Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Bułkowóz i bujaczek babuni
 

Ma być bardziej płaski na przedzie i dłuższy. Ale "slightly", więc możesz nie odczuć różnicy ;/


 

 

Nie dowiecie się nic nowego z filmiku
 

Zaraz, zaraz - boost? Ten w Szczecinie tyż miał boosta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam 1.73 m bierzacego ,78 cm do genetyki od ziemi i 81 w pedalach i butach spd. Jaki rozmier ronin powineniem wziac?

Jak chcesz większą ramę - 54, jak mniejszą - 52. @anarchy podał idealną wartość - bo po środku. 

 

Ja bym celował raczej w 52, na 54 jeździ kolega który ma sporo ponad 180 cm wzrostu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kona pokazała właśnie nową Sutrę LTD na rok 2017 na Rival 1 i WTB 45c Riddler, czyli powoli rośnie...

http://www.cxmagazine.com/kona-2017-cyclocross-gravel-bikes-jake-sutra-rove-esatto

kona-2017-cx-gravel-bikes-sutra_ltd-cxma



My zrobiliśmy małą pojazdkę stalowej młodzieży, czyli "najlepiej rośnie przy Chrystusie". ;)

13774237_1743184865940359_1997809523_n.j


A Kolega Gabor miał przez chwilę w ofercie kilka fajnych rowerów, ale niestety szybko się rozeszły...

13744175_1565556377081585_1892528127_n.j
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Fanboj marki nadal we mnie siedzi. MTB stalowe mam już raczej na dłuuuuuższy okres załatwiony Romanem. Pozostaje jeszcze szosowo-allraunderowy stalowiec do obsadzenia :) Sutra za droga jak dla mnie na teraz, ale pomarzyć można :) I kolorek mój ulubiony :D

 

Pany, szukam oponek na zimowe jazdy Romanem - głównie asfalt plus objeżdżone terenówkami polne drogi (zamarznięta ziemia, ubity śnieg) - im taniej tym lepiej. Znalazłem lokalnie taniutko używane Ritchey Speedmax Cross 700x35c. Myślicie że styknie na takie używanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrąbisty sklep sgrafitti, i Krzyżowcy też na medal, gdzieś zawieruszyli się i uszli przed Grunwaldem :)

U mnie w pokoju dwa diamenty, Bianka, Jaguar, nie sprzedany Popiepsz, i full bez amora, bo moja reba ma o centymetr za krótką rurkę, nie mówiąc o carbo co ma napęd do wymiany, i wiecie co jak patrzę na te wszystkie  nowe rowery to ich nie chcę :)

 

Powiem tak na marginesie diament to jest coś co powinienen gdzieś Wam przywieść i dać się przejechać, stalowość tego czegoś jest w mojej historii najbardziej fascynująca...

 

Z kolei krótki epizod w tatrze rołd pokazał jak dobrze jeździ się na średnich asfaltach FE Bianką z grubszym laczkiem z przodu, jazda na zjazdach asfaltowych łatanych bajka, tylna opona 25 natomiast na mokrym zjeździe była w jednym miejscu mocno podstępna i się bardzo zdziwiłem łatwością wprowadzania w lodowy uślizg, zamiast detonatora lepszy byłby taki 28 michelin jak z przodu..

 

Wizja szytek do Toskanii się oddala, kupiłem Micheliny Dynamic  Classic 28 z beżowym bokiem i bieżniczkiem ( nie mylić z tym z Zakopanego)

Są na drucie ważą co dziwne ok 330 g... Będę testować. Założyłem dętki przełajowe na wszelki wypadek żeby warstwa dętnej gumy nie była rozdęta nadto.

Diamante ma  tyle miejsca w  ramie że i grubszy kaliber wejdzie to może nawet i kiedyś ze zmiękczonym napędem gdzieś go wezmę...

 

No i patrzę się na różne torebki sakwy inne takie rzeczy i znalazłem kilka mnie zaskako  .... najbardziej mnie się podoba z ciekawostek pomka w sztycę wkładana, i skuwacz chowany w kierownicy, oraz uchwyt na uchwyt bidonu Topeak, bo jak wiecie Decatlon nie podoba mi się po jest zbyt odrywczy...



 

Pany, szukam oponek na zimowe jazdy Romanem - głównie asfalt plus objeżdżone terenówkami polne drogi (zamarznięta ziemia, ubity śnieg) - im taniej tym lepiej.

Problem jest taki, że przełajowa guma w ramie 29, a raczej geometrii słabo się spisuje, osobiście mnie się nie podoba, za duży rozstaw osi zły kąt widelca itp Nie podobna porównać to z przełajówką...

