Skocz do zawartości

[zamykanie tematów] Za dużo tego zamykania....


Rekomendowane odpowiedzi

Odnoszę wrażenie, że zbyt wiele tematów na forum jest niepotrzebnie zamykanych. Myślę, że warto przejrzeć raz jeszcze politykę podejścia do tegj kwestii.

 

 

Uprzejmie proszę też o otworzenie tematu:

http://www.forumrowerowe.org/topic/90946-suport-cykanie-podczas-pedalowania/

 

Chciałbym dorzucić swoje trzy grosze porady dla kolejnych użytkowników : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poparcie dla przedmówcy...

 

Oczywiście jestem po stronie ekipy forum, gdy wątki zaczynają sie zamieniać w jakieś idiotyczne walenie sobie wzajemnie "a ja nie bo ja mam tak" - "jak masz tak, to masz źle...." - itp.

 

Ale od paru tygodni zauważyłem, że zamykane są wątki w których naprawdę konstruktywne opinie się pojawiały....a hasło "temat wyczrpany...zamykam" jest ni z gruchy ni z pietruchy ;)

 

Nawiasem mówiąc wątek o zamykaniu wątków też został zamknięty - chłopaki...przesadzacie...

http://www.forumrowerowe.org/topic/105018-zamykanie-tematow-zbyt-szybkie/

 

A nawet jak w podanym tam przykładzie nabijania postów (ja tam nie widzę nabijania) ktoś będzie miał 25 postów miesięcznie więcej, to co? :)

To będzie miał 300 postów rocznie ;) i dalej co?

 

Serio składam oficjalną petycję, aby kwestie wątków do zamykania były 4 razy przemyślane....i jak ktoś napisał.....niech posypią się ostrzeżenia czy coś....ale wątek niech zostanie....

 

Proszę również o nie zamykanie tego wątku, tylko dlatego, że ktoś w nim pisze ;)

To są konstruktywne uwagi, a nie próba obalenia władzy i pucz :D

 

pozdrolele

Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zapewniam Szanownych Forumowiczów,że żaden Mod nie czeka z wywieszonym językiem na zamknięcie jak największej ilości tematów- brak też jest konkurowania " Kto Szybciej Zamknie Temat" .

Tematy są zamykane z kilku powodów:

- temat jest martwy dłużej niż miesiąc ( patrz Kluby Rowerowe)

- poziom dyskusji mocno odbiega od tematu

- dyskusja przeradza się w słowną przepychankę - tu koronnym przykładem jest ten temat

[bezpieczeństwo] Prowadzenie po spożyciu alkoholu - Forum Rowerowe - doświadczenia, rowery, dyskusje sklepy rowerowe, giełda rowerowa

- na życzenie Autora

- temat dotyczy spraw wielokrotnie poruszanych na Forum ( choć nie jest to regułą )

Często Forumowicza zakładają kilka razy ten sam temat w odstępie tygodnia lub miesiąca mając nadzieję na większą ilość postów lub rad.

Każdy temat można "ożywić"- wystarczy info do Moda lub skorzystanie z funkcji Zgłoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regulaminie pisze jest napisane , że zanim napisze się nowy temat poszukać w wyszukiwarce, a jeśli temat nie wyczerpuje zagadnienia się do niego dopisać, tylko jak to zrobić skoro bardzo dużo tematów, rzekłbym nawet że większość jest pozamykane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawet jak w podanym tam przykładzie nabijania postów (ja tam nie widzę nabijania) ktoś będzie miał 25 postów miesięcznie więcej, to co? :)

Z mojej strony na pewno nie było nabijania postów, napisałem to moderatowowi napiszę i tu, wychodzę z założenia: im więcej takich samych opinii na dany temat tym większe prawdopodobieństwo, że podejmie się dobrą decyzję.(co nie oznacza, że wszyscy mają pisać cały czas to samo, więc jeszcze dopisałem parę istotnych rzeczy.) Mam albo nie mam racji nie ważne.

 

I tak przychylam się o rozsądniejsze zamykanie tematów, jeśli parę osób zaczyna pisać bez sensu i rozwala cała rozmowę to należy ich karać a nie osoby które chcą się czegoś dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Za co chcecie karać? Za kolejne dopisywanie paru zdań, które w zasadzie nic do tematu nowego nie wnoszą?

Idąc tym tokiem myślenia dojdziemy do karania za wypowiadanie swoich opinii- a to trąci trochę cenzurą.

Tematy stricte techniczne poruszające setny raz ten sam problem będą zamykane- wątpliwe jest dodanie czegoś , czego nikt jeszcze nie napisał- zresztą korzystanie z wyszukiwarki nie jest aż tak trudne.

Tematy okołorowerowe ( nie związane z zagadnieniami technicznymi) są i będą zamykane w momencie " zejścia z sensowności wypowiedzi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałem założyć temat o zamykaniu, ale widzę, że nie tylko ja zauważyłem, że coś jest nie tak ;)

 

Nie zgodzę się, że tematy są zamykane z automatu lub według niezmiennych od miesięcy zasad. Niedawno większość tematów na forach regionalnych i dedykowanych akcesoriom i sprzętowi była otwarta. W zeszłym tygodniu wszedłem, żeby zebrać ludzi na wyjazd po plaży i się okazało, że prawie całe podforum pozamykano - w pomorskim ostało się 7 tematów, a zamknięto wątki zbiorcze o np. sklepach, wspólnych wypadach z różnych miast, rajdach czy przedstawianiu się. Szczególnie ten ostatni należy zapewne zakładać za każdym razem od nowa ;) Nie wiem jaki mieliście zamysł, ale z boku to wygląda jakby w zimę ktoś na forum wrzucił wielką kłódkę.

