Skocz do zawartości

clavdivs

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 814
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez clavdivs

  1. Propozycje nie adekwatne do potrzeb. W rowerach tam gdzie jest paragon, sa oszczędności na pozostałych komponentach, brakuje tych informacji. Nacisk na amortyzator w rowerach crossowych to absurd. Realnie użytkowanie takiego amortyzatora wyglada tak, że ten amortyzator nie widzi serwisu, a wartość ciśnienia to abstrakcja i to wszystko w warunkach drogowych nie wymagających wiele. To wszystko kosztem, lepszych hamulców, czy kół, które realnie mają wpływ na użytkowanie roweru. Canyon czy Trek to mieszczuchy, wszelkich innych sytuacjach poza miastem sprawdzą się słabo. Sztywny widelec alu w polnej drodze nawet na krótkim odcinku szybo zmęczy. itd,itd P.S. Jak kolega @keltu uwaza że Tabo to technicznie ten sam poziom co Unibike. Chetnie powymieniam sie z nim osprzętowo, jak mu leży gdzieś Cues 6000, no załatwie mu za to nowiutkiego tourneya, za hamulce deorki poszperam i znajdę mt- 200tki, kółka na sapimach też chętnie przyjmę, za jakieś seryjne kółka. Leży gdzieś tam z 3 komplety, taki spadek po rowerach.
  2. Jezuuuuuuu kolejne 2 propozycje!!!!!! Canyon? Zaraz padnie propozycja gravela. Jak ma być już ten sztywny widelec to dsx jest za połowę ceny. Trek, alu ,reszta adekwatna do tego widelca.
  3. Proszę dopisać do opinii , tak mam uraz do marki Unibike. Bo to co piszesz nie ma nic wspólnego z obiektywną oceną. Evado 7.1 Widzę kolejna fiksacja na punkcie amortyzatora, jest paragon ołłłł jeaaaaa.
  4. 46-30 czyli potwierdzenie reguły, jak cos jest do wszystkiego, czyli do niczego. Przy napędach 12rz dziwie się, że ktoś chce się pitolić z przednią.
  5. A Essa? Z takim wolumenem jakiego sie dorobił Shimano grupa, typ, pod typ, wersja, gdzie już zaczęli sie w tym gubić, taki logistyczny krokodyl co może utopić firmę. Nie dziwie się że to ogarnęli. Tylko skąd wnioski ze to się nie nadaje do graveli, czy szosy zwłaszcza tych dla "seniorów"? @kkorlik Wrzuć do tego roweru co masz najdroższe opony szosowe na jakie cię stać w rozmiarze 32c , psiknij 5bar i masz endurance.
  6. Co to za komunistyczne komunały, że Cues nie jest do graveli czy szosy? Tym bardziej ze ten Cues to taki farbowany grx600 lub Tiagra Pierwszy przykład z brzegu Kross Alta.
  7. Zanim nas pochłonie wiek XXI, nie należy wymyślać koła na nowo, jak cos działało kiedyś, tak również zadziała dziś. Marvelo dal przykład metody naciągania szprych na słuch, sam tez takie koła składałem i kupiłem ostatnio by sprawdzić jak wyjdą wyniki, rozstrzału nie było że klękajcie narody. Tak metodą na słuch da się złożyć koło. Umiejętność naprawiania podstawowych rzeczy, pozwala zaoszczędzić czas swój i fachowcowi. Umiejętność upieczenia chleba w domu nie sprawi, że piekarze stracą pracę.
  8. Emilia jest dla dziewczyn.
  9. każdy z tych rowerów się nadaje na poczatek, dokładać można w nieskończoność Bardzo dobry materiał dla poczatkujących. .
  10. W opisie opony masz podana szerokość w mm. Obecnie masz 28mm
  11. Opona szosowa w normalnym użytkowaniu zdziera sie i szybko staje sie papierowa, łapiesz kapcia od byle pchły. Gładka opona sprawdza się tylko w suchych warunkach, w innych warunkach to potłuczesz siebie i rower. @Kamillo18Continental nadal robi dobre opony i specjalnie lepszej marki nie ma.
  12. Sora ma ciekawe kasety 14-25, więc z stopniowaniem nie jest tak żle.
  13. Kiedyś widziałem taki patent z czymś gumowym ,raz spróbowałem i zadziałał, może i tu?
  14. Nie zostałem przekonany dlaczego zamiast wkręcać suport mam wciskać łożyska. @ernorator -proces łaczenia alu z karbonem jest opanowany, bo mamy korby z ramionami karbonowymi, czy elementy mocowania osi w ramie, lub hamulca. ogólnie to nawet mamy ramy z suportem na gwint, da się ? Da. -to by mufa była szersza czy większa średnica łożysk, da się to zrobić również z gwintem. -waga? gdy klienci oczekują schowka w ramie, epoki lightbike to raczej obecnie nie mamy. -Myślę ze za bardzo przywiązujesz uwagę do QC, wiele firm zaczyna mniej przywiązywać uwagę dla tego tego działu, po pierwsze pracownicy zatrudnieni w dziale kontroli bardzo często nie mają odwagi zatrzymać produkcji, bo sa zatrudnieni w firmie, a także nie posiadają odpowiednich narzędzi decyzyjnych by zmienić proces produkcji. Poza tym w momencie gdy pilnujemy wyśrubowanego reżimu tolerancji na wykonanie mufy to juz zupelnie ten rezim dokladnosci idzie w zapomnienie przy wymianie suportu ..... w serwisach czy domowych garażach. Bo jaką mam gwarancję że nie rozkalibruje tej mufy, jakie mam narzędzia