Skocz do zawartości

XYZPV

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    111
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez XYZPV

  1. Z tych 3 bierz Cube, stery z linkami ale jest już na to patent: https://easybikeparts.co.uk/products/easybikeparts-zs56-icr-upper-headset-assembly-for-integrated-cable-routing?srsltid=AfmBOoporbcIaX6-KCi-RQFype9-EHGXnRst1Pae13mExUO7_A9JOdqL
  2. Wróżenie, najistotniejsza jest długość górnych goleni, jeśli będą za krótkie, to na tym samym shafcie amor się obniży.
  3. Pierwsze co idzie na myśl mi, to czy CSU pike nie będzie miało krótszych goleni, po zdj wydaje się, że są krótsze. Szedłbym inną drogą: kupił bym najtańszy możliwy na olx z dobrymi lagami, przełożył i sprzedał jako uszkodzony.
  4. Nowego amora i tak wypada rozebrać i namaścić tu i tam, więc zarówno nówka jak i używka z małym przebiegiem będą wymagały tej samej interwencji na start. W domu samemu albo jak nie znaju to w serwisie za kasę.
  5. Dlaczego nie poszukacie na olx używek (prawie nówek)? Masa ludzi zdejmuje amory z ledwo co kupionych rowerów żeby sobie wsadzić kashimy etc. Przecież to ułamek ceny nowego, a jak słyszę Reba za 1899... no sorry ale za tyle to ja kupiłem Foxa 38 Elite :).
  6. Spoko, to jest Alu, ale o drukowaniu można zapomnieć, nie taniej kupić springa? Jaki jest powód chęci użycia DVo? W sensie - kupić foxa, sprzedać DVO
  7. Będzie ci się ukosować, 1,5mm na średnicy to też za mało żeby dodrukować adapter, zastosowałbym springa foxa, lub tak jak ja w sowim dhx2 spring RS + redukcje. Spring RS ma 38mm średnicy wewnętrznej więc materiału dla redukcji jest więcej.
  8. XYZPV

