-
Liczba zawartości
2 855 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
4
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez Brombosz
-
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
Brombosz odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Z górki pojeździ... -
[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?
Brombosz odpowiedział Borsuczy → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@zekker No właśnie od tego zaczął się problem. Zawsze było, aż tu się niespodziewanie skończyło. Oczywiście kupić pojechałem dopiero jak w domu zużyłem wszystkie nadające się zamienniki. W swojej e-kozie dla przykładu testuję jak się sprawdzi pokruszony kawałek białej kredy od dzieci sąsiada. Zostawiły akurat w ten dzień na chodniku przed moim garażem, a ja znowu bez talku będąc w potrzebie. -
Ogólnie to komorę boostvalve się pompuje na odpowiednie ciśnienie od którego zależy "sztywność" blokady. W przypadku Foxa można do tego dość łatwo dojść rozbierając go na stronie producenta po kodzie "fox ID", podanym na damperze.
-
Bez znaczenia z której strony to zrobisz. Jedyne co się może zmienić to przesunięcie wszystkiego na ośce i może być tak, że przerzutkę trzeba będzie podregulować na nowo. Nic trudnego. Ważne żeby nowa zębatka miała ten sam rozstaw otworów montażowych i jeżeli nie chcesz zmian, to tyle samo ząbków. Rozumiem, że liczysz się z tym, że nowa zębatka na korbie może wymagać też nowego łańcucha i nowej kasety, jeżeli te są za mocno zużyte?
-
[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?
Brombosz odpowiedział Borsuczy → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@hehass Żeby rowerem jeździć poprawnie, to trzeba być świadomym ile nóżka waży i pod jaki sprzęt się nadaje, a pod jaki nie. Deptanie roweru za 2000 jest raczej brakiem tej świadomości. ***** *** A tak z innej beczki, to wkurzyło mnie ostatnio, że przez godzinę nie mogłem nigdzie na mieście kupić talku. Jestem z tych, co go używają przy oponach i dętkach. Pacjent na stojaku. Środa godzina 19.00, a ja po kolei zwiedzam... Najpierw Mrówka, potem Lidl, Dino, Kaufland, Rossman, nawet wielobranżowe zwiedzam... Nikt nie ma. Dopiero pani w zoologicznym mnie uświadomiła, że dzisiaj talk w takich sklepach nazywa się "suchym szamponem". Kupiłem wersję dla psów, bo taka była na miejscu. Funkcję spełnia i tyle wystarczy. PS. To tak gdyby ktoś miał podobną do mojej misję. Nie szukać talku, kupić suchy szampon. Będzie ok. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
Brombosz odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Fajny. Zazdro za OEMowe, białe Maxxisy. Nie kupuję bo żółte mi nie pasują. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
Brombosz odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
To tak, jak np. tawotu można użyć jako żelu do włosów. Pytanie jak ważny jest cel i ile kosztuje jego osiągnięcie. Jakiś czas temu zdarzyło się w potrzebie użyć wazeliny kosmetycznej do uszczelnienia end-cap'ów pasty. Elegancki zamiennik. Działa tak samo. Kawałek roztopionej czekolady pewnie też by się nadał. -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
Brombosz odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Z czterema tłoczkami już zapoznał? Lubią się? Pytam, bo Magura na przykład jest czasami tą wybredną marką. -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
Brombosz odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
To tylko jak ktoś ma talent. Cywilnych adidasków się nie ubiera w las, a po mieście nie ma opcji na takie rozszarpanie. -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
Brombosz odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Hmmm... Oddałem je do jakiejś kozy na dotarcie i nie mam pod ręką żeby zmierzyć, więc nie będę się upierał. Wyglądały na szersze. Na pewno szersze od MZ922. Nie wiem czy o tym samym myślimy. Na zdjęciach WheelUpy są, a nie MZYRHy. Były używane dwie zimy w zimówce wcześniej zaliczając góry w MTB. Piny raczej miały prawo zardzewieć. EDIT: Wcześniej napisałem, że wymieniłem na MZ926, a w rzeczywistości mam MZ922. Może dlatego coś brzmiało niezrozumiale. -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
Brombosz odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Chodziło mi o te popękane. One większe są, ze 120x110mm. Może nawet 130mm. -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
Brombosz odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Jak się okazuje jakość tego chińskiego "nylonu" też ma znaczenie i bardziej zbite konstrukcje, jak np. powyższe MZ926, sprawują mi się zdecydowanie lepiej. Szkoda bo płetwy są akurat na mnie, ale te z tworzywa mają zbyt ciężko i dają radę maks sezon, dwa... Ogólnie to MZYRH ma raczej dobre opinie, a WheelUp to już nie to samo co kilka lat temu. Tyle z pobieżnych obserwacji tego co miałem. @Dokumosa Tego idzie się domyślić. Dlatego muszę mieć mniejsze albo aluminiowe. Te drugie to przypał bo jak pęknie to raz... Bieda-WheelUpy ze zdjęcia ostrzegały pól roku, aż wyrobiłem sobie nawyk obracania ich mniej ryzykowną stroną. Niedawno przestałem ryzykować swoją kostką i jej skręceniem. Wymieniłem na MZ926. Mam już w dwóch rowerach. -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
Brombosz odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Coś tam jest. Nawet z marką... Ale w bieda wersji. https://amzn.eu/d/byHjWF3 Płetwy to były takie wheelupy: Których bardzo nie polecam, chociaż chodziły niezawodnie. Poleciłbym, gdyby nie zrobiło się tak na obu: Pozdr -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
Brombosz odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
https://a.aliexpress.com/_Ejv6R3n Takich małych nie ma co się bać. Zużycie zwykłych butów śladowe. 50+ to dobra cena za te pedały. Ewentualnie testowałem takie: https://erli.pl/produkt/pedaly-rowerowe-platformowe-pcv-kellys-kls-flat-20-city-mtb-spb,163017073 Dały radę. Warte ceny. -
[Czworogłowy uda] Częsty ból po treningu kolarskim.