by sprawdzić że jest ok ? Zupełnie jest inaczej z gwintem, jedyny proces wymiany to wykręć i wkręć, a klucz dynamometryczny zapewnia powtarzalność tego procesu. @HSM Dla mnie to oczywistość że proces gwintowania i planowania wykonuje sie w gotowej ramie, co za różnica czy to rama alu czy karbon? Jaki jest problem by stworzyć linie produkcyjną by ten proces przeprowadzać symetrycznie, przecież nie robią tych gwintów na kolanch. Oczywiście ze można wprasowywać łożyska w stalową mufę bezpośrednio tylko po co? Taka sztuka dla sztuki, jak z nożami japońskimi, a w zakładach masarskich czy w gastronomi fachowcy używają noży za kilka dziesiąt PLN, jak się stępi biorą następny. Przykład z piastami nawet dobry, tak bardzo przyzwyczilismy sie do wymiany łożysk, że zapomnieliśmy że jak była kiedyś piasta campagnolo czy dura ace na kulkach, to tylko sprawdzałeś co jakiś czas i jeździłeś na tym wiecznie. Dla mnie zeby to działało, musiały by nie tylko producent trzymać się procesu technologicznego, ale tez żadnej rotacji z suportami jeden producent, koniec. Powtarzalność procesu w masowej produkcji jest niezwykle trudna do uzyskania, a w ramach różnych producentów to abstrakcja. @michalma86 Bardziej by mnie przekonał gdyby w tym caad wymienił suport z kilkadziesiąt razy niz ilosć przejechanych km, ktos sie przyłozył poszcześciło ci się i nabiłeś km, obawiam się że jak już padnie to już regularnie będziesz wymieniał, ktoś ci jeszcze po drodze spieprzy w serwisie to wciskanie itp. To że coraz więcej firm odchodzi od presfitt nie wziął się z przypadku.
  15. Zapytam z czystej ciekawości, dlaczego suport pressfit jest najlepszy?
  16. Tego sie trzymaj, poszukaj czegoś z prostą kierownicą cos co ci sie podoba i w okolicach 3-4tyś wtedy rower trzyma jakiś poziom. Potraktuj to jako inwestycje w zdrowie. Nie bój sie napędów 1xx, napędy 2rz sa w odwrocie. Zerknij na takiego marina dsx, nawet 1 jest przyzwoita.
  17. Nie ma co sie doktoryzować z tematu roweru za 3tyś, kupić dobry rozmiar i cieszyc sie pogodą. Rower jest ok
  18. Co jest nie tak z 1xx?
  19. To kup za 2,5 tyś. W 99% procentach jak nie złapiesz bakcyla na takim rowerze to i za 60k PLN nie złapiesz. Historie o braku wyjazdu z miasta to tylko wymówka.
  20. Nie rozpatrujmy rowerów na poziomie przerzutek. Rower jest tak dobry jak trafia w nasze potrzeby. Czym innym jest szosa do jazdy na "wynik", a inna do jazdy cało rocznej przygodowej. Co po tej 105, jak nie potrafisz jeździć na wąskiej oponie i bruk staje sie wyzwaniem, a średnia 30km/h to sufit którego nie potrafisz przebić, a grobla w świetokrzyskim jest ścianą na przełożeniu 1:1. Cues Cuesowi nie równy, trzeba rozpatrywać konkretne modele bo np korby w szosach stosują w starym systemie. itd itp. Moja ocena Rose. Przeciętna rama i podstawowa grupa rowerowa. Kross Alta tu przynajmniej masz nowoczesna ramę, ładnie wykonaną z nowszymi standardami i postarali się żeby to była geometria roweru szosowego a nie gravela, co wcale nie jest bez znaczenia, bo gravele słabo jeżdżą po szosie.
  21. @pawel88m Podobnie jak Nossy uważam ze sercem jest rama, obecnie rowery szosowe pozwalają na włożenie szerszych opon, nawet do 40c, jest to o wiele bezpieczniejsze i pozwala jeździć w trudniejszych warunkach i wykorzystać potencjał hamulca hydraulicznego. Giant conntend, a nawet Kross wprowadza nową szosę Alta. Osobiscie wolał bym taka Altę na cuesie, niż Sense na 105 2X12. Kiedyś się jeździło na 23c-25c to nikt wtedy nie pytał czy miałeś szlifa, tylko kiedy ostatnio miałeś.
  22. Hamulce avida były montowane na podkładkach sferycznych przód jak i tył. Więc możesz zastosować podobny patent jak w przednim mocowaniu.
  23. Jak dobrze sie orientuje rama ma mocowanie pod hamulec tarczowy. Nie komplikować sobie życia tylko iść w tarcze, ten rower ma służyć jeszcze lata? Ten rower nie będzie nosił żółtych tablic, żeby iść w neolityczne rozwiązania.
  24. Polygon maksymalna zębatka 38t troszkę biednie. W Giancie biedę znajdziesz w hamulcach i kołach. Na dobrą sprawę Unibike zethos z 2026 nie idzie w żadne kompromisy, praktycznie wszystkie komponenty " pochodzą z dobrego domu". Jak przymkniesz oko na bardzo szumny wymóg " amortyzator musi być powietrzny", to Zetos z 2025 zmieści się w 4tyś.
  25. Bez przesady, w testach sponsorowanych jutuberzy nie uciekają się do grubo szytych kłamstw, bo są łatwo weryfikowalne. Raczej skupiają sie na zaletach, a przemilczają wady, wiec jak wspomną że Tektro lepiej sobie radzi z podmianą kasety, od Sram, to raczej jest prawda. itd. nawet z materiału sponsorowanego można wyciągnąć wnioski
×
×
  • Dodaj nową pozycję...