    [Napęd] Nowy XTR Di2

    Widać jasno i wyrażnie że nie jest pod UDH, poza tym, direct mount srama jest pewnie na patencie, więc shimano nie może tego skopiować. @sky87 To nie jest ta sama przerzutka. Nie wprowadzaj w błąd.
  9. Jako że jeżdzę zamiennie na normalnym rowerze i emtb to się wypowiem. Masa 25kg jest odczuwalna ale nie tak jak sie wydaje komuś kto nigdy nie jeździł na elektryku. Jest to tylko lekkim utrudnieniem na stronych technicznych ściankach, a oprócz tego, ja widzę plusy, lepsza trakcja, fajniej się przetacza przez wyrypę. Co do lotów, leci dalej niż zwykły ale niżej, potwierdza to każdy z moich znajomych z taką samą konfiguracją jak ja mam czyli zwykły + elektryk. Mullet czy nie to kwestia indywidualna i to do czego szuka się sprzętu, mullet pomaga niższym osobom zdecydowanie. Czarna góra to dla mnie w ogóle nie jest dobry przykład bo z moich doświadczeń jazda tam to żadna przyjemność, brakuje tam płynności i jest turbo niebezpiecznie, o czym się dobrze przekonał Bernard Kerr. Nie twierdzę, że jazda enduro ma być bezpieczna bo z zasady jest to sport z kategorii ekstremalnych ale twierdzenie "Perin c.....j" jednak znikąd się nie wzięło.
  10. W zwykłych szpilkach w wielu ramach przez ich niedokładne wykonanie (osadzenie koła, mozliwość przesuwania się) problemem robi się ocierająca tarcza, ale trzeba podkreślić, że nie wiem jak to wygląda w droższych modelach bo zazwyczaj to cierpiały na to MTB powiedzmy do 3000pln. Łatwość zakładania koła - porównywalna.
  11. Przecież gołym okiem widać że to jest źle ustawione, oj znafcy znafcy... Śrubkę B wkręcić bo łańcuch zwisa, ogranicznik najmniejszej koronki dokręcić bo widać że schodzi za nisko.
  12. Będzie nisko, przerabiane tematy przez znajomych, gdyby jeszcze miał flipchipa który w znaczący sposób podnosi rower. A w sancie to jest symboliczne, bardziej zmienia progresję ramy niż geometrię. Problemy pojawiały się głównie na rockgardenach, gdzie nie leci się dzidą tylko robi techniczne zawijki, pivoty itp. O oczywistym upośledzeniu podjeżdzania już nie wspominam.
  13. @KNKSA może kolega zaliczył glebę, bo nie ogarnia? Chciałbym zobaczyć najpierw tą dziurę zanim się kogoś nazwie przygłupami
  14. Nie mieszajcie ludzie jak pojęcia nie macie. Rozumiem, że chcesz mieć 160mm, będę tutaj się rozpisywał w takim razie tylko o tych kodach produktów. Po 1. Otwórzmy najaktualnieszy spare parts catalog: (strona 152 i 153), interesuje nas sprężyna, element U3 (jako całość) lub element 14 (jako travel change kit): https://www.sram.com/globalassets/document-hierarchy/spare-parts/spare-parts-catalog/2025-rockshox-spare-part-catalog.pdf Po 2. Mówimy o 2 generacji zeba, (ale bebechy są amienne z 1 gen, możesz wsadzić 1 gen sprężyny jeśli jej charakterystyka ci się bardziej podoba). Jeśli chcesz mieć dokładnie taką samą sprężynę jak obecnie tylko o innym skoku (czyli bez butterów) to interesuje cie ta rozpiska: Strona 153. Dostajesz wtedy sprężynę o długości odpowiadającej wersji z butterami i "przedłużką" wkręcaną na końcu kompensującą brak butterów. Szukaj po tych kodach. 00.4318.066.003 - to faktycznie pełna wersja sprężyny sprzedawana jako "upgreade kit" z butterami - jak ich nie chcesz, bez sensu to kupować. Dla ciebie, jeśli nie chcesz butterów, odpowiedni numer to: 11.4018.111.050, jak na powyższym screenie. Możesz też na OLX bądź gdzieś ktoś ma w sprzedaży jeszcze, użyć sprężyny z pierwszej generacji zeba oznaczonej kodem 00.4020.574.004 ale jest ona dużo mniej progresywna, żeby wyrównać pracę pi razy drzwi z nową trzeba dodać około 2 tokeny do komory - dla uzyskania podobnej progresji.
  15. XYZPV

    [amortyzatora Spinner] -serwis

    Czy nie prościej kupić pół kilo sram buttera za 150zł? https://allegro.pl/oferta/sram-smar-butter-assembly-grease-500ml-12324329926
  16. RT66 to takie samo badziewie jak fabryczne mistrzu słabej anody. Brałbym Cuba bo jest na węglu i wiele lepiej wyposażony od pozostałych.
  17. Zbyt niskie osadzenie zacisku względem osi koła, trzeba zadbać o to, aby klocek nie zachodził na część w której są "szprychy". Przejeżdżając przez nie właśnie generują się szarpnięcia i efekt ABS. Jeśli klocek nie będzie jechał po tej części tarczy nie ma problemu, przerabiałem to. Kwestia adapterów/zacisków. Czasami trzeba użyć podkładek M6 pod zacisk aby go nieco podnieść. A piski - ja tam lubie, słychać moc a nie takie szuru szuru
  18. Mam na sprzedaż SLX w dobrej cenie, nowe jak chcesz to priv. A XT mają regulację której nie ma SLX - która i tak praktycznie nie działa więc nie widzę sensu dopłacania. o jedynym plusem, przynajmniej dla mnie - jest perforowana klamka, poprawia mi to chwyt.
  19. Wybór jest tak duży, że mogę Ci powiedzieć czego nie kupować - ramy w której linki są przeprowadzone przez górne łozysko sterów. Cube w alu ma normalnie a w carbonie ma właśnie przez łożysko, brałbym alu. NS - szkoda pieniędzy na to. Dartmoory - wg mnie też choć niektórzy będą sądzili inaczej. W tej cenie są YT Capry na Ohlinsach. Napęd to ostatnia rzecz na jaką patrzysz w enduro - w sumie im tańszy tym lepszy, bo mniej kosztuje jak coś popsujesz, a popsujesz kiedyś na pewno. Warto zwrócić na koła i opony, żeby cos mocniejszego było a nie po taniości wsadzone Maxxis Exo albo jakaś szata od innego producenta, wzmocniona opona to lepsze tłumienie i ochrona obręczy (choć i tak sugeruję wsadzić wkładke na tył).
  20. https://www.bike-discount.de/en/magura-mt5n-3-finger-brake-lever-disc-brake-2050mm https://www.bike-discount.de/en/magura-mt5e-higo-opener-3-finger-brake-lever-disc-brake-950mm Taki zestaw przód tył wyjdzie jakieś max 400zł z wysyłką do PL. To ledwo więcej niż jeden zacisk MT5 u nas. Spróbowałbym jeździć na Klamkach Magury a jak się rozsypią albo nie podejdą to połączyc to z obecnymi klamkami Shimano i zrobić Shigurę. Mocy będzie od groma.
  21. XYZPV

