Skocz do zawartości

[ZLOT] IV Oficjalny Zlot FR.org


n4k5

Rekomendowane odpowiedzi

No widzę, że frakcja Beskidu Żywieckiego ma teraz swój comming-out :D

To cieszy. W temacie z ankietą terminową nawet się przewodnik na okolice Zawoji pojawił. Zawoja, Rajcza czy wcześniej rzucona Istebna (bliżej Śląskiego) to byłyby miejscówki, którymi zapewne żaden fan gór całą gębą nie byłby zawiedziony.

Ciekawy jest też ten Śnieżnik - jeśli tam się da sensownie wjechać i zjechać hardtailem, to byłby materiał na rekord wysokości, fajne widoki i dobre zjazdy...

Naprawdę przy takich propozycjach komukolwiek chce się jeździć po ścieżkach? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jest też ten Śnieżnik - jeśli tam się da sensownie wjechać i zjechać hardtailem, to byłby materiał na rekord wysokości, fajne widoki i dobre zjazdy...

Przepraszam przepraszam w tym roku kto chciał - już pobił rekord...a, że chętnych było tylko 2 to inna sprawa :D

 

Znajomi jeżdżą w okolice Śnieżnika co roku, i sobie chwalą miejscówkę :) oczywiście na ht

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masyw Śnieżnika du.ę urywa :) Byłem tam 2 razy na Enduro Trophy, Lawinie ze Śnieżnika i na Tropach ( jazda na orientację ). Na Czarną Górę jest wyciąg i sporo tras zjazdowych od szutrów do DH :)

Polecane przeze mnie szczyty warte uwagi:

Śnieżnik 1423 : od schroniska pod Śnieżnikiem raczej w 50% można podjechać.

Mały Śnieżnik 1337 : wjechać raczej się nie da w 100 %, ale trudny technicznie trawers.

Czarna Góra 1204 :na sam szczyt też się nie da wjechać :)

Trójmorski Wierch 1143 : nie byłem, ale polecają koledzy.

Warto zrobić szlak zielony od Złotego Stoku na Śnieżnik ,tam i z powrotem,z noclegiem w schronisku pod Śnieżnikiem.

Generalnie trasy są tak rozmaite - od kamieni wielkości samochodów po gładkie i szybkie single. Aha, jeszcze Czeska strona jest,której jeszcze do końca nie objechałem :) Warto wspomnieć o genialnym piwie " Maestro ", podawanym w miejscowości Stribrnice , niedaleko od schroniska Navrsi ( Czechy)

Nie będę się rozpisywał, bo można kilka stron napisać :D Pozdrawiam!

P.S. Nie wiem co jest dobrego w HT na trudny teren, wg mnie nic. Zaczynałem od fula, a w tym roku złożyłem budżetowego sztywniaka za 145 skoku z przodu. Śmigałem traski DH na Dzikowcu, i powiem , przerobię go na szosę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Śnieżniku byłem w sumie raz na zlocie eMTB, a jeździłem na HT.

Tereny naprawdę są bardzo zacne, wiele miejsc gdzie jest bardzo ostro, dużo kamieni, ale też i spokojne szutry. Trzeba po prostu wiedzieć gdzie pojechać - ja nie miałem pojęcia i jechałem za resztą, ale było zacnie B)

Nie zapomnę też zjazdu trasą do Freeride'u chyba z Czarnej Góry. Oczywiście omijałem hopki - ogólnie ostro B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za niedlugo pojawi sie pelna wersja filmiku "enduro me" w necie, zobaczcie sobie w nim jakie fajne sa tam szlaki... niech za promocje tej miejscowosci posluza slowa Briana i Tomka Debca, pobyt w Zawoi skomentowali podczas premiery filmu skomentowali - "tu jest wszystko" :) (lacznie z noclegami w fajnym schronisku za 15zl/os.)

 

fajne miejsce na typowa turystyke gorska, bo szlaki sa od bardzo prostych po fajne z odcinkami technicznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem w Izerach (swoja droge tez fajna miejscowka) i wedlug mnie masz racje, ale w Zawoi jest ten plus ze masz 3 pasmo rozniace sie calkowicie charakterem, takie zroznicowanie w odleglosci kilkunastu kilometrow jest bardzo rzadkie

 

pierwszy dzien robisz trase na Jalowiec, w drugi na Pilsko i jakbys nie wiedzial gdzie jestes to bys nigdy nie zgadnal, ze w tej samej miejscowosci

 

bedzie filmik "enduro me" to zobaczysz jak te pasma wygladaja i sam bedziesz za Zawoja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w izerach jest sporo tras "nadających" się na rower zarówno łatwych jak i trudnych. Sam singltrek w sezonie 2012 będzie bardzo rozbudowany a co do ilości osób na zlocie to zapewne nie będzie aż tak dużo na 2 zlocie było 52 osoby a na 3 już tylko 35, myślę że spoko się pomieścimy na singlowych trasach. Zawsze możemy zrobić tak jak na 2 zlocie podzielić całość na 2 grupy emerytów i terminatorów :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem Lookasa przez PW o podanie w ankiecie Zawoji oraz Beskidu Żywieckiego jako jednej propozycji. Na pierwszej lub drugiej stronie widać, że Zawoja padła jako propozycja noclegu w okolicach Beskidu Żywieckiego.

 

Miskov. A wiesz jaka góra mi chodzi po głowie? :whistling: Z resztą pewnie kiedyś już gadaliśmy o tym, bo przymierzam się do niej drugi rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...