Skocz do zawartości

Eathan

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2 159
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    12

Zawartość dodana przez Eathan

  1. Oddychające brzmi intrygująco Co do sugestii: Dzień po przekroczeniu 5 km/h uruchomi się w trybie DZIENNE czyli mrugacz 600 lm - dałbym więcej, ma być widać z daleka. Jednak trudno gdybać nie widząc różnicy w trybach, automatyczny stop jak się zatrzymamy. jeżeli bateria spadnie poniżej 50% - obniżenie trybu do 300 lumenów, warto rozważyć inny prób np. 70% bo jednak nocą światło przednie jest ważniejsze, Noc jak dojdzie do zmierzchu 😁 przejdzie automatycznie w tryb NOCNE i ze względów bezpieczeństwa po zatrzymaniu nie przestaje świecić. Tutaj warto rozważyć 600-1000 lumenów, nie ma sensu więcej. Oczywiście warto to sprawdzić w terenie. jeżeli bateria spadnie poniżej 40% obniżenie mocy do 600 lumenów, jeżeli bateria spadnie do 20% obniżamy moc do 300 lumenów Pozostałe tryb TUNEL przejdzie wtedy do świecenia stałego w trybie "1000" ( do negocjacji po nocnych testach ) Poza tym to chyba trudno coś więcej wymyślić. Jeżeli chodzi o przyciski to wydaje mi się, że chyba nie ma sensu ładować całości. Moim zdaniem wystarczy: Dzienny Nocny High - 1600 lumentów, Low - 300 lumentów, Tryb (S/M/N) + Off Czyli mamy 5 przycisków i to wg. mnie wystarczy.
  2. Zacnie to wygląda! W sensie Magene AT1600.
  3. @olo850 wykrywa rowerzystę. Zakładam, że się świeci lampka bo nie ma tutaj rozróżnienia auto/rower. @pecio popraw mnie jak jestem w błędzie. Co do trybu Peleton to po prostu słabiej świeci i nie razi jadących za Tobą. @DyktaTusek ta jest aplikacja Garmin Varia i w niej możesz używać radaru bez potrzeby posiadania komputerka.
  4. No to VARIATKA poleciała pierwszy test. Prawie 45 km głównie po mieście. Trochę samego centrum, trochę bocznych dróg, był i kawałek lasu i trochę DDR-ek. Pewne jest, że wsad od @pecio działa idealnie. Lampki gasną jak nie jadę, przód odpala się jak ruszę z miejsca. Tył odpala się jak wykryje auto i wali po ślepiach ile wlezie. Działa też hamowanie i tunel. Do odczuć to w centrum miasta można oszaleć... Ale łapał auta na dwóch pasach, całkiem sporo. Potem złapał nawet tramwaj jadący z boku. Nie wiem, czy dobrze załapałem, ale: jak auto jedzie szybko to PIPCZY jak szalony, jak auto jedzie powoli to nie pipczył, przy rowerzystach (też wykrył) ale nie piszczy zupełnie. Chyba tylko ciężarówki nie testowałem @pecio co do tej Magen to poczytam i będę dawać znać. Zaskoczyło mnie, że u nas taniej kupisz niż na Ali.
  5. @pecio czuje w kościach, że jak oceniasz to do mnie też inpostowy sznupek wpadnie
  6. @burz w sieci widziałem sporo opinii na temat awaryjności tej lampki.
  7. Ciekawe, mam tylko 2 - varię i ion 200. Odczytałem numery na Garminie z właściwości światełek i tyle. W kazdym razie poleciał ten od variatki i działa.
  8. Pomogło, dziękuję. Taka ciekawostką ION 200 spiął się w sieć z Varią.
  9. Ha i nie działa. Error 3, Dziwna sprawa bo działało wcześniej to co podałem powyżej. Teraz już nie działa
  10. Ahhh ten @pecio 😈 Garmin chyba mu płaci pensję za to kuszenie
  11. @pecio mam ostatnią prośbę o zerknięcie na config z ION 200 RT (sn: 761850816) w parze z variatką. Idea jest taka: dzienne miganie przy prędkości większej niż 5 km/h od wschodu do zachodu, nocne miganie przy prędkości większej niż 5 km/h od zachodu do wschodu. automatyczne wyłączenie jak stoję dłużej niż 5 minut. #4587520,196641:0,761850816:1:#5,3!Dzien:2:63:0:0C]1.38889Er900,s900!Noc:2:62:0:0Es900,r900C]1.38889!:1:0:0:0D=1#0,73535488::11141120:#9,6!NoGPS:1:4:0:0G[3!Hebel:2:4:0:0C]1.94444A[-10!DRadar:1:7:0:0I]-1]0!NOC:2:4:0:0B[5Es-600,r600!NRadar:2:6:0:0Es-600,r600I]-1]0!:1:0:0:0D=1#7,6:Ion 200 RT:0:16777215:-1!2,:-1,Off:0!1,High:1!1,Medium:2!1,Low:5!1,Day Flash:63!1,Night Flash:62#6,5:Varia 820:5570730:16777215:-1!2,:-1,Off:0!1,STAŁE:4!1,DZIENNE:7!1,NOCNE:6!1,PELETON:5#0::#1:1#123!:123!#16711680#0#B3843#2#24#0#0
