Skocz do zawartości

spidelli

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    6 242
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    108

Zawartość dodana przez spidelli

  1. @wr81 Czy to nie Maćko z Bogdańca?
  2. Synchronizacja tras między K a naszym urządzeniem chyba zależy też od umowy pomiędzy firmami. Mam K w wersji podstawowej + wykupione mapy całego świata. W poprzednim zegarku Polar V2 trasa wyrysowana w K pojawiała mi się w zegarku po synchronizacji, zdaje się że w nowym V3 jest to samo. Nie korzystam z K na tyle intensywnie, bym to zapamiętał ale chyba się nawet irytowałem, że mi jakieś wstępne szkice tras pozasysał na zegarek. Po zakupie V3 dostałem 3 miesiące Premium za free ale jeszcze tej opcji nie uruchomiłem, czekam aż się sezon rowerowy rozkręci. Chyba też 3 miesiące Stravy jest za free - więc to wszystko IMHO zależy od tego jakie są układy między K a P, W czy G. Edyta: Mam początki Alzheimera, pewnie że zasysa, przecież wrzucałem na nowy zegarek trasę Wang - Śnieżka, bo chciałem zobaczyć jak działa nowa nawigacja (stary zegarek miał tylko gołą kreskę, w nowym jest podkład na mapach).
  3. spidelli

    [Nowości] Garmina

    Może masz rację ale po coś się zaklada spółki - córki. Inaczej - kupując teraz dowolnego Garmina z legalnej dystrybucji płacimy w cenie marżę sprzedawcy, clo, akcyzę i VAT w związku z importem produktu z Tajwanu. Cena uwzględnia też wszystkie koszty jakie poniósł producent na Tajwanie, także te zwiazane z zakupem podzespołów w Chinach. Co innego, gdyby Edge powstawał w Alabamie 🙂 Tu już mamy import z USA na teren UE i cła odwetowe mogą zadziałać. Poza tym Garmin ma fabrykę pod Wrocławiem 😉
  4. spidelli

    [Nowości] Garmina

    No i? I co ma do tego cło na granicy USA? To jest kwestia ceł Chiny - Tajwan... Tu są co najmniej dwie historie - wojna celna USA - UE - Chiny i w tle inicjatywa Brukseli by ukrócić import detaliczny z Chin czyli latarki z milionem lumenów z Ali... Ciekawy punkt widzenia: https://m.youtube.com/watch?v=ITxq2ZC2V40&pp=0gcJCdgAo7VqN5tD
  5. spidelli

    [Nowości] Garmina

    Ale Tajwan to (na szczęście) wciąż nie Chiny Co do Chin - owszem, wiele firm przeniosło tam swoje fabryki, weźmy np. Polar ale oprócz tego zalewają nas tony zwykłych śmieci. Poza tym Chińczycy mają w nosie patenty i tego typu historie, gdyby nie kradli na potęgę, to nie przeskoczyliby w kilka lat pół wieku opóźnienia technologicznego. Ponoć Lenin powiedział kiedyś "kapitaliści sprzedadzą nam sznur, na którym ich powiesimy". Otóż nie kapitaliści ale Chińczycy Oczywiście stetryczała UE potrafi tylko ględzić, niszczyć resztki przemysłu klimatycznymi urojeniami podczas gdy Pekin i Waszyngton się nie pierniczą.... Generalnie danie po łapach Chińczykom i być może zatrzymanie procesu deindustrializacji Europy na dłuższą metę wyjdzie nam na zdrowie Mnie się osobiście bardzo nie podoba to, że Chińczycy wykupili Volvo, Suunto i pewnie z 1000 innych firm w Europie, o których nie wiem. A smutne jest to dlatego, że przejmują firmy wykończone przez biurokratów z brukselskiego politbiura. Nie sądzę, żeby Garmin wyprodukowany na Tajwanie, sprowadzony na teren UE przez jakąś spółkę - córkę Garmina został dotknięty cłami Trumpa czy ze strony unijnej skarbówki - tu się chyba nic nie zmienia.
  6. spidelli

