Skocz do zawartości

[sklepy] rowerowe 3 miasto


jerry1234

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj zauważyłem, że na Morenie otwarto sklep rowerowy na ul. Marusarzówny.

Jest to oddział sklepu MK BIKE z Sopotu.

Asortyment na razie bardzo skromny a co do fachowości się nie wypowiadam bo nie wiem.

Wrzucam to tylko informacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

często bywam w trójmiejskich sklepach i postaram się pomóc, więc polecam sklep w sopocie na ulicy dworcowej oraz gdynia główna naprzeciwko hali sklep w podwórzu Cyklo i myślę że tu powinieneś zacząć, stanowczo odradzam mkbike, u żuchlińskiego nie jest źle ma ogromny wybór można pooglądać ale najlepiej wiedzieć po co się konkretnie przyszło.

 

Doczytałem że jesteś z sopotu więc żebyś przypadkiem nie wpadł na pomysł pójścia do mkbike bo masz blisko. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nieee tylko nie mkbike!!!

Kiedyś bylem tam to chwilowo w zastępstwie pracował tam gostek co samymi kur*ami rzucał, normalnie nie mogłem go zrozumieć. A mojemu kumplowi, któremu duro praktycznie nie działało, powiedzieli, że tak ma być, bo to amor do dirtu :):) kumpel zmienił olej i działa...

Odkryłem w centrum handlowym Matarnia w pasażu sklep Exisport. Jest taki ogólnosportowy, zbyt fajnych rzeczy rowerowych tam nie widziałem (jest parę rowerów, bidonów, marne kaski, jeden czy dwa stroje) z wyjątkiem PLECAKÓW! Kupiłem mały plecaczek z camelbakiem (bukłak w komplecie) za 59zł!! (promocja, normalnie 69zł.)

Jest ok. 5-6 modeli o różnej budowie, kolorze, wielkości, z bukłakami 1,5/2l.

Polecam - mój jest pomarańczowo czarny, bukłak 2l, pojemność 13l niby, ładnie wykonany, z tyłu gumka i siateczki na drobiazgi, elementy odblaskowe, 2 kieszenie, 2 pasy - biodrowy i mostkowy (?), "plecy" z fajnym systemem nośnym, nieprzemakalny raczej. Wady: brak kieszonki na komórkę na szelkach, trochę dużo różnych zadługich, dyndających pasków.

Mały ale w razie potrzeby powinien zmieścić np aparat (lustrzankę). Jeśli w praniu nie wyjdą wady to to najkorzystniejszy zakup mego życia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dołączam się do niektórych wypowiedzi i nie polecam mkbike, co prawda wybór mają ogromniasty ale obsługa na ocene 1, no może 2-, NIE POLECAM

 

POLECAM za to pana Marka, jak coś mi się psuję albo chce coś kupić to tylko do niego.

nie dość że fachowo doradzi to można też z nim "normalnie" pogadać,

najlepszy sklep/serwis w 3 mieście :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeżeli chodzi o super serwis, to polecam Banacha na Łostowickiej, jeszcze nigdy się nie zawiodłem :P.

 

Podepnę się pod temat i zapytam czy ktoś widział może w 3mieście opony 29"? Może coś w stylu Specialized Fast Track. Jako, żem człowiek pracujący mam małe szanse aby pozwiedzać sklepy :/, a wolałbym wpierw pomacać i zobaczyć na własne oczy przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Żuchliński w Gdynii to:

1. lekceważący (wręcz olewający) klientów, łamiący wszelkie zasady marketingu właściciel - nieuprzejmy, opryskliwy, przy mnie wyrzucił punkt 18.00 klientów z salonu, którzy stali przy kasie chcąc płacić za wybrany towar. Jak chciałem mu wyjaśnić, że w taki sposób zniechęca ludzi do sklepu to mnie wyśmiał i pokazał drzwi

2. przykłąd idzie od góry więc i obsługa najsympatyczniejsza nie jest. "Wysoki" za kasą za wiele ci nie doradzi, zero starań, klimatu, nawiązania kontaktu.

