Skocz do zawartości

[amortyzator] Suntour XCR - różnice w rocznikach


mudia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do zakupu amortyza do XC. Wybór padł na model SUNTOUR XCR LO/RL. Słyszałem o nim, że w swojej kategorii cenowej jest najlepszym wyborem (poza jakąś wykątkową okazją używanego bombera itp, ale nie mam specjalnie czasu na polowanie)

 

Na alledrogo są propozycje różnych roczników np 2008:

http://allegro.pl/am...1936395776.html

lub 2011:

http://allegro.pl/sr...1947330325.html

 

Czy (poza manetką na kierownicą i malowaniem) są różnice w rocznikach? Chodzi mi o różnice w trwałości, czy sposobie działania.

Czy pod bikera ok 75-80kg (licząc z ekwipunkiem) ten model to dobry wybór?

 

Uprzedzając wszelkie uwagi o wyszukiwarce, to jedyny wynik jaki przy kilkukrotnych próbach dostałem to

"Brak wynikòw dla 'xcr'." (zachowana oryginalna pisownia) więc liczę na wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mudia Jedyna różnica to tylko lagi. Przykładowo w 2008 masz anodowane na czarno, a w 2011 już złote. Tylko, że ta czarna anoda się ściera z goleni (nieładnie to wygląda), a złote lagi pozostają złote. Poza tym nie ma jakiejś różnicy w trwałości i pracy. Mimo to osobiście brałbym XCR'a z rocznika '11 w wersji RL/LOD. Najlepiej LOD bo masz tłumienie powrotu i blokadę na goleni. Chyba, że nie zależy Ci na tłumieniu, a za to chcesz mieć wygodniejszą blokadę z manetki, to wtedy wersja RL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ten rocznik 2011 jest z lepszych materiałów. Ma lepsze uszczelki, nie ściera się goleń górna tak jak to miało miejsce we wcześniejszych modelach no i ładniej wygląda. Chyba ma inne mocowanie pod tarcze, ale to nie robi jakieś różnicy i wydaje mi się, że jest masywniejszy. Ma większą średnicę goleni.

Używam SR Suntour XCR 2011 od roku i poza luzami nic mu się nie dzieje i pracuje dobrze. Luzy złapał tylko dlatego, że raz robiłem nieudane wheelie. Tak to myślę, że złapałby dopiero po dwóch latach. Z resztą nie przeszkadzają w niczym.

Wybieraj model 2011 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...