Skocz do zawartości

[plecak] jaki do 250zł


Piksel

Rekomendowane odpowiedzi

Odłożyłem trochę kaski i noszę się z zamiarem kupna plecaka o pojemność około 25l.Plecak ma służyć do jedno i wielodniowych wypraw raczej w terenie, więc ważne, aby był stabilny.Przydałby się też pokrowiec przeciwdeszczowy.Bukłaka mieć nie musi, ale musi mieć na niego miejsce.Wszystko chyba napisałem.Przyznam, że nie ma ich tak dużo jak myślałem i w tej chwili z lepszych propozycji znalazłem coś takiego http://allegro.pl/plecak-alpinus-pampero-25-kur-0-zl-i2070644387.html co myślicie może jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rower mam mniejszego brata tego:

http://www.decathlon.com.pl/PL/arpenaz-20-xc-118789887/#INFO-DETAIL

Wada mojego typu jest taka, że nie ma regulacji wysokości mocowania pasków (czyli to miejsce pasków, które łączy się z górną częścia plecaka) i przy moim wzroście 185 cm nie mogę używać pasa piersiowego - mam go za wysoko.

Jast za to system H2O, i - czego nie widać w Twojej propozycji - stabilny i szeroki pas biodrowy. Tego ostatniego właśnie powinieneś szukać bo to przydatna żecz a te mniejsze placaki częto tego nie mają. Oczywiście system wentylacji jest ważny ale nie spotkałem jescze placaka, który nie pozostawiałby na plecach mokrej plamy :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaude maja genialne stelarze i do tego sa mega lekkie tak ze plecak nie stawnowi dodatkowe obciazenia. Nienawidzilem jezdzic z plecakiem,i w sumie nadal nie przepadam ale Vaude daje niesamowity komfort i praktycznie go nie czuc.

Ps: nie jestem producentem tej marki:p ale to naprawde dobre produkty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deuter ac light odpada ponieważ ma tylko 20litrów quechua tak samo.Znalazłem jeszcze Milo Tank http://allegro.pl/plecak-milo-tanak-26-promocja-gratis-i2060640490.html fajna cena miejsce na bukłak, pokrowiec, ale nie mogę znaleźć zdjęcia systemu nośnego.Natomiast jeśli chodzi o Vadue to znalazłem coś takiego http://allegro.pl/hi-mountain-plecak-wizard-air-24-4-kolekcja-vaude-i2068143143.html ale z kolei nie wiem czy ma system H20.Traila z decathlonu oglądałem na żywo i nie przypadł mi do gustu.Miękkie poduszki systemu nośnego oraz wg mnie trochę oszukują z tymi 27 litrami myślę że nie jest tak pojemny jak chociażby Milo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki:

http://www.decathlon.com.pl/PL/forclaz-30-air-15440551/#

Ipowiem Ci że rewelacja zarówno na rower jak i na piesze wycieczki. Chłodzenie pleców super. System nośny też świetny. Plecak siedzi stabilnie jak nie wiem, nic się nie przesuwa podczas jazdy. I do tego po załadowaniu nie robi się wielki wypchany wór odstający od pleców tylko zostaje, płaski i ergonomiczny. Za te pieniądze nie ma się do czego przyczepić absolutnie.

 

Wszystkie paski regulowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dokładasz 50 zł i kupujesz Deutera Cross air

Dokładasz 100 zł i masz mercedesa wśród plecaków: Deuter Trans Alp Testy i opinie do znalezienia w internecie. Chyba nie muszę mówić, że spodziewaj się samych pochlebnych opinii o tych produktach. Piszę ci jako użytkownik dwóch plecaków deutera: rowerowego małego do 12l oraz trekingow0/wspinaczkowego 50l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Firma Osprey w Polsce jest nie znana. Nie znalazłem żadnych testów porównawczych do produktów, które widziałem, macałem lub używałem. Nie wiem o co ci chodzi? Czasem jest warto dołożyć kilka złotych do czegoś co może okazać się lepsze. Jak to mówią miernota gorsza od niczego. Moje typy bez zmian: deuter!

Karimor jeszcze robi bdb system nośny, ale nie widziałem nigdy takich małych plecaków tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Osprey jest znana jak najbardziej. Wystarczy poszukać na forach turystycznych ngt.pl i outdoor.org.pl. To bardzo dobre plecaki !