 

W zimie jest jeszcze jeden problem jeżeli jest biało to te drogi terenowe mają wyślizgane podłoże, samochody to robią, i jest makabrycznie ślisko, nie da się wręcz jechać... zależy to od zimy i zakup opony z kolcami może być strzałem w kolano ale jak już jest zima i trzeba jechać np do pracy po takich drogach to nie ma opcji bez kolców, w lesie czy gdzieś w dziewiczych warunkach zwykłe opony sobie radzą, a tam gdzie auta obiły i wyślizgały śnieg na białą gładź, albo pod świeżym sniegiem jest lód, nie da się jechać bez wywrotki zeskoku nawet 25 m.

Tylko cena - ok 300 zł za jedną oponę studzi... Mam wersję tańszą snow studa , ma o połowę mniej kolców i pozwala jechać w trybie emeryckim ale to opona trekingowa dość wąska. Specjalnie gruba guma chroni przed dobiciem przy niskim ciśnieniu... Jak na profil 40 można jechać bezpiecznie prawie na flaku...

 

W zimie kiedy ma się jeździć, asfalt - teren rozbieżne są potrzeby bieżnikowe, klocki chlapią i oporuja na asfalcie i lepszy byłby jakiś taki maraton np, w śniegu natomiast jakieś takie prawdziwe klocki np stary Ignitor.... Ze śniegiem to w ogóle jest problem, w zasadzie każdego dnia w lesie może być inaczej i czasem jest dzień na przełajówkę a czasem na fata, a bywa śnieg że niczym nie ma sensu jechać ( chociaż nie mam fata to się nie znam) bo jest 15 cm lekkiego piachu-puchu i wszystko się zatrzymuje

 

Reasumując, czy nie najlepiej zostawić te same opony które są w Romanie teraz? :) i walczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy 178 wzrostu i 84 w kroku jeżdżę na Ronninie 54 i jest mega wygodnie...po zmianie siodełka... :)
Od czasu zakupu Ronina szosa stoi w garażu i się kurzy.. :)

 

173cm bieżącego - górna rura około 530mm.
W zależności od wielu rzeczy .. głównie związanych z tym jak jeździsz, gdzie jeździsz, na czym jeździłeś itd itd

Prowadzenie linek akuratnie jest prawie idealne ;)
Może tym zimowo lodowym jazdom będzie przeszkadzało przymarzanie do prowadnika pod suportem ale po za tym nie ma się do czego czepiać.

______________________________________________________

Ciut więcej z bliska kamerą Pura i Smootnego.
Nie dowiecie się nic nowego z filmiku (przynajmniej osoby które miały np styczność ze smootnym na stallovym) ale widać trochę detali. Np dokręcane gniazda pancerzy.
Tak od 3:37 warto.


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pany, szukam oponek na zimowe jazdy Romanem - głównie asfalt plus objeżdżone terenówkami polne drogi (zamarznięta ziemia, ubity śnieg) - im taniej tym lepiej. Znalazłem lokalnie taniutko używane Ritchey Speedmax Cross 700x35c. Myślicie że styknie na takie używanie?

 

Nieśmiało rzeknę - V-claw? Nie mam porównania z typowymi zimówkami, ale jeździłem trochę w plusze, śniegu (na ile był tej zimy...) i innym dziadostwie i nie było źle. Tzn. nie było gorzej niż w MTB obutym w roketrona. Na pewno spełnia kryterium ceny ;) 

 

Teoretyczne przemyślenia o ideałach to opona z solidnymi, rzadkimi klockami po bokach na przód i z solidnymi, agresywnymi klockami na środku na tył. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A Kolega Gabor miał przez chwilę w ofercie kilka fajnych rowerów, ale niestety szybko się rozeszły...
 

Ja dobrze widzę, że tam był krampus z wami. 

A to pech tak blisko mnie i nic nie wiedziałem. Tym bardziej, że cały czas mi chodzi gdzieś z tyłu głowy ta zielona rama surly. Z chęcią bym do niej przysiadł. Ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
A to pech tak blisko mnie i nic nie wiedziałem

nie Ty jeden....   :(

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

A odnośnie wspominanej powyżej Sutry LTD, kona ma już ją na stronie wraz z geo.

