Skocz do zawartości
  • 0

Czy warto kupic dobry lekki rower XC w niskiej cenie po maratonczyku?


Gość Roco

Pytanie

Witam po pierwsze witam forumowiczow i wszystkich fanow dwoch kolek. Jestem pozytywnie zaskoczony opcja wrzucenia postu bez koneicznosci rejestracji - tak powinno byc na kazdym forum dla osob ktore nie koniecznie chca sie od razu rejestrowac a chca zadac pytanie..

Mianowicie jak w temacie zastanawiam sie a raczej jestem zdecydowany na kupno uzywanego roweru zalezy mi na jak najmniejszej wadze. Nie oczekuje 8-9kg ale cos w granicach 11kg. (ograniczony budzet).

 

znalazlem rewelacyjny sprzet w zadziwiajaco niskiej cenie.. co sklania do zastanowienia sie nad tematem..

 

sprzedajacy mowi szczerze i otwarcie ze rower byl uzywany w maratonach (bo takim rowerem nie jezdzi sie po parku) no i ma racje.

twierdzi ze na przelomie 2009-2010 przejechal nim ok 4500km i bral udzial w 10 maratonach.. jak twierdzi w dobrych warunkach atmosferycznych..

jak bardzo zuzywa sie sprzet wysokiej klasy przy takim obciazeniu? Z tego co slyszalem ramy traca twardosc i wytrzymalosc.. ale w jakim stopniu?

czy gra jest warta swieczki? jak bardzo amortyzator dostaje w kosc (a raczej w golenie ;) przy takiej jezdzie?

 

Komponenty ruchome byly użytkowane w sezonie 09, 10 a przebieg w tym czasie 4500 km. Rama oraz "rurki" ? 07 08 09 7000km...

 

sprzet jest naprawde wysokiej klasy (jak dla mnie - amatora dwoch kolek)

 

Author Vision 17" - ramka ma rozne opinie nic konkretnego nie znalazlem jedynie ze niektorzy pisza ze jest mieka jak galareta i sie wygina podczas jazdy .. z tego co ja slyszalem to jedna z najlepszyc ramek Authora.. przy okazji co o niej sadzicie? z tego co slyszalem jest wykonana w technologi 7005 Columbus Zonal - moze ktos ma opinie na temat tych ramek ?

 

korba suport SLX 09 ?

kola DT 4.2 na piastach XT

przerzutki X9 tyl, przod XT

amor SID Race 2009 - z tego co slyszalem nie sa tak wytrzymale jak R7 czy nawet Scareb ? czy to prawda? moze mowili o wersji team albo innej..

Mostek, kierownica: Ritchey WCS

 

sprzet wyglada imponujaco zarowno w specyfikacji jak i w rzeczywistosci tylko pytanie czy warto w to wchodzic?

jakie moze byc zuzycie czesci?

 

sam amor kosztuje ok 1900zl jesli sie nie myle. dlatego cena w okolicach 2000 zl za calosc roweru daje do myslenia.. kto by sie pozbywal takiego sprzetu za taka kase.. mam racje? czy sie myle? moze sprzet nie jest az tyle wart.. i tu wlasnie mam prosbe o pomoc w rozwiklaniu sytuacji

 

