Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

LOL!!!

 

Proste jak sikanie. Widziałeś kiedys 29-era z ogonem w okolicy 420mm bez podgietej podsiodłówki? Bo ja nie :)

 

Ja mam w Kocinie 420 i oponę 3.6 cala x 31 cala I daje radę :)

 

Ale podsiodłówka jest pogieta jak świński siusiacz.

 

Jak chcesz mieć klasyczny trzepak to ma to swoje oczywiste ograniczenia...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ile? Lub czego? Bo nie wydaje mi się aby krótki ogon do takich zastosowań miał jakieś plusy. Wręcz odwrotnie. Minusy.

 

Brak stabilności, nerwowośc na nierównościach...

 

Krótki ogon błyszczy przy ostrych, agrafkowatych zakretach lub przy podnoszeniu przedniego koła.

 

Ile takich operacji wykonujesz na długiej, szutrowej drodze w Juesej? Szczególnie obwieszony paczkami i torbami...

 

Jak pierwszy raz wsiadłem na Chwasta z tyłem 420 i pojechałem po kilku wybojach to mi sie troche moszna spociła...

 

Szacunek...

I.

 

Się nie zrozumieliśmy ;)

 

Przez "a ile zyskujesz" miałem na myśli, że taki gravel z ogonem bez przegięć, czyli tak jak Prezes pisze ~435mm też pojedzie w miarę pewnie po gravelach, a przy okazji nie ogranicza tak bardzo gdy zachce się zjechać z drogi w krętą ścieżkę na małe co-nie-co. O uniwersalność mi chodziło, zyskujesz większą uniwersalność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No to trzeba pisać dokładnie a nie domniemywać, że jak się pisze ogólnikami to odrazu wszyscy załapia, ze miałes na myśli 435 a nie 420 :P

 

Poza tym to ograniczanie długim ogonem ma faktyczne zanczenie jak robisz alpejskie agrafki. 

 

W przeciwnym wypadku, szczególnie przy sprzęcie raczej niewyścigowym ma znaczenie 4 lub 5 rzędne...

 

 

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym 

http://www.wiggle.com/verenti-bikes-vcxs1/

jako gravelu do jazdy po Trójmieskiem Parku Krajobrazowym, do małych wycieczek z podpiętym fotelikiem, ogólnie do rowerwych przyjemności?

Macie może jakieś inne propozycje? Jak ma się do niego Ronin?

 

To w linku to praktycznie maksymalny budżet.

Mam 175 wzrostu i celuję w rozmiar 54. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo wypada podobnie do ronina, ma o klasę lepszy osprzęt. W tych pieniądzach raczej nic lepszego nie ma niż te dwa. Verenti to marka tego sklepu, jak się to ma do jakości to nie wiem, może ktoś miał i się podzieli wrażeniem.

Edytowane przez nognog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No, niby dali grupę wyżej, ale o ile dobrze pamiętam, to w porównaniu do modeli z poprzednich lat zrezygnowali z rurek Reynolds'a.

Nie zmienia to faktu, że cena za taki rower nadal bardzo atrakcyjna.

PS. Chyba kolega @Prz posiadał taki wcześniejszy model. Możesz go podpytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

[Tęsknię za małymi kółkami  :bye2:  Dawać 26+ na rynek!]

Czekałem ( i w sumie nadal czekam) na 3" 26tki i nima. Nie myślałbym już nad przejściem na duże koło.

Choć w sumie może to i dobrze. Znów musiałbym dumać nad kołami a i w obecnej ramie bym pewnie nie zmieścił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem ( i w sumie nadal czekam) na 3" 26tki i nima.

 

A tam od razu nie ma...

 

http://veetireco.com/product/trax-fatty/ 

 

http://www.bike24.com/p2113031.html

 

http://bikemarkt.mtb-news.de/article/629171-nokian-gazzaloddi-26x3-0-tausch

 

http://www.unicycle.uk.com/duro-wildlife-leopard-26-x-3-tyre.html (prawie 2kg!)