  12. @pecio mam na EDGE 1040 zainstalowane Beta 31.18. O ile mi wiadomo to nowszego nie ma. @bashey_pl wyskoczyły dwa urządzenia - jedeno to Varia a drugie SBL coś tam. Dobra, poszło. Mam już BLE.
  13. ehhh no i @pecio sam sobie jesteś winny. Niby najnowsza beta na EDGE 1040, podłączyłem do komputerka ale mam otwarte ANT+. Jak połączyć się w bezpieczny sposób? Zdaje się to ma znaczenie i tylko wtedy działają te nowe funkcje... PS Leci aktualizacja firmware.
  14. No i Variatka już dojechała. Inpost jak zwykle na plus. Zabieram się za odpalenie
  15. @pecio jak tak oglądam to Magene to ona jest rozbieralna w prosty sposób. To dobry prognostyk bo pewnie da się łatwo wymienić ogniwo. Masz i używasz tej Magene? Jak czasem pracy?
  16. @pecio moja żona jeszcze nie wie kim jesteś, ale pewnie już nie jest Twoja fanką heheheh A tak poważnie ciekawa lampa. Fajnie, że przewidzieli kwestie mocowania pod i zachowania odcięcia. Jest to ciekawa opcja. Gdyby miała kształt jak HORI albo EVO 1700 to bym już zamawiał
  17. Wiesz mnie raczej na przód kusi Hori 1300 od MagicShine. Trek ION 200 jest super, ale jako sygnalizacja a nie do jazdy nocą.
  18. @znajomy magicshine HORI 1300? Obie ogarniesz jednym pilotem,
  19. Kiedyś rozważałem UT800. Tylko jakoś bardziej podoba mi się bardziej kwadratowy kształt
  20. @pecio właśnie przyszło info od inpostowego sznupka, że już jedzie. Więc pewnie będzie jutro.
  21. Pięknie podziękował!
  22. @pecio zamówiłem dzisiaj. Pewnie jutro będzie. Więc stąd pytanie o wad. Oczywiście ION 200 RT na przód zostaje. O SBL#2 nie wiedziałem. Używam ION i Flare na SBL i nie było potrzeby instalowania SBL#2. Co do założeń w działaniu: kolorki sobie zmienię, generalnie używałem tego wynalazku z lampkami, nie bardzo miałem pomysł na automatyzację dla Variatki. Generalnie zależy mi na tym: po zachodzie słońca ( do wschodu ) ma mrugać cały czas, za dnia (od wschodu do zachodu) variatka nie musi się świecić, ma działać radar i odpalać światło jak wykryje auto, jak hamuje, to odpalenie na 100% mocy, poza tym te przyciski od ręcznego zmieniania trybów się przydadzą (tak jak w Twoim wcześniejszym poście). Jak rozumiem: chce automatu - ustawiam S, chce ręcznie zmieniać - ustawiam M, A widzisz... Bile Light Control #2 => https://apps.garmin.com/apps/910e3f6c-24ba-4d11-94b7-96e12ee4d568 Zakładam, że to miałeś @pecio na myśli.
  23. @pecio doprecyzuje. Mam EDGE 1040. Pytałem o to, czy to ustawienie jest pod Varie 820.
  24. @Mentos i to jest sedno sprawy: Plusem jest to, że mamy rynek dla usług. Hydraulik czy elektryk nie zginie z głodu w najbliższych latach Ale tutaj mam ciut inne zdanie: Stary jestem... Do czasu zakupu gravela to sobie wszystkie rowery ustawiałem sam. Jak wjechał baran to nie ogarniałem, poszedłem na fitting i nie żałuje. Do dzisiaj nie ogarniam tych wszystkich parametrów kierownicy z barankiem, nie chciało mi się szukać, uczyć się, etc. Poszedłem, zapłaciłem (zupełnie rozsądne 300 zł). Rower został ustawiony, minimalnie poprawiono bloki w butach. Już po wyjściu z fittingu i przejechaniu pierwszych kilometrów było wygodniej. Po kolejnych dziesiątkach kilometrów było dalej wygodnie. Wiem, że to nie jest fizyka kwantowa, ale trzeba doczytać o tym jak ustawić klamki, jak ustawić siodło, wiedzieć jak dobrać odpowiednią kierownicę i jak operować tymi wszystkimi wymiarami. Warto też mieć jeszcze kogoś kto zerknie z boku na ciebie siedzącego na rowerze. Ten ktoś też powinien kumać o co chodzi. I szczerze wolałem jeździć, cieszyć się nową zabawką niż traci czas na doktoryzowanie. Zaoszczędzony czas, który poszedł na jazdy wart jest więcej niż to co zapłaciłem. I tak zupełnie przy okazji. To, że ludzie wydają grube tysiące na ustawianie roweru to znak, że po prostu poprawiło nam się życie, stać nas na więcej niż tylko pajda chleba z tłustym.
  25. @pecio rozumiem, że ten kod działa również z 820? Czy masz coś lepszego w zanadrzu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...