Skocz do zawartości

Xzc

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    335
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Xzc

  1. To tak nie do końca działa, trailówki mają przystosowaną pozycję do podjazdów, stromy kąt rury, sam używam trance X i jest ok, ale to nie rower do jazdy po płaskim cały dzień, pozycja jest skierowana w taki sposób, żeby była jak najbardziej efektywna na podjazdach rowery xc czy już bardziej DC mają jednak trochę ten kąt bardziej płaski co daje większy komfort na płaskim. Pochylona sylwetka wcale z automatu nie oznacza, że jest mniej wygodnie. Jeźdżąc fullem ciezko wytrzymać mi godzine w siodle bez zejśca z niego, szosą moge cały dzień mimo, że jest nieporównywalnie bardziej agresywna, to już są indywidualne preferencje, ale do jazdy po płaskich terenach duża trailówka niekoniecznie jest najlepszym wyborem.
  2. Do takich zastosowań zamiast occama to byłby lepszy wybór : https://www.greenbike.pl/rower-gorski-orbea-oiz-m20-carbon-fox-120120-w-100-gotowy-gratis-p-8135.html
  3. https://www.greenbike.pl/rower-gorski-giant-trance-x-advanced-pro-29-2-w-100-gotowy-pedaly-gr400-p-3557.html?gad_source=1&gad_campaignid=2046572860&gbraid=0AAAAACvBgwzReQ9f8swKYgeBuxrh7BGqX&gclid=Cj0KCQjw3OjGBhDYARIsADd-uX4kMbc6XwB7lhaDAzYvkwf-A5R2S1vHhXDY2_f4F795i0S7ct-XFcsaAviAEALw_wcB
  4. Nie nie jest nowszy, model z 2021 na chargerze 2.1
  5. Witam, Jako, że powoli sezon dobiega końca a będą zbliżały się pewnie jakieś obniżki na rowery, zastanawiałem się nad wymianą ramy, a w zasadzie zakupy nowego roweru w podstawowej konfiguracji i przełożeniu swoich części, stąd moje pytanie bo w dość przystępnej cenie da się znaleźć reigna, którego geometria by mi pasowała na podstawowych częściach, jest tam yari 170 mm, a chciałbym przełożyć swojego liryka 150 mm ultimate na chargerze 2.1 i moje pytanie czy da się, przełożyć shafty między nimi, tzn, z liryka zrobić 170 a z yariego 150 aby wsadzić go do starej ramy i sprzedać a liryka używać jak nowy widelec w reignie ? https://www.greenbike.pl/rower-gorski-giant-reign-29-2-enduro-w-100-gotowy-p-6129.html?gad_source=1&gad_campaignid=2046572860&gbraid=0AAAAACvBgwzReQ9f8swKYgeBuxrh7BGqX&gclid=Cj0KCQjw3OjGBhDYARIsADd-uX6sqWECrr0AKIcknxKOHEuNFvhc4wm18DB46Rkp0vxvV-FNZdww0swaApa5EALw_wcB
  6. Witam, Jaki polecacie blat ovalny do korby SRAMA 30 t, nie ukrywam, że zależy mi na czerwonym kolorze. Do tej pory używałem allugear ale może jest jakaś lepsza alternatywa ?
  7. ale poza strzelaniem nie powoduje to jakiegoś zagrożenia w postaci zerwania łańcucha ? W zeszłym roku miałem sytuację, że zerwałem łańcuch gdzieś na zjeździe zostając bez a byłem ponad 20 km od samochodu i w konsekwencji musiałem prowadzić rower pieszo do niego. Więc wole unikać sytuacji, które mogą powodować takie coś i jeśli jest na to szansa to wole zmienić blat.
  8. Niekoniecznie inna rozmiarówka, natomiast wersje skórzane mają tendencję do naciągania się i dopasowania do stopy, np. w zeszłym sezonie, kupiłem la ######vy, które w wersji syntetycznej w 47 były za ciasne, natomiast w wersji nubukowej pasowały bardzo dobrze, ale to właśnie kwestią rozciągliwości i dopasowania materiału do stopy.
  9. jest założony GX T Type 12 s, wcześniej miałem x01 i nie pojawiały się takie problemy, ale rozumiem że jeśli blat jest temu winny, to nie jest to jakiś wielki problem i z czasem się to wyrobi ? Nie ma też dla mnie problemu aby wymienić blat, chociaż tak jak pisałem, nie jest jeszcze jakoś wybitnie zajechany i chociaż do końca tego sezonu bym chciał go dojeździć.
