Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

W kwestii zdjęcia Peaka - potraktowałem je jako zwizualizowane zdanie komentarza. Sobek82, jak nadmienił ITR, przez lata zdarł zęby na stalowych rurkach, dlatego widźmy "oburzające" foto w perspektywie jego niepoliczonych, prawilnych komentarzy. Za to mi zgrzytnęły wpisy adwersarza - naładowane abominacją jak połajanka strażnika koszerności z Mea She'arim. Się tutaj przyjęło, że siejemy pokój, nie burzę. Amen.

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sypię głowę popiołem i diamentem: odcisnałem słoniem porcelanę swoim językiem uznania nad Gary Fiszerem, używając rogatywy ambiwalę w dumę jego posiadacza używając pluszowego dla mnie lecz logicznie nie dla wszystkich epitetu ob -leśny dziad , mea mobbing kulpa.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Qbotcenko napisał:

Mógłbyś zapodać jakieś namiary gdzie takową podróbę dostać? Bo chętnie bym przygarnął, ale płacić 150$ za Surly kierownicę średnio mi się uchmiecha 😜 

jesienią roku ubiegłego znalazłem takie repliki z UA/RU https://besplatka.ua/ru/obyavlenie/velo-rul-velorul-surly-corner-bar-replika-0fab88

Lewe 'kornery' kują jeszcze na Filipinach i w Indonezji, ale zakładam, że nie masz tam rodziny lub kolegów https://shopee.ph/Corner-Bar-Geometry-OverSize-31.8mm-i.427725829.9486105564

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś czuję że Sobek podchwyci ten temat i za dwa tygodnie zobaczymy WigryTaczkę, czyli hybrydę żwirowozu ze składakiem... kto raz pchał półpełną taczkę na pewno  pozazdrości,  Potem tylko Inżynierowie z Tesli pomysł ukradną , i Wigrytaczki na baterie będą otaczać podboje Marsa.

Mam jednak nadzieję że do tego czasu  na podszczeciński wzór wyspawają na wschodzie w tytanie serię 30 tysięcy sztuk, która w czasach kryzysu paliwowego przyda się na budowę już  7 i 8 pasa autostrady A2 dla rowerów poziomych,.. a nadwyżka  przyda się przy arealnieniu  agroportu dla baranów i owiec na teranie całego  Zachodniego Mazowsza... 

Viagrotaczka,  nazwa całkiem seksi, zaklepuję :)

     :D

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, itr napisał:

coś czuję że Sobek podchwyci ten temat i za dwa tygodnie zobaczymy WigryTaczkę, czyli hybrydę żwirowozu ze składakiem... kto raz pchał półpełną taczkę na pewno  pozazdrości,  Potem tylko Inżynierowie z Tesli pomysł ukradną , i Wigrytaczki na baterie będą otaczać podboje Marsa.

Mam jednak nadzieję że do tego czasu  na podszczeciński wzór wyspawają na wschodzie w tytanie serię 30 tysięcy sztuk, która w czasach kryzysu paliwowego przyda się na budowę już  7 i 8 pasa autostrady A2 dla rowerów poziomych,.. a nadwyżka  przyda się przy arealnieniu  agroportu dla baranów i owiec na teranie całego  Zachodniego Mazowsza... 

Viagrotaczka,  nazwa całkiem seksi, zaklepuję :)

     :D

Jak coś mam bazę tylko kiper na bagażnik trzeba wrzucić 

20211031_091834.jpg

  • +1 pomógł 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacne to zdjęcie, wysublimowane!!!!

