Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

No no ten Jamis wygląda super! Chyba się zdecyduje, tym bardziej że zgodnie z info ze sklepu promocja trwa tylko do soboty.

Tylko nie wiem jaki rozmiar brać,  przy 180 cm wzrostu i przekroku 85 cm iść w 19'' ? 

@Jarajek

Śmigasz na tych plusach czy zmieniłeś coś? Bo 3 cale gumy to w terenie cudo, ale na codzień to może być trochę kiepsko po asfalcie. Chyba że nie jest tak źle jak mi się wydaje ? :)
Może wystarczy zmienić oponę na coś z mniej agresywnym bieżnikiem i będzie fajnie śmigać. Bo jednak pierwsze co bym chciał zmienić to hamulce na coś lepszego niż M396 a nie koło na 29'' :D Swoją drogą to rozumiem że musieli na czymś oszczędzić ale czemu na hamulcach akurat...

Jeszcze jedno jak ten Recon się spisuje ? Dawno nie miałem do czynienia z niczym ze stajni Rockshoxa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, plou napisał:

Tylko nie wiem jaki rozmiar brać,  przy 180 cm wzrostu i przekroku 85 cm iść w 19'' ? 

Mam identyczny przekrok mierzony na boso. W butach przerwa między górną rurą a kroczem jest dla mnie wystarczająca. Przy 19" jest dosyć długi mostek, bo aż 80 mm, najwyżej wymienisz na krótszy.

 

19 godzin temu, plou napisał:

 

@Jarajek

Śmigasz na tych plusach czy zmieniłeś coś? Bo 3 cale gumy to w terenie cudo, ale na codzień to może być trochę kiepsko po asfalcie. Chyba że nie jest tak źle jak mi się wydaje ? :)

Tak, jeżdżę na fabrycznym zestawie. U mnie dosyć dużo piachu w lasach więc jak znalazł. Po asfalcie nie jest źle, Opona jest tak wyprofilowana, że relatywnie dobrze się toczy po twardym jak na swoje rozmiary. Miałem plan na drugi zestaw kół w rozmiarze 29, ale jednak nie zdecydowałem się. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zdemontowaniu suportu w salsie znalazlem sladowe ilosci rudego proszku. zamierzam jej zafundowac kuracje antykorozyjna. rozumiem ze musze ogolocic ramiaka do zera, zaslepic wszytkie otwory i zalac preparatem odrdzewiajacym. no wlasnie jakim? cortanin, fluidol, brunox epoxy? na jak dlugo to zostawic? czy po tym wszystkim jeszcze od srodka zabezpieczac? jesli tak to czym? 

pozdro. 

G

Edytowane przez Grizzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne opinie o Cortaninie stosowałem go z powodzeniem w reanimacji samochodów ... jednak w jego zastosowaniu wewnątrz ramy widzę już teraz jeden problem.
Po wlaniu w ramę i zajściu reakcji musisz go z wnętrza wypłukać z tego co pamiętam wodą i przed kolejną warstwą zabezpieczenia osuszyć ramę.
Można to zrobić przej jej rozgrzanie ale jest to kłopotliwe  ... 


Ja jako właściwe zabezpieczenie antykorozyjne wypsikałem ramę od środka woskiem w aerozolu do zabezpieczeń profili w samochodach.
Tyle ze to było przed pierwszym użyciem ramy nie miała okazji zajść rudą od środka.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos mysli nad zakupem Jamisa, radze pojechac do sklepu i poskakac porzadnie na siodelku. Jamisy slyna z opadajacych sztyc (o czym sie dowiedzialem po zakupie) a BDC nie uzna Ci tego za wade ramy. Wlasnie to przerabiam.

I przy okazji sprawdz czy w neutralnej pozycji na pedalach nie trącasz pietami o tylny trojkat, dla mnie to byla pierwsza rama w ktorej mialem taki problem.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, gof napisał:

Jesli ktos mysli nad zakupem Jamisa, radze pojechac do sklepu i poskakac porzadnie na siodelku. Jamisy slyna z opadajacych sztyc (o czym sie dowiedzialem po zakupie) a BDC nie uzna Ci tego za wade ramy. Wlasnie to przerabiam.

Taki fakap z opadajaca sztyca sklep jest w stanie ogarnac chyba, nie?

20 minut temu, gof napisał:

I przy okazji sprawdz czy w neutralnej pozycji na pedalach nie trącasz pietami o tylny trojkat, dla mnie to byla pierwsza rama w ktorej mialem taki problem.

I co na to sklep?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@popio

Mi sie nie podoba. Opadajaca sztyca i ten zbyt szeroki tylny trojkat zupelnie zepsuly mi frajde z jazdy. W ogole rower wydaje mi sie ciezki i mułowaty w porownaniu do 29era, nawet gdy ten 29er jest obwieszony pelnymi blotnikami i bagaznikiem z sakwa. To moze byc kwestia kola 27+, nie wiem, nie jezdzilem na innym modelu.

 

@Grizzli

Na opadajace siodelko sklep zalozyl mi sztyce zooma 31.8 (zamiast 31.6). I musialem jeszcze dolozyc zacisk na 2 sruby bo tez potrafila zjechac. Nie wiem co mieli by poradzic na tylny trojkat - "widzialy galy co braly", nie wylapalem tego objezdzajac rower w sklepie, wyszlo dopiero po kilku przejazdzkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde to faktyczne lipa z tymi niuansami … musze przeanalizować sytuacje , bo rowery z tego sklepu faktycznie dobrze wyglądają cenowo. Może są takie promki ze względu na jakiś feler i sklep swiadomie o tym nie mowi ( to moja teoaria) . w każdym razie współczucia. Ja bym rower starał się zwrócić, bądź dogadać się ze sklepiem , bo będziesz tylko poirytowany jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gof napisał:

Jesli ktos mysli nad zakupem Jamisa, radze pojechac do sklepu i poskakac porzadnie na siodelku. Jamisy slyna z opadajacych sztyc (o czym sie dowiedzialem po zakupie) a BDC nie uzna Ci tego za wade ramy. Wlasnie to przerabiam.

Mam wrażenie że to wina słabej obejmy na szybkozamykacz. Wymiana na skręcaną na śrubę w moim przypadku przyniosła oczekiwany skutek - sztyca nie spada. Choć przy okazji wymieniałem sztycę na regulowaną. Wszystko pod 31,6 mm.

 

3 godziny temu, gof napisał:

I przy okazji sprawdz czy w neutralnej pozycji na pedalach nie trącasz pietami o tylny trojkat, dla mnie to byla pierwsza rama w ktorej mialem taki problem.

Przy obydwu stronach? U mnie problem występował jak miałem za grubą osłonę pod łańcuch, więc tylko prawa strona. Choć bez niej też jest mało miejsca. 

Drugą sprawą był problem z suportem, ale to już mankament samego suportu GXP od Srama a nie ramy. Fabrycznie brakuje tam podkładki od strony napędu (choć zdania są podzielone ile dawać podkładek przy mufie 73 mm, GXP i systemie Boost148), niestety ja przekonałem się o tym jak zajechałem suport (korba od strony zębatki sprasowała czarny plastik osłaniający łożysko) :( . Koniec końców po wymianie suportu z jedną podkładką po stronie napędowej problem ocierania piętą o tylne widełki ustąpił. Prawa korba delikatnie przesunęła się w prawo i to też mogło mieć wpływ o te ocieranie. Teraz musiałbym super koślawo ustawić stopę na pedałach, żeby haczyć o widełki.

Edytowane przez Jarajek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...