Skocz do zawartości

[2500] Górski.


lukas22

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ja również nie twierdzę, że kross takowej geometrii nie posiada...

 

hipotetycznie, gdyby dało się rozciągnąć krosa o 1" zachowując proporcje okazało by się, że uni jest dłuższy (delikatnie) ale jednak dłuższy i górną rurą i bazą kół ;)

 

@radeks23

 

chłopie skąd Ty bierzesz informacje na temat środka ciężkości... rower waży 8-14 kg... biker 40-120 więc gdzie jest środek ciężkości zespołu biker/rower ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to:) zależy on od wysokości suportu, nie wskaże dokładnie gdzie, ale łatwo się domyślić w którym rowerze będzie on niżej albo wyżej:) Nie mam aktualnie danych które mógł bym przedstawić w przypadku Uni, jednak wiem że ma on wyżej zawieszony suport od Treka i Krossa, tym samym środek ciężkości w Uni jest wyżej. Widać interesują Cię tylko 2 może 3 parametry danej ramy, a cała reszta nie ma już znaczenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podają, nie podają - tylko Ty nie wiesz co to ofset :)

 

Ptysiu ... terk ma 30,5cm odległość środka osi suportu do ziemi (uwzględniając rozmiar opony), natomiast Uni i scott ma 30mm(!) ofset środka osi suportu w stosunku do środka osi kół uni scott ... naprawdę uczmy się czytać rysunki techniczne - to nie boli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja nie skacze po stronach i nie patrze na te rysunki, bo nie muszę, mam to w gazetce elegancko pomierzone i jest tak jak napisałem wyżej:)

 

Ale jesteś pewnie mądrzejszy ode mnie i od ludzi tworzących takie testy:)

 

A dlaczego myślę że na Uni jest wyżej, bo miałem okazję to odczuć na własnej skórze. A Ty chyba opierasz się tylko i wyłącznie na tych rysunkach technicznych?

 

I tak się właśnie ma Twoja teoria do praktyki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, to skoro masz w gazetce elegancko rozrysowanego scotta to skoro ofset scott=unibike nie może być inaczej, że odległość od gleby jest również identyczna (no chyba, że Uni załamuje czasoprzestrzeń :D )... ciekawie ma się również ta Twoja gazetka do danych producenta Treka skoro on na stronie podaje 30,5cm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem Expertem 2010 i nawet zastanawiałem się wtedy nad jego kupnem właśnie ze względu na geometrię... (ale nie lubię mieć tego co koledzy :D ) co do rzetelności danych - jeśli nie mamy serwisu rowerowego i nie prowadzimy obmiarów nie pozostaje nam nic innego jak bazowanie na danych producenta... ale wydaje mi się, że nie to jest tematem tego postu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe dlaczego masz Cube? Rowery ogólnie droższe z gorszym osprzętem i wycieczkową geometrią inna, niż Expert

 

2010 to inna rama, pewnie też i inna geo.

 

I tak sobie możemy gadać, ja o jednym Ty o drugim, ja o osobistych odczuciach a Ty o tym co widzisz na jakimś rysunku.

 

 

Swoją drogą szkoda że inni na tych stronach nie podają bb drop, jestem pewny że Kross i Trek ma przynajmniej 31mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Radeks23

 

A jakie ma znaczenie na czym ja śmigam ? Gdybym dalej śmigał na Cube Attention to coś by zmieniło w danych dotyczących geometrii Uni, Krossa, Treka i innych ? Każdy jeździ na tym co lubi i co mu odpowiada...

 

Ale również na to pytanie Ci chętnie odpowiem ... wiesz czemu mam ramę tego Cube ? A dlatego, iż przy długości podsiodłówki 457mm (18") i jej nachyleniu równym 74', efektywna górna to 588, kąt widelca to 70,5', baza kół to 1088mm, offset 11mm... dla porównania scott spark carbon przy podsiodłówce równej 450 (rozmiar M ok. 17,7") kolejne parametry ma następujące: 73,5', 585mm, 69,8', 1082mm, 10mm - a sparka chyba nie nazwiesz wycieczkowym ?

 

Cube z wycieczkową geometrią ? Twoje generalizowanie nie zna granic :D może ten też ma typową wycieczkową geometrie ? Akurat pod względem ilości proponowanych geo cube będzie jednym z liderów na rynku (fakt - robi to dosyć niesprawiedliwie, bo wybór ma diametralne odzwierciedlenie w koszcie zakupu...)

 

i proszę skończ już temat analizy geometrii bo nie wnosisz za wiele...

 

a co do offsetu i jego wpływu na sportowość - ten cube to niezły gigant sportowy jest klik z offsetem równym 33 :D :D :D błagam zlituj się już :D :D :D

 

@lukas22

 

jeśli tak naprawdę nie masz zamiaru śmigać po kamienistym lesie, a jedynie po leśnych utwardzonych duktach to na pewno wygodniejszy będzie rower typu cross...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba Ty zaczełeś tak generalizować? Twierdząc co jest mniej lub bardziej sportowe. I nie myślisz chyba że chodziło mi teraz o wszystkie Cube?

