Skocz do zawartości

[Projekt] Ostre koło - low cost ~7KG


Adaasko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rowerów mam kilka, miałem pełno, lżejsze, cięzsze.... generalnie wiem czym to sie je, po sprzedaży ostatniego ostrego koła, ot, klasyka, zachciałem czegoś innego, lekkiego, sztywnego, precyzyjnego, dojazdy do szkoły, do dziewczyny, ma być poprostu bardzo lekkie - taka fantazja, z drugiej wygoda wrazie noszenia roweru, a noszony będzie.

 

ma być lekki - bardzo - bardzo jak na takie pieniadze....

 

projekt nie powstał by, gdyby nie moj tata, ktory połapał w norwegii dla mnie jakąs szose którą chcieli wyrzucic, dziwny rower, marketowa szosa, alu rama, stalowy widelec, pełna tiagra... a wiec, klamkomanetki, przerzutki sprzedaje, kombinuje z hakami, kupuje lekkie graty, dokładam, składam.

 

Projekt na spokojnie, bedzie się to ciągnelo miesiącami, bede szukał okazji i możlwie tanich gratów.

 

do rzeczy, co mam, czego nie mam, w czym potrzebuje pomocy

 

Rama: MAM = ta którą mam, nic specjalnego(darowanemu koniowi...): 1925gram - przerobiona na 1868 - planuje zejscie na 1820GRAM.

Widelec: NIE MAM = planuje RDXa, stoi teraz za 200zł - 409GRAM

MOŻE... za 229 sa 360gram - zobacze jak bede stał z kasą

Stery: NIE MAM = VP = 76GRAM

Mostek: NIE MAM= (około 90mm, 25,4 kiera) smica? Tioga o'bone? kcnc fly ride? W CO CELOWAC? = 125GRAM

Kielnia: MAM = bycze rogi = 290GRAM

Koło przód: NIE MAM = planuje co do 850gram z zaciskiem, całośc + opona + dętka - zmiescic się w 1100GRAM

Koło tył: NIE MAM = myslę, chce max 1400 GRAM

Korba: MAM = Tiagra 3 blatowa, robie na 2 blaty z suportem moze zmieszcze sie w 930GRAM

Sztyca: NIE MAM = Amoeba? Smica? TURNER SP7112N? około 210GRAM po docięciu

Siodło: NIE MAM = nie mam pojecia co mozna wyrwac taniego, zjadliwego dla dupska, lekkiego... ile tu liczyć? 200 GRAM? myśle o VELO 203gram za 120zł

Zacisk: MAM = powiercimy, bedzie z 20GRAM

Pedały: NIE MAM = Accent Axium = 235GRAM

Kieta: NIE MAM = KMC 510hx = 350GRAM =musi byc mocne.

 

DAJE NAM TO(przy cięzszym widle, i załozonych wagach):

7165GRAM - wiadomo, smar powietrze, wyjdzie 7200 - dalej najlatwiej bedzie chyba na sztycy i siodle? chyba ze rama po zdjęciu farby okaze sie lzejsza....

 

 

 

jak widac z roweru mam nie wiele, ale plan juz jest...

jakie sugestie?

gdzie zbic jakies drobne gramy?

ktore z czesci nad ktorymi mysle są warte tych zlotówek za pare gram, ktore nie? moze ma ktoś jakieś ciekawe tanie graty?

gdzie warto powiercic, podciąć?

 

ma być naprawde tanio, ale z głową :)

 

 

tym czasem, to co mam:

 

+kierownica bullbar, 290gram, nowa, lezy, czeka.

 

+rama

p1040001w.jpg

p1040002m.jpg

usiepane przelotki, haki(jeszcze nie przerobione), i na razie jeden otwor(wsumie to dwa..)

i z 1925 zrobilo sie 1858 - mysle ze uda sie pozniej 1800, nie jest to rama docelowa, na razie ma byc, poligon doswiadczalny.

 

+korba

był trójblat tiagry, zostala pozbawiona mocowan

p1040006h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w paincie liczylem, podpierajac sie notatnikiem... w ten sam sposob (wsumie to znacznie agresywniej) swoje ramy odelża firma EasterBikes - i to w ramach bmxowych, rama bedzie pozbawiona lakieru i bede ją na bierzaco obserwował...

 

 

Jogurcik - co do obreczy, zastanawialem sie nad nią, ale na razie reszta komponentów, koło tył zostawiam sobie na koniec, bo tu zobaczymy ile mi zostanie, wtedy może jakies cieinowane szprychy...

 

co do pedałow - wyslij fotki na PW, opisz stan, pomyślimy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem na ich stronie takich ram ale może tak być, nie jestem ekspertem od BMXów, natomiast takie chałupnicze nawiercanie bez żadnych obliczeń to czyste samobójstwo.

Możesz nie zdążyć z tą obserwacją bo aluminium pęka bez wcześniejszych oznak. To nie stal, która wiele wybacza.

 

BTW jak zamierzasz naciągnąć łańcuch w tej ramie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem na ich stronie takich ram ale może tak być, nie jestem ekspertem od BMXów, natomiast takie chałupnicze nawiercanie bez żadnych obliczeń to czyste samobójstwo.

Możesz nie zdążyć z tą obserwacją bo aluminium pęka bez wcześniejszych oznak. To nie stal, która wiele wybacza.

