Skocz do zawartości

Brombosz

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2 855
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    4

Zawartość dodana przez Brombosz

  1. Z górki pojeździ...
  2. @zekker No właśnie od tego zaczął się problem. Zawsze było, aż tu się niespodziewanie skończyło. Oczywiście kupić pojechałem dopiero jak w domu zużyłem wszystkie nadające się zamienniki. W swojej e-kozie dla przykładu testuję jak się sprawdzi pokruszony kawałek białej kredy od dzieci sąsiada. Zostawiły akurat w ten dzień na chodniku przed moim garażem, a ja znowu bez talku będąc w potrzebie.
  3. Ogólnie to komorę boostvalve się pompuje na odpowiednie ciśnienie od którego zależy "sztywność" blokady. W przypadku Foxa można do tego dość łatwo dojść rozbierając go na stronie producenta po kodzie "fox ID", podanym na damperze.
  4. Bez znaczenia z której strony to zrobisz. Jedyne co się może zmienić to przesunięcie wszystkiego na ośce i może być tak, że przerzutkę trzeba będzie podregulować na nowo. Nic trudnego. Ważne żeby nowa zębatka miała ten sam rozstaw otworów montażowych i jeżeli nie chcesz zmian, to tyle samo ząbków. Rozumiem, że liczysz się z tym, że nowa zębatka na korbie może wymagać też nowego łańcucha i nowej kasety, jeżeli te są za mocno zużyte?
  5. @hehass Żeby rowerem jeździć poprawnie, to trzeba być świadomym ile nóżka waży i pod jaki sprzęt się nadaje, a pod jaki nie. Deptanie roweru za 2000 jest raczej brakiem tej świadomości. ***** *** A tak z innej beczki, to wkurzyło mnie ostatnio, że przez godzinę nie mogłem nigdzie na mieście kupić talku. Jestem z tych, co go używają przy oponach i dętkach. Pacjent na stojaku. Środa godzina 19.00, a ja po kolei zwiedzam... Najpierw Mrówka, potem Lidl, Dino, Kaufland, Rossman, nawet wielobranżowe zwiedzam... Nikt nie ma. Dopiero pani w zoologicznym mnie uświadomiła, że dzisiaj talk w takich sklepach nazywa się "suchym szamponem". Kupiłem wersję dla psów, bo taka była na miejscu. Funkcję spełnia i tyle wystarczy. PS. To tak gdyby ktoś miał podobną do mojej misję. Nie szukać talku, kupić suchy szampon. Będzie ok.
  6. Fajny. Zazdro za OEMowe, białe Maxxisy. Nie kupuję bo żółte mi nie pasują.
  7. To tak, jak np. tawotu można użyć jako żelu do włosów. Pytanie jak ważny jest cel i ile kosztuje jego osiągnięcie. Jakiś czas temu zdarzyło się w potrzebie użyć wazeliny kosmetycznej do uszczelnienia end-cap'ów pasty. Elegancki zamiennik. Działa tak samo. Kawałek roztopionej czekolady pewnie też by się nadał.
  8. Z czterema tłoczkami już zapoznał? Lubią się? Pytam, bo Magura na przykład jest czasami tą wybredną marką.
  9. To tylko jak ktoś ma talent. Cywilnych adidasków się nie ubiera w las, a po mieście nie ma opcji na takie rozszarpanie.
  10. Hmmm... Oddałem je do jakiejś kozy na dotarcie i nie mam pod ręką żeby zmierzyć, więc nie będę się upierał. Wyglądały na szersze. Na pewno szersze od MZ922. Nie wiem czy o tym samym myślimy. Na zdjęciach WheelUpy są, a nie MZYRHy. Były używane dwie zimy w zimówce wcześniej zaliczając góry w MTB. Piny raczej miały prawo zardzewieć. EDIT: Wcześniej napisałem, że wymieniłem na MZ926, a w rzeczywistości mam MZ922. Może dlatego coś brzmiało niezrozumiale.
  11. Chodziło mi o te popękane. One większe są, ze 120x110mm. Może nawet 130mm.
