Skocz do zawartości

[8584g] Sabotage by miller


miller

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu znalazł się czas na poważenie części i zaprezentowanie mojego Sabotażu.

 

Dla sceptyków powiem tylko że ramę męczę już cztery sezony i nic :) nie chce się złamać (a wcale lekko nie ma ) dlatego na wiosnę w nagrodę dostanie nowy lakier, identyczny jak jest na Sidzie. W najbliższych planach wymiana tego co najbardziej ciąży czyli sztycy siodła i korby. Plany to Speedneedle i Aeorozine X12 SL. Hamulce z racji kosztów korby i siodła odchodzą na sezon kolejny na razie dostały metaliczne klocki i tarcze G3 co ku mojemu zdziwieniu zadziałało lepiej niż sobie wyobrażałem.

Niektóre części ważone razem, jak czas pozwoli na więcej będzie niedługo wszystko osobno. Total waga to wszystko co widać na zdjęciach oprócz licznika i neoprenu, koszyk się połamał więc na razie nie ma. Długi kabel tylnego hampla już się ucina. Zachęcam do opinii.

 

Brake: (Front): (Hamulec Przedni) Avid Juice Three 286

Brake: (Rear): (Hamulec tylny) Avid Juice Three + Adapter 331

Cassette: (Kaseta) Shimano Deore XT M770 11-32 262

Chain: (Lancuch) Connex 9SG 278

Crankset: (Korby) Shimano Deore FC-M533 + Suport 1002

Derlr. (Front): (Przerzutka przednia) Shimano SLX 148

Derlr. (Rear): (Przerzutka tylna) Shimano SLX 257

Fork: (Widelec) Rock Shox SID Race 2010 1464

Frame: (Rama) Kellys Sabotage 2004 1461

Grips (Gripy): Ritchey WCS + Korki 30

Handlebar: (Kierownica) PRO 151

Pedals: (Pedaly) Crank Brothers Candy 1 269

Seat: (Siodlo) Ritchey Marathon Comp 0

Seatpost: (Sztyca) PRO XLT + Siodło 626

Seatpost Clamp: (Zacisk Sztycy) PRO 23

Shifters: (Manetki) Shimano SLX + Linki + Pancerze 314

Skewers: (Zaciski kol) Dartmoor Bolt 69

Stem: (Mostek) PRO XLT 128

Spacers: (Podkładki pod mostek) Ritchey Carbon 6

Headset: (Stery) PRO M11 + Kapsel + Śruba 89

Tire (Front): (Opona Przednia) Maxxis CrossMark 2.1 0

Tire (Rear): (Opona Tylna) Maxxis CrossMark 2.1 0

Tubes: (Detki) Maxxis FlyWeight Presta 0

Wheel Front: (Kolo Przednie) Crank Brothers Cobalt + Opona + Dętka + Tarcza 1490

Wheel Rear: (Kolo Tylne) Crank Brothers Cobalt + Opona + Dętka + Tarcza 1664

 

Suma 10348

 

Obraz%2520017.JPG

 

Edytowane przez miller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W najbliższych planach wymiana tego co najbardziej ciąży czyli sztycy siodła i korby. Plany to Speedneedle i Aeorozine X12 SL. Hamulce z racji kosztów korby i siodła odchodzą na sezon kolejny na razie dostały metaliczne klocki i tarcze G3 co ku mojemu zdziwieniu zadziałało lepiej niż sobie wyobrażałem.

 

Nie lepiej jednak najpierw hample wymienić i jeździć sezon na czymś lepszym niż J3?

 

Napisz coś o pedałach, jak się sprawują? Długo je masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się do ramy dedykowany jest widelec 80mm i tak też ustawiłem Sida po zakupie, moim zdaniem wygodniej jest tylko w górach na stromych podjazdach bo koło nie ucieka ale jeżdżąc praktycznie cały czas po płaskiej wielkopolsce wróciłem do 100mm i myślę że tak mi wygodniej aczkolwiek pewnie przestawię jeszcze dla zmian odczuć jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cranki miały być Egg ale są Candy i wcale nie żałuję, platformy dają naprawdę super podparcie, różnice czuć, a reszta zalet to wiadomo jak każde Cranki, nie wiem skąd opinie że brak luzów bo po przesiadce z SH czuję go więcej, kupiłem je dopiero jesienią więc nie wypowiem się o trwałości, mimo wszystko jest jeden z niższych modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba czarna będzie lub złota ;) ale to dopiero jak rama dostanie czarny lakier który planuje na nią położyć dlatego może te kontrowersje co do mieszania srebrnego ze złotem ponieważ pewne elementy kupuję zakładając że rama i amor będzie w czarnym kolorze.....już niebawem,

 

Przy okazji jeśli mogę poza tematem miał ktoś może już przygodę z chemicznym sciąganiem lakieru w Wielkopolsce albo Dolnym Śląsku, piaskowanie tak mocno cieniowanej ramy nie jest chyba dobrym pomysłem a chciałbym zrobić to profesjonalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Małe uaktualnienie lżej o 422g

 

Crankset: (Korby) Aerozine X12-SL-A3 44/32/22 + suport 740

Seatpost: (Sztyca) KCNC Ti Pro Lite 27,2 x 350mm 142

Seat: (Siodlo) Ritchey Marathon Comp 324

 

Suma 9926

 

Przed rozpoczęciem sezonu pozostał jeszcze lakier, cały czas byłem przekonany do czarnego i złotego ale chodzi mi też po głowie biały, oceńcie i podpowiedzcie, na foto szybki szkic tego jak sobie to wyobrażam

 

kolory.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No właśnie całkiem ładne i na tym kończą się zalety tych hamulców, miałem okazję przetestować i nie zauważyłem wielkich różnic między Avid 3 na tarczach G3 które mam w tej chwili, wybór pewnie padnie na Formule Oro bo w tym przedziale cenowym nie ma się co zastanawiać nad czymś innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejne zmiany tym razem lżej o -734 g :icon_cool:

 

Brake: (Front): (Hamulec Przedni) Formula RX 239

Brake: (Rear): (Hamulec tylny) Formula RX 254

Seat: (Siodlo) Ritchey WCS Streem V2 211

Tire (Front): (Opona Przednia) Schwalbe FF 2.0 TLR 334

Tire (Rear): (Opona Tylna) Schwalbe FF 2.0 TLR 337

Tubes: (Detki) No Tubes Doc Blue 2 x 50 ml + wentyle 112

 

Rama niestety przytyła przy malowaniu, a SID po zmianie skoku na 80mm więc w górę o +37 g :yucky:

 

Fork: (Widelec) Rock Shox SID Race 2010 1478

Frame: (Rama) Kellys Sabotage 2004 1498

 

Suma: 9225

 

Cel kolejny to -226 g tak aby pojawiła się 8 z przodu, niestety budżet się już skończył i dalsze zmiany dopiero na kolejny sezon, chyba że macie jakiś niekosztowny pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...