 

ad surly bara bara bar:

W tej kierownicy od której temat taczki się zaczął to chwyt jest tak dość nisko ,o ręko goryla czemuś nie moja, a że nogi mam łosia nie łososia i zad pieści chmury, to dla mnie ergonomicznie nie do ogarnięcia w ramie z niską główką jednak pół populacji ma lepiej niżej i wtedy taki chwyt na wyciągnięcie ręki może być bardzo przyjemny.

co ciekawe moje doświadczenia z prekursoroo grawelingu wskazują że wąski Bulhorn 38 , na ramie krótkiej dużo dużo lepiej sprawdza się niż baran, chwyt przy mostku podnosi pozycję, spuszczony chwyt do przodu daje szanse na wiatr i w terenie, a operowanie hamulcami to bajka. W geometrii antycznej jazda czymś takim po korzeniach miedzy drzewami była bardzo dobra. Nie wiem jak wypadło by to w dzisiaj proponowanych ramach, które mają długą górną rurę.  Moje wspomnienia to 55 cm mostek ok 5cm na 185 cm i jednak dość długie ręce. Do tego widelec miał wyprzedzenia staromodne czyli oś koła nie była przy kolanach tylko na splunięcie w przód.

tak mi się sentyment za lasem na struclu włączył.... echh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było. Albo inaczej dawno nie miałem wolnej chwili żeby odpisać. 

@Sobek82Odniosę się do rosyjskiej wersji cornerbara. Znalazłem dokładnie to co sobek pokazywał kiera była po około  64 dolce wysyłka z Rosji oczywiście. Nie władam za dobrze cyrilicą ale na profilu instagramowym gościa są podane wszystkie wymiary 

https://www.instagram.com/p/CW7c0LIMmXB/ Gość na swoim profilu ma więcej ciekawego szpeju do rowerów. Myślę, że sobek znalazłby inspirację dla siebie i mógłby coś ciekawego sklecić. Nie znalazłem żadnej strony przez, którą można zamówić kierownicę. Jedynie jest kontakt przez insta. To tak jakby ktoś chciał zamówić. 

 

@trendyfendi Ja tam lubię spam od sobka. Ma bardzo ciekawe i nietuzinkowe pomysły. Choć sam czasami jestem na niego wkurzony bo wrzuca zdjęcia bez opisu i czasami nie wiem co on tam kombinuje. 

@itrW sumie posiadam korbę Sram NX w standardzie Dub i u siebie nie zauważyłem żadnego problemu. Korbę mam od lipca zeszłego roku i jakiś czas temu rozbierałem ją żeby piach wyskrobać. I planowałem kupić kolejną do hultaja ale @kazafaza miał akurat bardzo fajną korbę pod gpx na sprzedaż.

A propo stali to udało mi się wprowadzić kilka ulepszeń do hultaja.

W końcu znalazłem odpowiedni mostek. Bardzo długo szukałem ale wreszcie się udało

large.2022_01_22_Hultaj.jpg.45da3edcc559

large.2022_01_22_Hultaj01.jpg.243d657599

Udało mi się kupić sztycę tytanową po bardzo okazyjnej cenie.

large.2022-01-16_Hultaj.jpg.3985c5018d7c

A tak prezentuje się nowy zestaw w terenie

large.IMG_20220123_145743.jpg.3272af8441

I cały rower prezentuje się tak. Przetransferowałem Brooksa do Hultaja. Wydaje mi się, że to siodełko robi się coraz wygodniejsze. Chociaż mam jedno zastrzeżenie do wersji z dziurą ale to już pewnie indywidualne preferencje. 

large.2022_01_23_Hultaj.jpg.ffe98c49c819

Jeszcze muszę korbę od kazy zamontować bo nie miałem kiedy zmienić.

Chciałem jeszcze zmienić hamulce ale dostępność TRp HyRd pod mocowanie postmount jest bardzo słaba. Drugi model jaki był w moim kręgu zainteresowań to yokozuna ultimo ale tu cena przyprawiła mnie niemalże o zawał serca i dostępność w Europie zerowa.

Mała edycja @Sobek82 Gdzie udało ci się dorwać ramę longienka

Edytowane przez 100lar3k
  • +1 pomógł 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widziałem ale dostępność marna. I nie wiem jakie jest mocowanie. Czy flat czy PM. W opisie nie jest to wyszczególnione. Moim kaprawym okiem na zdjęciach zacisk jest w systemie PM ale jak czytałem pytania to ktoś z Deca napisał, że zaciski są w systemie Flatmount. 

W sumie to mam czas na mostek polowałem ze trzy miesiące, aż znalazłem dokładnie to co chciałem.

Edytowane przez 100lar3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...