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, niby dali grupę wyżej, ale o ile dobrze pamiętam, to w porównaniu do modeli z poprzednich lat zrezygnowali z rurek Reynolds'a.

 

Nie zmienia to faktu, że cena za taki rower nadal bardzo atrakcyjna.

 

PS. Chyba kolega @Prz posiadał taki wcześniejszy model. Możesz go podpytać.

Pojawił sie koncept złożenia roweru bo wybór gotowych jest skromny.

Na razie myślę o Wtyczce na tej ramie 

http://www.ebay.co.uk/itm/CHARGE-PLUG-5-CYCLOCROSS-COMMUTER-BIKE-BICYCLE-FRAME-BLACK-XS-XL-NEW-FREE-P-P-/252281959721?var=&hash=item3abd2d3529:m:mpqweMj61YbKXVuO5bV0cLA

 

i widelcu

http://www.bikeman.com/KON-P2CRSDISC.html

 

Alternatywa jest Kaffenback 2 

 

Ivan masz jakies doświadczenie z kaffem, bo ze z wtyczką to wiadomo. Który wariant byś wybrał?

Czy wogóle jest sens składać czy bedzie to tylko sztuka dla sztuki i w tym samym budżecie nic lepszego nie złożę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego k... nie rozumiem jak to mtb MOŻŃA zrobić 29" z ogonem na 425 a gravela, monstera TAK TRUDNO z 440mm ogonem pod 29x2,0 :whistling:

 

Powodem jest korba, a dokładnie q-factor. W mtb szersze rozstawienie ramion korby pozwala na krótszy ogon. Monster w założeniu ma mieć węższą korbę szosową. Nie można założyć mtb bo szosowa przerzutka nie wyda (tzn. można, ale stosowanie rozwiązań wykraczających poza rekomendację producenta w fabrycznym rowerze jest raczej niespotykane).

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Marcinie..
monster z założenia (to już jest dobre) ma mieć szosową korbę? A skąd takie założenie? To nie gravel tylko monster - mieszanka mtb i przełaju/gravela. Często-gęsto przez wielu budowana na bazie ramy mtb i myślę, że Q-Traktor użytkownicy monsterów mają tak samo głęboko jak użytkownicy fatów :)
Nie wpsominając już o tym, że w dobie systemów 1x10/11 (a już na dniach 12) nie potrzeba aż tak "szerokiej" korby jak jeszcze 2-3 lata temu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid,

 

Z założenia się z Tobą zgadzam. Piszę tylko jak to wygląda z punktu widzenia producenta.

Shimano ma taką grubą książkę gdzie jest napisane co z czym wg Shimano działa.

Klamkomanetki działają tylko z przednią przerzutką szosową,

Szosowa przerzutka musi mieć określoną linię łańcucha (45mm)

Taką linię łańcucha mają tylko korby szosowe o ograniczonej szerokości.

 

Ja wiem że te rekomendacje są elastyczne i można zmusić do działania inne nietypowe kombinacje, ale w wielu firmach kontrola jakości nie puści roweru jak nie jest zgodny z zaleceniami Shimano, spytaj skąd wiem.

 

marcin

 

jedna tarcza z przodu to jest stosunkowo młode rozwiązanie, być może w przyszłości ujrzymy więcej ram z miejscem na grubą oponę zaprojektowanych z myślą o napędach 1 x .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, niby dali grupę wyżej, ale o ile dobrze pamiętam, to w porównaniu do modeli z poprzednich lat zrezygnowali z rurek Reynolds'a.

 

Nie zmienia to faktu, że cena za taki rower nadal bardzo atrakcyjna.

 

PS. Chyba kolega @Prz posiadał taki wcześniejszy model. Możesz go podpytać.

