Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Kup najlżejszą na jaką Cię stać. Wszystko zależy jeszcze od twojej wagi. Sztyca aluminiowa 31,6/400 o wadze 150 g to będzie wydmuszka do oglądania nie do jazdy. od siebie polecę thomsona

Edit:

Podaj budżet i swoją wagę. Tu masz względnie lekką sztycę:

https://r2-bike.com/KCNC-Seatpost-Ti-Pro-Lite-Scandium-316-x-350-mm

Edytowane przez malutki
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, malutki napisał:

Kup najlżejszą na jaką Cię stać.

I to jest najlepsza porada ;)

Teraz, malutki napisał:

Sztyca aluminiowa 31,6/400 o wadze 150 g to będzie wydmuszka do oglądania nie do jazdy.

Wezmę sobie to do serducha ;)

A co myślicie o częściach Accenta, oprócz ceny oczywiście?

ps. czytam właśnie temat Mania Lekkości ale do porad MichuDarlowo nie będę się stosował :D

Edytowane przez pierotez
dopiska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dokumosa napisał:

Klamoty accenta typu sztyca, mostek, kierownica, zaciski... są bardzo przyzwoite.

BTW: widziałem ostatnio peaka ta12 w sklepie (bodajże biketopia) za 780zł.

hmmm,

26 minut temu, skom25 napisał:

Accent Execute PRO, tylko trzeba uwazac. Mi wczoraj strzelil gwint w jarzmie :|

:blink:

MTB nizinne - mazowieckie, sporadyczne wypady w górki. Czysta amatorszczyzna, 173cm / 70kg. Budżet na razie w połowie (~2kz) + zbieranie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co miałeś na myśli cytując mój wpis. Przy dokręcaniu trzeba uważać, bardzo łatwo przesadzić ze względu na głupi system mocowania siodełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja klucz mam, ale nie ma jak go uzyc przy tej sztycy.

Kupilem dzisiaj pierwsza lepsza sztyce Execute zeby przelozyc jarzmo. W zwyklej Execute sa nieco mniej "wylajtowane" elementy jarzma. Mowi sie trudno, 10 gram różnicy ale 100 zl wiecej w kieszeni w stosunku do PRO.

Wczoraj szukalem sztyc, pod 31,6 masz jeszcze Aerozine Zero. Waga 200 gram dla dlugosci 400. Dodatkowo istnieje szansa ze sa tam zastosowane sruby metryczne, bo w Accencie sa magiczne M5,5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, skom25 napisał:

Jaki przebieg?

Trudno sprecyzować.

Rama rocznik 2013, więc w teorii stara. Chyba to był pierwsza seria z taperowaną główką. W praktyce rama po dwóch latach jazdy stała i się kurzyła. Pojedyńcze wyjazdy w ostatnim okresie. 10 tys. na pewno nie zrobiła. Ogólny stan bdb.

1 godzinę temu, Arni220 napisał:

Sztyca 400 czyli mocno wysunięta pewnie. Siła x ramię niestety. Nie ty pierwszy i nie ostatni, inne też pękają w tym miejscu. 

400 po to, by dobrze siedziała w ramie o rozmiarze L. Duży zapas bezpieczeństwa. Widocznie musi być jeszcze większy. Luz między sztycą, a ramą też pewnien swoje zrobił. Sztyca wpadała mi bez zacisku do ramy, jak nie powiem co, tzn gładko. Kiedyś jeździłem z kawałkiem puszki w środku, ale z czasem puszka wypadła i tak zostało, szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety coś jest na rzeczy. Coś mi strzelało w okolicy sztycy, po bardzo długich bojach okazało się że to zacisk. Smarowanie, dokręcanie itd nie pomagało, strzelało cały czas. Dopiero wymiana na taki do sztyc karbonowych, gdzie wycięcie w zacisku nie pokrywa się z wycięciem załatwiło prawdopodobnie problem.

Wniosek jest taki że sztyca się rusza i rozpychała zacisk. Gdy wycięcie jest po boku najwyraźniej całość się tak nie napręża.

Ja mimo że jestem bardzo lekki, to pogodziłem się już z faktem że pytanie nie brzmi "czy", tylko "kiedy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, tak się produkuje. Mi kiedyś pękł komin w Unibiku, pękały w Krossach i innych. W Peaku jest luz na sztycy, warto go zlikwidować poprzez owiniecie sztyce blachą po puszce. Sztycy nie wyciągać pod maksa i liczyć, że wszystko wytrzyma kilka lat. Nie ma innej opcji, siła x ramię działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały rower sobie rozpisz, włącznie z narzędziami jakich nie masz do złożenia kompletu. I żągluj częściami, wariantami i dobierz najlepszą opcję. Ja dwa miesiące męczyłem excele z różnymi opcjami, chyba wszelkimi możliwymi. Skończyło się na PRO Koryak.

I ostatecznie ze złożonego, fajnego roweru za dokładnie 6 kafli wszystko działa super, poza ramą, która pękła. Tak, Peak. Teraz kupiłem Authora Traction 2018, pod względem jakości wykonania niebo a ziemia. Peak rysował się od dotknięcia żelkiem Haribo, tutaj czuć o wiele, wiele lepszą jakość. A jak z trwałością - się dowiemy, ledwie 200km za nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...