  10. Witam, Wymieniłem mocno zużytą kasetę wraz z łańcuchem na nowy, wszystko działa teraz fajnie poza jedną rzeczą, a mianowicie przy pedałowaniu pojawia się mocne trzeszczenie (strzelanie) zwłaszcza podczas jazdy pod górę, dostałem w serwisie informację, że to kwestia zużycia blatu i że to normalne, z czasem powinno się to ułożyć i przestać strzelać. Moje pytanie czy rzeczywiście tak jest, czy jest to tylko taka informacją aby zbyć klienta? Blat wg mnie nie jest jakoś tragicznie mocno zużyty ma przejechane może z 3.5-4k km, wcześniejszy miał ponad 10k i przy kilkukrotnej wymianie kasety z łańcuchem nic się nie działo.
  11. Ale to może być po prostu jakaś wada, kolega miał 6 X i zaraz jakoś po gwarancji bateria nagle zaczęła wariować trzymała może max 2 dni i przestały działać czujniki, napisał do Garmina i wymienili mu mimo, że juz było po okresie gwarancji na 7x pro bez żadnej dopłaty. Nie wiem od czego to zależy ale u siebie w epixe 2 pro czasem też miałem jakieś dziwne sytuacje z bateria., przez pewien czas nie ładowała się do końca i trzymała tak że dziennie schodziło jakieś 5-6% a po pewnym czasie ok msc wróciła do normy i schodzi tak jak wcześniej po ok 3% dziennie mimo że wszystkie funkcje działaja tak samo jak wcześniej.
  12. U mnie w moim trance na wiosnę zeszłego roku podczas zmiany sztycy z dłuższym skokiem, wyszedł podobny problem z tym, że u mnie nie było dziurki a jakby właśnie w drugą stronę za dużo materiału wewnątrz, powodowało to problem z osadzeniem sztycy i porysowało ją od wewnątrz, natomiast nie stanowiło to problemu z wytrzymałością ramy, od blisko 4 lat jeżdżę na niej dosyć agresywnie i wszystko jest ok, tak więc nie przejmowałbym się tym zbytnio.
  13. Na jesień jeżdżąc na szosie używałem takiej bluzy, zależnie od temperatury zakładalem albo samą potówkę pod spód gdy było cieplej, lub jakieś termo jak robiło się chłodniej https://sklep.bcmnowatex.com.pl/meska-bluza-rowerowa-vezuvio-tarmac-1.html, Co do butów, ciężko cokolwiek powiedzieć, bo nic nie napisałeś czym i gdzie jeździsz, z doświadczenia podpowiem, na szosie nawet jak było zimno spd były ok, ewentualnie można założyć jakieś ochraniacze, natomiast zdarzyło mi się jeździć mtb po śniegu i gdby ten śnieg zaczał topnieć a potem zamarzać na pedale (buty + pedały platformowe) to była tragedia, nie szło nogi utrzymać w miejscu bo po prostu na pinach zrobił się lód. W ochraniaczach jeździłem tylko chwile, jakoś u mnie lepiej sprawdzały się skarpety z merynosa, swojego czasu były takie w decatlonie, nadspodziewanie dobrze trzymały ciepło stopy.
  14. Powinieneś określić czego oczekujesz od roweru, bo masz konkretny rozstrzał tych rowerów, Propel to rower aero bardzo fajny, ale jednak trzeba mieć świadomość, że takie rowery są dość agreswyne, tj niską głowkę ramy i są stosunkowa długie, co powoduje, że twoja pozycja na rowerze jest mocno pochylona i wyciągnięta. Sam swoją orca aero robiłem trasy ponad 200km z tym, że liczyłem się jak na tym rowerze się będzie jeździć i nie jest on niewygodny choć na początku miałem problem aby przyzwyczaić kark do takiej pozycji. Sam kupując pierwsza szosę, postąpiłem mocno asekuracyjnie wybierają szosę endurence z powodu, że wydawało mi się, że na czymś bardziej sportowym nie dam rady jeździć, a po krótkim czasie żałowałem tego wyboru, ciało da sie przyzwyczaić do sportowej pozycji, kwestia jazdy i rozciągania, ale też nie każdemu na tym zależy i wystarcza niektórym po prostu wolniejsza jazda traktując to bardziej wycieczkowo niż sportowo, stąd dobrze jakbyś określił do czego tak naprawdę chciałbyś używać tego roweru.