Ten Vaude Wizard linkowany wyżej byłby OK, tylko że to model trekkingowy. Jego odpowiednik rowerowy to Bike Alpin 25+5 lub 30+5.

http://www.sfpl.pl/shop/view/Product/product_id/812/Vaude_Plecak_Bike_Alpin_Air_25%2B5?productReferer=Category&context=4

Różnią się tym, że Bike alpin ma rozpinaną na plecaku siatkę do mocowania kasku i nie posiada uchwytu do mocowania kijków trekkingowych-szkoda, bo byłby to idealny plecak uniwersalny na rower i pieszo w góry. Wizard ma jeszcze regulowane napięcie siatki.Posiadam ten większy Bike Alpin i polecam. Są dostepne w sieci Himountain. Niedawno była promocja Vaude -30% z której skorzystałem. Więc warto poczekać na jakąś wyprz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tez u mnie w domu Vaude mojej Siostry i powiem szczerze ze wcale szalu nie ma. Po zaladowaniu go do pelna kiwa się na plecach na boki podczas jazdy na rowerze. Jest to spowodowane wlasnie tym systemem nosnym. Do tego sporo odstaje od plecow. Ja wolę plaskie plecaki ze względu na ergonomię i właśnie brak chybotania na plecach. A porównując wentylację Vaude do Forclaza to różicy nie zauważyłem żadnej. Trochę miałem plecy spocone zarówno w jednym jak i w drugim choć już nie tak bardzo jak w moim starym plecaku bez wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra trochę mnie już ukierunkowaliście.Rozważam Deuter corss air oraz Vaude Bike alpin air.Deuter trans alp jest niestety po za moim zasięgiem, no chyba, że by była jakaś mega promocja i cena zbliżyłaby się do około 300.Powiedzcie mi o co chodzi w rozmiarówce deutera co to znaczy 20l+4l czyli główna komora 20l, a małe kieszenie 4 czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się jeździć z Grotem PS20 :teehee:. Był wygodny, ale wentylacja jest tak słaba, że od samego pocenia można się odwodnić :whistling:. Są to solidne plecaki, ale niestety nie nadają się na długie rowerowe wyprawy. Co do pieszych wędrówek nie mam zastrzeżeń. Grot posiada również większego brata PS25. Oba mają mnóstwo możliwości przytroczenia karimaty, butów, ewentualnie śpiwora. Nie żebym był sprzedawcą tych plecaków, ale trzeba chwalić, co polskie ;)

 

Może to, co powiem nie będzie zbyt odkrywcze, ale chyba najlepiej będzie przejść się po sklepach turystycznych, które oferują wyżej wymienione plecaki i się do nich przymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Grota to potwierdzam, mam PS25 wcześniej miałem PS20 i gdyby mi go nie ukradli to bym nie kupował nowego. Niestety zerowa wentylacja prawie całkowicie go dyskwalifikuje w przypadku jakiejkolwiek turystyki w cieplejsze dni. Po godzinie w pełnym słońcu koszulkę można wykręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco off top, ale nie do końca: uwielbiam plecaki i często gęsto oglądam różne wersje. Mam pieszego alpinusa z system Air Tension system i pomimo tego, że plecak ma wady to nie zmieniam go ze względu na zasadzistą wentylację pleców. Gdybym w tej chwili miał coś polecić konkretnego to nie byłbym w stanie podać modelu. Każdy plecak ma coś nie tak: jak układ w środku jest ok to system nośny jest nie taki, jak system nośny ok to w środku jedna komora etc. :/

 

Według mnie z plecakami jest tak samo jak z butami: trzeba mierzyć mierzyć i jeszcze raz mierzyć. Jak znajdzie się coś co rokuje to wtedy proponuję szukać plecaka podobnego, ale lepszego.

 

Tak, wiem że bardzo pomogłem :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem że mam Deuter Trans Alpine 25

deuter%20Trans%20Alpine%2025%20orange_granite.jpg

jak dla mnie bomba, mogę go zapchać do końca zakupami ze sklepu a jak zapne się we wszystkie pasy to nawet nieodczuwam ciężaru, a czasem naprawde ciężki jest że w ręce ciężko trzymać :P regulacja chyba dla każdego by była dobra, wentylacja aż takiego szału nie ma, ale na plecach bardzo wygodny i lekki. Do tego fajnie bo z boku ma paski odblaskowe, fajne kieszenie, można zrobić sobie że wnętrzne plecaka masz ciut płytsze ale masz dodatkową kieszeń od dołu, lub można rozpiąć te dno żeby nie mieć tej kieszeni to wtedy jest mega pojemość :D o takich rzeczach jak miejsce na bukłak chyba nie musze wspominać chyba taki do 3L wchodzi, może kiedyś zakupie. Od dołu masz pod zamkiem wyciągany pokrowiec żółty fluorescencyjny. Na rowerze mi się w nim elegancko jeździ do pracy m.in i nie tylko. Chodź jeszcze nawet przydałby mi się jakiś mniejszy model żeby zabierać ze sobą kanapki, ze 2 koszulki po praniu i kilka innych rzeczy.

Postanowiłem sobie troche dołożyć i kupić raz a porządnie. Jedyny minus jaki na razie znalazłem to, że jak jeżdżę w koszulkach Nike takich sztucznych z mikro dziurkami co normalnie niezła oddychalność to chyba od tego plecaka mi się mechacić te koszulki zaczęły :icon_confused: Ja jakbym teraz znowu kupował to bym się prawdopodobnie znowu zastanawiał nad Deuterem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...