Skocz do zawartości

Eathan

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2 157
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    12

Zawartość dodana przez Eathan

  1. @bashey_pl w sensie dwa configi i przepinasz w ustawieniach który ma być aktywny?
  2. Skoro lampa łączy się z telefonem to z OneLapFit bo na liście urządzeń BT nie mam tej lampy (jest radar). Więc wyłączyłem aplikację. Zakładam, że teraz nic się już nie połączy
  3. Czyli co należy wyłączyć w telefonie?
  4. Jakoś mi się tak skojarzyła ta procedura
  5. @bashey_pl o widzisz! Wyłączyłem WiFi i będę obserwować. Bo kosmiczna procedura @pecio to mnie nie rajcuje @pecio u mnie łącz się: AXS, Czujnik tętna, Varia, Magene, Pomiar mocy Quarka, Pomiar prędkości od Garmina na piaście. Nie wiem jak tam z limitem, ale sporo tego jest. Poza tym mam jeszcze jakieś rzeczy, które są niby widoczne w czujnikach, ale wyłączyłem je.
  6. @Arek82 z ciekawości dopytam. Na Garminie masz firmware stabilny czy lecisz na BECIE?
  7. @pecio ok co do Vari to wiadomo. Natomiast ciekawi mnie co zaobserwowałeś w temacie Magene i jaka to procedura.
  8. @pecio można też wyłączyć tę opcję. Przynajmniej tak mi się wydaje jak mamy w użyciu SmartBikeLight. Ale w tym co napisał @Arek82 coś jest. Też mam EDGE 1040 i mam takie objawy: varia - łączy się rada i światło, niemal natychmiast następuje rozłączenie i ponowne połączenie i dalej jest ok. Jednak raz na naście uruchomień EDGE nie podłącza Varia i trzeba go zresetować, magene - tutaj odwrotnie. Raz na naście parowań nie podłączy światła. Znowu reset EDGE załatwia temat. Generalnie jak już poprawnie się wszystko połączy to działa dobrze. Co ciekawe podobne objawy zdarzały się na ION 200 RT i Flare RT. Z ciekawostek. Wczoraj z Magene zrobiłem jakieś 5h aktywności. Lampa cały czas migała i pracowała w trybie S wg. Smart Bike Lights. Bateria zeszła do 71%. Ciekawe było to, że do pewnego momentu odnosiłem wrażenie, że była ciepła ale potem do samego końca była zimna.
  9. @pecio tak, zainstalowałem jak tylko wyszła... Dzisiaj zrobiłem setkę i nie było problemów.
  10. Tak, kupiłem zaczep od Framesandgeara. Dokładnie ten: https://framesandgear.com/products/framesandgear-aero-gopro-mount-add-on i chyba wtedy nie było wersji 2.0. Kupiłem też to https://framesandgear.com/products/framesandgear-male-plate-fitting-kit i jestem rozczarowany. Przy mocowaniu Garmina na górze ten element jna dole est obrócony o 45 stopni i wpięcie adapterów (jak koledzy dawali wyżej) odpada, bo też są w poprzek. Liczyłem, że będzie to działać jak w oryginalnych uchwytach Garmina. Niestety nie da się tego tak zrobić. Problem leży w tym, że górne gniazdo Garmina używa otworów w wysięgniku na górze i dole. Zostają tylko boczne i to wymusza obrócenie zaczepu od spodu. Szukałem na Ali takiego elementu ale z otworami w innym miejscu. Niestety nie robią. Otwory musiałyby być w skydełkach. Dlatego finalnie jadę na tym adapterze GoPro.
  11. No to fotki lampy wiszącej pod licznikiem.
  12. Oglądając klasykę od @kazafaza nasuwa się skojarzenie odnośnie młotka...
  13. Próbowałeś: prędkość mniejsza niż X km/h lub równa X km/h i tryb OFF. Możesz też dodać jakieś tam opóźnienie żeby nie gasło natychmiast po spadku prędkości (np. jak staniesz na światłach albo chcesz się włączyć do ruchu).
  14. z uwagi na bezsenność popełniłem wątek tylko o Magene AT1200/AT1600 =>
  15. Wygląda na to, że na forum za sprawą @pecio mamy już całkiem spore grono użytkowników lampy Magene AT1600 / Magene AT1200. Myślę, że warto zrobić wątek tylko o tej lampie. Zwłaszcza, że ma ona funkcję SMART, posiada ANT+ i można ją połączyć np. z Garminem oraz używać z genialnym narzędziem w postaci SmartBikeLights. Poza tym po prostu dobrze świeci. Lampa dostępna jest w dwóch wersjach: 1600 lm => ~300 zł, 1200 lm => ~250 zł, Wizualnie wygląda identycznie. Różnice sprowadzają się do maksymalnej mocy i inaczej zdefiniowanych trybów ciągłego świecenia (inne rozłożenie mocy). Poza tym akumulator ma tę samą pojemność wynoszącą 5000mAh. Co ciekawe najtaniej do kupienia na Allegro. Kilka ciekawostek: odcięcie, kilka zdefiniowanych trybów, możliwość tworzenia własnych trybów świecenia w aplikacji OneLapFit (używana m.in. do liczników Magene oraz GeoID), ładowanie USB-C, opcja pracy jako power bank (sprawdziłem na Samsungu Galaxy