Skocz do zawartości

[kompedium] Kompatybilność napędów 7/8/9/10 s


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

@FikusPsikus , z tego co napisałeś wynika że gdybyś dał kasetę 8-rzędową, to miało by to szansę współpracować poprawnie.

Jeśli na 9-tce przeskakuje o dwa to na 8-mce o przeskok w najlepszym przypadku będzie taki sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rulez i @voytec czy wy potraficie czytać ze zrozumieniem? Przecież @FikusPsikus wyraźnie napisał, że przeskok na kasecie o dwa biegi, nie jest co każde kliknięcie na manetce, tylko raz w połowie kasety i że "manetka przerzuca cała kasetę już między indeksami 9 a 2", czyli jak łatwo policzyć jest to 8 biegów. Podejrzewam, że set, składający się z: manetki SRAM 9-cio biegowej, przerzutki SRAM 10-cio biegowej i kasety 8-mio biegowej, będzie lepiej działał niż kaseta 9 -tka, manetka SRAM 9-tka i przerzutka Shimano 10-tka Dynasys. Jedynie na manetce pozostanie jeden, skrajny, nie wykorzystany bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mogło by to zadziałać z kaseta 8b, bo aktualnie zachowuje się jak manetka 8b gdy próbuje obsłużyć kasetę 9b. Tylko po co tak komplikować układ żeby wciąż mieć tylko 8b. Ale nie będę eksperymentował z rowerem klienta, więc się tego nie dowiemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak też sądziłem... ale wolałem się dopytać - mam na luzie taką przerzutkę a kolega chcę ją zaadoptować do swojego sprzętu, niestety proces będzie wymagał rozkuwania łańcucha a nie chciałem się za to brać bez cienia nadziei na współpracę względem powyższego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...