Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co o tym myślicie?

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/192199-rower-project-kona-immortal/?do=findComment&comment=1750002

 

Zawitał mi w głowie ten pomysł w reakcji na spadek jakości i chęć posiadania sprzętu na lata.

 

Mile widziane komentarze i wskazówki.

Z biegiem czasu będę tu częściej zaglądał.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kurde, to może nie warto jechać 3/4 Polski żeby zobaczyć koncept (sztuk jedna) w dodatku może daleki od ostatecznej wersji..?
A może nie było projektanta tego o stąd nie miał się kto podniecać opowiadając o rowerze. Bo sam w detalach ładny-ciężko się przyczepić.

Ronina, a macać, mierzyć go dadzą? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się po rozmowie z wystawcą wkur.... że odechciało mi się mierzenia . a miałem metr krawiecki w kieszeni .

2017 rok - ALE LIPA !!!

Normalnie nie wierze,nic nie wiedzą jaka docelowa konfiguracja,jaka cena a najlepsze to co usłyszałem że to jest ku##^&*$#@ - experyment do zbadania potrzeb rynku na stalowe ramy.

Jezu...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawiedziony nie jestem, wypuszczaja niszę na rynku i patrząc po tym że unplugga można do dzis kupić w stanie magazynowym nie chcą sie pchac w leżaki. Rozsądnym z tego samego powodu widzę pokazanie conceptu i czekanie na odzew, zawsze sie może okazac ze ktoś podsunie sensowny pomysl. Mam czas, poczekam, może sprowokują Rometa do odpowiedzi..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
najlepsze to co usłyszałem że to jest ku##^&*$#@ - experyment do zbadania potrzeb rynku na stalowe ramy.

 

że przypomnę...

 

-albo KROSS bada rynek i reakcję w ten sposób (co ma sens  i to mocny)

 

 

wiecie, żeby choć skłamali że to jeszcze nie to, że chcą nad tym popracować, posłuchać ludzi....wyglądało by to profesjonalnie..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Czcionkę na górnej rurce zgapili od NS Bikes, gardzę nimi jeszcze bardziej

No akurat czcionką nawiązali do swojego wcześniejszego BigWheela, gardź ciut mniej ;)

 

 

A jeszcze- na propozycję dwóch bidonów usłyszałem że chwyt na pionowej rurze kolidował by z myk-mykiem. Możliwe to ?

Jasne, tak samo jak koliduje ze zwykłą sztycą... co za pierdy.... Jeżeli oni mają takie problemy to i w 2019 nie zobaczymy sensownej ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dizajnersko te rowery są bardzo słabe - nie mam tu na myśli geo czy doboru przekrojów rur - chodzi o całościowe wzornictwo - dobór kolorystyki, malowanie, komponenty, detale, charakter. Dość miałko i przypadkowo to wygląda. Ja nie wiem co oni chcą badać w 2015 roku, jeśli poważnie myślą o rynkach zachodnich. Tam tego towaru jest pod dostatkiem i to jakże wysmakowanego! W 2017 konkurencja będzie jeszcze większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No akurat czcionką nawiązali do swojego wcześniejszego BigWheela, gardź ciut mniej

To prawda. Gardzę ciut mniej.

 

W sumie to NS raczej nie pcha się w tą stylistykę a raczej od niej ucieka bo nawet jedna z tegorocznych wersji Eccentrica wyszła bez czcionkowych zawijasów. Szkoda bo wersja 2014 była bardzo ładna. 

 

Niemniej jednak biorąc pod uwagą jakość malowania a raczej jej brak to nowy rower bez żalu można przemalować od razu po zakupie. 

Swoją drogą to ciągle tego nie rozumiem, dlaczego nawet tacy producenci jak Spec nie potrafią porządnie polakierować ramy. 

 

Mówię tutaj o stalowym Awolu co do którego trafiłem na opinie że fabryczny lakier jest kiepski. W przypadku takich firm jak Dartmoor czy NS Bikes można im wybaczyć ale Spec? Dziwne to wszystko albo po prostu taki urok stali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

.. no fakt, czerwony stali się nie CZYMA, tylko dlatego, że stylistycznie czerwony nie pasuje do rudego :D :D
Czemu tak jest, nie wiem. Wiem za to, że jak np p.Rychtarski twierdzi szczerze, że z farbami u niego nie jest tak idealnie jak by chciał (a szuka od lat dobrego lakieru pod pistolet) tak jego farba siedziała o niebo lepiej na Sarnie czy widłach od np tej na Genesisie malowanej seryjnie  :whistling: 
Czort jeden wie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To dobrze, że Kross bada. Mniejsza szansa na wpadkę, ale... No właśnie "ale". Ale powinien to robić dużo szybciej albo zacząć robić to przynajmniej 2 lata temu.
Taki Eccentric pomimo, że ramą mega rewelacyjną nie był, to się sprzedał. I to nie tylko za granicą. Na tym forum widziałem przynajmniej kilka.
A tu co? 3 rowery koncepcyjne (w tylu kolorach do tej pory widzieliśmy tego Kross'a) i tylko na "drzwiach" zamkniętych? Jak ocenić, czy ludzie kupią? Wk***jając ludzi na targach?
Trochę więcej jajeczek Panowie z Kross'a bo Was nawet Romet wyprzedzi. Ich koncepcyjny fat ma już być podobno w przyszłym roku w sklepach.