 

BTW jak zamierzasz naciągnąć łańcuch w tej ramie?

 

 

połamałes kiedyś jaką kolwiek ramę? tak się składa, że generalnie wywodze sie ze streetu, trialu, i mialem ram juz dobre kilka, dobre kilka połamałem, i o wielu slyszalem - i pękające od strzala na dwie częsći to praktycznie 100% dzwony, albo smiganie na pęknietej i celowe doprowadzanie do zlamania na pół.

 

 

naciąganie lancucha bedzie zrealizowane prosto "ubytek" haka, bedzie nadlany spawem, to zeszlifowane, nawiercone, zobaczymy czy to sie uda, chociaz nie widze tutaj powodu dlaczego mialo by sie nie udać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypali na pewno, przedzej czy pózniej, tak... na przekór malkotentom... :)

 

haki na razie beda zoastawione w spokoju, moze akurat lancuch zagra, może jakis halflink, moze bedzie stykało podpiłowac...

 

 

XxuZiX - może i bym sie pokusil, ale to spory koszt, po drugie uparłem sie na bycze rogi i sporym dropie :) zreszta, po kiedysiejszej zmianie ramy, moze bedzie trzeba zmienic mostek na innej dlugosci - także zostaje klasyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym czasem jako przyszły samobójca, zmotywowany niezbyt pochlebnymi uwagami, wyciełem sobie z ramy kolejne gwoździe do trumny.

 

wyciełem je oczywiście z mojej ramy która straciła już z 1925gr na 1773gr

 

myślę ze stanie na około 1750-1740 gramach.

 

zdjcie0432yf.jpg

 

zdjcie0433a.jpg

 

otwory zostaną oczywiscie odpowiedzio obrobione, rama pozbawiona dokonca farby, wygladzona, i w ogole bedzie supcio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie doigralem? żartujesz chyba, wystawiasz mi ostrzeżenie bo stwierdziłem fakt, to o bułkach to nie bylo głupie hasełko? chlopie, opanuj sie, dluga liste mam, bo macie taki swoj fajny despotik stajl, nie można mieć swojego zdania? mam jak potulna owieczka słuchac jakichś marnych tekstów o jezdzie po bułki?

 

jakby ktoś miał jakie pytania to prosze o PW, tym czasem wyglada to tak:

 

Rama staneła na 1745gram już z emblematem - jeszcze troche zejde

 

 

p1040203p.jpg

p1040223u.jpg

p1040226s.jpg

 

 

 

w związku że nie zamierzam dalej prowadzić kłótni z adminem, bo i tak pewnie bedzie miał swoją rację, prosze o zamknięcie tego tematu, na innych forach jakoś ludzie potrafią inteligentnie wyrazić swoje zdanie, podyskutowac, a tu sam admin świeci jak gwiazda dziwnym przykładem...

Edytowane przez Adaasko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od "despotik stajl" ;p

 

Uważam, że osoba, która chce jeździć na takiej wycinance nie jest

normalna albo ma na tyle nieciekawe życie, że jej go nie żal.

 

Nawet jeśli nie pęknie, to jaką ta rama może mieć sztywność,

skoro od nowości z pewnością nie stała ona na wysokim poziomie?

 

No ale to już do siebie ma środowisko Ostrokołowe, że im mniej się wyda

i bardziej powycina tym większy lans. Zamiast kupować siodełko droższe niż cała rama,

można było kupić coś lżejszego.

Edytowane przez EpicPoznan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też temat na forum light-bike.com - i nikt tam sie nie gotuje tak bardzo, pare osob nawet mówi że sami tak robili, i jest ok, kolejna osoba, mowi ze ma tak w aluminiowej ramie do streetu-dirtu - jezdzi juz 2gi rok....

 

co do mojej ramy, ja wiem ze nie peknie w moment, znam mniejwiecej zachowania ram alumiowych - jak to bedzie sie spisywalo na dłuższą mete - nie wiem ale wiem jedno - że ty dokładnie również nie wiesz - po to chyba jest temat, nie nazywaj mnie nienormalnymi - powiedz delikatnie swoje zdane, sugestie i poczekaj aż złoże rower - jeśli rama pęknie - na pewno sie pochwale :)

 

i nie wjeżdzaj mi na jakies środowisko ostro kołowe - aż zniechęcacie by wam pokazac coś - mysle dośc ciekawego - czego efekt może być fajny - wszystko procz ramy bedzie standardowe, budżetowe a jednak bardzo lekkie... a jeśli rama da sobie bez problemu radę - to jestem w domu.. :)

 

pozwole sobie wkleić - cytując jednego z użytkownika tego forum - pewien post, który idealnie spełnił moje oczekiwania co do waszych komentarzy - chyba ogólnie o to chodzi w takich tematach:

 

"Nie rozumiem tej całej paniki. Też zapala mi się czerwone światełko, szczególnie przy osłabieniu główki, ale przecież Adaasko jest świadom tego co robi, zna konsekwencje. Ma ochotę trochę poeksperymentować, dzieli się z nami wynikami, a my możemy tylko na tym skorzystać."

 

jest wątpliwość - rozumiem, jest ciekawość, jest motywacja, jest korzyść obustronna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...