Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Wzrost 180 cm, noga ok. 86-87 cm. 

 

Z testów syntetycznych tj. z wykorzystaniem książek podnoszących ramę na kołach o szerokość opon (których jeszcze nie wybrałem) i stojąc przed wyimaginowanym siodełkiem wychodzi na to że górrurkę od majtek w kratkę dzieli około 4 centymetrów. 

 

Aczkolwiek sloping jest zauważalny. więc im bardziej w przód tym miejsca mniej. 

 

Cytując klasyka - "ideolo".

 

Zdjęcia, dokładniejsze pomiarki i wrażenia z jazdy pojawią się niedługo a najbliższa okazja do osobistego pomierzenia na JPJ lub Podkarpaciu w terminie dogodnym. 

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sprzedaje swoejgo OneOne Inbreda val "Męskich nie było".

Rama On-One Inbred w standardowym kolorze fioletowym, slot dropouts czyli do jazdy z przerzutkami i jednobiegowo.

Rozmiary. Efektywna wysokość ramy 18 cali, faktyczna środek suportu - środek rurki poziomej 15.5cala. Górna rurka efektywnie 23 cale.

Widelec Manitu Marvel Expert (zdjęty z Cuba, po serwisie), stery Superstar Components, mostek Race Face Evolve (mocno krótki), kiera NS Evidence Lite szara, chwyty nowe ESI Grips, manetki Sram X7 3x9, przerzutka przednia nie zamontowana  SLX double, przerzutka tylna SRAM X9 średni wózek, korba Deore Octalink 175mm (z przekręconym gwintem – naprawione w Dre Rowery – wklejona tulejka), środek suportu Deore Octalink,  zębatki Deore z przodu kupione w tym sezonie, dorzucam Blat stalowy On-One 33T(do napędu 1x…), kaseta Deore 12/36 9 speed, łańcuch – wymieniane w zeszłym roku.

Rower aktualnie poskładany jest w zestawie 3x9. Przednie koło piasta On-One 456 9mm through bolt (nowe łożyska od wiosny – miało luzy, już nie ma), obręcz WTB Laser Disc Trail, szprychy DT comp, nyple mosiężne. Koło tylne piasta XT, obręcz WTB Dual Duty, szprychy  DT Comp, nyple mosiężne. Heble Elixir 5 180/160mm. Zacisk Brand-X na skrętkę, sztyca Richtey 350mm, siodło Whyte.

Rower mam od 1,5roku, jeździłem maratony, raz w góry, i do pracy. Czyli zgodnie z przeznaczeniem. Rower wczesną wiosną był przemalowany w profesjonalnej lakierni, i poskładany na nowo w serwisie Epicentrum. Napęd wylądował na 3x9, podciągnięte zostały szprychy, znienione łożyska w kole, linki i pancerze. Do potwierdzenia w Epicentrum.

Rama naprawdę ma wygodną geometrię i jest zwrotna w moim odczuciu dzięki krótkiemu mostkowi i całość stabilna dzięki dobremu amortyzatorowi.

Dorzucam do roweru 2 komplet opon na ciężkie warunki (coś na błoto i kamloty, musiał bym sprawdzić) , teraz jest Suagaro na tyle i z przodu faja opona Vredestein – obie gotowe przyjąć mleko i system na bezdentkę. Dodatkowo koszyk na bidon Zefal, błotniki (takie kompaktowe), oświetlenie z Chin (miejskie, fajne małe), za dopłątą zestaw w las (Canvoy S2+ pod rower, ładowarka, aku zapasowe). Coś tam pewnie bym jeszcze znalazł.

Co do wad. Klocki pewnie w połowie sezonu wyzioną ducha (50zł), napęd jest ok, jest mała wgniotka na 2mm (taką ramę już dostałem). Hmm jest nowy lakier więc rower nie ma zarysowań nawet. Mankamentem jest korba i ten nieszczęsny gwint – rower ma pedały SPD M520 – pewnie da się je wykręcić.

Cena do negocjacji  po oczywiście testach i oblataniu w TPK (Trójmiasto). Rower sprzedaje bo na fulla się przesiadam – ciągnie wilka do Ęduro.

 

Rower z bogatą historią - Ivanowy - części od Kazy - no i mój od 1,5 sezonu. Na zdjęciu stare chwyty - teraz ESI.

mt3nF4f.jpg

Edytowane przez skwarek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amarantowy Inbred, nawet z napisami :) jestem pod wrażeniem :)

 

KONWÓJ IDĄCY KURSEM NA SIODŁO !!!