  12. Jak się okazuje jakość tego chińskiego "nylonu" też ma znaczenie i bardziej zbite konstrukcje, jak np. powyższe MZ926, sprawują mi się zdecydowanie lepiej. Szkoda bo płetwy są akurat na mnie, ale te z tworzywa mają zbyt ciężko i dają radę maks sezon, dwa... Ogólnie to MZYRH ma raczej dobre opinie, a WheelUp to już nie to samo co kilka lat temu. Tyle z pobieżnych obserwacji tego co miałem. @Dokumosa Tego idzie się domyślić. Dlatego muszę mieć mniejsze albo aluminiowe. Te drugie to przypał bo jak pęknie to raz... Bieda-WheelUpy ze zdjęcia ostrzegały pól roku, aż wyrobiłem sobie nawyk obracania ich mniej ryzykowną stroną. Niedawno przestałem ryzykować swoją kostką i jej skręceniem. Wymieniłem na MZ926. Mam już w dwóch rowerach.
  13. Coś tam jest. Nawet z marką... Ale w bieda wersji. https://amzn.eu/d/byHjWF3 Płetwy to były takie wheelupy: Których bardzo nie polecam, chociaż chodziły niezawodnie. Poleciłbym, gdyby nie zrobiło się tak na obu: Pozdr
  14. https://a.aliexpress.com/_Ejv6R3n Takich małych nie ma co się bać. Zużycie zwykłych butów śladowe. 50+ to dobra cena za te pedały. Ewentualnie testowałem takie: https://erli.pl/produkt/pedaly-rowerowe-platformowe-pcv-kellys-kls-flat-20-city-mtb-spb,163017073 Dały radę. Warte ceny.
  15. Przede wszystkim to nie zakwasy, tylko regenerujące się włókna mięśniowe i jak najbardziej można to odczuwać przez tydzień. Szczególnie ćwicząc nogi. Zakwaszenie występuje do maks kilku godzin po treningu i objawia się inaczej. Dużo zależy od tempa regeneracji, ale np. u mnie to norma, że mocny trening czuję od weekendu do weekendu. Wtedy tylko dobrze jeść i spać.
  16. No niby tak... Ale nigdy nie musiałem wcześniej na to patrzeć, a jak mi kolega wyskoczył, że jemu to wygląda na CNspoke, to zwątpiłem całkiem. Sam fakt, że ktoś to uporządkował świadczy o tym, że takich jak ja było więcej.
  17. Witam. Miałem ostatnio zagadkę jak rozpoznać producenta jednej, urwanej szprychy. Szukałem, szukałem... i na szczęście znalazłem odpowiedź. Poniżej link do przydatnego zestawienia: http://www.mrrabbit.net/docs/spokeheads/main.html Nie jeden będzie jeszcze tego szukał i na pewno jeszcze nie raz... Proponuję przypiąć temat, bo innego takiego nie widzę, a mi się przydało bardzo. Pozdr
  18. No to brutalna prawda jest taka, że nie wiemy jak Ci pomóc. Można, co najwyżej, poradzić żebyś sprawdził wszystko co się da... Ale skoro już to zrobiłeś, to co jeszcze zostało? Mentalnie Cię wspieram i życzę sukcesu.
  19. Powódź jest. Teraz się walczy o przyszłe głosy i reżyseruje skandale.
  20. Są plusy tarcz i są minusy. Upierdliwa regulacja to jeden z minusów, a czasami tak się przytrafi, że trzeba aż do skutku. Najpierw sprawdziłbym czy koło w hakach się nie ruszyło, potem za zacisk bym się zabierał i najpierw mu tłoczki wyrównał, a potem jego samego do tarczy i na końcu samą tarczę. Sama regulacja, powtarzana aż się uda, to tylko ustawianie tego paluchami w różnych wariantach. Prawdziwą sztuką jest nie uwalić całości brudem na nowo i wyregulować jak jeszcze jest czyste.
  21. Było dzisiaj pedałowane nieco inne "reckless" w środku nocy niż zazwyczaj. Moc nawet była... ale w deszcz to inaczej pewnie i nadal nic nie jeżdżę. Zabytek ma dalej stan jaki był. Złożone, zrobione 300km, przetarte, zapomniane.
  22. Kurczę, a co miał powiedzieć? "Wstawaj, chłopaki nie płaczą."
  23. PS. Ostatnio obudziłem w sobie artystę i tak jak nie lubię udostępniać swojego ryja, tak to wrzucę. Zero AI. Wsio od podstaw sam. Pozdr.
  24. Ale kupiłeś nowego co? Ground control 3? Czy 2?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...