 

Ja do dyskusji wniosłem tyle, że napisałem że każdemu co innego pasuje, ale Ty i tak jesteś wpatrzony w swoje cyferki.

 

Dla mnie sportowy rower to ten szybciej i żwawiej skręcający, który według Ciebie taki jest Kross czy Unibike?

 

 

A ta sportowość to wypadkowa wszystkich parametrów a nie tylko jednego jak właśnie zasugerowałeś, i widzę że jeszcze nie zauważyłeś mojej ironi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rozmiar to kross idzie po parzystych calach, uni po nie parzystych. Kolejną rzeczą jest geometria... uni ma geometrię bardziej sportową, kross natomiast wycieczkową. Powinieneś się przymierzyć do obu i zobaczyć jak Ci się na nich siedzi...

 

 

Dokładnie chodzi mi o to, maksymalna bzdura:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze że mój post został niezauważony

 

Mbike renegade DSC

 

1323002905_201112041325.jpg

 

rama MBIKE PERFORMANCE ALU rozmiar 17", 19", 21" widelec SUNTOUR XCM V3 RL przerzutka tył SHIMANO DEORE SGS przerzutka przód SHIMANO FD-M430 manetki SHIMANO SL-M430 3/9 SPEED korby SHIMANO FC-M430 42 32 24 kaseta SHIMANO CS-HG50 łańcuch KMC hamulce AVID ELIXIR 1 WHITE 180/160 klamki AVID ELIXIR 1 WHITE kable JAGWIRE piasty KT DISC HUBS obręcze MBIKE PERFORMANCE DSC szprychy CN BLACK opony SCHWALBE ROCKET RON mostek UNO AS601 kierownica UNO RB 12 660/25 sztyca UNO LITE SP602 siodło MBIKE PERFORMANCE przełożenia 3/9

 

 

ja w tej kasie kupilem

 

 

FeltQ620Blk2011.jpg

 

Rama: hydroformowane aluminium 6061, cieniowana, stery półzintegrowane 28,6, mocowanie hamulca tarczowego, wymienny hak przerzutki

Widelec: Suntour SF10-XCM PM V3 HLO, 100 mm skoku z hydrauliczną blokadą, 30mm golenie górne, regulacja twardości

Przerzutka P/T: Shimano Alivio FD-M430 / Shimano Alivio RD-M430-SGS

Manetki: Shimano Alivio SL-M490 3 x 9 biegów

Korba: Shimano Alivio FC-M430 44/32/22TKaseta: 9 rzędowa, Sram PG-950 11-32T

Łańcuch: KMC Z99

Hamulce: hydrauliczne tarczowe Shimano BR-M445, tarcze 160mm

Piasty P/T: Felt aluminium Disc/Shimano FH-M475

Obręcze: WTB SX-24 Disc Brake z aluminum 32H

Szprychy: stal nierdzewna

Nyple: mosiądz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze że mój post został niezauważony

 

Mbike renegade DSC

 

1323002905_201112041325.jpg

 

rama MBIKE PERFORMANCE ALU rozmiar 17", 19", 21" widelec SUNTOUR XCM V3 RL przerzutka tył SHIMANO DEORE SGS przerzutka przód SHIMANO FD-M430 manetki SHIMANO SL-M430 3/9 SPEED korby SHIMANO FC-M430 42 32 24 kaseta SHIMANO CS-HG50 łańcuch KMC hamulce AVID ELIXIR 1 WHITE 180/160 klamki AVID ELIXIR 1 WHITE kable JAGWIRE piasty KT DISC HUBS obręcze MBIKE PERFORMANCE DSC szprychy CN BLACK opony SCHWALBE ROCKET RON mostek UNO AS601 kierownica UNO RB 12 660/25 sztyca UNO LITE SP602 siodło MBIKE PERFORMANCE przełożenia 3/9

 

 

ja w tej kasie kupilem

 

 

FeltQ620Blk2011.jpg

 

Rama: hydroformowane aluminium 6061, cieniowana, stery półzintegrowane 28,6, mocowanie hamulca tarczowego, wymienny hak przerzutki

Widelec: Suntour SF10-XCM PM V3 HLO, 100 mm skoku z hydrauliczną blokadą, 30mm golenie górne, regulacja twardości

Przerzutka P/T: Shimano Alivio FD-M430 / Shimano Alivio RD-M430-SGS

Manetki: Shimano Alivio SL-M490 3 x 9 biegów

Korba: Shimano Alivio FC-M430 44/32/22TKaseta: 9 rzędowa, Sram PG-950 11-32T

Łańcuch: KMC Z99

Hamulce: hydrauliczne tarczowe Shimano BR-M445, tarcze 160mm

Piasty P/T: Felt aluminium Disc/Shimano FH-M475

Obręcze: WTB SX-24 Disc Brake z aluminum 32H

Szprychy: stal nierdzewna

Nyple: mosiądz

 

mają mocowanie na bagażnik:D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem na 100% pewny, ale wydaje mi się że tak, nie wymaga on górnych otworów, a Kross ma na dole otwory z gwintem, więc wychodzi na to że powinien pasować. Zawsze możesz wysłać maila z takim pytaniem do Krossa albo jakiegoś internetowego sklepu, tam już na pewno udzielą Ci konkretnej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...