Skocz do zawartości

[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali


Wiewiór

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet laik migomagiem (nie MIGOMATEM) by to ładniej punktowo pospawał. 

 

Pany z racji tego , że rower musi zostać na forum dodaję  ogłoszenie na swojego Rometa 29er ss

Rama 19 + widelec SASO 29+ widelec Salsa pod oponę 26x4.0 i piastę 135+plus korba SLX + oponki 29x 2.1 WTB Vulpine + jedna opona Surly Knard 29x3.0+ graty (koła fabryczne,kiera ameoba ,mostek Kore) cena 1500 zł (mogę wystawić na allegro odbiór osobisty GDYNIA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama została sprzedana wczoraj :(

https://plus.google.com/u/0/photos/106386745039814343246/albums/6097115044906490849

 

Tutaj fotki opony i widelca Salsy. Zdjęcia są z aukcji z allegro na których kupiłem graty.

Opona z dętką Surly. Aha co do widelca On One to mogę go za 35 zł pomalować proszkowo na dowolny kolor z palety Ral. Jak ktoś będzie dalej zainteresowany obowiązuje kolejność z PM . Pozdrawiam

Edytowane przez sztopi17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu w serwisie usłyszałem, że sztycę (alu) warto smarować jakimś specjalnym specyfikiem, żeby stalowa rama od środka nie zaczęła rdzewieć. Prawda to? Jeśli tak, to czego do tego używacie?

Edytowane przez Prz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu w serwisie usłyszałem, że sztycę (alu) warto smarować jakimś specjalnym specyfikiem, żeby stalowa rama od środka nie zaczęła rdzewieć. Prawda to? Jeśli tak, to czego do tego używacie?

Smaruje się po to, żeby sztyca się nie "zapiekła" w podsiodłówce, bo po dłuższym czasie do wyciągania sztycy trzeba będzie użyć roztworu z kreta ;) 

Raczej ma to niewiele wspólnego z rdzewieniem ramy chyba, że gościowi chodziło o wodę ściekającą po sztycy do środka ramy. Ale na to są inne patenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Pocziemu on ma taką przyjaraną od tyłu podsiodłówkę?

Nie wygląda jakby była gięta, a ani to ładne ani zdrowe dla stali.

 

Mimośrodowe mocowanie haków: może i przydatne dla SS, ale wyregulować to tak, żeby było w miarę jednakowo na obydwu... pewnie się da w domowych warunkach (w pulu już trudniej). Osobiście podziękuję :) Dla jednych to smaczek i przydatny wiczer. Dla mnie to dodatkowe udziwnienie i punkt w którym coś może walnąć.

Edytowane przez porcelanowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do tego postu i moich wrażeń z jazdy na sztywno mam kilka pytań do Was, koneserów stali:

 

Czy stal wypracowuje się z wiekiem?

 

Czemu pytam ... Bo po trzech miesiącach jazdy na sztywnym stalowym widelcu mam wrażenie, że wideł ugina się bardziej niż z samego początku. Znaczy jeśli zacisnę przedni hamulec i poruszam rowerem przód-tył, to zakres ruchu jest jakby większy niż przedtem i to całkiem spory 3-4 cm.

 

Czy to możliwe, że człowiek wchodzi w symbiozę ze stalą i sam tłumi drgania a nie stal?

 

Czemu pytam ... Bo ponowna jazda na amortyzowanym rowerze jest teraz dla mnie jak pchanie taczki pod górkę. Brakuje mi tego uczucia pędu do przodu. Z drugiej strony mam straszne opory podczas zjazdów z amortyzatorem, bo to bujanie zaburza wszelkie ZEN w głowie. Po prostu na sztywno jestem w stanie zjechać ze znacznie trudniejszych górek, bo wiem, że w krytycznym momencie przód się nie ugnie, zapewniając mi możliwość oglądania własnej kierownicy podczas fazy lotu. A tak na sztywnym to chyba ja tłumię wszelkie drgania i mam pełną kontrolę nad tym, co i gdzie się ugina.

 

Czy NS Bikes w końcu opanowało sztukę malowania ram i czy ktoś z was nabył ostanio Eccentrica we Włocławku?

