Skocz do zawartości

ernorator

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 175
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Zawartość dodana przez ernorator

  1. Bo miałem koła 2300g i miałem 1800g i mam 1400g a w szosie mam 1200g. I jak staram się jeździć te 4 dni w tygodniu to siłą rzeczy często jadę tą samą trasę ileś naście/dziesiąt razy w ciągu roku a szczególnie staram się to robić po zmianie komponentów takich jak koła.
  2. Nigdy nie jechałem tego samego wyścigu, tego samego dnia na 2 różnych kompletach kół. To, że są różnice wiem po jazdach na swoich pętlach szosowych i gravelowych. Jak jest płasko i prosto to różnica jest prawie żadna. Jak jest dużo hamowania, skręcania to różnice są wyraźne.
  3. Z moich skromnych doświadczeń w wyścigach gravelowych poza kręceniem 5/10/15 i + godzin jednostajnym tempem jest jednak trochę zwalniania, stawania i przyspieszania nie wspominając już o ściganiu się i dynamice grupy, szczególnie kiedy nie jest to grupa przyjaciół a chwilowy wspólny peleton. Tutaj różnica 200-300g jest duża, nie wspominając już o 500-600g. Stożek, nawet na wąskiej, szosowej obręczy daje korzyści aero i nie, nie od 35km/h+ bo one są nawet przy 20km/h. Wiadomo im szybciej jedziesz tym są większe. No i ten wygląd, raz że rowerem który nam się podoba będziemy więcej jeździć, dwa że po kilku godzinach zaczyna jechać głowa i mi osobiście pomaga myśl "jaki mam zaisty rower". Koła gravelowe więc jazdy gravelowe a te, gdzie jakieś znaczenie ma prędkość to rzadko mają 2h, bardziej 5/10 itp.
  4. Ja mam 45x38 wew 29, chociaż moje przyszły 45x40 wew 30 🤪 tak, że nawet waga 1400 zamiast 1390 mnie nie zmartwiła. https://pl.aliexpress.com/item/1005012180012975.html?spm=a2g0o.store_pc_home.0.0.408535afoj5XCM&pdp_npi=4%40dis!PLN!2 726%2C72+zł!2 147%2C43+zł!!!4898.00!3857.45!%40211b47de17811974657595423d8cd6!12000057709764821!sh!PL!184201069!X&gatewayAdapt=glo2pol
  5. Bo Polski dystrybutor to h..
  6. Sztyca z gumową zaślepką lepiej amortyzuje od pełnej.
  7. Fajne macie ścieżki rowerowe - Stary szlak kolejowy, przejechałem sobie Wałcz - Świerczyn
  8. Zigfir - 12 994 km (mtb, szosa + trenażer) [6095 km outdoor] D1ckSteele 5370km (szosa, gravel, trenażer) provayder - 5367km (MTB, szosa, rolka 529km) chester_jds - 4061 km (grv, mtb) szamysz83 - 3628 km (MTB, trochę chomik) ernorator - 3359 km (szosa, gravel, trenażer) smw44199- 3309km (cross outdoor) dfq - 2863 km [outdoor] Jacekddd - 2767km (velomobil - rower poziomy) bashey_pl - 2250km (GRV, Cross, trenażer) [1450km dwór] michalr75 - 1840 km (MTB) Sansei6 - 1202 km (MTB) JWO - 1070 km (MTB) Revolta - 892 km (MTB) schwinn0 - 446 km (trenażer)
  9. Prezent dla żony, będzie upgrade Scotta na Di2
  10. Jakakolwiek to nie do końca. Stans, WTB - tanie i dobre. Na 23mm daj 26/27mm. 28 też da radę ale już trzeba być dokładnym żeby nie nakleić na haczyk obręczy.
  11. https://www.bike-discount.de/en/radon-r1-disc-cable-guide-right
  12. Witam, oddam bibsy, za koszt wysyłki inpost albo ktoś może sam sobie paczkę zrobić a ja spakuje i zaniosę do paczkomatu. Rapha Core Cargo XL, kupiłem późną jesienią, przejechałem się raz, spodobały mi się, poszły do szafy czekać na wiosnę. Na wiosnę schudłem i są za duże. Kupiłem L a te leżą i nie mam serca ich wywalić. Quest chyba endurance race czy coś (nie mają kieszeni), rozmiar L. Kupiłem stacjonarnie ze 2 lata temu bo w czasie wyjazdu moje się podarły. Pojechałem w nich trasę 80km, nie podpasowała mi wkładka i od tamtej pory mieszkały w szafie, też nie mam serca wywalić.