S25), możliwość montażu lub pod kierownicą - przekręcamy zaczep, aluminiowa bardzo dobrze wykonana obudowa, wskaźnik naładowania akumulatora Zielony przycisk >60% Żółty przycisk 60-30% Czerwony przycisk < 30% odkręcany tył co pozwala sądzić, że da się wymienić akumulator w przyszłości, kompaktowy rozmiar (na zdjęciu porównanie względem Garmina EDGE 1040). Wg. producenta czas pracy dla wersji AT1600: tryb niskiej jasności (400 lm, światło stałe) – do 6 h pracy tryb średniej jasności (800 lm, światło stałe) – do 3 h pracy tryb wysokiej jasności 1600 lm (światło stałe) – do 1,5 h pracy dzienny tryb migania (600/0 lm) – do 18,8 h pracy nocny tryb migania (200/0 lm) – do 85 h pracy tryb pulsowania (300/50 lm) – do 13,5 h pracy W zestawie: kabelek USB-C => USB-C - pozwala połączyć np. lampę z licznikiem, śrubokręt i klucz, smyczka, mocowanie na kierownice, mocowanie w standardzie GoPro, zapasowa zaślepka, zapasowe śruby. Poniżej wsad do SmartBikeLights w parze z Varią 820. #1074,358879792::16776960:267911168,0#9,6!DZIEN:2:54:0:0Er600,s-600C]1.38889!NoGPS:1:51:0:0G[3!AKU:2:55:0:0B}4Er600,s-600!NOC:1:52:0:0Es-600,r600!NOCS:2:53:0:0C}6.94444Es-600,r600!:1:0:0:0D=1#0,73535488::11141120:#9,6!NoGPS:1:4:0:0G[3!Hebel:2:4:0:0C]1.94444A[-10!DRadar:1:7:0:0I]-1]0!NOC:2:4:0:0B[5Es-600,r600!NRadar:2:6:0:0Es-600,r600I]-1]0!:1:0:0:0D=1#7,6:AT 1600:0:16777215:-1!2,:-1,OFF:0!1,1600:53!1,800:52!1,400:51!1,DZIEŃ:54!1,NOC:55#6,5:Varia 820:0:16777215:-1!2,:-1,OFF:0!1,STAŁE:4!1,DZIEŃ:7!1,NOC:6!1,GRUPA:5#0::#1:1#123!:123!#16711680#0#B3843#14#24#0#0 @burz @pecio @bashey_pl - zapraszam do wrzucania do wrzucania własnych odczuć na temat lampki. Czuję, że nie będziemy się nudzić
  16. Biorę to pierwsze. Wygląda na to, że jak walniesz w ubranego pieszego to zostaje bez ubrania To będzie robić robotę. Hałas + nagle wysyp golasów na ulicy. Jak pójdą za tym filmy na YT i narracja, że chodzenia po DDRkach skutkuje dziwnymi problemami to może wreszcie będzie idealnie
  17. @pecio myślisz, że jak kupię drugą na przodek to będzie bezpieczniej Tak mi przyszło do głowy bo kiedyś się walnąłem zakładając ION 200RT i FlaraRT. Tył poszedł na przód a przód na tył. Jechałem tam jakąś większą trasę a kumpel (franca) nie powiedział o pomyłce i całą drogę miał bekę ze mnie.
  18. Dodam że za pierwszym razem była lipa. Usunąłem dodałem ponownie. I za drugim razem było ok. Różnica między pierwszym i drugim parowaniem; 1 w ustawieniach czujników wybrałem radar i dalej 2 w ustawieniach czujników wybrałem wyszukaj wszystkie
  19. Działa ale mam to jakby dwa razy połączone. Radar jako BLE a lampa aby+
  20. Dobra taka ciekawostka... W OneLapFit trzeba wyłączyć automatyczne usypianie lampy. Bez tego automatycznie się odłącza od Garmina i znikają przyciski. To jest oczywiste. Pytanie, czy po wyłączeniu OneLapFit na smartfonie jest nadal potrzebny? Mam jeszcze jedną kwestię. Jak rozumiem mogę usunąć dowolnie przyciski z widoku na Garminie, ale w SmartBikeLights nadal mogę używać tych trybów? @pecio daj proszę swój config dla Magene. Chcę podpatrzyć jak ustawić filtry dla oszczędzania baterii. Wiem, że Twoje presety nie zadziałają, ale interesuje mnie sam układ.
  21. Na szybko wydaje mi się, że oddychanie nie ma racji bytu. Miganie noc i dzień + 3 tryby normalnego świecenia to załatwia temat.
  22. @bashey_pl to łączy zalety ION200 i daje funkcję normalnej lampy w nocy.
  23. No to wjechała na Magene AT1600. I zrobiłem na szybko konfig łączący Magene z Variarką. #1074,358879792:1,2147483647:1:267911168,0#6,4!Akumu:1:51:0:0B}4!Dzien:2:55:0:0C]1.38889Er900,s900!Noc:2:52:0:0Es900,r900C]1.38889!:1:0:0:0D=1#0,73535488::11141120:#9,6!NoGPS:1:4:0:0G[3!Hebel:2:4:0:0C]1.94444A[-10!DRadar:1:7:0:0I]-1]0!NOC:2:4:0:0B[5Es-600,r600!NRadar:2:6:0:0Es-600,r600I]-1]0!:1:0:0:0D=1#7,6:AT 1600:0:16777215:-1!2,:-1,Off:0!1,LOW:51!1,MED:52!1,HIGH:53!1,DZIEŃ FX:54!1,NOC FX:55#6,5:Varia 820:5570730:16777215:-1!2,:-1,Off:0!1,STAŁE:4!1,DZIEŃ:7!1,NOC:6!1,GRUPA:5#0::#1:1#123!:123!#16711680#0#B3843#14#24#0#0 Zastanawiam się tylko, czy nadal tych trybów nie jest za dużo. Aktualnie na ekranie mam: Tryb i Off Low, Mid, High, Day flash, Night flash, Oddychanie. Po stronie Variatki Tryb i OFF Stały Dzień Noc Grupa Pewnie wypadałoby wywalić 2 tryby w Magene... Ale nie wiem jeszcze jakie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...