(wyjątek to chłopak na piętrze na akcesoriach - nie wiem jak on tam wytrzymuje ale jest OK - wiele mi doradził)

 

Ja bojkotuje ten salon. MIłe wrażenie odniosłem będąc w Cyklo Sporcie na Chwaszczynie choć klientem jeszcze nie zostałem. Póki co szukam sklepu

"dla siebie"

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

wygląda na to, że po konserwacji wcięło mi mój temat, więc zadam pytanie jeszcze raz tutaj: zaplatanie kół w gdańsku/sopocie - gdzie robią to jak należy?

ktoś już odpowiadał mi w poprzednim temacie, o jakimś sklepie w Sopocie, ale nie sądziłem, że dane nagle znikną, więc nie zapisałem adresu ; P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kółek nie zaplataj na pewno w Gdańsk na ul.Św Ducha.Sklep "Medias" czy jakoś tak.Siedzi tak jakiś studencik i plecie tylne koło tak samo jak przednie- do osi piasty.:)Więc tył miałem przekoszony 1,5 centymetra w lewo.Nie bierze pod uwage,że tylnie koło ma jeszce kasete :D

 

Z czystym sumieniem polece Tysarczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U ŻUCHLIŃSKIEGO byłam raz i obsługa olewa klientów to fakt, żeby obejrzeć rękawiczki rowerowe czekałam z 15 minut zanim ktoś do mnie podszedł. Za to ja im się odwdzięczyłam tym że następne 30 min zastanawiałam, które kupić i jaki rozmiar, a potem jaki kolor :D i ogólnie jest lepsza obsługa niż w Tczewie, u nas niby doradzają ale zawsze to co chcą wcisnąć klientowi.

 

Jak na osobę początkującą i mało kumajacą co w rowerze piszczy :D Żuchliński ma to czego potrzebuję, więc inne sklepy omijam pomimo że są bliżej.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja salonu Żuchlińskiego nie polecam - miałem grubszą sprawę i nie pomógła nawet.... interwencja dyrektora Giant Polska... ręcę mi opadły. Pan Dyrektor za to bardzo miły człowiek, wspomniał mi o fajnym salonie w Wejherowie. Nie ma co - zauważalnie dalej, ale muszę przyznać, że jak na razie obsługa zarówno na sklepie jak i w serwisie rewelacja - następnego Gianta kupuję u nich.

 

Sklep przy ul. Dworcowej w Sopocie - ogólnie bardzo OK, fajny serwis. Aczkolwiek właściciel zaskoczył mnie jedną rzeczą - raz byłem oddać świeży rower do regulacji tarczówek. Hamulce piszczały po regulacji. Niedoświadczony byłem - pierwsze tarczówki - myślałem, że może przy regulacji zostały zabrudzone. Pan w Sopocie, zamiast spokojnie żółtodziobowi na takie pytanie odpowiedzieć, że nie ma takiej możliwości bo robi się to tak i tak, od razu poczuł się urażony, zarzucił mi próbę oskarżenia go zabrudzenie hamulców blah blah, stwierdził że już nie chce tego roweru serwisować bo dalej będę miał pretensje. Dopiero na sam koniec, gdy spokojnie wyjaśniłem, że się nie znam, nie mówię tego z wyrzutem, tylko próbuję się zorientować co i jak, pokazał mi na czym polega regulacja. Przyznam się, że to zachowanie mocno mnie zaskoczyło :) poza tym obsługa OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie moje refleksje. Idac od Gdyni w kierunku na poludnie.

 

Zuchlinski:

 

Duzy wybor ubran, butow, kaskow. Mozna poprzymierzac i zakupic, albo poprzymierzac i zakupic na allegro, choc to czasem sie nie oplaca bo ceny maja calkiem znosne.

Duzy wybor rowerow szczegolnie szczota i GT, plus bo mozna sie do nich poprzymierzac.

Czesci w cenach duzych, sprzedawcy jakos nie kwapia sie z pomoca zbytnio, ale koszyk na bidon u nich udalo mi sie nawet kupic :)

Mam do nich sentyment, bo kupilem u nich pierwszy swoj amortyzator w zyciu :D Cape RST ze sterowka na 1" <szpan> :P

 

Ciclo przy hali targowej.

