Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

No ja widzę, że teraz dopiero to nam się anarchia zrobiła (ups..)

Dla podtrzymania złudzenia, że tu się o rowerach rozmawia, a czasem nawet o tych " co w budowie" kolejne foty ze stołu warsztatowego.

Tym razem siodło. Może ktoś pamięta, że szukałem brązowego. Ivan bardzo fajnie podpowiedział w okolicach 18-19 strony, ale ostatecznie po przespaniu się z tematem podszedłem do tematu "po swojemu" :)

Etap I:

IMGP0130.1.jpg

 

IMGP0141.1.jpg

 

Etap II

I wartswa na NOS:

DSCN1055.1.JPG

Druga po całości

DSCN1060.1.jpg

 

III etap niebawem, skóra już czeka... :)

 

 

Ps: Punkt dla tego co odgadnie jaki to model siodła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ano wysoko.....

Nawet "bardzo" (jak dla mnie)-ja z podobnego powodu pozbyłem się ramiaka onegdaj. Ale Ty w swoim masz tą przewagę, że "małym nakładem" prac (i średnim finansowo) jesteś zejść do około 295mm. Oczywiście przy założeniu, że nie będziesz tam pchał potem jakichś feriousów - bo Ci przyjdzie korbami pola orać :)

Zamiarowujesz (dla zwykłej przyzwoitości) pokazać całość w którymś z wątków (SSJ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps: Punkt dla tego co odgadnie jaki to model siodła.

 

...ser wloski a.k.a. Selle Italia? Cos mie sie kojarzy, szczegolnie to charakterystyczne "kolko" na zadzie, ale jaki to-to model to juz skleroza skutecznie RAM blokuje! Cholera przypomne sobie w sobote o trzeciej w nocy wybudzony z koszmarow o polach pokrytych pinezkami i wiecznie lejacym deszczu...

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu pitu-pitu bajkę o Żelaznym Wilku, a oni już wymyślili elektronowy mózg w rowerze, który będzie za kierującego rządził pompowaniem tylnego zawieszenia.

 

Fajnie wygląda zestaw Q/A:

 

 

 

Does it actually work?

Yes.

 

 

 

Że w fulach da się różne cuda wstawić, byle tylko kolarza naciągnąć na kasę, to wiedziałem od zawsze. Ciekawym do czego Waszym zdaniem można by zaprząc elektronowy mózg w sztywnoogonowcu?

 

Aha, nie jeździłem nigdy na żadnym francuskim rowerze, ale chyba od dziś zaczną mi się nieodzownie kojarzyć z tym, z czym kojarzą mi się francuskie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasy byl Lefty z elektroniczna blokada skoku, Cannondale zawsze wygrywal jesli chodzi o innowacje wedlug mnie, a kwestia nieprzyjecia sie tego na rynku? No coz, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase, jak mawiala pani profesor od Historii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Widzę, że eletronika foxa pogoniła srama :) Zobaczymy czy tak samo XO długo będzie się broniło przed Di2? (na razie SRAM twierdzi, że mają w dp ich Di2) :)

Co do nowinek-nie wypowiadam się-nie mam już sił....Widzę jednak, że po najnowszych laptopach, xboxie 3d (moje dzieciaki w to pogrywają) i notebookach, notobookach, nanobookach i smartfonobookach nawet tak bliski mi sprzęt rowerowy wchodzi w rejony całkowicie dla mnie obce i niezrozumiałe. szkoda. bo czuje się jak emeryt :)

 

A ful? Olgierd-uwierz mi-ful to nie jest taka zła rzecz (no chyba, że Bayer Ful hehehe). Kwestia (tradycyjnie) zastosowania.