z gory dziekuje za odpowiedz na forum na pewno jest masa ludzi ktorzy znaja sie o niebo lepiej na sprzecie niz ja ;) pozdrawiam bikerow, R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Dużo zależy od stanu tego roweru wizualnego/technicznego, który możesz ocenić przy bliższym kontakcie. Nikt na odległość nie powie Ci, czy warto go kupić. Jeżeli rower nie był jeżdżony przez ciężkiego zawodnika, nie jest mocno wyjeżdżony tzn. napęd nie jest za lada moment do wymiany, koła są proste, kręcą się bez wyczuwalnych oporów i słyszalnych trzasków, nie ma na nim widocznych odprysków lakieru w newralgicznych punktach (spawy) To 2000zł jest bardzo dobrą ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziekuje za b. szybka odpowiedz.. wlasnie problem w tym ze na odleglosc nic nie da sie sprawdzic i trzeba pytac, a wiadomo ze nie zawsze sprzedawca powie wszystko dokladnie najlepiej sprawdzac takie sprzety jak rower samemu.. zobaczymy co z tego bedzie bo ponoc gosc ma juz oferty i nie wie czy sprzeda, moze naciaga jak wielu ;) a co do ram Author Vision ? czy to dobra i umiarkowanie twarda rama? zastanawiam sie jeszcze czy 17tka na 178cm wzrostu nie bedzie za mala ale sadzac po tym ze jezdze teraz na 17stce (43cm-podsiodlowa) - rower siostry - (co prawda z umiarkowanie dluga rura gorna 54cm) jezdzi mi sie ekstra, na poczatku troche mnie bolal kregoslup ale potem wyszlo ze to miesnie - zakwasy. Juz mnie nic nie boli chociaz moze byc ze rower jest troche za maly. teraz przesiadajac sie ze swojego starego 20.5 calowego roweru czuje niesamowita zwrotnosc 17stki i wcale nie uwazam zeby byla jakos za mala. ale moze sie myle a urazy wyjda po roku uzytkowania ..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dovectra, dużo osób też zajeździ sprzęt i wymienia na nowy/sprzedaje jakoś specjalnie o niego nie dbając, więc tego nie wiadomo. Chyba, że ktoś jeździ w czołówce to zapewne bardziej przykłada się do regularnych serwisów itd (ale przebieg 4.5kkm przez 2 lata wskazuje na to, że to amator). Jeżeli stan jest w miarę dobry to rower wart rozważenia. Tylko oczywistym jest, że niektóre części w niedługim czasie (może za rok?) będzie trzeba wymienić.. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę i przez to często na allegro wiszą amory ze zdartą anodą , hamulce do kompleksowego remontu.Spora część ludzi jeździ z myślą, że jak się zepsuje to się kupi nowy.Generalnie jeśli te 4500 km to były w większości maratony, to bałbym się o napęd, jeśli spora część była błotna, to może się zdarzyć, że napęd klęknie przy 5tys.Spytaj się czy robił serwis amora, czy zmieniał łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rower jest na Allegro? Zapytaj się przede wszystkim sprzedającego kiedy był ostatni przegląd, kiedy wymieniane były olej i uszczelki w amortyzatorze, ile klocków hamulcowych jest, czy są jakiekolwiek luzy na piastach/suporcie/amortyzatorze, czy są jakiekolwiek pęknięcia. Jak kupujesz przez Allegro zawsze w razie czego można powołać się na niezgodność przedmiotu z opisem, jak kupujesz poza Allegro to zawsze będzie kupowanie kota w worku. Być może kupisz bardzo okazyjnie fajny sprzęcik, ale równie dobrze możesz kupić złoma w którym na dzień dobry trzeba będzie wymienić połowę części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poproś sprzedającego o dokładne zdjęcia poszczególnych części, zwłaszcza napędu i amora, następnie wklej je tutaj, to wtedy ocenimy wspólnie zużycie (chociaż orientacyjnie). Poza tym myślę, że skoro startował w 10 maratonach, to poza tym jeździł też jakieś treningi na nim i przebieg 4500 może być trochę zaniżony. No chyba, że ma również szosę na której tłucze trochę km, to by wyjaśniało przebieg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dovectra, dużo osób też zajeździ sprzęt i wymienia na nowy/sprzedaje jakoś specjalnie o niego nie dbając, więc tego nie wiadomo. Chyba, że ktoś jeździ w czołówce to zapewne bardziej przykłada się do regularnych serwisów itd (ale przebieg 4.5kkm przez 2 lata wskazuje na to, że to amator). Jeżeli stan jest w miarę dobry to rower wart rozważenia. Tylko oczywistym jest, że niektóre części w niedługim czasie (może za rok?) będzie trzeba wymienić.. :P

 

Witam dzieki za tyle odpowiedzi.. wiec tak wszystko wydaje mi sie sluszne o czym piszecie mam dane o amorze o serwisie a odn napedu bede wiedzal w najblizszym czasie.. jeszcze prosze go o podanie wymiaru ramy podsiodlowy i dl gornej ramy czy nei bedzie za mala ;/ (nie moge znalezc info w necie o tej ramce z 2007) jak bedzie za mala to lipa... nie bede wymieniac ramy na nowa bo to za duzo (dla mnie)

 

co do amorka to byl serwisowany ale moze od poczatku:

 

Biker ktory na nim jezdzi wazy 62kg .. ma 170cm wzrostu wiec to dosc realna waga (tak mysle) wiec nie jest to duza waga

 

to jaka wiadomosc od niego dostalem.

zdjecie napedu zaraz moge wrzucic bo mam

 

"dla pewnosci przetestuje naped na nowym lancuchu. Jesli nic nie przeskoczy lancuch bedzie dobra inwestycja w celu przedluzenia zywotnosci wnetrznosci" -- rozumiem ze chodzi o naped ?

dalej.."

