Skocz do zawartości

[plecak] jaki do 250zł


Piksel

Rekomendowane odpowiedzi

regulamin, pkt 2i

I właśnie o taką odpowiedź mi chodziło.

 

Nie jeździłem do tej pory na wypady dłuższe niż jeden dzień, stąd pytanie o plecak. Zrobię sobie listę rzeczy na podstawie jednego tematu na tym forum i zobaczę czy ogarnę się w 21 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W poniedziałek dotarł do mnie Deuter Compact Air EXP 10. Z poszukiwań w necie wychodzi, że jest to chyba krajowa premiera :) Cena co prawda powyżej 250 i portfel mocno boli, ale uważam, że jest to bardzo udana konstrukcja i warto się zastanowić nad dołożeniem. A być może z czasem stanieje.

 

Żeby nie zaśmiecać wątku, zapraszam do http://www.forumrowerowe.org/topic/107882-plecak-deuter-compact-air-exp-10/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja tez podepne sie pod temat, bo budzet podobny.

 

Zastanawiam sie nad plecakiem ok 10-15l i nigdzie nie widzialem opinii na temat plecakow Evoc CC 10 lub 16. Czy ktos kiedys mial okazje uzywac? Z pierwszych wrazen minusem jest z pewnoscia brak kondoma przeciwdeszczowego, ale za to kieszonka serwisowa powala ergonomia :)

 

http://evocsports.com/de/bike/cross-country-backpacks/cc-10l.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest temat o tym Evoc'u na emtb. Sam go zakładałem bo byłem zainteresowany tym plecaczkiem. Choć zdecydowałem sie na koniec na Camelbak Mule NV to jednak wydaje sie to byc bardzo fajną propozycją na mały plecak rowerowy. Ludzie pisali że to dobry plecaczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest temat o tym Evoc'u na emtb. Sam go zakładałem bo byłem zainteresowany tym plecaczkiem. Choć zdecydowałem sie na koniec na Camelbak Mule NV to jednak wydaje sie to byc bardzo fajną propozycją na mały plecak rowerowy. Ludzie pisali że to dobry plecaczek.

 

Szukam tam i tak wlasciwie niewiele odnosnie tego modelu. Wiecej jest na temat plecakow Freeride i Trial, a te juz maja ochraniacze na plecy wbudowane, wiec raczej nie nadaja sie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kupuje plecak i na placu boju pozostaly dwa modele:

 

http://www.e-pamir.pl/0,3807,deuter-plecak-deuter-cross-bike-18.html

http://www.bikekatalog.pl/2010/akcesoria/1222/Deuter.Bike.I/

 

roznica miedzy nimi do 2L i 40PLN. Warto doplacac do tych 2L. Szczerze to wolalbym te 18L bo mam go na miejscu w Krakowie. Ale moze ktos sie wypowie w tym temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum emtb.pl w dziale Zakupy > Kącik dystrybutorów > Beastie Bikes jest info iż Beastie Bikes wycofuje sie z dystrybucji plecaków OSPREY i wyprzedają to co im pozostało z rabatem -50% .

Kupiłem od nich plecak OSPREY RAPTOR 14L za 230zł z wysyłką . Plecak rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem niedawno Deuter'a Bike ! i jestem zadowolony z zakupu w pełni. Z początku obawiałem się co do pojemności plecaka, ale jest w sam raz :) Zmieści się w nim sporo rzeczy,np. jak jade na trening, to zabieram do niego (nie licząc zapchanych szpargałami tych małych kieszeni): Wodę 1,5l, buty na przbranie, strój, rakietke do tenisa stołowego, jakieś bułki i zostaje jeszcze miejsca, że jakąś kurtke softshela by jeszcze upchnął :) Plecak jest, jak dla mnei, wygodny i dobrze dopasowany, jednak nie mam porównania do drugiego z wymienionych przez Ciebie, więc który lepszy ocenić nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie zarekomendowac plecak Jacka Wolfskina Moab Jam 22. kupilem go prawie 2 lata temu. mial sluzyc do: jazdy na rowerze i generalnie aktywnosci fizycznej, na jakies podroze, wyjazdy i przede wszystkim do uczelni. kosztowal mnie 300zl i jest wart kazdej zlotowki. afair w tej samej cenie byly tez wieksze pojemnosci, ale mi taka w sumie wystarcza

 

wyglada rewelacyjnie, jest bardzo wygodny, ma pare praktycznych kieszeni i przegrodek, miescil sie 15" laptop, po 2 latach nie widac oznak uzytkowania.