Jest też unit na przygrubszym gumiaku czy honzo w carbonie . Co do unita - ciekawe czy poszli po najprostszej linii i tylko zmienili koła czy wprowadzili zmiany w ramie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu było tanio, ludzie huczeli o nim pól roku temu to porobili rezerwacje a i dystrybutor też chyba nie ściągnął tego 10tys Zobacz na roniny - tu też już pustki

 

a taką sobie narobiłem ochotę, a teraz...

https://www.youtube.com/watch?v=QbeH1lS743Q

Edytowane przez twojastara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Problem jest taki, że przełajowa guma w ramie 29, a raczej geometrii słabo się spisuje, osobiście mnie się nie podoba, za duży rozstaw osi zły kąt widelca itp Nie podobna porównać to z przełajówką...
 
W zimie jest jeszcze jeden problem jeżeli jest biało to te drogi terenowe mają wyślizgane podłoże, samochody to robią, i jest makabrycznie ślisko, nie da się wręcz jechać... zależy to od zimy i zakup opony z kolcami może być strzałem w kolano ale jak już jest zima i trzeba jechać np do pracy po takich drogach to nie ma opcji bez kolców, w lesie czy gdzieś w dziewiczych warunkach zwykłe opony sobie radzą, a tam gdzie auta obiły i wyślizgały śnieg na białą gładź, albo pod świeżym sniegiem jest lód, nie da się jechać bez wywrotki zeskoku nawet 25 m.
Tylko cena - ok 300 zł za jedną oponę studzi... Mam wersję tańszą snow studa , ma o połowę mniej kolców i pozwala jechać w trybie emeryckim ale to opona trekingowa dość wąska. Specjalnie gruba guma chroni przed dobiciem przy niskim ciśnieniu... Jak na profil 40 można jechać bezpiecznie prawie na flaku...
 
W zimie kiedy ma się jeździć, asfalt - teren rozbieżne są potrzeby bieżnikowe, klocki chlapią i oporuja na asfalcie i lepszy byłby jakiś taki maraton np, w śniegu natomiast jakieś takie prawdziwe klocki np stary Ignitor.... Ze śniegiem to w ogóle jest problem, w zasadzie każdego dnia w lesie może być inaczej i czasem jest dzień na przełajówkę a czasem na fata, a bywa śnieg że niczym nie ma sensu jechać ( chociaż nie mam fata to się nie znam) bo jest 15 cm lekkiego piachu-puchu i wszystko się zatrzymuje
 
Reasumując, czy nie najlepiej zostawić te same opony które są w Romanie teraz? :) i walczyć :)


Dużo słów ;) Nie chcę robić z górala przełaja, tylko założyć do niego coś bardziej agresywnego niż typowe semislicki a coś szybszego niż RaceKing/Smart Sam. Obecnie mam RacingRalphy i mimo że leciutkie (siakaś topowa wersja) to nawet nabite w kamień sporo wolniejsze niż KendaKhan z małego koła. Czegoś bardziej przyczepnego na ubitej ziemi mi trza niż wspomniana kenda.
 

Nieśmiało rzeknę - V-claw? Nie mam porównania z typowymi zimówkami, ale jeździłem trochę w plusze, śniegu (na ile był tej zimy...) i innym dziadostwie i nie było źle. Tzn. nie było gorzej niż w MTB obutym w roketrona. Na pewno spełnia kryterium ceny ;)

Teoretyczne przemyślenia o ideałach to opona z solidnymi, rzadkimi klockami po bokach na przód i z solidnymi, agresywnymi klockami na środku na tył. :)

O irc v-claw mowa?
http://allegro.pl/opona-irc-v-claw-29-29-i5930953403.html
Te znowu za agresywne na asfalt ;)

Obaczymy, czy odezwie się gość od ryczejów. Cena na tyle ciekawa że można zaryzykować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czegoś bardziej przyczepnego na ubitej ziemi mi trza niż wspomniana kenda.

 

Odmienna koncepcja. Zamiast klockow, bieżnik!  ;) http://www.cstpoland.pl/citytrekking-line/307.html

 

Mam 40c, całą zimę przejeździłem w komuterze asfaltowo-leśnym, polecam. Z reszta jeżdżę na nich teraz, sprawdzam trwałość. I jest bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

achtung! co jest z tymi marinami Four Corners? Były przez chwilę i nikt już ich nie sprzedaje (dystrybutor oraz bikerstudio twierdzą, że się wszsytko wyprzedało)... czyżby jakiś byznesmen zwęszył hajs i zrobił reeksport na ebaya czy coś w tym stylu?

 

Dystry (sprzedający przez HalaRowerowa) zarzekł, że się objawią we wrześniu. Dwa tygodnie temu bujała się po kraju ostatnia eSka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...