    [Nowości] Garmina

    Nie oglądam TV więc nie jestem na bieżąco ale skoro Garmin produkuje na Tajwanie, to towar trafia do Europy z tego kraju, gdzie tu te nadzwyczajne cła?
  7. Jak se na zoofila sluší, právě jsem slezl z křečka 😎
  8. Mapy całego świata kiedyś kupiłem w K ale nie wiem czy Premium wnosi tyle, żeby za nie płacić. Mam 3 miesiące darmowe w pakiecie z nowym zegarkiem to sprawdzę co to za cudo...
  9. Pokud jste vykopal zakopaného křečka, pane @pecio jste bohužel nekrofil 🤣
  10. Możesz też kupić jakiegoś chińczyka z wielką baterią specjalnie pod nawigację. Zero stresu, że się ajfon uszkodzi na wertepach albo bateria zdegraduje na słońcu.... Trasy możesz wyznaczać na www np w brouter de Ew. Komoot ale ponoć nie jest już za darmo. Potem gpx do telefonu... Komoot ma tę zaletę, że jest w telefonie. Dla mnie mega wygodne jest wyznaczanie trasy na dużym monitorze, z przeglądem sytuacji. Trasie wyznaczonej ad hoc w telefonie bym bezkrytycznie nie uwierzył - są błędy na mapach, algorytm może preferować jakieś konkretne warunki, np. może puścić nie po tym brzegu rzeki...
  11. Mam nadzieję, że obeszło się bez cesarki 😎
  12. Mapy offline warto mieć, nie wszędzie jest zasięg (na szczęście ). Mimo jazdy na uprzednio wyrysowaną "kreskę" na Garminie często podpieram się Komootem w telefonie albo OSMandem - ten drugi w trybie offline. Przykład - mazurskie lasy, kreska prowadzi w trawę po pas - trzeba znaleźć drogę alternatywną, zasięgu brak a nocleg zarezerwowany
  13. @KNKS Albo właśnie wynalazł gravela Plenery miodzio...👍
  14. Panowie, napominam Temat jest "zakupy" a nie "zza kupy" 😎
  15. @uzurpator To już prawie obiektywna konieczność
  16. Ta torba Topeaka na klik wymaga specjalnego uchwytu mocowanego na pręty siodelka - taki sam patent jak Kolega na dla tego Knoga. Raczej nie ma miejsca na drugi taki uchwyt. Topeak ma dwa rodzaje uchwytów na pręty, ten nowszy pozwala na dopięcie lampki na klik. No ale to wymaga porzucenia Knoga...
  17. Pytanie, czy zależy Ci bardzo na błotnikach, bo ograniczają one dodatkowo szerokość opony - pytanie czy te 40C wejdzie do Treka też z błotnikami? Mam opony o tej szerokości w gravelu, którym jeżdżę sporo po leśnych i polnych drogach i chętnie bym coś jeszcze dołożył ale nie wiem czy rama przyjmie 45C - może braknąć miejsca na błoto, chociaż ramę mam i tak wytartą do gołego lakieru przez błocko i przy 40C Nie wiem czy będziesz w taki sposób rower eksploatował.... Jak w mieście jest kostka, dziurawe asfalty to osobiście szedłbym w szerszą oponę typu semi-slick - czyli bieżnik tylko po krawędziach, żeby rower nie mulił na asfalcie. No i tradycyjnie - w Marinie masz więcej roweru w rowerze - sztywne osie vs. QR, napęd Deore vs Cues.... W Treku bardzo drogie są te napisy na ramie
  18. Koszyk i - jak to mówi moja luba - pedała?
  19. No właśnie, też jestem po tej stronie skali - przez kilka lat 1 (jeden) kapeć... Przebiegi mam znacznie mniejsze ale jeżdżę na zwykłych dętkach butylowych, opony różne ale nigdy nie szukałem oszczędności na wadze na ogumieniu.... Zresztą - gdzie tu oszczędność jak często wzrasta masa podsiodłówki o zestawy naprawcze
  20. Ja bardzo lubię te mniejsze Gravelpacki ale to jest tylko 2x12,5 - mnie trochę brakowało miejsca, np. klapki musiałem troczyć na zewnątrz, jakieś zakupy - często to się majta, luzuje, trzeba poprawiać. Mam też torbę Frontloader Topeaka i ją też miksowałem z tymi Gravelpackami, np. między baranka udawało mi się tam letni śpiwór upchnąć i część odzieży ale tu też jest trochę zabawy z zapinaniem, poprawianiem pasków itp. W praktyce wyglądało to tak, że np. pakowaliśmy się z żoną rano na jakimś campingu - żona swoje Crosso, ja Gravelpacki i Topeaka, potem żona ciach-ciach na bagażnik a ja zapinałem i troczyłem Dlatego wziąłem większe sakwy i problem się rozwiązał. Drobiazgi typu dętka, narzędziownik, nóż, zestaw naprawczy do opony, kilka trytek, apteczka - mieściło mi się do torby w ramę, teraz w nowym rowerze muszę wybrać - torba albo bidony... Za to doszła mi opcja mocowania koszyków do goleni widelca, więc może wpadną dedykowane torby Niemniej dobre pakowanie to pewna sztuka - trzeba jakoś rozłożyć ciężar i rzeczy potrzebne mieć pod ręką. Ja mam generalnie jeszcze 10-litrowego Backloadera od Topeaka, czyli mam też zestaw do bikepackingu albo czysto sakwiarskie, chyba samo posiadanie tych rzeczy sprawia mi przyjemność Podsumowując - zgadzam się, że 50 l to sporo, to już dobry początek na wypady poza cywilizację, przy turystyce, którą ja uprawiam nawet nocleg pod namiotem to rzadkość, z reguły jest to agroturystyka, motel, camping czy nawet hotel (jeżdżę niemal zawsze tylko z żoną). Co za tym idzie - dostęp do prądu, do wody - można zabrać mniej klamotów, mniej ciuchów, jeśli jest opcja przeprania, sportowe rzeczy szybko schną... Ciuchów mamy zawsze za dużo, nawet moja żona stwierdziła, że kosmetyczka i elektronika to za dużo klamotów
×
×
  • Dodaj nową pozycję...