Skocz do zawartości

[amortyzator do crossa] Suntour NCX czy NRX ?


marekgda

Rekomendowane odpowiedzi

Racja - mają bałagan na stronie, ale do tego musiałem obejrzeć schematy (dostępne na stronie) - tłumienie hydrauliczne mają wersje HLO i HRL. Nawet za taką wersję nie dałbym tyle, z takim budżetem można już znaleźć coś sporo lżejszego i lepiej działającego (kiedyś gdzieś widziałem spinner sw7 za 333 PLN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 300zł za XCM w tej wersji... kupując na Allegro miałbyś dwa takie. A po 200zł chodzą wersje HLO, z blokadą hydrauliczną.

 

Okay, liczydło mamy takie samo. Jego faktyczna wartość cirklabout 150 zł, to dwa komplety w tej kwocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Okay, liczydło mamy takie samo. Jego faktyczna wartość cirklabout 150 zł, to dwa komplety w tej kwocie.

 

Dopinając już wątek do końca, taki to suchy dopisek - wyczekana odpowiedz z korespondencji mailowej na linii "ja- serwis"; bez komentarza póki co

 

 

-----Original Message-----

From:

Sent: Sunday, December 23, 2012

To: BOK CentrumRowerowe

Subject: PD: amortyzator SR Suntour XCM

 

 

 

napisał(a):

widelec o specyfikacji katalogowej: SF11-XCM-V3-P-PM-MLO-26-100 na rok 2011

-----------------------------------------------------------------------------------

Witam. Chciałbym wyjaśnić tę sprawę do końca. Amortyzator zmontowany przez CR obecnie w moim rowerze, XCM V3 MLO nie może odpowiadać temu, co zakładałem przed usługą serwisową. Załączony zostaje paragon na części i usługę serwisu. Kwota 329 zł, którą to zapłaciłem za wspomnany przedni widelec, nie może odpowiadać faktycznej cenie osprzętu klasy SF11 - XCM - prostemu systemowi opartemu o sprężynę stalową/subspręż. blokadę mechaniczną.

MLO jest też oznaczeniem, stosowanym w specyfikacji SR, wskazującym na zastosowanie mechanicznej blokady amortyzacji. Nie mogłem o tym wiedzieć, czy zauważyć tego (ani też znać się w tej kwestii) krótko po odebraniu roweru z serwisu. Cena tego typu widelca na rok 2011 wynosiła wówczas wg. cen detalicznych dystrybutora 155 pln. Oddając rower do serwisu decydowałem się bowiem na sprzęt [klasy XCR marki Suntour, LOD (kolor w zależności od stanu dostępności na magazynie)]pracujący w systemie sprężyna/ kartridż olejowy, o nieco lepszych materiałowo goleniach czy sprężynie głównej - co odpowiadałoby cenie 300 złotych.

 

PS. Opierając się na opisach service manual'a producenta (Suntour) weryfikuję mechanizm widelca.

Z góry dziękuję za wyjaśnienia w tej sprawie.

[tu imię nazwisko]

 

 

Witam,

Wszystkie zmiany serwisiwe o których mowa w Pana mailu zostały przez dałozęniem widelca ustalone telefonicznie. Decydujac się na widelec Suntour XCR z pivotami (kolor nie grał roli) został Pan telefonicznie poinformowany iz nie posiadamy tego widelca na naszym magazynie i w zwiazku z tym możemy Pany założyć widelec Suntour XCM z pivotami biały. Wyraził Pan na taką zamianę zgodę. W innym przypadku nie Zakłądali byśmy panu widelca Suntour XCM.

Cena widelca Suntour XCM w owym czasie na naszym sklepie wynosiła 329zł i była to zalecana cena detaliczna tego widelca na okres w jakim Pan nabył ten widelec.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moi drodzy , musze założyc coś do mojego Saphixa i padło chyba na

SR Suntour NRX

 

o ile wiem co oznaczają literki D E i S (kupowałbym albo E albo S)

to prosze o wyjaśnienie czym tak na dobrą sprawę różni się

RL-L od LO-L - chodzi o regulację w kierownicy blokady tylko, który jest lepszy, w sumie nie wiem czy warto wykładać więcej kasy za dodatkową manetkę na kierze, a morze jest to bardzo wygodne w trasie

, wybieram się do maroka , głównie asfalt ale będzie trochę offroadowo.

a jeśli nie NRX to co do 500 pln polecilibyście, lub czy ewentualnie ten model ale Powietrzny (widziełem za 670 pln przykładowo)

 

z góry dzięki, musze na dniach kupić już i szykować cały sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile wiem co oznaczają literki D E i S (kupowałbym albo E albo S)

to prosze o wyjaśnienie czym tak na dobrą sprawę różni się

RL-L od LO-L - chodzi o regulację w kierownicy blokady tylko, który jest lepszy, w sumie nie wiem czy warto wykładać więcej kasy za dodatkową manetkę na kierze?

z góry dzięki, musze na dniach kupić już i szykować cały sprzęt

 

Co tyczy pierwszego członu oznaczenia, jest tak jak mówisz...

RL - remote lock out :szerzej: remote lock lever - zdalna blokada z poziomu dzwigni na kierownicy (on handlebar)

względnie RLD - remote lock out + rebound damping adjust

LO - speed lock out (mozliwośc blokady skoku w trakcie jazdy, jednakże z korony amortyzatora; na koronie goleni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Poszukuję nowego amortyzatora to swojego crossa, który zastąpi słabo działającego RST Neona ML. Zainteresował mnie ten Suntour NCX http://allegro.pl/am...9.html#delivery Jednak problemem jest moja mała waga wynosząca ok 62-63kg. Miał ktoś do czynienie z tym modelem? Czy podany amortyzator będzie w miarę dobrze pracował przy tak niedużym obciążeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...