Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Mariana! Trzydzieści lat minęło odkąd usłyszano jego pierwsze krzyki w hrabstwie Marin w północnej Kalifornii.

 

Z tej okazji na przyszły sezon zaprezentowano m.in. ślicznego sub-fata w kolorystyce nawiązującej do szalonych lat dziewięćdziesiątych ;)

 

 

Marin Pine Mountain:

Marin2016-1.jpg

 

Marin2016-2.jpg

Co ciekawe, nie zawsze obecna jest poprzeczka usztywniająca wideł pozwalająca na montaż błotołapa(ale brakuje też wtedy bocznych gniazd): 

 

Marin_2016_Dirt_Rag_Sea_Otter-5-630x420.

Marin-bikes-30th-anniversary-27-plus-pin

 

£750.00, CroMo, 27.5+, 1x10. Za £2200 dostępna będzie wersja Pine Mountain 2 ze stali Columbus Thron(zdjęć ani specyfikacji nie mam). Nie byłbym sobą jak bym nie zaczął zrzędzić(i to nie wina odkrytego dziś zabitego bębenka w mym Longienku) i nie spytał o celowość tak wysokiego umieszczenia otworów na koszyki?

 

 

 

Marin Four Corners:

2016-Marin-Four-Corners.jpg

 

Po latach w zapomnieniu powraca na salony model Four Corners - klasyczna wyprawówka poprzetykana modernymi gadżetami. Cena będzie zbliżona do prezentowanego wyżej Pine Mountain 1, najprawdopodobniej pojawi się też bogatsza wersja. Miejsca wystarczająco dużo na gumy 45mm z błotnikami lub 29x2.0 "na żywca".

 

Marin-bikes-30th-anniversary-27-plus-pin

 

Marin-bikes-30th-anniversary-27-plus-pin

 

 

 

...a na deser zdjęcie świetnie ukazujące jak kiedyś dbano o surowce wtórne i starano się znaleźć alternatywne sposoby zastosowania dla pewnych produktów:

 

Jakniemontowaćamortyzatora czyli Marin Titanium FRS(~1994?):

marin-rear-suspension-996x504.jpg

 

 

 

POZDRo-:beer  <-- z powodu padłego sprzęta dziś będę kibicować Drunk Cyclist  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

to ja już kocham... I ta poprzeczka usztywniająca bocznie co by nie mówić!
ech stare czasy się przypominają, łezka w oku kręci, nawet czcionka jak za dawnych czasów

A takiego fsra mieliśmy w bikershopie na wystawie, za jakieś kosmieczne 4450zł czy coś koło tego (w wersji alu nie tytanowej)


 

 

i nie spytał o celowość tak wysokiego umieszczenia otworów na koszyki?

a ja się zastanwiam czy tylko o bidon im chodziło... Zobaczcie, że są też śrubki pod spodem górnej rury. Po co? jedyne co mi przychodzi do głowy - pełen trójkąt montowany śrubkami od Porcelanowej Rakiety  :whistling:  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a ja się zastanwiam czy tylko o bidon im chodziło... Zobaczcie, że są też śrubki pod spodem górnej rury. Po co? jedyne co mi przychodzi do głowy - pełen trójkąt montowany śrubkami od Porcelanowej Rakiety  :whistling:  

 

 

 

Zapewne pod myk-myk'a, mniej zapewne pod przódrzutkę? Albo pod torbiela - nie ogarniałem P.R. ale tak sobie pomyślałem że można fajnie torbę na sztywno wpuścić w ramę ;)

 

Ależ mi się ten Pine Mountain podoba!  :icon_redface: 

 

 

POZDRo-:beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Widły manitou były przerabiane na potrzeby ram Marina.
A rzeczy zabawniejszych - te modele miały nie wiele wspólnego z fsrem jakiego znamy u szpeca. Zero ogniwa Leitnera.
Dopiero potem (koło 95, 97r?) zmieniono koncepcję, damper poszedł w główny trójkąt pod górną rurą a z tyłu znalazło się prawdziwe czterozawiasowe zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak. Tym bardziej że to zdawa się 20mm? Tym lepiej bo da się przetoczyć piastę pod Boosta ;)

 

A jak zapodasz sterówkę zwężaną to od razu nadziewaj grubego lacza na taką obręcz bo wtedy zaskoczą i komfort i prowadzenie.

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Nowe mariny piękne. Włóczykija bym przygarnął ;)

 


...a na deser zdjęcie świetnie ukazujące jak kiedyś dbano o surowce wtórne i starano się znaleźć alternatywne sposoby zastosowania dla pewnych produktów:

 

Jakniemontowaćamortyzatora czyli Marin Titanium FRS(~1994?):

 

Jest jeden taki na allegro:

http://allegro.pl/marin-manitou-deore-xt-19-wroclaw-retro-serwis-i5542949451.html

Piękne są te manitou przez swoje kanciastości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli offtop będzie zbyt wulgarny śmiało kasujcie. Wiem, ze tu jest jeden z bastionów mniejszej liczby przełożeń, a dzis 9 z tylu to juz prawie SS;) Do tego moje pytanie dotyczy sprzętu niedzisiejszego. Do zmęczy, szukam jakiegoś sprawdzonego pomysłu na podczepienia sl-m770 do klamek tych "nowych" deorek. Shimano nie oferowalo chyba w ogóle manetek 9s z możliwością przytwierdzona do klamki... Jakies tam narzędzia mam i jeśli nie znajdę nic na wzór sam będę kombinował jak manetki przyjdą. Wiem, ze miłośnicy druciarstwa tez sie tu spotykają od czasu do czasu...

Edytowane przez rmn1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Założywszy, że mówimy o takiej manetce:

 

6351_00_d.jpg

Nie wykluczone, że nadałby się jeden z Problem Solver'ów

 

https://www.google.co.uk/search?q=sl-m770&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAgQ_AUoAmoVChMI3561kPTnxgIVyhTbCh0DIA05&biw=1600&bih=789#tbm=isch&q=problem+solvers+mismatch

 

http://problemsolversbike.com/products/mismatch_adapters

 

Poza tym pozostaje chyba tylko rękodzieło artystyczne...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No i git, ale czy tam przypadkiem nie ma rozstawu 120mm? No i ofkors brak haka psiejrzutki...

 

Nie żeby ani jedno czy drugie było problemem - przynajmniej dla mnie - ale warto wziąć to pod rozwagę jak się człek zamierza na zakup...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...