    [Amortyzator] luz na lagach

    I tak też bym zrobił, z doświadczeń moich znajomych (ja w żuciu nic nie reklamowałem u RS) przychylnie podchodzą do roszczeń gwarancyjnych. Poza tym, miałem Lyrika Ult z chargerem 3.0, tego przedlifta i żadnych luzów nie miał.
  22. Levo to rower tak kompletny (pod względem napędu), przemyślany pod względem budowy ramy i przyjazny użytkownikowi że nadal jest wg mnie wzorcem elektryka. Dopiero teraz pojawiają się ciekawe elektryki które mogą z nim konkurować - Santa Cruz Vala, Transition Regulator. Ale to w ramach dygresji bo są poza twoim budżetem i na obecna chwilę to są mało opłacalne, trzeba czekać aż podatek od nowości się zmniejszy i będzie się je dało kupić za normalną kasę. EDIT: Tylko nie słuchaj farmazońców którzy zaraz przyjdą i będą ci marudzili że tam siedzi Fox Rythm i ma słabą anodę, jest tu taki jeden co chyba w życiu ani jednego nie miał ale coś gdzieś usłyszał i powtarza w każdym temacie jedno zdanie w kółko. Jak się dba, to się ma.
  23. Masz na myśli but MTB pod SPD? Czy dedykowane buty do platform? Dedykowane spisują się elegancko, but do SPD (przynajmniej mój) fatalnie, guma jest zbyt twarda i w dodatku blok przeszkadza w dobrym osadzeniu nogi na platformie. Ogólnie co do samego pomysłu, z jakimiś chińczykami można spróbować, ale wydaje mi się, że szybko stwierdzisz, że to nie ma sensu
  24. No to właśnie, najlepiej, żeby blok był schowany a buty całe były podniesione, nie tylko z przodu żeby utworzyć zagłebienie pod blok. Mimo wszystko nadal nie wyobrażam sobie jak by miała wyglądać sytuacja nagłej zmiany układu nogi podczas jazdy, bez zatrzymania i tak się nie obejdzie
  25. Hmmm, mam tak samo, na ściankach z zakrętami chciałby mieć platformę ale no nawet teoretycznie mając po jednej stronie zatrzask po drugiej platformę, nie wiem jak to miało by działać Podjeżdzasz, mówisz o kurde, wypinasz się, obraczasz pedał i robisz techniczny fragment na platformie? Jeszcze blok zawsze się lekko ślizga po platformie i w sumie to jest bardziej niepewnie niż na wpięciu. Tu fajne są mallety, bo można wypiąć, oprzeć nogę na klatce i zjechać coś nie wpiętym. Na shimano jest to nie do zrobienia bo but zaraz się ześlizgnie z pedału.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...