Skocz do zawartości

[widelec] widzieliście gdzieś sztywny widelec 29"?


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akurat 775-tki i adapterki do tego, kupione nowe dwa miesiące temu. Jakbym znalazł dobry widelec po w miarę przystępnej cenie (do ok. 800zł), to znalazł bym troszkę grosza na wymianę adapterów i może hampli (mają przypadłość xt tego typu - ciężko je odpowietrzyć jak należy i pocą się na klamce). W grę wchodzi także używany widelec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takiej cenie nic nie bedzie, a rynek wtorny ilosciowo jest bliski 0...problem tez tkwi w tym, ze sporo widelczykow jest do podstawienia za amora 80mm, a nie 100

 

Guzik prawda. Chyba poszukam za granicą.

Widelców jest kilka - widelec od Singulara ma 485mm, Soul Cycles Dillinger ma też 485mm, (79 $ nówka), stary Niner ma 490mm, Voodoo Zombie również powinien być długi (~65$). Koleś od Delfyn'a też robi widelce, o każdej długości, kiedyś widziałem na czeskim forum gotowy za jakies 250zł, jednak z piwotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamówić stalową sztukę z pod igły - ze Szczecina, uczciwa ręczna robota. Tylko zapewne trzeba poczekać. Cena chyba nie będzie makabryczna...

 

Sam polecam widelce karbonowe, bo stalowy mnie denerwuje, szczególnie na początku. Wśród karbonowych wybrałbym ten który ma profil zmniejszający ryzyko trzepnięcia się w kolano - patrz Niner, jakiś chińczyk może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamówić stalową sztukę z pod igły - ze Szczecina, uczciwa ręczna robota. Tylko zapewne trzeba poczekać. Cena chyba nie będzie makabryczna...

 

 

na carbonowego ninera mnie nie stac,

powiedz proszę więcej o tym Szczecinie...

 

 

 

 

a propos widelca - te kanciaste, z prostymi rurkami i koroną nie tylko obijają kolana, co generalnie mi się nie podobają :P

Mam... miałem do niedawna trialowy widelec Echo - IMHO jeden ze zgrabniejszych widelców. Niestety sprzedałęm całą trialówkę, poza tym byłby za krótki.

Wygląda jak Salsa Cromoto, ale więcej "mięsa" miał.

 

P3010486.JPG

widel1.jpg

Edytowane przez Wiewiór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pogooglać za tymi:

http://surlybikes.com/parts/ogre_fork

http://surlybikes.com/parts/karate_monkey_fork

Dostępne są przykładowo tu:

http://www.bike-components.de/shop/cat/c364_MTB-starr.html/limit/40

Miła, konkretna obsługa zorientowana na klienta.

W styczniu/lutym będę od nich brał ramę Surly Ogre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pogooglać za tymi:

Ogre Fork | Parts | Surly Bikes

Karate Monkey Fork | Parts | Surly Bikes

Dostępne są przykładowo tu:

Gabeln: MTB starr - BIKE-COMPONENTS.DE

Miła, konkretna obsługa zorientowana na klienta.

W styczniu/lutym będę od nich brał ramę Surly Ogre.

 

Dzięki, wszystkie jednak za krótkie.

Nowy widelec Karate Monkey mogę mieć za ~45 funtów plus posting.

 

Nawet myślałem nad całym zestawem Karate Monkey, jednak nie mogłem dorwać używki, a nowy to koszt jakiś 1600zł plus wysyłka, a to tylko CrMo 4130.

Piwoty w ramie i widelcu mnie też trochę raziły. Model 2012 już takowych nie ma, jest disc only.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pogooglać za tymi:

Ogre Fork | Parts | Surly Bikes

Karate Monkey Fork | Parts | Surly Bikes

Dostępne są przykładowo tu:

Gabeln: MTB starr - BIKE-COMPONENTS.DE

Miła, konkretna obsługa zorientowana na klienta.

W styczniu/lutym będę od nich brał ramę Surly Ogre.