 

Nielepiej jest na głównych podforach. Właśnie przeglądałem wątki dedykowane konkretnym plecakom, gdzie ostatnie wypowiedzi mają pochodzą z okolic jeseni i dotyczą modeli dostępnych nadal w sprzedaży, a nie można nigdzie pytania zadać o wrażenia po kilku tygodniach uzytkowania czy o informacje, których nigdzie indziej nie ma, bo wszystko jest zamknięte.

 

Mamy więc jednocześnie podfora, gdzie nic nie można odszukać, bo pojawia się 10 takich samych tematów dziennie i wszystkie są równie ogólnikowe, jak i takie, gdzie można odszukać dokładne informacje na temat konkretnego modelu sprzętu, ale nic nie można od siebie dodać czy się spytać, bo tematy są poblokowane. Biorąc pod uwagę, że pozamykanie nie wniosło nic dobrego, proponuję amnestię i otworzenie wszystkich wątków, a na przyszłość zamykać jedynie te, co do ktorych zachodzi koniecznosć (wszystkie pyskówki, ideałówki - np. o kaskach czy jeździe po % - oraz [2000] co kupić), a nie jak leci z automatu.

 

Przy okazji proszę o otworzenie :

http://www.forumrowerowe.org/topic/83893-plecak-deuter-compact-exp/page__hl__+deuter%20+exp__st__20

http://www.forumrowerowe.org/topic/98239-okolice-gdanska-wspolne-wypady/

http://www.forumrowerowe.org/topic/27883-sklepy-rowerowe-3-miasto/

http://www.forumrowerowe.org/topic/74924-trasy-rowerowe-gizycko-i-okolice/

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie przedmówca prawi. Nie kumam idei zamykania tematów, niby zawsze można użyc funkcji zgłoś, no właśnie ale czy na tym polega forum? Jak chcę coś dopisać to powinienem mieć możliwość zrobic to od razu, a nie najpierw prościc o otwarcie tematu, a potem dopiero dopisać. Poza tym administracja i tak ma dużo roboty z moderowanmiem i taka dodatkowa, nikomu niepotrzebna robota, jest chyba trochę nie na miejscu. Rozumiem zamykanie pyskówek albo gdy autor o to poprosi, ale przykład podany wyżej pokazuje, że zamykanie jest "trochę" na wyrost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

można tłumaczyć i tłumaczyć... a wy dalej nic. Skoro w temacie nikt nie pisze od dłuższego czasu, to jest on martwy. Aby zapobiec nabijaniu postów przez niektórych, te tematy są zamykane. Więcej, niestety, jest osób, które nie mają nic sensownego do powiedzenia i śmiecią. Pragnę też zwrócić uwagę, że nie jesteśmy w stanie weryfikować KAŻDEGO tematu. Jak zapewne zauważyliście, jest tego sporo, a my mamy też własne życie. Nie jesteśmy robotami, którzy czytają WSZYSTKO 24/7.

 

W skrócie, dbając o możliwie jak najwyzszy poziom tematów, będziemy unikać trzymania starych tematów otwartych. W przypadku chęci wypowiedzi w takim temacie, wystarczy go zraportować. Idea ta jest jak najbardziej sensowna dla tych, którzy stoją z 'drugiej strony' forum i muszą zmagać się z toną intelektualnie niskich wypowiedzi, nie wnoszących kompletnie nic do tematu. Wy tego nie widzicie, bo zwykle jest już posprzątane. Guzik raportowania nie boli i na pewno nie będziemy się bronić przed otwarciem takich tematów, jeżeli ktoś chce się wypowiedzieć, ale nam oszczędza sporo roboty.

 

I tak na marginesie... tematy w forum regionalnym były zamknięte z automatu.

Czas zamkniecia tematu - było 170 dni od ostatniej wypowiedzi... teraz jest ustawione na 200. To ponad pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tematy są zamykane z kilku powodów:

- temat jest martwy dłużej niż miesiąc ( patrz Kluby Rowerowe)

Wydawało mi się ,ze piszę poprawnie po polskiemu- jak widać chyba nie bardzo.....

Szych, tematy o które prosiłeś są otwarte- z wyjątkiem Giżyckiego, który jest "martwy" od sierpnia 2010 i został automatycznie zamknięty późną jesienią 2011. Nie widzę sensu otwierania tematu , w którym napisano 2 ( słownie dwa) posty przez ponad rok.

Otwarcie tematu to żaden problem- dla ciekawosci podam liczbę próśb o ponowne otwarcie tematu -8 ( łącznie z tematami wspomnianymi przez Szycha)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz jak najbardziej po polskiemu, po prostu nie za bardzo kumałem po co zamykać, no ale Mieciu wyjaśnił to w w sposób, który potrafi rozjaśnić w łepetynie zwykłego użyszkodnika. Ja od 2006 roku nazbierałem już troche ponad 1000 postów i dlatego nie za bardzo jestem w temacie spamowania. No ale teraz już wszystko wiem (co nie znaczy, że się z tym zgadzam :laugh: )

A co do próśb o otwarcie tematu, to sam podałeś odpowiedź jak to działa:) Ale skoro tak jest lepiej to nie mam już więcej pytań.

Można zamknąć ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...