Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki,macie namiary na wideł sztywny coby miał wysokość axle to crown 486 mm lub 510(najlepiej dla kół 29) i wiecej, a także clerance dla laczy 2.8, plus sztywna os 15 mm axle.

Oczywiście. Stahl

 

Ps

Co to za wideł CHarger i gdzie go można dostać?

Edytowane przez walkingchair
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Witam

Zakupiłem w końcu ramę On One 29 na stronie PlanetX. I nie wiem czy wybrałem dobry widelec. Chodzi mi o to czy będzie on pasował pod zwykłą piastę QR? Wydaje mi się, że to fork do "fatbajka". Trudno chyba będę zmuszony trochę go przerobić na warsztacie :). Albo po prostu sprzedać. Oto link do widelca:

http://www.planetx.co.uk/i/q/FOOOFAT/on-one-fatty-fork

A po kij sprzedawać?

 

Widelec jak widelec, A2C 470mm jest OK. Jedyny problem może być taki, że on chyba pod piastę 135mm jest.

 

Poza tym będziesz miał pojemności na tłusty front jak Ci kiedyś przyjdzie ochota lub dowolne (+)...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps

Co to za wideł CHarger i gdzie go można dostać?

 

Oto jest widelec Charge o arcydługiej AC=510mm

http://www.forumrowerowe.org/topic/130279-rowery-nietypowe-faty-roznokolowce-29-mx-single-bezprzerzutkowce-bikepackingrafting-itp/page-155?do=findComment&comment=1574407

 

Mówiac krótko: jest za[cenzura]isty!

 

Co jakiś czas na Ebay w UK się pojawia. Musiałbyś się skontaktować z któryms z naszych lokalnych brytyjskich arystokratów w sprawie szmuglu do ojczyzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? Idź na imprezę rowerową = XC/Enduro/Masa Lrytyczna/Piknik imienia Cioci Kloci i policz mi ramy stalowe młodsze niż 2000 rok.

ale czego to ma dowieść konkretnie, że w Polsce nie ma popytu na stalowe ramy? Bo nie ma takich ram i dostępu do nich. Równie dobrze ja mogę powiedzieć, że do niedawna całkiem jeszcze każdy sprzedawca lansował u nas górala jako rower dobry na miasto, na wyścigi, w góry i w ogóle do wszystkiego i mamy na każdej imprezie górale same. Czy to znaczy, że mamy nie lansować rowerów miejskich, singielków, ostrych, itp.?

Piszesz, że inne firmy mają dograne ceny na stal, a Kross nie, za chwile piszesz, że Kross jest dużo większą firmą i może sobie pozwolić na więcej niż OnOne itd. Większe firmy zwykle mogą u dostawców lepsze ceny dostać. A rynek jest duży, wyprzedaże się robi jak coś zalega, a wcześniej się go szacuje itd.

Co do NS, to ja nie każę im robić ram do skakania 29, a pod trochę innego klienta, właśnie masowego, który prosem nie jest, więc taki sięgnie po ich produkty bardziej. Oni mają rynek światowy ogarnięty od paru lat. Więc tam zbyt by był, jaki? Nie wiem, nie szacowałem. Powtarzam, z takim doświadczeniem w temacie tak trudnym jak rowery wyczynowe do gravity, gdzie ramy pękają po dniu użytkowania, mogliby złapać oddech produkując ramy, które nie są tak wystawione na wysilenie materiału przez użytkowników. I nawet jeśli wypromowanie takich produktów zajmie im lata, to co to jest za argument przeciw? Skoro na rynek wchodzą młodsze firmy od nich i udaje im się ta sztuka? A nie mają takiego zaplecza i doświadczenia, chyba :) Poza tym na tym polega biznes, markę buduje się latami. 

I ja się nie czepiam, zwyczajnie ciekawi mnie ile jeszcze lat w Polsce nasi producenci będą pokazywać swoje nowości, które za granicą były nowościami parę lat temu, konstrukcyjnie i świadomościowo. Resztę powiedzieli moi przedmówcy.

Edytowane przez am400d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto jest widelec Charge o arcydługiej AC=510mm

http://www.forumrowerowe.org/topic/130279-rowery-nietypowe-faty-roznokolowce-29-mx-single-bezprzerzutkowce-bikepackingrafting-itp/page-155?do=findComment&comment=1574407

 

Mówiac krótko: jest za[cenzura]isty!

 

Co jakiś czas na Ebay w UK się pojawia. Musiałbyś się skontaktować z któryms z naszych lokalnych brytyjskich arystokratów w sprawie szmuglu do ojczyzny.

Dziękuję Rambol właśnie ten wideł sztywny jest najlepszy!

Trzeba będzie szmugiel zdzielac.

Ile Ciebie to kosztowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po kij sprzedawać?

 

Widelec jak widelec, A2C 470mm jest OK. Jedyny problem może być taki, że on chyba pod piastę 135mm jest.

 

Poza tym będziesz miał pojemności na tłusty front jak Ci kiedyś przyjdzie ochota lub dowolne (+)...