Ja mam fula, i tak z 10-12 lat próbuję różnych, od zwykłego jednozawiasu, przez GTki, NRSy, a nawet bezzawiasowe "kompozytowce". W tej chwili mój ful ma muzga na tylnym wahaczu, a amor z przodu blokadę. I naprawdę jak na razie nie potrzebuję nic więcej do szczęścia. A (przywoływana przez Ciebie w innym wątku) awaryjność, nadwaga itd? Raz (profilaktycznie) przeserwisowany, w tym roku może zmienię łożyska (bardziej profilaktycznie niż tego sprzęt by wymagał). Na.. 4 lata jazdy? Nie skaczę, ale plecak na garbie, spore górki pod kołami. Wiem, że wielu miejsc nie zrobiłbym ani tak pewnie na sztywniaku ani .... tak szybko :)

 

Kazafaza-pół punktu jak można przyznać? To "kółko na zadzie" dobrze Cię kieruje! Podpowiem, że były tylko dwa modele z takim systemem mocowania "sanek". A co do pinezek-widziałem raz niezły plakat siodła (nie pamiętam którego)-cale wyłożone równiutko, gęsto pinezkami :) Przy takim nawet c64 wydaje się luxusem.

 

A co do leftego.. chyba wcześniej było nawet K2 (tak koło 99/2000) z piezoelektrycznym zaworem sterowanym automatycznie. Ale wtedy "dziwnie jakoś" udało się wszystko zmieścić w goleni. A dziś ech, ta miniaturyzacja .. :)

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lusss

Nikt błagał nie będzie, nie rozumiem tylko po co uzewnętrzniać się z np detalem śruby napinającej by na koniec odwrócić tyłkiem do reszty.

 

 

PS:Na szczęście ja ma na czym oko zawiesić, bez potrzeby zaglądania na forum :P

Jest 29erowy wątek ekshibicjonistyczny, tam miejsce ku temu. Wcześniej to był temat o Romecie, aktualnie (teoretycznie) o stali. Może jestem pedantem, może tylko zwykłym pedałem, ale pozwólcie mi dać upust wewnętrznej potrzebie jakiegoś uporządkowania przestrzeni wokół siebie (także wirtualnej). Wrócę do checze, złapię jakiś oddech (pewnie dopiero po niedzieli), obnażę w miejscu ku temu odpowiednim. Tyle tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ful? Olgierd-uwierz mi-ful to nie jest taka zła rzecz (no chyba, że Bayer Ful hehehe). Kwestia (tradycyjnie) zastosowania.

 

Ja sobie pozwolę na tradycyjny sceptycyzm. Raz, że panie, bo kiedyś to były rowery... -- a widział kto kiedy fula ze stali? -- a dwa, że rozmywanie każdej ortodoksji zaczyna się właśnie od miłych ułatwień (a przecież rower to zasadniczo 2 kółka i 4 łożyska).

 

Tak czy inaczej prąd w rowerze kojarzy mi się (jak) najgorzej. Nawet nie to, że może popieścić, ale po prostu -- nikt mi nie powie, że jest inaczej -- to zawsze będzie najsłabszy element konstrukcji: woda, zasilanie, temperatura, pojemność. Nawet Tesla by tego nie obskoczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Panie Kolego Olgierd-każdemu wg jego potrzeb i widzimisię. Czy widzieliśmy stalowe fule? A pierwsze FSRy? a sąsiedzkie Sekimy? A masowo tylne trójkąty w tańszych modelach "markowych" (do głowy na szybko gt i wheeler). I można by tak wyliczać i wyliczać. A przednie z tytanu? (też stary wheeler).

"Kiedyś"? Znaczy się "kiedyś przed fulami"? Oj bo to bardzo stare i odległe czasy Panie :) Tumbershiftów i 26" dla każdego. "Kiedyś" to było.. i "się działo" :)

 

A (przekornie) skoro dwa koła i 4 łożyska to po co Ci 8 biegów w Pomarańczowej? :) .. i tak się przesuwa granicę "2kół i 4łożysk" i tej "ortodoksji". U jednych zatrzyma się na singlu, u innych na 9b a jeszcze inni już się pocą na 11srama i electronike. Ja zdecydowanie nie jestem ortodoksem, chyba że "zdroworozsądkowego podejścia do rzeczy" (hehe... tylko czy tydzień siedzenia w piwnicy polerując stare korby to rozsądek?:) ).

