Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
anarchy, Ty w takim razie pochwal się co zamiast sarny

od ponad roku zalega Singular do ...scustomowania u Rychtarskiego ;)

Z Sarną wszystko jest ok, oprócz tego, że właśnie jak na swój niziołkowy wzrost  wyrosłem z 650b na ogonie (albo dorosłem do pełnego 29).

Dziś już mnie po prostu nie stać na dwa bardzo podobne rowery :(

 

ps: a z tą ceną bym nie przesadzał, zdaję sobie sprawe jaki mamy rynek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sprzedaży Romka specjalnie mi nie zależy. Bardzo wygodna i wdzięczna rama. 

Na razie nic konkretnie nie planuje. Myślałem pogonić fata,romka i sprawić sobie Krampusa , ale jakoś mi przeszło.

Szkoda , że w Polsce taki bida z nowościami i wszystko trzeba kupować w ciemno bez przymiarek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zastanawiam się nad użyciem piasty wielobiegowej Alfine, gdyż głównym założeniem ma być prostota

 

Ja mialem swego czasu 8-biegowe alfine i jakos sie nie zakochalem. Pare razy uslizgnela mi sie jak akurat potrzebowalem pocisnac i pozniej juz nigdy nie mialem do niej pelnego zaufania. Za kazdym razem stajac na pedaly zastanawiam sie czy tym razem nie wybije sobie zebow o mostek.

Polecam rozwazyc rozwiazanie 1x10 z zebatka narrow-wide, bedziesz mial lzej, prosciej, taniej i lepiej zestopniowane w zamian za brak mozliwosci zmiany biegu na postoju i moze marginalnie wyzsze ryzyko wkrecenia jakiegos badyla w lancuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pare razy uslizgnela mi sie
 

 

...a czy znalazłeś przyczynę tegoż "uślizgnięcia"? Pytam, gdyż nie zauważyłem aby inni użytkownicy wyrażali taką opinię nader często a z własnego doświadczenia wiem, że takie historie przytrafiają się gdy linka się dociera/dociąga lub gdy niechcąco "pociągnęliśmy" za pancerz. 

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazlem. Kropeczki na obudowie byly idealnie rowno, na ile sie da to okreslic na oko. Moze mialem pechowy egzemplarz, moze jestem za gruby do tak delikatniej konstrukcji. W miedzyczasie zlozylem inbreda wiec rower z alfine trafil do piwnicy i nie mialem motywacji zeby go diagnozowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z Alfinami niestety bywa, chyba częściej z 11'ką bo mi się to poza innymi przypadłościami często przydażało i było powodem że się z nią ostatecznie rozstałem.

Kropeczkę oczywiście przerabiałem podobnie jak ciągły pancerz idealnie podocinany/poopierany.

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Mentos, koniak jest 29" i tak fabryka planowała?

To już chyba w każdym rozmiarze "dorosłym" go robili :)

 

Nie chcę psuć rynku ;) ale jest jeszcze jeden explosif na allegro, podobny do mojego:

http://allegro.pl/rower-kona-explosif-i5183469118.html

Chętnie bym ten widelec chapnął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były i 26 i 29, raczej jej nie przespawałem na większe koło :icon_cool: .

I widziałem tą zielono oczywista, ta cena mnie utwierdziła właśnie w tym że moja cena jest adekwatna, bo w końcu za większe koło jednak się zawsze więcej płaci no i mój powiedzmy to szkielet jest praktycznie nie jeżdżony a i tarcze czy fajniejsze dodatki też są ;-). Ofertę na 2500 poza Alledrogo już po jednym dniu mam (ciekawe czy stąd ?), ale ośpiech złym doradcą jest - dam szansę wszystkim.

 

Ale sentyment mi się do tego kolru włączył bo od tej zielonej Kony zaczynałem w końcu przygodę z powrotem do stali. Żeby się kurde jak to często mam za kilka lat nie włączyła chęć odkupienia jej od Ciebie ;-)

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Doszły do mnie informacje niepokojące. Dla każdego, kto zacierał rączki na Woodlandsa Cr-Mo mam średnie wieści.

jakieś niezależne wiarygodne źródło? 2,2" to mało (choć w moją sarnę też wchodzi raptem "cienkie" 2,25 i jakoś daję radę)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...