Skocz do zawartości

[rower] do 7000zł


TomaszB

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, wkg napisał:

I już masz odpowiedź - ja w 5 minut wymieniam jak mi coś zaczyna strzelać ... w 5 minut to nawet do garażu nie zejdę żeby rower do bagażnika włożyć do tego serwisu ... 

 

I pomyśl co Ci po gwarancji jak sezon ucieka a suport się w ramie kręci bo serwis źle wcisnął czy wycisnął :D

Jakbym miał kupować rower tylko dla BSA to wiesz.. Liczą się ważniejsze elementy. Poza tym jak odpowiednio wcześniej się wykryje problemy z suportem to spokojne uda się to zrobić. Kręcący się w ramie pressfit to już lekko mówiąc spore zaniedbanie. Ale, nie o tym temat ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dfq napisał:

Być może te 11.1 to był model 1x ale z kolei jeden z kolegów z innego forum ma speca 2x w rozmiarze L  i twierdził że ważył go bez pedałów i wyszło mu 11.5kg.

To powinien skalibrować wagę. Chisel MEN Expert 2x w rom. L waży bez pedałów - 11.7 kg a w rom. M - 11.5 kg.....zatem jeśli masz pedały platformowe z pinami to lekko musisz doliczyć do masy roweru  0.4-0.5 kg. 

9 godzin temu, Malinowy napisał:

Nie lepiej, bo to serio pierdoła. Tak jak mówię, są plusy i minusy każdego rozwiązania. Najpierw trzeba spróbować rozwiązania by go oceniać. 

Dokładnie. Paradoksalnie w swoich dwóch rowerach z BB wymieniałem już suporty po 1.500 km, a w rowerze z PF, wkład nadal żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wkg napisał:

I pomyśl co Ci po gwarancji jak sezon ucieka a suport się w ramie kręci bo serwis źle wcisnął czy wycisnął :D

Takim podejściem...to najlepiej nic nie kupować, nie posiadać..... bo zawsze istnieje ryzyko, że coś się stanie. Wyjdzie, że najbezpieczniej wypożyczyć rower miejski :D

Znam już takich co rowery kupują, aby stricte delektować się ich widokiem i faktem ich posiadania....oraz takich co w czasie zawodów potrafią przenosić rower nad byle kałużą bo rowerek się pobrudzi....teraz dochodzi kolejna grupa "ryzyka"

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz chyba o sobie misiaczku. Oceniaj rozwiązania a nie ludzi - bo to ani mądrze ani grzecznie.

Są po prostu osoby które lubią same sobie wszystko móc zrobić a nie latać do serwisu i liczyć na gwarancję.

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie o tym jest ten temat jakie suporty wybrać i dlaczego. Fakt jest jeden, spec ma BSA, a Trek pressfit. Oba rozwiązania równie dobre. 

Właśnie często przez takie „robienie sobie samemu” wychodzą uszkodzenia i biadolenia jakie to systemy są be i fe. Znaleźć dobry serwis to tak jak znaleźć dobrego mechanika samochodowego. Tu i tu zrobią, ale już niewiadomo z jakim efektem.

@Poseidon, jaki w końcu wziąłeś ten rower?

20 godzin temu, kenczorf napisał:

5700 masz rocznik 2018. Za ok 6k kupi pro 8 z 2018. Ja mowilem o produkcji 2019

Mi udało się wyrwać treka superfly 7 z 2017 za równe 5000 PLN, co patrząc na cenę katalogową, było świetną ofertą. Warto szukać i pytać o rabaty.

Nawiasem, mam nakrętkę do tarcz, na której jest napisane 15/20 only, gdzie moja oś to 12. Zastanawiam się czemu seryjnie ten rower wyszedł z czymś takim. Czy tak może być czy jest to niedopatrzenie. Nakrętkę dokręcam kluczem do łożysk BSA, a nie jak w większości, kluczem do kaset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeżeli chodzi o rower to każdy średnio rozgarnięty człowiek poradzi sobie z 90% kwestii serwisowych. I z reguły zrobi to lepiej niż serwis o ile posiada się dobre narzędzia ( kupujesz często raz na całe życie). Niestety zbyt często spotykałem się z olewatorstwem ze strony serwisantów, którzy wychodzili z założenia jaka płaca taka praca. Sam zrobie to na spokojnie, powoli i dokladniej. 

Jeżeli Pressfit się rozklepie, i suport wchodzi na wciśnięcie ręka to już tylko Token może pomóc. Niestety ze strony serwisów widziałem ciekawe druciarstwa - jedni nawet malowali miski bitexem i tak wciskali. Pełen profesjonalizm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, JuraMałopolska napisał:

Poseidon piękny rower, gratulację, nieźle to wykombinowałeś klasyk na świetnych podzespołach. Opowiadaj jak wrażenia z jazdy!

Jeszcze go nie mam.Czekam na przypływ gotówki w przyszłym tygodniu;)

Godzinę temu, Malinowy napisał:

@Poseidon, ile Cię za niego wyszło ostatecznie?

Wyszło ostatecznie 5720zł z przesyłką.Cena wydaje się fajna jak na taki osprzęt.Przyjedzie  gotowy do jazdy na platformie.Kolor czerwony.Uwierzcie mi,że nosi mnie strasznie:icon_mrgreen:Na pomorzu pada także będzie wszystko czego mi trzeba.:icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

A to dlatego, że tył jako napędówka jest węższy w celu zmniejszenia oporów toczenia, choć realna różnica może być niezauważalna i to zazwyczaj kwestia bieżnika decyduje, a nie do końca szerokość.
EDIT
zmiana "raczej" na "zazwyczaj"
PS
wkg :icon_lol:

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...