  15. https://piwnicarowerowa.pl/rower-szosowy-focus-izalco-max-8-9-mahagonyred-glo,3,43417,50057?gad_source=1&gad_campaignid=21902416695&gbraid=0AAAAADe515YyFGPJwIC947J3tCd2l5SSk&gclid=CjwKCAjwisnGBhAXEiwA0zEOR2KRIUYbLUO5xZNvFVYVn1-_p0G7-307tdpfFVd_Th6Zro5DedOCgxoCMEgQAvD_BwE
  16. domyślam się i tak jak pisałem, tutaj jest niższej klasy włókna OMR, kierownica aluminowa, względem treka róznica tak naprawdę jest tylko w napędzie mechaniczy (trek) vs elektroniczy (orbea) no i kwestia wyglądu ja akurat bardzo lubie modele aero i to jeszcze z tej starej epoki, kiedy te profile rur były mega szerokie i płaskie, oczywiście każdy ma swój gust. Mogę jedynie podpowiedzieć, że rowery orbei to naprawdę fajny sprzęt, porządnie poskładany, wcześniej jeździłem canondalem synapsem, który niemiłosiernie trzeszczał nie ważne jak się o niego dbało.
  17. Nie każdemu musi się podobać kwestia indywidualna, natomiast technicznie dokładając trochę do orcki aero masz, napęd di2, najwyższej klasy karbon i kierownice karbonową, elementów, których nie ma w tym modelu treka.
  18. Dla przykładu rower jaki sam kupiłem https://www.bluesport.pl/rower-orbea-orca-aero-m30ltd-black-p-1126.html?gad_source=1 co prawda ma on geometrię bardzo sportową więc nie każdemu to przypasuje i ten dziwny narzędziownik od spodu, który da się ściągnąć i wygląda normalnie, ale za tę cenę masz najwyższej klasy karbon omx w orce m30i bo myślę, że o ten model ci chodzi pisząc orbea m30i a nie orce aero, masz karbon omr czyli niższej jakości karbon. Natomiast porównując to do treka masz tam podstawową ramę i napęd mechaniczny plus dyskusyjny wygląd, tak więc jak dla mnie sprawa jest dosyć prosta i ten trek nie ma wielkiego sensu. Gdyby to była stara madone czy to gen 7 czy jeszcze wcześniejszy model, który po prostu wygląda świetnie sam chętnie dopłacił bym do takiej ramy, ale nie do tego czym teraz jest madone. sry zły link wkleiłem bo to wersja na mechanicznej 105 a kupiłem tutaj na di2 za 14,5 https://www.greenbike.pl/rower-szosowy-orbea-orca-aero-m30iltd-di2-w-100-gotowy-pedaly-rs500-p-6518.html?gad_source=1&gad_campaignid=22294768280&gbraid=0AAAAACvBgwxtJRgNb5M8_Xp1gfnFcYuSh&gclid=CjwKCAjwisnGBhAXEiwA0zEOR87CGsh4QTrjfWKl0OgWmfTpsg2Hkbg51PXJwaboevm4OP8glNTlRxoCufcQAvD_BwE
  19. Kwestia indywidualna, natomiast zgadzam się, że obecna generacja madone wygląda po prostu źle, wcześniejsze z szerokimi profilami naprawdę prezentowały się super, a w tym momencie najprościej mówiąc ten rower jest jakiś dziwny, wielu znajomych czekało na pojawienie się nowej madone z nastawieniem na jej zakup, po zobaczeniu jej na żywo, kupili ją jedynie Ci, którzy pracują w sklepie treka i mogli skorzystać z zakupu pracowniczego mając ją za połowę ceny, reszta wolała wybrać coś innego, sam kupiłem orce aero, która moim zdaniem wygląda bez porównania lepiej a za podobną cenę jest poskładana na najwyższej klasie karbonu jaki oferuję orbea i elektronicznej 105. Podstawa to geometria, która ma pasować, natomiast kierując się wyglądem, nie wydaję mi się, żeby w obecnej generacji madone był to mocny punkt.
  20. Najlepsza wkładka jakiej używałem progetto x2 z castelli, dużo bardziej mi odpowiada niż ta ze spodenek raso, kwestia indywidualna natomiast z tego co widziałem, dużo osób ją chwali, od 4 lat jeżdżę w niej i ciężko mi przestawić się choć na chwilę na coś innego.
  21. Generalnie tak jak napisałem, mogę mieć lekko zaburzone odczucia z jazdy tym trekiem bo u siebie używam dampera sprężynowego, który jest wyjątkowo czuły, natomiast jak za tę cenę ten trek jest po porstu kiepsko poskładany, w sensie głównie ceną opiera się o napęd AXS a nie o zawieszenie w topowej wersji, dla jak sam wspomniałeś amatorskiej jazdy ten napędu zupełnie nie ma znaczenia, a trzeba również pamiętać, że rozwalenie przerzutki co nie jest tak trudną sprawą wiąże się z dużym kosztem, nie wiem czy to standard ale na tym treku, na którym jeździłem był zwykły GX nie T Type(którego o wiele ciężej uszkodzić). Dodatkowy minus pod kątem zjazdów to fabrycznie krótka sztyca, może nie każdemu to by przeszkadzało ale po jeździe na one up 240 mm ta montowana w treku jest zdecydowanie za krótka, ale to tak jak wspominam subiektywne odczucie po używaniu 240.