 

Drogo, spory wybor akcesoriow w stylu lampki, blotniki... . Jesli chodzi o materialy eksploatacyjne typu linki, pancerze, klocki hamulcowe ceny sa ok. Ale reszta czesci w cenach niebotycznych. Kiedy bylem maly :P to czesto oddawalem im rower do serwisu. Ceny serwisu na poziomie sredniej trojmiejskiej. Poziom obslugi zalezy od pory roku. Zima wiele rzeczy za darmo typu dokrecenie kasety i mozna liczyc na pogadanke. Latem wszystko za kase i na za tydzien. W sezonie letnim rowniez duze kolejki. Czasem mozna sie nastac z 15minut. Polecam sklep, gdy chce sie kupic jakies akcesoria i rzeczy typu linki, pancerze. Serwis tez calkiem niezly.

 

Sklep "U grubasa" :) na Starowiejskiej

Przeniesiony z placu kaszubskiego. Mekka rowerzystow :P Niektore czesci i ich ceny zatrzymaly sie 12 lat temu. Pelno czesci do rowerow marki "rower", reszta czesci droga. Obsluga kiepska, wciska klientowi co popadnie. Ale linki, pancerze da sie dostac. Serwis nie wiem, ale nie ryzykowalbym.

 

Sklep na powstania styczniowego Gdynia

Sezonowy. W zimie maja narty. Rowerkow sporo, czesci tez i ceny nie sa zle. Fajny serwis w sensie ze kiedys mi srubke wykrecili z przerzutki klienta, bo takiej potrzebowalem :P

MK Sopot

Wesolo. Serwis dobry jesli chodzi o RS. Duzo zalezy od konkretnego serwisanta. Czesci w cenach nawet dobrych. Obsluga... zalezy od dnia sprzedawcy. Niektorzy czasem lubia wymyslac niestworzone historie na temat roznych czesci, ale widac, ze jezdza na sprzecie i troche sie znaja na tym i owym. Biadola nad kursem dolara jak wszyscy inni :D Spory wybor w sumie maja czesci.

 

Na Zaspie przy basenie i szkole na Chlopskiej.

Bardzo fajny sklep. Fajne ceny, moze wybor nie jest duzy, ale sprzedawca jest spoko i zawsze doradzi, nie wciska kitu. Serwis rowniez ok nie bojacy sie trudnych wyzwan. Maly wybor akcesoriow, ubran chyba brak.

 

Na do studzienki :D

Moj ulubiony serwisosklep. Polozony w sasiedztwie skupu zlomu obiecuje nielada atrakcje :P Ceny niezle, troche gratow maja i serwis naprawde nie boi sie niczego. Skladaja rowniez rowery na zamowienie z wybranych czesci. Moze nie przeserwisuja FOXa, ale mlotkiem, srubokretem i imbusami potrafia sie bardzo dobrze poslugiwac. Wybor akcesoriow i ubran znikomy.

 

Wysepka.

Wydawaloby sie ze fajny sklep, bo duzy wybor czesci i akcesoriow i ubran ale wszystko troche drogie. Mozna skusic sie ewentualnie na klocki hamulcowe, linki itp ewentualne lampke czy jakis lancuch nawet ale cena nie powala. Wybor rowerkow jest, mozna sie poprzymierzac. Sprzedawcy spoko, pomoga chetnie i dobiora co sie chce co jest zaleta jak ktos nie wie co chce :P Serwis... w sumie nie jest zle, ale pan "jakala" nie jest specem od nowosci i jak mu przyniesc np korbe ze zintegrowanym suportem (z poltora roku temu) to nie wie co z nia zrobic. Jesli akurat na serwisie siedzi Dargacz, ale nie wiem czy on tam jeszcze bedzie siedziec, to mozna mu zostawic wszystko bo sobie ze wszystkim poradzi :P oczywiscie gumowym mlotkiem :P

 

Sklepik przy dworcu skm wrzeszcz

 

Dziwny sklep. Maja troche ciuchow, rowerow, akcesoriow ale niebardzo wiedza co sprzedaja. Ale ceny ubran nawet niezle.

 

Sklep przy torach na dole wrzeszcza.

Calkiem fajnym blizej nie poznany przeze mnie. Sprzedawca spoko.

 

Takie moje zestawienie.

Teraz najczesciej kupuje na allegro, materialy eksploatacyjne w ciclo, na wysepce, mk bike. Ubrania w zuchlinskim, w ciclo (np tanie czapeczki pod kask).

Serwisuje sam albo jak nie umiem to jade do kolegow ktorzy zawsze sa pomocni :P z gumowym mlotkiem i szlifierka katowa na czele :P W serwisach nie bywam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...