 

Na koniec co do fula-nie powiesz mi przecie, że DHowcy tez powinni używać sztywniaków... haha

 

A co do elektroniki...Najgorsze... że nasze stalówki - co by nie mówić - prąd przewodzą aż miło.. byle by tylko jakiemuś Inżynierowi z Hydrobudowy to nie zakiełkowało w łepetynie.

 

A ponieważ sobie tak OTBujemy (a że szukam nadal kiery do SARNY) właśnie znalazłem info (z grupy "pozytywne") z powodu którego zacząłem się zastanawiać czy nie poczekać do jesieni z zakupem:)

http://www.bikerumor.com/2012/06/18/thomson-titanium-carbon-fiber-handlebars-coming-september-for-road-mountain-bikes/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ponieważ sobie tak OTBujemy (a że szukam nadal kiery do SARNY) właśnie znalazłem info (z grupy "pozytywne") z powodu którego zacząłem się zastanawiać czy nie poczekać do jesieni z zakupem:) http://www.bikerumor...mountain-bikes/

Takie tendencyjne trajektorie gięcie? Nie masz ochoty na więcej nonszalancji? Skoro to o stali temat, to... w warsztacie mam luźna stalową (cr-mo) On-One Mary po przebiegu ok. 600km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kozacko, co tu dodawać.

O "jarmarczno-retro-bikowej" kolorystyce się nie wypowiem (już się to zrobiłem?).

Masz Ivan gust i tyle hehe (lub jaja)...

 

Rozumiem, że "niechcący" (miętusi to Grabarza?) wszystkie Romki pokazano.

Przyklasnąć w łapy i zamknąć (najdłuższy na 29er) wątek (i tak od jakiegoś czasu nudą tu zajeżdżało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyklasnąć w łapy i zamknąć (najdłuższy na 29er) wątek (i tak od jakiegoś czasu nudą tu zajeżdżało).

 

<offtop mode>

 

A zawsze myślałem, że tylko dyskoteki się zamykało, jak się ludziom nudziły...

 

;-)

 

 

PS nieco poważniejszy: wychowanemu poniekąd na usenecie nie sposób zrozumieć forumistyczych zawołań "zmień tytuł wątku" albo "to zamknijcie ten".

 

</offtop mode>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Nie wiem Olgierdzie, ja po dyskotekach (ewentualnie "remizach" czy jakoś tak) nie włóczyłem nogi :)

Na usenecie się nie wychowałem, na forach zresztą też-to był pierwszy bodajże wątek w jakim kiedykolwiek głos zabrałem.

Prawa admina ani ojca założyciela nie mam i nie chcę. Rzuciłem w eter co o tym sądzę i tyle.

Ale nie zgodzisz się ze mną, że "g" się tu ostatnio dzieje. Żadnej młodej krwi, żadnego ciekawego projektu czy pretekstu do dyskusji.

Przyznam szczerze (bo przeczytałem cały wątek od poczatku do końca raz jeszcze na spokojnie) - GRABARZ MIAŁ RACJĘ!

Publicznie przepraszam, że wlazłem wtedy z Tobą Grabarz w polemikę na temat sensu pisania i tego bajzlu.

 

amen

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek to Romek :P

 

Piknie, Panowie, z tym ze bajki wygladaja jak Romek & Roman lub Romus i Romciu ;):) Ivan, masz racje ze gdzies sie roznia Wasze maszyny, oczy plataja figle na starosc a moze kwestia nieskalibrowanego monitora..? Gratuluje projektu!

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hej Wiewiór, takie hasło już padło ale jak widać odzew był minimalny. Przeć temat jednak warto, sam chętnie zobaczyłbym i popróbował tych Waszych Rometów na żywo, o poznaniu osobistym Szanownych Kolegów nie wspominając.

Ja raczej optował bym za "stal" niż "singiel w kolorze RAL z zakresu 7009-7021" hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...