Ave stal!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tylko, że to badanie na razie wygląda jak sprawdzanie głośności klaskania tłumu.. ale z tłumem po drugiej stronie kurtyny dźwiękowej. Musimy mieć 150dB żeby było OK ale nic nie słychać.... Zresztą Ronina podał najlepszy przydkład: dwa bidony - no nie da sie, k.. nie da.
Rozumiem, że te pokazy zamknięte mają im coś wyjaśnić ale czy nasi redaktorzy na ogół mocno powiązani z kilkoma markami mają im powiedzieć jak wygląda realny rynek, albo po dwóch jazdach, że rower pójdzie jak świeże bułeczki?
Rozumiem jak by pokazali 3 filmiki z gór, jedną relację z wyrypy w Atlas Wysoki na tych rowerach. Szacun. Tak się tworzy wizerunek dla wybrzydzającego klienta a nie takie tanie (naprawdę tanie) zagrywki. Zauważcie, że do dziś nikt na głos nie powiedział oficjalnie, że to prototyp. 
Nie wierzę, że oni żyją nadal bigwheelem czy bezprądowcem. To były inne czasy. Mnie na stali 10 lat temu jeszcze wytykali palcami a jak wychodziłem z serwisu słyszałem grupowe parskanie śmiechem :D I standardowe branie do ręki "ile to waży". A potem jedna jazda i "oooo"!? 
Chyba, że tylko my sobie tu żyjemy w jakimś wyizolowanym świecie karmieni manną z USA czy UKeja podawaną nam na tacy prze Lorda i podobnych a świat wokół nas nadal ślini się na glin.... hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Rozumiem, że te pokazy zamknięte mają im coś wyjaśnić ale czy nasi redaktorzy na ogół mocno powiązani z kilkoma markami mają im powiedzieć jak wygląda realny rynek, albo po dwóch jazdach, że rower pójdzie jak świeże bułeczki?


Toż własnie o tym piszę...

 

Rozumiem jak by pokazali 3 filmiki z gór, jedną relację z wyrypy w Atlas Wysoki na tych rowerach. Szacun. Tak się tworzy wizerunek dla wybrzydzającego klienta a nie takie tanie (naprawdę tanie) zagrywki.


NS pokazał chyba tylko jeden filmik i to chyba po tym, jak ramy można już było kupić w sklepach.  Poprawiać detale przez rok też chyba lekka przesada. Więcej cohones, bo na biednego też nie trafiło. Tyle w temacie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem jak by pokazali 3 filmiki z gór, jedną relację z wyrypy w Atlas Wysoki na tych rowerach. Szacun. Tak się tworzy wizerunek dla wybrzydzającego klienta a nie takie tanie (naprawdę tanie) zagrywki. Zauważcie, że do dziś nikt na głos nie powiedział oficjalnie, że to prototyp

Skoro nieduża czeska manufaktura robi taki film (po którym chce się isć na rower):

 

to dlaczego Kross nie może zrobić czegoś podobnego ze swoimi stalówkami?

Edytowane przez danielson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

to dlaczego Kross nie może zrobić czegoś podobnego ze swoimi stalówkami?

Kross zrobił wielki "PathFinder" co dobrze pokazuje -jak napisał Ronina_ że żyją fulami i rowerem Mai. 
Stalą będą żyli za 3 lata jak tytan wróci do łask i na salony co drugiej zagranicznej firmy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś normalnego od Tomka 12049148_519299064891797_41219861245654610410609_519299781558392_178350508046613

12063463_519299801558390_730423063611850

 

 

Oraz Su-Mo Authora ,nawet bym mógł...

 

12032972_519300234891680_89562618040557412042852_519300254891678_255731756873882

12046615_519300328225004_85071106160365512033223_519300288225008_339533197542449

12042611_519301188224918_648089547346366

12049152_519301201558250_345090572477821

 

Piękny raw  w lakierze -cena 4,5kzł /rower.

Waga?-16500gram ( :verymad: ) fatbikowej radochy.

Oczka pod bidony w ramie i na widle.

Czyli da się.

 

Ritchey- cena 4 koła i dycha reszty za ramę. Brak opcji SS.

Spawy ładniejsze u Authora moim zdaniem.

 

 

Edytowane przez ronina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...