Skocz do zawartości

remover

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  1 348
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

1 949 wyświetleń profilu

Osiągnięcia użytkownika remover

Mentor

Mentor (11/13)

 • Bardzo popularny Rzadka
 • Automat Rzadka
 • Collaborator
 • Pierwszy post
 • Conversation Starter

Ostatnio zdobyte

215

Reputacja

 1. Może Ghost square base w Centrumrowerowym.
 2. Tak z ciekawości, co to za telefon z baterią 20000mAh?
 3. Jest jakaś Sunrace RDM900 MD, kompatybilna z Shimano Road/MTB 7x-9x i ma sprzęgło. Tyłko że jest do napędów 1x i użytkownicy raportują problemy na innych napędach.
 4. Tak, to wygląda na konieczne. Bo po usunięciu jakiegoś z elementów powstaję luz pomiędzy tymi 2 czesciami, gdzie on wklada tą uszczelke, i bez niej będzie gdzieś 1/5 obrotu pedalami bez oporu, jak zaczynasz kręcić i mocne uderzenie jednego o drugi jak one już się "zaziębią". Uszczelka ma wymiary 7x3x1, on ma to zrobione z rozplaszczonego gwoździa, bo to ma być twarde i wytrzymałe, czyli złożona folia aluminiowa czy kawałek plastyku się nie sprawdzą. PS spróbuj licznych serwisów tlumaczenia wideo za pomoca AI.
 5. No ten gość z YouTube szczegółowo wszystko tłumaczy. Do usunięcia bębenek od torpedo, 2 zapadki z osiami i sprężynkami i jakaś obejma. Ewentualnie rolki od torpedo, ale to niekoniecznie, od nich tylko dźwięk niepotrzebny może być pod czas jazdy. I trzeba dodać mała uszczelka do kasacji luzu. Po tych zabiegach uzyskujesz kręcenie pedałami do tyłu i zdecydowanie mniejsze opory. Usunięcie samego bębenka (tego co numer 2 na schemacie) likwiduje torpedo, ale pedały się nie będą kręcić do tyłu.
 6. Tu jest modyfikacja Nexus 3. wygląda ze tam nieco więcej zabawy niż usunięcie jednego elementu.
 7. Pasuje każda 44T bcd 104 do korb Shimano 3x9. Naprzyklad ta, nawet wyglada dokladnie jak dedykowana.
 8. O cholera, to są klamkomanetki Mi na zdjęciach to wyglądało jako klamka i manetka. W takim razie zrobienie jakiegoś lepszego napędu na używkach raczej traci sens. Klamki do canti jeszcze znajdź teraz po za napędem.
 9. 1x9 jest tani w złożeniu (szczegolnie na olx, manetka od 40, przerzutka od 80, kaseta nowa od 60, lancuch tyle samo, a jak się znajdzie zębatka NW do obecnej korby, to w ogóle, co to za bcd ciekaw jestem, 110?) Napęd będzie pasował do miasta jak autor tego używa. Tylko że on ma bębenek 7x i tam nic po za kaseta 7x nie wejdzie, koło dochodzi do wymiany. Chociaż może ono i tak do wymiany jest
 10. Ja się zgadzam z powyższym, tylko biorąc pod uwagę że najbardziej zużyta byla największą zebatka korby można się domyślić że autor używa tego MTB nie zgodnie z przeznaczeniem i pewnie zamierza tak robić dalej. Więc większą korba by się przydała, 48\36\26 może sie nie zmieścić, ale ten sam sprzedawca ma 44\32\22, co prawda stówę drożej. I nie zapomnieć linki i pancerze na wymianę.
 11. No to masz porównanie. Ghost ma kasetę 11-48 i korbę o nie znanej ilości zębów, ale obstawiam ze zdjęć, że jakieś 36-38. Kands pewnie ma 48-36-26 i kasete 11-34 (36?). Jak widać na załączonym obrazku najbardziej miękkie przełożenie w Ghost 36:48 (0.75) jest bardzo podobne do tego z Kands 26:34 (0.765).
 12. No to powiedz nam jak często używałeś te 2 zębatki korby poza środkowej w Kands?
 13. Jezeli z kupnem Treka będą problemy, to z tanich sensownych crossów jest też Ghost Square Base w centrumrowerowym za 2000. Ewentualnie nieco drożej Square Essential.
 14. Moim zdaniem zostać przy 3x9, tanio przy wymianie i utrzymaniu. Kaseta 11-36 (jest nawet 12-36, jak autoru nie zależy na twardych, a skoki nieco mniejsze). Przerzutka tył obsłuży 36, manetka zostaję. Korba 44-32-22, przerzutka przód powinna sobie z nią poradzić, manetka zostaję. Mamy 22:36, zamiast 26:32. Do tego łańcuch i ewentualnie suport, jeżeli nowa korba jest do suportu co mocno się długością do istniejącego. Jak korba ma odkrecane blaty, to mozna kupic zestaw samych blatow, chociaż o wiele taniej nie będzie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...