Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Innego wyjścia jak to, że ta zeberka to jakiś "efekt" procesu cieniowania rurek, nie odnajduję. :)

 

 

cze jestem tu nowy ;-)) trochę śmigam na rowerze.... stal w rowerze fascynuje od zawsze

 

Jak dla mnie to proces technologiczny przy ciągnieniu rur... a może forma wzmocnia ???

 

A to mój ostatni projekt... ma miesiąc. Zgadnijcie co to za rama ;-))) 

 

post-180759-0-34969500-1416316167_thumb.jpg

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

na moje oko pahoehoe lub explosif około 97 - 99 rok
miały jedną charakterystyczną rzecz w porównaniu zarówno z tańszymi modelami (jak fire mountain) jak i wcześniejszymi i późniejszymi rocznikami (później pahoehoe zrobiło się paskudnie gliniaste)

ps: oczywista nasuwa się kolejna zagadka "jaki to detal" :) Zimny i nasz nowy kolega Wójo nie liczą się w tej grze

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze jestem tu nowy ;-)) trochę śmigam na rowerze.... stal w rowerze fascynuje od zawsze

 

Jak dla mnie to proces technologiczny przy ciągnieniu rur... a może forma wzmocnia ???

 

A to mój ostatni projekt... ma miesiąc. Zgadnijcie co to za rama ;-))) 

 

attachicon.gifkona.jpg

to Kona brawo Lavadome wstawione koła 27 ;-) opony 2.0 i złapał hamulec ;-)) trochę jestem w fazie testów takiej przeróbki... Prowadzi się świetnie (niski widelec) pięknie tłumi 

 

Wracam do stali .. po wielu latach moja droga zatoczyła piękne koło ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

znalazłeś tanio obręcze pod 27" i V-ki? 
A rocznik tej Lavy znasz? Bo jeśli to coś przed lub po datach jakie pisałem to będzie dla mnie niezła ciekawostka ;)


 

 

Że kona o było dosyć łato zgadnąć

i tak i nie (nie licząc podpisu pod jpgiem hehe), sławetny Blizzard w owym czasie był bardzo, bardzo podobny do Paho, Explosifa czy wspomnianej Lavy.
Tylko detale jak prowadzenie linek czy haki ułatwić mogły by rozpoznanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym nie widzial hakow powiedzialbym, ze to rocznik pre 94; Po prostu wysoka glowka (zgaduje ze to rozmiar 20") i za niski widelec (do rocznika 99, ktory jest amortyzatoro-friendly) myla.

 

dzieki za cynk o tych machach!!! mi z trudem udalo sie nabyc v-kowe schurmanny (chcialem srebrne)

 

pzdr


 

Edytowane przez twojastara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do 29 z przodu... to sie geo spierniczy...... teraz jest idealnie....

 

V-ki znalazłem z największym możliwym zakresem regulacji, podszlifowałem klocki od dołu po ukosie tak ze nie schodzą pod obręcz... jak podpiłuję otwory w vkach będzie idealnie. Maszyna w fazie testów... dopieszczam i testuję. Opona Panracera to max co wchodzi bez przeróbek. Prowadzi się świetnie i pięknie tłumi drgania całość... bo to stal... no i waga 11.4 kg bez napinania się...no i 1k zł, a daje tyle radochy ;-)))

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Dobra wyprz na Pompine

 

Żadna tam rewelacja, co rok przed świętami schodzą tak z cenami.

 

Ja czekam na powrót czarnej Pompetamine. Może się w końcu* skuszę. :P

 

*Albo napadnę na kantor i zamówię jakiegoś porządnego customa. ;)

 

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...