  22. Akurat wspominając o jeździe na lżejszym rowerze miałem na myśli dokładnie tego treka, u siebie w trancie mam zawieszenie RS liryka i damper spręzynowy super delux coil oba w ultimate i porównując do foxa który jest w tym treku to oduczucia były tragiczne, wiem, że może to być kwestia ustawień, natomiast ten trek totalnie nie zrobił na mnie wrażenia, wydawał mi się mega toporny, ale tak jak wspomniałem u siebie mam damper sprężynowy, z którego ciężko potem przestawić się na powietrzny. Ogólnie ten trek ja za tę cenę (odnoszę się do katalogowej) był słabo skonfigurowany, fajny napęd axs kosztem niby dobrego ale jednak nie topowego zawieszenia foxa. Patrząc na samo wyposażenie canondale jakkyle 1, który był w praktycznie tym samym budżecie, dostajemy foxa factory i słabszy napęd, ale przy tego typu rowerach (przynajniej jak dla mnie) napęd to drugorzędna sprawa. I oczywiście jako uniwersalny rower może ten trek się sprawdza, ale dla mnie subiektywnie z perspektywy tylko zjazdów w podobnym budżecie były by na pewno lepiej dostosowane modele.
  23. Spokojnie wiem, że reign jest enduro a trance niby all mountain, natomiast porównaj sobie go z poprzednia wersją Reigna, geometria w pozycji low jest praktycznie taka jak tego reigna, który jednoznacznie był ukierunkowany w stronę zjazdu, zresztą sam mam trance x i wiem, co można z nim robić na zjeździe w odpowiedniej konfiguracji, (opony + zawieszenie typowo pod zjazd). Raczej ludzie nie kupują takich rowerów do jazdy po szutrach czy po płaskim, obecne all mountain bardzo mocno poszło w kierunku możliwości zjazdowych jeśli porównamy to z rowerami sprzed kilku lat, kąt głowki w okolicach 64 plus skok zawieszenia, który kiedyś był w rowerach enduro, wiadomo że pozycjonowanie wg producenta jest takie że to rower uniwersalny, ale nawet jeśli popatrzysz w zagranicznych recenzjach nowy model tranc x względem poprzedniej wersji został bardziej zoptymalizowany pod zjazd, recenzenci zaznaczali, że wcześniejsza wersja nawet lepiej podjeżdżała niż obecna, natomiast teraz daje on zdecydowanie więcej podczas jazdy w dół.
  24. A czy w przypadku tego typu rowerów waga jest aż tak kluczowym czynnikiem ? Raczej nikt nie spodziewa się po takim rowerze, że będzie podjeżdżał jak rower XC, a jest on mocno ukierunkowany w stronę możliwości zjazdowych gdzie akurat wyższa masa jest wg mnie zaletą. Miałem okazję, jeździć w pełni karbonowym trekiem ważącym nieznacznie powyżej 14 kg i odczucia z samego zjazdu były gorsze niż z mojego 17 kg aluminowego tranca x, oczywiście mam świadomość różnicy w zawieszeniu, ale z perspektywy typowo zjazdowej wyższa waga nie jest żadną wagą, jednak ten dodatkowy kg idący w parze pewnie z wyższa wytrzymałością ramy byłby jak najbardziej akceptowalny.
  25. Akurat kółeczka też mam wymienione na aluminowe z allugear i są jeszcze dosyć "świeże" więc raczej z tej strony wszystko jest ok. A nie regulowałem przerzutki tylko z tego powodu, że nie miałem nawet świadomości, że to może być problem, bardzo mocno eksploatuje rower i on bardzo często ląduje na serwisie, więc sam przy nim nic nie robię, na ogół raz na miesiąc, dużo błota to szybko schodzą klocki, wiec przy okazji mam wszystko ustawiane. Pierwszy trop to było że napęd jest zużyty bo niewątpliwe tak jest, natomiast dlatego rozpocząłem ten temat aby dowiedzieć się jakie mogą być inne przyczyny tej sytuacji. Oczywiście wraz z wymianą napędu dziś będzie to wszystko wyregulowane.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...