 

"Amortyzator (sprezyna pow. tlumik) serwisowal P.Wiedlocha. ? A ja dodatkowo w polowie sezonu zmienialem olej w goleniach., na razie nie bylo potrzeby zmiany uszczelek i trzyma cisnienie" -- tak napisal .. a sam Amor jest z roku 2009.

 

co do przebiegu.. to wczesniej od 2007 rama ma przejechane 7000km (w sezonie 07-09) kolejne 4500 pozniej.

 

tak to wyglada..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower jest na Allegro? Zapytaj się przede wszystkim sprzedającego kiedy był ostatni przegląd, kiedy wymieniane były olej i uszczelki w amortyzatorze, ile klocków hamulcowych jest, czy są jakiekolwiek luzy na piastach/suporcie/amortyzatorze, czy są jakiekolwiek pęknięcia. Jak kupujesz przez Allegro zawsze w razie czego można powołać się na niezgodność przedmiotu z opisem, jak kupujesz poza Allegro to zawsze będzie kupowanie kota w worku. Być może kupisz bardzo okazyjnie fajny sprzęcik, ale równie dobrze możesz kupić złoma w którym na dzień dobry trzeba będzie wymienić połowę części.

 

i wlasnie tego sie troche boje, niestety ja jestem z bydgoszczy a sprzedawca jest ze Slaska, wiec raczej kiepsko.. musialbym tam sie udac a jak sie okaze nie wart nawet przyjazdu to troche wtopa.. musialbym sie jeszcze nad tym zastanowic, i poczekam na info co do stanu napedu.. fajnie ze gosc mowi o wszystkim wprost i nie sciemnia. Rower i tak jest do odebrania dopiero po swietach. A sprzedajacy mowi ze i tak ma juz jakies oferty.. Zastanawia mnie tylko nadal rozmiar ramy 17 cali na 178cm.. to malo ale do jazdy po lesie gorkach z wysunietym siodlem to nie jest az tak zle ? ponoc ramy Authora maja dosc krotka gorna rame czy to prawda? ktos zna geometrie tej ramki? 17"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wlasnie tego sie troche boje, niestety ja jestem z bydgoszczy a sprzedawca jest ze Slaska, wiec raczej kiepsko.. musialbym tam sie udac a jak sie okaze nie wart nawet przyjazdu to troche wtopa.. musialbym sie jeszcze nad tym zastanowic, i poczekam na info co do stanu napedu.. fajnie ze gosc mowi o wszystkim wprost i nie sciemnia. Rower i tak jest do odebrania dopiero po swietach. A sprzedajacy mowi ze i tak ma juz jakies oferty.. Zastanawia mnie tylko nadal rozmiar ramy 17 cali na 178cm.. to malo ale do jazdy po lesie gorkach z wysunietym siodlem to nie jest az tak zle ? ponoc ramy Authora maja dosc krotka gorna rame czy to prawda? ktos zna geometrie tej ramki? 17"

A jak dotrze do ciebie bez osobistego rzucenia okiem i bedzie bublem to dopiero bedzie wtopa. Za grubsza kase niz bilet Bydgoszcz - Slask. ktory bedzie biegal w cenie ok 100 zeta w obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dotrze do ciebie bez osobistego rzucenia okiem i bedzie bublem to dopiero bedzie wtopa. Za grubsza kase niz bilet Bydgoszcz - Slask. ktory bedzie biegal w cenie ok 100 zeta w obie strony.

 

Owszem.. zdecydowanie sie z tym zgodze .. taki sprzet (kazdy sprzet za wieksza kase..) to najlepiej ogladac osobiscie chyba ze ma sie 100% pewnosc co do sprzetu, dziekuje za pomoc chyba nie zdecyduje sie na zakup w ciemno. Szkoda byloby tyle kasy wyrzucic w cos w co pozniej zainwestuje drugie tyle.. Bardzo dzieki jeszcze raz za pomoc, jak tylko bedzie okazja polece znajomym to forum. A ja postaram sie maznac czasem jakis watek.. nie koniecznie z lamerskimi pytaniami ;) pozdrawiam. R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...