Brombosz odpowiedział Arek_Perla → na temat → Problemy zdrowotne
Przede wszystkim to nie zakwasy, tylko regenerujące się włókna mięśniowe i jak najbardziej można to odczuwać przez tydzień. Szczególnie ćwicząc nogi. Zakwaszenie występuje do maks kilku godzin po treningu i objawia się inaczej. Dużo zależy od tempa regeneracji, ale np. u mnie to norma, że mocny trening czuję od weekendu do weekendu. Wtedy tylko dobrze jeść i spać. -
[szprychy] Znakowanie szprych przez producentów - kompendium
Brombosz odpowiedział Brombosz → na temat → Koła rowerowe
No niby tak... Ale nigdy nie musiałem wcześniej na to patrzeć, a jak mi kolega wyskoczył, że jemu to wygląda na CNspoke, to zwątpiłem całkiem. Sam fakt, że ktoś to uporządkował świadczy o tym, że takich jak ja było więcej. -
Witam. Miałem ostatnio zagadkę jak rozpoznać producenta jednej, urwanej szprychy. Szukałem, szukałem... i na szczęście znalazłem odpowiedź. Poniżej link do przydatnego zestawienia: http://www.mrrabbit.net/docs/spokeheads/main.html Nie jeden będzie jeszcze tego szukał i na pewno jeszcze nie raz... Proponuję przypiąć temat, bo innego takiego nie widzę, a mi się przydało bardzo. Pozdr
-
[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?
Brombosz odpowiedział Borsuczy → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Powódź jest. Teraz się walczy o przyszłe głosy i reżyseruje skandale. -
Są plusy tarcz i są minusy. Upierdliwa regulacja to jeden z minusów, a czasami tak się przytrafi, że trzeba aż do skutku. Najpierw sprawdziłbym czy koło w hakach się nie ruszyło, potem za zacisk bym się zabierał i najpierw mu tłoczki wyrównał, a potem jego samego do tarczy i na końcu samą tarczę. Sama regulacja, powtarzana aż się uda, to tylko ustawianie tego paluchami w różnych wariantach. Prawdziwą sztuką jest nie uwalić całości brudem na nowo i wyregulować jak jeszcze jest czyste.
-
Było dzisiaj pedałowane nieco inne "reckless" w środku nocy niż zazwyczaj. Moc nawet była... ale w deszcz to inaczej pewnie i nadal nic nie jeżdżę. Zabytek ma dalej stan jaki był. Złożone, zrobione 300km, przetarte, zapomniane.
-
[Znalezione w internecie] Filmy, zdjęcia, gify...
Brombosz odpowiedział SovaLTD → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?
Brombosz odpowiedział Borsuczy → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Kurczę, a co miał powiedzieć? "Wstawaj, chłopaki nie płaczą." -
[zfor] Zbędna Fotografia Około Rowerowa
Brombosz odpowiedział Sobek82 → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
PS. Ostatnio obudziłem w sobie artystę i tak jak nie lubię udostępniać swojego ryja, tak to wrzucę. Zero AI. Wsio od podstaw sam. Pozdr.- 1 437 odpowiedzi
-
- 7
-
-
- rower
- fotografia
-
(i 9 więcej)
Oznaczone tagami:
-
[do 6000] mtb/hardtrail/xc
Brombosz odpowiedział Kocurtychy → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Ale kupiłeś nowego co? Ground control 3? Czy 2?
