Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Bry. Tak się zastanawiam nad nabyciem czegoś co da radę nie tylko po szosie i po głowie chodzi mi verenti 105 kontra verenti sora. Nie używałbym tego jako typowego przełaju, raczej jako wycieczkowca jednodniowego na wzgórzach Chiltern'u. I tu mam dylemat bo nie wiem czy w przypadku tańszego nie zawiodę się na heblach i kołach? W przypadku porażki szybka wymiana osprzętu mija się z celem i wolałbym już teraz dołożyć. Chyba, że Kona Penthouse/H.T. ale nie wiem czy by dało radę na tym oblecieć taki "ridżwej" i pochodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verenti mają nieco niefortunną geometrię, taki prawie że trzepak. Nie jest to w zasadzie nic złego, ale żeby mieć komfortową (wycieczkową) pozycję to trzeba wsadzić mostek skierowany w sufit. Dla wygodnej pozycji szukaj czegoś z dłuższą sterówką. A co do osprzętu, między 105 a sorą jest przepaść, więc jak mozesz sobie pozwolić na wyższą grupę to tak zrób.

 

P. S. Chyba nie ten temat ;-)

Edytowane przez akkwlsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może troszkę i nie ten ale z drugiej strony jak patrzę na "Uwagi ogólne" by Anarchy to jakoś się łapię :) bo chodzi mi o stalową konstrukcję. Co do rozmiaru to i tak muszę wziąć większy ze względu na długość giczał  - 87 cm przy 181 wzrostu, więc i sterówka będzie dłuższa. No i wydaje mi się, że lepiej patrzeć na różnicę stack'a co widoczne jest właśnie w rowerach, które wymieniłem. Rozmiar 56: różnica stack to tylko 6mm więcej w Konie podczas gdy HT to aż 26mm. Jak uwzględnić wysokość suportu to wyjdzie 22mm. Dobrze kombinuję? Nie wiem tylko jak to się ma do ram z wpuszczanymi mostkami. Ma ktoś pojęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

M-ka też długa, bardzo (standardowo jeździłem na 580-590) ale jak wsiadłem nie poczułem tego, dobrze skrojone geo wg mnie (choć sam zamieniłem org. krótki mostek i szeroką kierę na dłuższy most i kierę 680)
Dziwi mnie co innego-wszystkie rozmiary pomimo mocnego skoku długości podsiodłowej .. sterówkę mają 100 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...