 

Mój jest wciąż w wersji ślubnej, rozmiar większy i też (z tych samych powodów - full ) też będzie na pozbycie, ale na razie nie mam czasu na to... u mnie jest set z widelcem czarna papryka, mostkiem i kierownicą On One.

 

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Było pytanie jest odpowiedź :)

Stalowy Roman 29er (fotek niżej) w rozmiarze 17", z napędem 3x9 przyprószony błotem waży 13,4-13,5kg (waga łazienkowa - Siostra mówi, że zawyża; według mnie jest OK :) ):

v5U4GB6.jpg

Aluminowy giant na 24" którego dostał mój Chrześnik (7 lat, waga piórkowa) waży 12,8kg... Goły rower na V-kach. Rwał twoją nać, kto projektuje takie klocki dla dzieci?

 

 

PRYWATA - Kumotrowie poratujcie: składam Panasonica MC3500 na powrót i chcę zamienić przedni "amortyzator" na coś sztywnego i stalowego.

Rzućcie proszę okiem na poniższe ogłoszenie:

http://www.forumrowerowe.org/topic/200742-widelec-stalowy-sztywny-pod-kolo-26-ale/

Może macie gdzieś w garażu coś co by mi pasowało, a z czym moglibyście się pożegnać :)

Preferowałbym V-ki dla czystości formy :) ale ostatecznie i tarczę przeboleję.

Senks :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sprzedaje swoejgo OneOne Inbreda val "Męskich nie było".

 

Hejo, widzę że masz w swoim imbredzie przerzutkę i napinacze łańcucha, mam pytanko czy jakoś to wpływa na przesuwanie się koła? Bo u mnie co nie dokręcę to zawsze od strony hamulca lekko koło się do ramy przesunie, a przy ostrzejszych zakrętach to wręcz czasami opona zaczyna szorować ob ramę, w końcu mi ten zacisk pęknie... Szukam do tego jakiegoś rozwiązania i właśnie myślę o takich hakach. Poprawiają trochę sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Poprawiają trochę sytuację?

 

Onłanowski napinacz to jeszcze patent z czasów jak ja tym klamotem pomykałem.  

 

Z tym, że ja stosowałem go raczej jako ogranicznik ułatwiający ustawienie koła w tym samym miejscu, co nie powodowało konieczności każdorazowej zabawy z tylnym heblem.

 

A jeśli koło Ci się przesuwa, to znaczy się że masz ciulowy szybkozacisk, ciulowo go zaciskasz lub masz łydę jak Absalon :P

 

Zawsze możesz przejść na piastę tylną na funbolty lub coś w podobnym guście...

 

Napinacz w hakach otwartych do tyłu nie poprawi trzymania kołą, musiałbyś mieć napinacz do haków otwartych do przodu, ten może coś poradzić.

 

Ale finałowo skłąniam się ku słabym zaciskom. Bo ja jeździłem na tej ramie singlowo i koło nigdy mi się nie przesunęło...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jeśli koło Ci się przesuwa, to znaczy się że masz ciulowy szybkozacisk, ciulowo go zaciskasz lub masz łydę jak Absalon
 

Dzięki Ivan - bo ja co jakiś czas muszę regulować i zacisk zamykam z buta - wtedy trzyma jak powinno. 

 

 

@Skwarek - A na czym będziesz pomykać na Paprykarzu???

Rower już jest upatrzony - zgoda też raczej będzie - tylko strój z epoki poszukam na Allegro!
A jak zgody nie będzie to targnę się moim ZZR Popularnym 1958r odrestaurowanym samemu! Który teraz dostanie 3 życie na sesji ślubnej.pKzU4WG.jpg
 GrRQiS8.jpg

JDg4PzG.jpgG9CgTPV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Dzięki Ivan - bo ja co jakiś czas muszę regulować i zacisk zamykam z buta - wtedy trzyma jak powinno. 

 

Moja tego nie ogarnia :D

 

Mnie sie tam nigdy, nic nie suwało...

 

Dajesz Skwarek, dajesz :P

 

Jak już sobie zrobiłeś "dobrze" małżowiństwem, to się nie mozesz wychylać, bo SWMBO* trzeba słuchać :icon_cool:  

 

Szacunek...

I.

 

 

*SWMBO - She Who Must Be Obeyed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...