 

Szacunek...

I.

Drogi Ivanie i twoja atwietka jest dla mnie miodem na me serce. No właśnie to samo sobie pomyślałem, tylko albo koło złożyć na piaście do fatbajka albo wideł troszke nagiąć :). To tylko 1,25 cm na stronę . Zobaczymy :).  Myśl o sprzedaży przyszła bez głębszej refleksyji. a może faktycznie grubego balona z przodu założyć się da i spróbować jak to jest na takiej grubej bercie się pokulać :) 

Również z szacunkiem

Tomek

Edytowane przez bladawiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Gięcie o półtora centymetra na stronie???

 

Odradzam, chyba, że masz jakiś dobry abonament stomatologiczny lub znajomego chirurga szczękowego. 

 

Sugeruję skontaktować się z użyszkodnikeim Activia który jak pamiętam toczy rozmaite dystanse i jak się okaże że jest tam 135mm dotoczyć dystansiki. Będziesz musiał również przesunąć tarczę hamulcową lub zacisk, bo nie będząw linii...

 

Widelec Charge... Fajny... Ale ma jedną podstawową wadę... Nóżki ciasno jak u spłoszonej dziwicy na pierwszej rozbieranej randce... Nic przyzwoicie szrokiego na przyzwoicie szerokiej obręczy się tam nie mieści...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Ivan, to jaki maxx lacz tam wejdzie?

raczej pytaj Rambola bo on dosiada widła

 

A 27.5+? Jaki maxx będzie?

hehehe a niby czemu 27,5" miało by wejść szersze niż 29"? :D 
Widelec sztywny mtb w przeciwieństwie do ramy na ogół (nie licząc tych pod grubasy) ma w miarę równoległe pióra do samego dołu - miejsca wyżej czy niżej tyle samo :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ivanie, ale mu mówimy o milometrach przy róznicy 27,5+ i 29". Nie ma co wchodzić w milimetrowe detale, naprawdę.
Po za tym nawet gdyby czepiać się milimetrów to zwęzanie ku dołowi sugeruje mniej miejsca niżej niż więcej. Co potwierdza tylko tezę o podobnej szerokości lacza 29 jak i 27,5" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Może i milimetry ale przy zupełnie prosym widelcu jak Charge mają one znaczenie. Opona 29x2.4 na normalnej obręczy ma 64-65mm. Twardzioch na obręczy 35mm to już 74-75mm...

 

Laczek 27.5+ będzie mieć taką samą szerokośćjak Twardzioch, tylko nico niżej...

 

W Cromoto takie coś pasuje i jest jeszcze miejsce. W Charge może być już różnie...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charge ma szerokość 80mm na całej długości. Racing Ralph 2.35 ma po 8mm z każdej strony na błoto.

Knard się mieści na obrączce 25mm z 4-5mm zapasem po bokach. Nie został u mnie na dłużej bo podosił przód za bardzo i to nie obręcz pod Knarda.

Długościowo to jest to tak (zdjęcia też przeszmuglowane z UK):

DSCN0547.JPG

DSCN0546.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gięcie o półtora centymetra na stronie???

 

Odradzam, chyba, że masz jakiś dobry abonament stomatologiczny lub znajomego chirurga szczękowego. 

 

Sugeruję skontaktować się z użyszkodnikeim Activia który jak pamiętam toczy rozmaite dystanse i jak się okaże że jest tam 135mm dotoczyć dystansiki. Będziesz musiał również przesunąć tarczę hamulcową lub zacisk, bo nie będząw linii...

 

Szacunek...

I.

Wyginanie odpada bo istniej ryzyko że tarczy nie ustawię. Zresztą tak jak piszesz "widelc" może "penc". Jeszcze nie mam tego całego szpeju u siebie.

 

pozdrawiam

Tomek

 

Podrąż temat piast dirtowych, o niebo tańsze od dedykowanych do fata. 

 

Masz na myśli pastę tylną zastosować do przodu? Jak byś mógł kilka słów więcej napisać w celu naprowadzenia:)

dzięki i pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez bladawiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Masz na myśli pastę tylną zastosować do przodu?

 

Tak jak napisano :)

 

Zamiast na tył wstawiasz piastę na przód. Taka była idea w oryginalnym Pugsley'u . Tył i przód 135mm, tak żeby kołą były wymienne. Jeśli pada Ci bęben w tylnej piaście przekładasz przednią na tył i jedziesz na pojedynczej zębatce. na pewno nie idealne ale pozwala jechać a nie pchać. Ma to szczególne zanaczenie jeśli jesteś z dala od cywilizacji...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Zawsze wydawało mi się, że standardowy offset osadzenia tarcz był różny dla przodu i tyłu o bodajże 0,2 cala.

 

Edit:

 

A jednak dobrze pamiętałem :) trzeba mieć odpowiedni wideł na takie swapy

 

http://surlybikes.com/info_hole/spew/hub_fork_and_disc_brake_compatibility

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...