jak ktos szuka plecaka nie tylko na rower, w podobnej cenie, to 100% polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tą starszą (tańszą) wersję. Dokładnie to tą: http://www.mall.pl/plecaki-miejskie/deuter-bike-i i tutaj kupowałem, jednak wydaje mi się, że ten model będzie już ciężko dostać, bo jak ja kupowałem, a było to już z miesiąc - dwa temu i musiałem pisać do 4 sklepów, bo pomimo, że każdy miał na stronie dostępny, to w sklepach już nie było. Dodam, że plecak jest bardzo wysoki przy plecach. Jak włożę książkę A4 to zostaje jeszcze chyba z 10-15 cm do góry plecaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przydatne info. Ale takie pytanie. Ten Cross Bike jest duzo tanszy od innych rowerowych plecakow deutera ktore, uwaga, maja mniejsza pojemnosc bywa ze nawet prawie dwukrotnie. gdzie tu logika. Ta cena wynika z tego ze to jakis stary model albo niepraktyczny albo ma "wrodzone" wady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dziś plecak 17l z wodopojem z decathlonu i powiem ze całkiem jestem zadowolony za 120 ma w sumie wszystko czego mi trzeba, drugi za 150 zł z siatkowym systemem na plecach też sie prezentuje całkiem godnie zobaczymy jak się będzie użytkowało :D moim zdaniem obydwa godne rozważenia.

 

Dodatkowo dziś byłem reklamować buty które u nich kupiłem po 3 min pani oddała mi bez zająknięcia kasę.

 

w sumie opłaca się u nich kupować nawet na próbę bo nie ma problemów z reklamacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś kupiłem ten plecak http://www.rockcentric.pl/sklep-internetowy/plecaki/plecak_damski_bike_i_sl_deuter_wyprzedaz.html

skusiła mnie cena i fakt, że pisaliście ze model dla kobiet tak naprawdę niewiele się różni od męskiego.

Odbieram osobiście, więc będę mógł go przymierzyć. Po świętach zdam relacje ;)

 

Przy okazji, życzę wam wesołych świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po długiej przerwie chcę powiedzieć, że pomysł z kupnem damskiej wersji był nietrafiony.

Ktoś wcześniej pisał, że różnica miedzy damskim modelem a męskim jest niewielka.

Różnica jest i to czuć już po założeniu plecaka na plecy... Także odradzam takie kombinacje.

Kupiłem za to model trans alpine 25. Świetny plecak, nie jest wg mnie za duży (paski kompresyjne pozwalające zmniejszyć objętość plecaka), bardzo wygodny, pozwala zapomnieć, że wiezie się coś na plecach. Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłam Trans Alpine 26 w wersji damskiej (SL). Na początku trochę marudziłam, bo miałam problem z wygodnym dopasowaniem plecaka do grzbietu, ale w końcu udało się. Po pierwszych zakupach stwierdzam, że garbik jest pakowny i dobrze rozplanowany. Spore (objętościowo) zakupy, duży u-lock, pałka, zmiana odzieży + drobiazgi zmieściły się bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam męskiego Trans Alpine 25 co do zakupów to pomieścił :

 

imag0014kopia.jpg

 

oprócz psa :D

Z plecaka jestem bardzo zadowolony, wszystko co potrzebuje to się mieści, jedynie nie pomieścił mi z zakupów skrzynki narzędziowej :P Teraz kupiłem do niego bukłak HYDRAPAK REVERSIBLE II 1,5L i zobaczymy jak to będzie ze sobą grało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedronkaaaa, ach Biedronkaaa :)

 

Ja od siebie dodam jeszcze wyniki 7-dniowej beskidzkiej eskapady z Fojrdem Nansenem FREKI, przytaczanym już w tym temacie.

Otóż plecak spisał się znakomicie, pomieścił wszystko co trzeba na takim wyjeździe. Z pełnym załadowaniem lekko nie było, ale w sumie nie można było narzekać podczas jazdy jak na taki ciężar. Troki - rewelka. Ogólnie plecak daje spore możliwości fantazji w mocowaniu bagażu.

 

Urlop był oczywiście z bazą wypadową, przez co brałem cywilne ciuchy (ze zmianą) i dodatkowe buty. Gdyby wziąć pod uwagę wypad czysto rowerowy, to po odrzuceniu kiku rzeczy (jeansy, ulock, bluza, t-shirty) zrobi się miejsce na jakiś mały namiocik ;) No i rowerowe ubrania zajmują mniej miejsca, zawsze to lajkra.

 

zdjecie,600,254487,20120329,ladunek-na-7-dni-w-gorach-okazal-sie-wystarczajacy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem raczej zwolennikiem plecaków górskich uznanych firm ;) są bardzo wygodne, mają dokonałą wentylację, wiele pojemności do wyboru, mają pełną regulację więc o lataniu na boki nie ma mowy, dobrze zaplanowane kieszenie i zazwyczaj kieszonkę na ramionach na telefon, miejsce na bukłak i masę uchwytów. Zawsze też mają pokrowiec przeciwdeszczowy. Prócz ww. to zauważ że plecaki górskie są bardzo żywotne i mogą służyć do wielu celów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...