nie zużywają. Wrzuć zdjęcie tylnych zębatek.
szatan21292 Napisano 14 Lutego 2012 Autor Napisano 14 Lutego 2012 Kaseta to jakaś prehistoryczna shimano 7 rzędowa, korba Shimano SLX. Nie mogę powiedzieć że kaseta jest idealna, ale nie zmienia to faktu że łańcuch skacze na KAŻDYM z 7 biegów i na 11z i na 25z ( szosowa kaseta ). Choć przyznam że na 25z ciut mniej ale jednak skacze.
kazafaza Napisano 14 Lutego 2012 Napisano 14 Lutego 2012 HELLo-: Piszesz ze kaseta nie jest zuzyta, ale co z zebatkami na korbie? Najlepiej sprawdzic na ile wyciagniety byl stary lancuch urzadzeniem pomiarowym i porownac z nowym KNC...a sprobuj moze go zalozyc w druga strone - kiedys w singlu przez pomylke zalozylem lancuch odwrotnie i pracowal inaczej... POZDRo-:ver
szatan21292 Napisano 14 Lutego 2012 Autor Napisano 14 Lutego 2012 Zębatki na korbie są ok, a co do długości to ten stary jest lekko wyciągnięty w porównaniu z nowym co nie zmienia faktu że stary nie skacze a nowy tak:/ a zakładanie go odwrotnie nic nie da bo łańcuch nie jest kierunkowy Coś mi się wydaje że on jakiś felerny jest i mogą się w nim wymiary nie trzymać kupy. Ale fakt faktem dla czego skacze to nie mam pojęcia dalej.
tobo Napisano 14 Lutego 2012 Napisano 14 Lutego 2012 Łańcuchy tej klasy nie są chyba kierunkowe, to domena łańcuchów 10 sp shimano. Ja jednak stawiam na zuzycie taniej kasety. Salvin, jak chcesz przejechać 100 km gdy łańcuch skacze na wszystkich zębatkach kasety? Tak to można co najwyżej sobie krzywdę zrobić.
Mod Team Puklus Napisano 16 Lutego 2012 Mod Team Napisano 16 Lutego 2012 Jak nie masz co zrobić z wolnym czasem zrób szlif kasety, jak nie masz co robić z pieniądzmi kup kasetę (opcjonalnie mozesz oddać mi )
karbonowypl Napisano 16 Lutego 2012 Napisano 16 Lutego 2012 Sądzę, że gdy się nie pamięta modelu kasety, to chyba już czas na jej wymianę
crashbash1 Napisano 16 Lutego 2012 Napisano 16 Lutego 2012 Jest bardzo mało prawdopodobne, aby kaseta używana z jednym łańcuchem przez 2500km, przyjęła nowy łańcuch. Musisz kupić nową kasetę.
dejtrejder Napisano 18 Lutego 2012 Napisano 18 Lutego 2012 Skacze bo razem z łańcuchem wymienia się kasetę. Załóż nową kasetę a problem powinien zniknąć. Jeśli nie zniknie to znaczy, że trzeba wymienić też przednie zębatki. Wtedy będzie ok na 100%
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.