  13. GRX Di2 2x12 46/30 na 10/45 bębenek MS (9/45 pewnie też) z goat link wolftooth i 48/31 na 11/40 bez linka, kaseta z ali goldix. Z korbą 44/28 powinno działać jeszcze lepiej Zawsze jeszcze zostaje opcja opchnąć przerzutki z baterią i kabelkami a za to co zostanie kupić GRX 827 albo Deore 8250 bezprzewodową, ładowarkę ze 2 baterie. Korbę zrobić NW odpowiednią 38/40/42 i kasetę 10/51
  14. Zigfir - 11 205 km (mtb, szosa + trenażer) [4571 km outdoor] D1ckSteele 4420km (szosa, gravel, trenażer) provayder - 4140km (MTB, szosa, rolka 529km) chester_jds - 3755 km (grv, mtb) szamysz83 - 3628 km (MTB, trochę chomik) ernorator - 2936 km (szosa, gravel, trenażer) smw44199- 2828km (cross outdoor) bashey_pl - 2250km (GRV, Cross, trenażer) [1450km dwór] dfq - 1826km [outdoor] michalr75 - 1419 km (MTB) Jacekddd - 1200km (velomobil - rower poziomy) Sansei6 - 1080 km (MTB) JWO - 1070 km (MTB) Revolta - 892 km (MTB) schwinn0 - 446 km (trenażer)
  15. Ja miałem odwrotnie, pojechałem w góry na rower. Miało być zimno i lać przez 9 dni, zabrałem walizkę ubrań na zimno i mokro. Ostatecznie zmokłem raz, zimno było 3 dni, 2 dni było słońce i 20+ pozostałe 16-18. Prognoza to przewidywanie przyszłych zdarzeń, procesów lub stanów rzeczy na podstawie analizy dostępnych danych, praw naukowych lub doświadczenia. Stanowi ona najbardziej prawdopodobny obraz przyszłości, formułowany za pomocą metod logicznych i statystycznych
  16. @Brombosz myślałem o zębatce bo często miałem ślady na łydzie czy skarpetce ale odkąd używam wosku to już nie. Teraz tarcza się wysuwa na prowadzenie
  17. Zjeżdżając z kopalni Stanisław, zatrzymałem się zrobić zdjęcie W tej samej chwili rower mi się obsunął i złapałem go nogą, opierając tarcze hamulcową na łydce........
  18. Jak się nagrzeją to też lubią. Jak jest mokro i wyją to wiem, że jest wszystko ok, jak mi organiczne wyją to już mam żyłkę na czole.
  19. @cervandes i ten uczuć jak płoszysz zwierzęta w lesie wyciem hamulców i to jest znak, że wszystko działa dobrze
  20. Nie zawsze pielucha jest w tym samym miejscu, nie zawsze szelki i krój umiejscawiają pieluchę w tym samym miejscu. Do tego nie każda pielucha ma taki sam kształt, jedne są bardzo małe i jest tylko pielucha inne są większe i jeszcze mają kołnierz do około, w jednych jeździsz wackiem po krawędzi w innych kołnierz kończy się pod pępkiem 😅 Niestety, zostaje zamawianie, przymierzanie (w majtkach) i odsyłanie.
  21. Zigfir - 11 205 km (mtb, szosa + trenażer) [4571 km outdoor] D1ckSteele 4420km (szosa, gravel, trenażer) provayder - 4140km (MTB, szosa, rolka 529km) szamysz83 - 3628 km (MTB, trochę chomik) chester_jds - 3092 km (MTB, GRV) ernorator - 2715 km (szosa, gravel, trenażer) smw44199- 2705km (cross outdoor) bashey_pl - 2250km (GRV, Cross, trenażer) [1450km dwór] dfq - 1826km [outdoor] michalr75 - 1419 km (MTB) Jacekddd - 1200km (velomobil - rower poziomy) Sansei6 - 1080 km (MTB) JWO - 1070 km (MTB) Revolta - 892 km (MTB) schwinn0 - 446 km (trenażer)
  22. Żona w Addict Gravel ma takie mocowanie do mostka. 1040 wchodzi to 1050 też wejdzie. Mocowanie nie jest 1:1 jak syncros ale jeździ już dłuższą chwilę po szutrach i trzyma dobrze. https://a.aliexpress.com/_EGk4hoQ
  23. Bo w komoocie wyglądało łatwiej - kopalnia Stanisław
×
×
  • Dodaj nową pozycję...