Skocz do zawartości

[Amortyzator przód] Rock Shox Judy XC 05'


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posadaczem tego wynalazku od czerwca 05' kupiłem w gliwicach za 499zł

wcześniej byłem posiadaczem super RST capa T4 :028: a do sklepu wchodząc miałem zamiar kupić SR Axon DR-L lecz kosztował on tam 490 zł a później dopiero dostrzegłem ostatnią sztukę Rock Shoxa za podobną cene. Znałem obydwa amory, wiedziałem co i jak wygląda od strony technicznej ale marka firmy troche pomogła mi w szybkiej decyzji i mam to co mam

Więc: Skok 80, tłumienie Hydra Coil, kolor czarny :)

Obecnie ma przejechane ponad 3 tys. i jestem zadowolony z pracy. Mam malutki luz ale to normalka. Jest twardy ale idze to ustawić. (moje dupsko ma 73kg) i nie udało mi sie go dobić nigdy, a strałem się.. Wagi dokładniej nie znam bo na każdej stronce pisze co innego, ale orientacyjnie coś koło 2 kilo. Uszczeliki bardzo ładnie sobie radzą i nawet w najcięższych warunkach pogodowych są czyste i lśniące. (choć lewa goleń, tam gdzie nie ma tłumika tylko spręzynka z elastomerkiem coś mi zmienia kolor, wycira się powoli chrom, ale idze temu zapobiec tyko musi wejść w nawyk kropelka oleju przed dłuższą jazda i można cieszyć się jego praca ) Ja rower używam do normalnej jazdy po lesie, asfalcie itp. Nie miałem okazji na nim poskakać na hopach bo reszta roweru mi na to nie pozwala, pozatym i tak on nie jest do tego przeznaczony.

Jesli chodzi o XC to może nie jest to szczyt marzeń, ale na pewno jest dużo bardzej komfortowy niż poprzednik. Wybiera większe dziurki i to mi wystarczy. Jestem zadowolony z niego i polecam go ludziom którzy chcą miec dobry amor za nie aż tak dużą kase. Teraz można do dostać spokojnie za mniejszą kase.

I oczywiście nie Judy TT <= bo działa jak rst. czyli blokada skoku w zime :D tylko Judy XC albo SL (ten ze zminą skoku) Polecam również Axona... czasem się zastanawiałem czy nie zrobiłem źle, Axon ma grubsze golenie i może być sztywniejszy, cena też jest mniejsza a Suntour to znow nie jest zła firma.

 

Jeśli coś będzie sie działo z nie tak to napisze, na razie każdy wypad na rower sprawia mi wiele przyjemności B)

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

W niewielu amortyzatorach da się zmieniać skok...przecież prawie zawsze jest to technicznie nie możliwe.

zabawne zdanie

wlasnie dzis da sie zmienic skok w zdecydowanej wiekszosci widelcow. i technicznie jest to jak najbardziej mozliwe. systemy zmiany skoku sa od 1999 roku. pierwszy byl chyba all travel w rock shoxach judy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałe w RST 381 AET regulacje skoku, ujawniła się ona dopiero po 4 latach, jak zacisnąłem przedni champel to amor się sporo obniżał...i tak już zostało dokóki koła w góre nie poderwałem :D taki tani amor a jakie miał bajery :D :D B) :lol:

Edytowane przez specjalized
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...