Skocz do zawartości

leejoonidas

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 389
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez leejoonidas

  1. Śmieszni jesteście z tym rotowaniem łańcucha, wierzycie w jakieś cuda które są bardzo wątpliwe w swoim działaniu.
  2. Dostępne na już. Virtualbike.pl
  3. O kurcze, zaorałeś twarzą w glebę? Życzę szybkiego powrotu na rower i do pełnej sprawności.
  4. Ramka z widłem do wzięcia. https://m.olx.pl/d/oferta/rama-rower-u-miejski-amsler-52cm-s-swiss-retro-brooks-sram-CID767-IDR8SdD.html?reason=seller_listing|normal
  5. Jaka tam znów plastelina, nawet prawdopodobnie do 400 stopni nie podgrzałem tej zębatki, ten plastik nawet się nie zapalił tylko rozmiękczył, zaraz po wyciągnięciu z kotła trzymając przez skórzaną rękawice obierałem ten czarny plastik z zębatki który zrobił się jak plastelina i sam odchodził.
  6. No właśnie mały śrubokręt to za mało. Zębatkę na stalowym wysięgniku wsadziłem na chwlę do kotła energetycznego i w kilkuset stopniach opaliłem ten plastik, pozostałe zwęglone resztki oskrobałem nożem. A tak wygląda po zamontowaniu na korbie SLX 7000.
  7. Zepsucie tej zębatki jest w takim sensie że został obrany plastik otaczający zębatkę, a sama zębatka była i jest dobra bo nadal zamierzam na takiej oskubanej jeździć.
  8. Zepsułem zębatkę Narrow Wide do korby Shimano M7000. Z nudów obrałem ten czarny plastik okalający zębatkę bo chciałem zobaczyć co ma pod spodem.
  9. ... e tam, w Bikecenter to norma że czas wysyłki jest dłuższy, trzynastego zamawiałem kilka rzeczy za około 1500 pl-enów i dopiero dziś wysłali towar, mimo że na drugi dzień było info że towar jest skompletowany i czeka na wysyłkę. Uzbrój się w cierpliwość i nie panikuj.
  10. Odzysk energii z przerzutki? Ale się uśmiałem. Już dawno wymyślono coś co nazywa się dynamo gdzie wydajność jest nieporównywalnie większa i stopień skomlikowania mniejszy niż tego ustrojstwa od Srama-a z grafiki poniżej.
  11. Błotnik w MTB musi być, przynajmniej tyłek, plecy, pysk i nogi od kolan wzwyż są czyste. Zobaczcie jak wygląda mój rower po jednej przejażdżce w lesie, tylne koło i okolice ufajdane błotem, ale za to większość roweru jest czysta a szczególnie sztyca i siodło.
  12. No to wybór jest w tym momencie oczywisty, zakup kasety i podkładki, wciśnięcie tylnego koła w tylny trójkąt i próba generalna.
  13. No chyba że nowe koła nie są jeszcze kupione to można do starego koła dokupić wolnobieg 7 speed.
  14. Ale Kolega kupił już tylne koło. Cena była śmieszna tego roweru więcej po co iść w koszty. Ja bym to uruchomił za niewielkie pieniądze i cieszył się z jazdy, rower jest stary to przynajmniej nie ukradną spod sklepu.
  15. Kupić kasetę 7 speed w sklepie Rowerek.pl lub w innym sklepie, założyć podkładkę na bębenek pod kasetę tak aby można było ją przykręcić do bębenka aby nie była luźna.
  16. Szukaj sterów z oznaczeniem ZS44/ZS44, przeczytaj to co napisałem w poprzednim poście.
  17. Wszystkie będą pasowały z poniższych linków, wybór należy do Ciebie. Jeszcze mam jedno pytanie bo może źle zrozumiałem, czy chcesz stery pod widelec z rurą gwintowaną? Bo jeżeli to ma być widelec z rurą bez gwintu to te poniżej nie będą pasowały, wtedy wejdź na Allegro i wpisz oznaczenie ZS44/ZS44 i wyskoczą Ci właściwe stery pod rurę bez gwintu na ahead. https://allegro.pl/oferta/stery-1-1-8-gwintowane-kielichy-28-6x44x30mm-30273-7858705988?fromVariant=7858694383 https://allegro.pl/oferta/stery-1-1-8-gwintowane-kielichy-28-6x44x30mm-30268-9048634241?bi_s=ads&bi_m=showitem:active&bi_c=ZTgzOGQ4YWQtMDkxNy00NjcyLWE5NWMtZmQ1NmY0ZmRjMzg5AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=2cb2702c-2f51-450e-9ba2-a33e04018c12 https://allegro.pl/oferta/stery-1-1-8-gwintowane-kielichy-28-6x44x30mm-30267-9048633723?bi_s=ads&bi_m=showitem:active&bi_c=ZTgzOGQ4YWQtMDkxNy00NjcyLWE5NWMtZmQ1NmY0ZmRjMzg5AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=ea69d307-0dd3-42bb-b061-09b200ad2750
  18. Czyli jaki masz wniosek z tych naszych rozważań tutaj, chcesz iść w napęd 44 x 11-50, czy 44 x 11-46? Bo jeżeli w ten drugi 44 x 11-46 to zakup Garbaruk-a mija się z celem, pieniądze wydasz tylko po to aby patrzeć na to ustrojstwo. Pierwszy układ 44 x 11-50 będzie dziurawy, będą spore przeskoki między zębatkami co wywoła ogromną irytację u Ciebie.
  19. No dobra. Ale z tym wózkiem od Garbaruk-a to jest najdroższe rozwiązanie jakie wybrałeś. Możesz zastosować adapter GoatLink 11 Wolf Tooth aby zwiększyć zakres działania przerzutki aby mogła obsłużyć większą kasetę 11-50, do tego wózek od przerzutki M8000 SGS aby zwiększyć pojemność przerzutki i wyjdzie Cię to taniej niż ten Garbaruk, pewnie w 200 złotych się zmieścisz.
  20. A że tak się zapytam z jaką średnią kadencją jeździsz?
  21. Ewidentnie masz bardzo niską kadencję, za niską. Warto nad tym elementem popracować. Ja na zębatce 32 z przodu i 11 z tyłu bez problemu wykręcam 40 km/h.
  22. Jak masz przerzutkę GRX 812, to możesz wstawić kasetę Shimano SLX M7000 11-46, przerzutka ta obsługuje taką kasetę bez modyfikacji sprawdzone przeze mnie i użytkowane. Z moich wstępnych przymiarek wynika że ta przerzutka bez modyfikacji prawdopodobnie łyknie kasetę 11-50 ale niestety nie sprawdzałem tego w praktyce. Jeżeli chcesz modyfikować wózek to możesz kupić od przerzutki Shimano M8000 SGS, wyjdzie taniej i ten patent jest sprawdzony w praktyce przez użytkowników.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...