 

Ten Karate monkey wygląda super. Ale jedno "ale". na stronie producenta ten widelczyk nie ma osi na V-brake'i. A na stronie sklepu niemieckiego ma mocowanie na V-ki. Więc jaki jest naprawdę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie jest pewnie widelec do Karate Monkey 2011 lub starszy. Do 2011 Karate Monkey miał piwoty. Od 2012 nie ma, ponieważ Surly wypuścił Ogra, który ma _wszystko_ i przejął dotychczasową rolę Karate Monkey: uniwersalnego 29er-a. Karate Monkey w 2012 został usportowiony i zabrali mu piwoty.

Wiele można wyczytać też na stronie producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję że na stronę producenta na szybko rzuciłem okiem. No i pytanie. Czy lepiej tego Karate monkey czy Carboncycles ale alu. Za CC przemawia wygląd i waga, ale Surly ma prowadzenie na pancerz hydrauliki a to dużo bo nie będzie latał przy jeździe, natomiast że jest błyszczący to minus, i dość drobny z wyglądu co nie pasuje za bardzo do grubych rur Tractiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Didusieq: kiedys mialem Diamond Back Mojito i niestety alu rama ze stalowym widelcem w mojej opinii nigdy nie bedzie wygladac efektownie...

 

I tutaj moja uwaga: tenze wlasnie widelec jest dosyc dlugi(niestety nie mam teraz mozliwosci pomiaru, z tego co pamietam to byl najdluzszy z dostepnych na rynku lub z drugiej reki) i udalo mi sie kupic na jakiejs angielskiej stronie nieuzywany model ktory teraz gosci w moim singlu - jest wystarczajaco dlugi i ma prowadznie pancerza(ale jak masz hydraulike to niestety trzeba zalewac heble bo to jest "oczko" a nie uchwyt pod spinke;/

 

Wedlug mnie jesli chcesz sztywny widelec to bierz stalowke - nie jest tak sztywna jak alu wiec bedzie przyjemniejsza w obsludze!

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie mam dylemat. Pał wybór na Carbon Cycles CarbonCycles.CC :: Components :: Gallery

 

Posiadam w tym momencie rower jak na moim profilu. Czy ktoś może mi pomóc jaki adapter mam dokupić do przedniego zacisku żeby mi to działało? Wiem że teraz mam system montażu PM, a muszę zmienić na IS. Wyczytałem na stronkach rowerowych że nie zawsze działa przekładka. Zdarza się, że zacisk nie leży w linii z tarczą hamulcową.

 

W sumie mam kasę już na widelec ale się wstrzymałem z zamówieniem.

 

Więc szybka pomoc mile widziana :D

Edytowane przez Didusieq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HELLo-:

 

Jeśli masz tarczę 180mm(jak sądzę ze zdjęcia) to według mnie potrzebujesz tego:

 

http://allegro.pl/adapter-przod-180-mm-accent-wysylka-50-i2008341506.html

 

Czasem nie działa jak wrzucasz adapter od Avid'a do np.: Hayes'a czy czegos innego ze względu na różnice w budowie zacisku hamulca...mam nadzieję że się nie mylę, ale ja bym brał ten z linka tym bardziej że możesz go zwrócić :D

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny karbonowy widelec i nigdy nie chciałbym mieć go w ALU !!!! jazda na nim w moim przewidywaniu jawi się jako tortura.... Rurowy widelec napierdziela w nadgarstki przy zjazdu z większych przeszkód, jednak karbon tłumi jazdę po szutrze kostce i innych drobnych tarkach, w alu poczujesz wszystko i jedynie opona będzie ciut pracować...

 

Do takiego widelca trzeba dobrać adapter klasyczny zależny od wielkości tarczy... jest ważne żeby adapter i wymiar tarczy był podany na przednie koło bo np adapter pod 180mm przód, pasuje jako 160mm tył.

 

Śrubami ustala się położenie zacisku w adapterze tak by wszystko pasowało. tzn klocki nie tarły o tarczę.

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z itr, tak jak pisałem wcześniej: ja bym nigdy nie brał alu(chyba że do miasta na bulwar; ) stal albo carbon tylko ze wzgledu na większy komfort.

 

Aha, i tutaj jeszcze taka ciekawostka:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/BONTRAGER-SPA-RIGID-SUSPENSION-DISC-ONLY-700c-FORKS-/260774640641?pt=UK_sportsleisure_cycling_bikeparts_SR&hash=item3cb7613c01

 

Aczkolwiek wątpię żeby on był dobry do konkretnego terenu???

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...