Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Skwarku, M-ka to jak dla mnie, dla Cię będzie za mała

:( jest sens sprzedać OnOne i przesiąść się na Marina 1 by jeździć Trail? Bo dużo w sumie nie musze dołożyć, a na NS'a pewnie nie będzie funduszy.
I może na Stallovym stał bym sie pretendentem do najładniejszej stali...a nie pośmiewiskiem tłumów :D Choć aktualny róż/fiolet jest w opcji "HATE it or LOVE it" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Socjologu, Socjologu mój Drogi...... 598mm przy podsiodłówej ile? całe szalone 70* :D
To da Wam pewnie koło 580mm górurki dla - choćby klasycznych - 73*.

Skwarku - to nie ma amora ;)

ps: oczywista powyższe dotyczące geo odnosi sie do tego co podał sam Marin w tabelach, bo żeby było ciekawiej - aż trudno uwierzyć, że dali by 70* a i wklejka w cada nie wykazuje tego.
Czyli być może prawda jest jeszcze inna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia poniżej. W rowerze jest małe przetarcie lakieru od przewodu hamulca na widelcu.

Ja mam 175 wzrostu i jest ok więc tabelka na stronie Marina jest ok

http://www.marinbikes.com/us/bikes/sizing_chart

 

Do roweru dokładam, pedały platformowe gianta i przedni bagażnik jak na fotach ew. za dopłata stopkę i gripy ESI Extra Chunky. 3k zł to cena jaka mnie interesuje.

żeby nie zaśmiecać wątku po więcej info proszę na PW

 

post-190660-0-72731500-1462953022_thumb.jpg

post-190660-0-01062600-1462953026_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Europie jest mega problem z tymi rowerami. U dystrybutorów dostępne jest wszystko inne niż MP1 z oferty Marina. Wg dzisiejszego info od dystrybutora na Polskę nie przewiduje się już dostaw w tym roku. 

Także twoje marudzenia zostaną lekko mówiąc potraktowane z przymrużeniem oka ;)

 

Ps Skwarek ile masz wzrostu? Widzę że ty z Gdyni tak że rzut beretem do mnie do Gdańska aby się przymierzyć.

Edytowane przez dankams2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ps Skwarek ile masz wzrostu? Widzę że ty z Gdyni tak że rzut beretem do mnie do Gdańska aby się przymierzyć.

182cm - daleko w L'kę wskazuje rozmiarówka. A nauczyłem się słuchać producentów przy doborze rozmiaru. 

Ale rower z chęcią zobaczę po 8 czerwca jak jeszcze będziesz go miał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower jaki zaraz zaprezentuję jest bardzo nietypowy ale w moim krwiobiegu płyną jony żelaza, chromu i molibdenu także nie wypada zaprezentować Eskapady w innym miejscu. Do rzeczy: 

 

Nawiązując do klimatów Cotic-a jeden z niewielu murali jakie znajdują się w mojej mieścinie. Panie (są tu jakieś?), panowie – oto Eskapada :)

 

SAM_6889_zps7kjeness.jpg

 
Trochę to trwało ale wreszcie stanęła na kołach.
 
Na samym początku pragnę gorąco podziękować tym którzy przyczynili się do jej powstania doradzając mi w tematach dotyczących ramy/piasty wielobiegowej a szczególne podziękowania kieruję do @IvanMTB za przemyt ramy, kierownika i sporej ilości szpeju który Eskapadryl ma na sobie i @kazafaza za zawirowania z kierownikami.
Mam nadzieję że będzie okazja się odwdzięczyć!
 
SAM_6895_zpstrpfbgv3.jpg
 
Krótka metryczka ważniejszych części:
Rama: Cotic Escapade rozmiar M
Widelec: Cotic z mocowaniem pod tarczę i oś 9mm bolt thru
Kierownica: Genetic Flare 420mm z mostkiem 110 mm
Napęd: ośmiobiegowa piasta Alfine SH-S501 z zębatkami 39/20
Hamulce: Avid BB5, klamki 2xTektro RL520 + 1xRL570
„Problem solver” do zamocowania manetki autorskiej konstrukcji
Opony: Conti Contact 2 700x42C (realna szerokość ok. 38mm)
 
Wagomir wskazał 12,8 kg a przeciętny rowerzysta na taką informację reaguje komentarzem „ciężki bo stalowa rama” ;) 
 
W kolejce montażowej czekają błotniki 42C i bagażnik.
 