Potwierdzam, miałem (niedawno znalazł nowego właściciela) takiego Verenti z rocznika 2014 na Sorze, Reynoldsie 520 i jeszcze z typowo przełajową geo - w kolejnych latach "ucywilizowali" go nieco w tym względzie ;)

Jak masz jakieś pytania to śmiało pytaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Marcinie, zgadzam się z Tobą ( i chyba wiem skąd wiesz jak producenci budują rowery hehe).
I witaj na forum ;)
Mnie chodziło tylko o ten fakt, że monster to bardziej mtb z barankiem niż szosa z oponą 28x2,0. 
No i własnie jak by nie było - skoro gravele opanowały oponę około 40mm tym bardziej monsterom pozostaje 2" i więcej. Zatem jak by z automatu powinno się myśleć o: 1-opona; 2-geo, 3-inne pierdoły jak np kolor....a gdzieś daleko z tyłu Q-traktor.

A tak naprawdę.. ile jest monsterów na rynku? Tyle co nic...

ps: a w sumie dyskusja powinna wylądować w Monsterowym wątku. Jest tu jakiś Mod?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A czy ja nie mówiłem juz jakis czas temu, ze nam się robi totalny amalgamat Rometowego i Nietypowego :P ?

 

 

 

 

Pojawił sie koncept złożenia roweru bo wybór gotowych jest skromny. Na razie myślę o Wtyczce na tej ramie  CHARGE PLUG 5 CYCLOCROSS COMMUTER BIKE BICYCLE FRAME BLACK XS-XL NEW FREE P&P | eBay   i widelcu Bikeman Kona Project 2 Cross Disc, 700c Cyclocross Disc Fork   Alternatywa jest Kaffenback 2    Ivan masz jakies doświadczenie z kaffem, bo ze z wtyczką to wiadomo. Który wariant byś wybrał? Czy wogóle jest sens składać czy bedzie to tylko sztuka dla sztuki i w tym samym budżecie nic lepszego nie złożę.

 

 

Koncepcja jest dobra... Weź jeno pod rozwagę iż:

 

1. Kompletny Kaff będzie nieco bardziej homegeniczny.

2. Jeśli przemyśliwujesz szersze opony 38c i wiecej to zapomnij o obu ramach. Kaff to oficjalnie 32c, na upych pewnie 35c. Wtyczka oficjalnie 35c, na upych 38c, bo jakiś idiota patentowany wpadł na pomysł wspawania mostkow w tak popier... miejscu, ze powinno mu sie uciac łapy przy samej d... i dożywotnio zakazać projektowania rowerów.

3. Opcja Wtyczka+Koń pozwoli chociaż z przodu wstawić jakis przyzwoity papuć.

4. Sprawdzona wagomirsko realna waga gołej Wtyczki w rozmiarze XL (58cm) to 2.24kg.

5. Wtyczka ma te przewage, ze po przestawieniu mostków spokojnie 40c się zmieści.

 

 

Osobiście wybrałbym... coś innego :)

Z powodu, że żadna z tych ram nie spełnia części moich, podstawowych wymagań - duża opona 45c z błotnikiem, 50c bez, jednobiegalność.

 

na pewno obie daja radę w dziedzinie geometryczno-materiałowej - długa górrurka, wysoka główka ramy, relatywnie krótki ogon pozwalajacy poczuć się lekko niepewnie na wybojach, dużo punktów mocowania rozmaitych klamotów, stalowość...

 

Ostatnie pytanie to już dla mnie zupełna abstrakcja... Ja nie składam rowerów po to aby się opłacało, było taniej itp... Na 125% nie złożysz taniej, no chyba, że masz cały worek rozmaitych klamotów z odzysku, szmuglu, szabru (niepotrzebne skreslić) i brakuje Ci tylko ramy i widelca. Wtedy rachunek ekonomiczny może byc korzystny...

 

Ja rowery składam, bo chce żeby były takie a nie inne, miały konkretne klamoty poprzykręcane, wygladały w jakis konkretny sposób...

 

Także wrong address mate jeśli chodzi o takie pytania :)

 

Szacunek...

I.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeśli to ten "pierwszy raz" no no.... na początku może boleć i być niewygodnie ale z każdym kolejnym razem powinno być coraz przyjemniej :D

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Takie tam info lekko sugerujące, że może kolejna stalówka będzie dostępna w Pl :)
(wrzuciłbym w monsterowy ale jakoś po profilu sklepu nie jestem do końca pewny czy będą ściągać coś "delikatniejszego")
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...