 

Czemu pytam ... bo ich flagowy Eccentric (sic!) jest już w glinie spawany a amelinium nie pomalujesz. Objechany przeze mnie Eccentric, mimo objechanej przez niektórych jego pseudo-recenzji, podobno ma już właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ad.1 To, że stalowy widelec pracuje po 3 miesiącach użtkowania mocniej w zakresie aż 3-4 cm, jest raczej mało prawdopodobne. To naprawdę dużo.

Ad.2 Poniekąd. :) Uczucie symbiozy spowodowane jest tym, że inaczej zaczynasz pracować kończynami górnymi podczas jazdy. Uruchamia się pewien automatyzm i zaczynasz dostrzegać zalety jazdy "na sztywno".

Ad.3 Ale bądźmy uczciwi. Trudno, żeby ludzie po Twojej "recenzji" przestali kupować Eccentrica. :) Pomimo kilku wad, to nadal świetna rama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1. W moim widelcu pracują dwa 51cm pręty stali Tange i widelec jest w stanie się ugiać aż o 3-4cm! Jak opanuję prastarą sztukę wrzucania p0rn na Youtube, to pokażę wam, jak to pracuje. Nawet serwisant z centrumrowerowego w Bydgoszczy poruszył brwią i złapał się za wąsy jak to zobaczył w realu, bo takiego czegoś w sztywnym widelcu nie widział jeszcze. Nie to że przód roweru jest plastyczny, bo widelec pracuje jak należy. Cały myks polega na tym, że ten Charge pracuje teraz poniekąd lepiej niż mocno napompowany amortyzator. Może Ruda Zośka poniekąd zmiękczyła mu wnętrze.

 

Ad.2. Racja.

 

Ad.3. Po prostu bardzo ciekawi mnie opinia nowego posiadacza tego Eccentrica. Jeśli to ktoś z moich okolic, to chętnie bym się jeszcze raz Eccentrikiem przejechał na spokojnie.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ależ ja wierzę, że ten widelec może mieć taki zakres pracy. Jest dość długi i przy zablokowanym kole, i przyłożeniu sporej siły, to oczywiste. Natomiast Ty pierwsze pytanie sformułowałeś w ten sposób, że różnica 3-4 cm w zakresie pracy widelca i jak to określiłeś "wypracowania stali" dotyczy jego stanu pierwotnego. A to raczej niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NS = dobra firma wiec czemu ludzie mieli zaprzestawać zakupu. Twoja recenzja była oczyma "człowieka ze stali", w którego żyłach płynie żeliwo wymieszane z chromo-molibdenem i doprawione tytanem. Jedne ramy pracują tak inne inaczej- ot cala filozofia. Ja osobiście jeździłem na NS Bitch a jednym z ostatnich rowerów był NS Society i było fajnie. W porównaniu z alu rama czułem większy komfort i tyle :) Myślę, że wiele osób wybierze takiego NS Eccentrica właśnie z takich powodów (firma, lepsza praca stali niż alu, przeznaczenie, cena) Raczej osoba, która decyduje się na jej zakup nie staje przed wyborem : Niner, Ritchey a może NS ?

 

ps

sprzedali ostatnia Kone Unit 2012 (pomaranczowa) jaka była w EU :( a miała być dla mnie .... teraz zostały sliwkowe fioletowe 2015 za skromne 2100 dostępne od lutego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zobrazować, o co mi chodzi:

1. Bierzemy widelec taki jak na fotografii (łojezus... fota ameliniowej ramy na stalowym wątku) lub z tego ebay.

2. Stajemy z rowerem na litym podłożu (beton, linoleum, płytki łazienkowe)

3. Blokujemy przednie koło poprzez wciśnięcie lewej klamki hamuca do dechy.

4. Używając relatywnie niedużej siły obserwujemy, że możemy tylne koło przesunąc o 1,5-2 cm w przód i w tył (w sumie 3-4cm zakresu ruchu)

5. Cieszymy się niezmiernie.

 

Widelec nie ma żadnych pęknięć ani (odpukac w niemalowane) Rudej. Po prostu dotychczas nie zwróciłem uwagi, że mam taki zakres ruchu przód-tył, co trochę mnie zszokowało. Widelec ładnie wygina się w lekki łuk na całej swej długości.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...