Wrażenie dotyczące ramy:
  • Cytując klasyka – przelotki pod linki to jest jakiś dramat. O ile goła, cienka górrurka jest piękna to jednak całą resztę wolałbym pod dółrurką. A wygląda to tak że hamulec jest puszczony górą a psierzutki bokiem. Pełnymi pancerzami również bym nie pogardził. Ale wiedziałem co biorę i do czasu zmiany ramy muszę z tym żyć. 
  • Na temat geometrii czy rozmiarów ciężko się wypowiadać zrobiwszy na niej dopiero kilka kilometrów.
  • Poziome haki – bardzo wygodne. 
  • Miejsca na opony nie brakło, spokojnie zmieszczą się jeszcze błotniki. Miejsca na "ramię" Alfine nieco brakuje i lakier trochę się porysował zanim go okleiłem. 
  • Do mocowania bagażnika potrzebne będą dystanse na śruby ok. 1cm/stronę.
  • Do odwrotnego mocowania zacisku sztycy muszę przywyknąć. 
  • Zakładanie przedniego koła z piastą 9mm QR to również dramat – najwygodniej jest odkręcić zacisk. Aczkolwiek jako fan sztywnych osi zmienię piastę już niedługo.
  • Niestety musiałem zastosować pedały platformowe. Dlaczego piszę niestety? Choć początkowo planowałem niskoprofilowe platformy to ciągnie mnie w kierunku SPD ale awaria stopy póki co je wyklucza, najwygodniej czuję się w luźnych butach czy sandałach. 
Perspektywy:
- dopasowanie długości mostka (już jestem pewny że go skrócę do ok. 90mm) i jego wysokości na sterówce
- sprawdzenie piasty ośmiobiegowej w praktyce, jeśli zakres okaże się wystarczający wymiana na nowszą wersję z „normalną” manetką lub Di2
- poprawki ustawienia manetki zarówno pod względem położenia jak i sztywności całej konstrukcji
- zmiana kół i pedałów 
- posprzątanie pokoju który przypomina serwis rowerowy i rozplanowanie przestrzenne miejsca na kolejne dwa kółka
 
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rower jaki zaraz zaprezentuję jest bardzo nietypowy ale w moim krwiobiegu płyną jony żelaza, chromu i molibdenu także nie wypada zaprezentować Eskapady w innym miejscu

 

Nareszcie.... fajnie ci wyszło. Choć ze zmieniarką biegów pomyślał bym żeby zaadaptować inną manetkę....jaką??? może jakiś retro na obejmę??? Coś od sunrace.

Pytanie czy tą piastę da się ożenić z jakimś sti- łapami??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy tą piastę da się ożenić z jakimś sti- łapami??? 

Da się - Versa, która jest przede wszystkim droga a do tego wcale nie taka niezawodna.

 

Powodów dla którego zastosowałem takie a nie inne "druciarstwo" jest kilka:

Jeden -  chcę sprawdzić czy Alfine 8 będzie wystarczające do jazdy jaką planuję

Dwa - chcę sprawdzić w ogóle czy piasta wielobiegowa to dobry pomysł

Trzy - chcę sprawdzić czy dogadam się z barankiem do którego miałem awersję

 

Dopóki tego nie zrobię nie chcę iść w niepotrzebne koszta.

 

Pierwsze wrażenia są na plus - baran jest okej, łańcuch jest jednorzędowy i z prostą singlową linią, zakres przełożeń wystarczający choć przesunę go nieco w stronę cięższych. 

Co więcej - takie ułożenie manetki jest całkiem wygodne, nawet z "odwrotną" zmieniarką gdzie z dolnego/klamkowego chwytu wygodnie zrzucam bieg na niższy a na wyższy wrzucam sięgając ręką do dolnego. 

 

Jedyne czego mi brakuje to drugiej klameczki przełajowej którą bardzo polubiłem :)

 

Także czas pokaże. 

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

.. o ja pierdu co za info na koniec weekenda!!

(haki bardzo dziwnie przypominają te ze smootha)
(geo z 66,5* radykalne ale pod sztywny wideł wyostrzyło by się a bb spadło)
(czy zastąpi niezapamiętywalny model 650897hc59?)

I tylko jednego naprawdę nie rozumiem - dlaczego nie jest pod 27+???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...